Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Honnan tudja a vakvezető kutya, hogy hová akar menni a gazdája? fórum

Honnan tudja a vakvezető kutya, hogy hová akar menni a gazdája? (tudásbázis kérdés)


19. megryan (válaszként erre: 18. - Lilimia)
2008. dec. 31. 15:59

Mi van veled????????????????????????

Írtam...

18. lilimia (válaszként erre: 17. - Petrikek)
2008. dec. 30. 18:32
Kérpernyőfelolvasó programmal netezek, és billentyűkombinációkat használok.
17. petrikek (válaszként erre: 12. - Lilimia)
2008. dec. 30. 06:18

Szia!

Engem az érdekelne, hogy hogyan használod a gépet? Valaki felolvasta a fórumot, vagy valami "hangos" géped van?

2008. dec. 23. 19:22
micsoda ökörség, a kutya csak vezeti a vakot, nem pedig vásárol neki
2008. nov. 22. 18:19
Még egyszer leírom. A vakvezető kutyáknak nem tanítják meg a lámpák színét, mivel nem megbízható. A hangok alapján kelünk át a zebrán, vagy megkérünk valakit a közelünkben hogy szóljon ha el lehet indulni, valamint ott vannak a hangoslámpák.
2008. nov. 22. 05:58
ez vicces :DDDD bocsi, de a kutya nem azért van, hogy levigye a plázába bevásárolni, mert az ember nem talál oda :DDDD a kutya azért van, hogy az akadályokat kikerülje, segítsen a zöldben átmenni, stb. Nagyon okosak ezek a kutyák. nem véletlen ezt a fajtát tanítják be vakvezetőnek. persze van, hogy nem Labradost tanítanak be, de amelyik kutya türelmes, az mind jó vakvezetőnek :))
13. access
2008. nov. 21. 23:54
A kutya nem azt tudja hogy hová akar menni az ember, ő csak a látást helyettesíti.
2008. nov. 21. 22:21

Ugyan már rég halott ez a fórum, de csak tegnap találtam meg.

Én mint vakvezető kutyával közlekedő vak, és kiképző jót nevettem a legtöbb hozzászóláson. Főleg azon hogy a kutyák színvakok...És nem tanítják meg nekik a jelzőlámpákat, mert nem megbízható, mivel az árnyalatokat is képesek észrevenni, és ha a nap másik oldalról süt akkor...

Node nem ez a lényeg.

Páran nagyon jól eltalálták. Ha számunkra ismeretlen helyre kell mennünk akkor azt kísérővel tesszük. A vakok számára a város kb olyan mint a sivatag annak aki nem ismeri a törvényeit.

A kutya valóban a látásunkat helyettesíti. Kikerülteti velünk mindazt aminek más a látásának köszönhetően nem megy neki, vagy nem lép bele.

Tehát a kutyának nem az a dolga hogy megjegyezze az útvonalat, ahogy az előttem szóló írta, hanem a vak jegyzi, a kutya csak segít az akadályokban.

Ha vakvezető kutyákkal kapcsolatosan bárkinek bármi kérdése van, írjon!

üdv

2008. márc. 30. 18:10

Elképzelhetőnek tartom, hogy az ismeretlen helyre először kísérővel mennek, és úgymond a kutya jegyzi meg az útvonalat a gazdája helyett a következő alkalomig. Vagy elmondja valaki a gazdinak, hogyan, mivel, melyik sarok, stb, és ő ezt már tovább tudja mondani a kutyának a megfelelő módon. Másrészt úgy tudom, hogy az ilyen kutyák (is) értenek MINDENT, amit a gazdája mond, nem csak a tanult szavakat.

Régesrég olvastam egy könyvet egy vak nőről, aki kutyát kapott, a könyv lényegében a naplója volt, a címe Emma meg én, nagyon tanulságos történet, egész más világ. Arra már nem emlékszek, volt-e benne ilyen út és hogyan oldották meg. Sajnos kölcsönadtam a könyvet és nem kaptam vissza, pedig szívesen elolvasnám újra.

2008. márc. 8. 01:48

Vegre egy erdekes kerdes!

Felettebb az.

Sokat en sem tudok errol, de annyit hallottam,(megbizhato forrasbol), hogy a kutyak szinvakok, tehat, mondjuk, amikor a keresztezodesen kell atmenniuk, akkor a kutyus csak azt tudja, hogyha az also lampa eg a harom kozul,(piros, sarga, zold),akkor szabad az atjaras.

Erre van betanitva.

De, gondolom, a vakok csak bizonyos, megszokott utvonalon kozlekednek,tehat a kutyanak nem nehez ezt a rutint megtanulni. Egy vak embernek a mindennapos utjai szinte ugyanabban az iranyban mennek, oda-vissza.

De erdemes lenne belenezni a Google-ba, tobbet is megtudni roluk, engem legalabbis nagyon erdekelne.

Micsoda kincs lehet egy ilyen vakvezeto kutyus a gazdinak!

Csodalatosak ezek a "dolgozo" kutyak!

2008. márc. 5. 22:23
A kutya fulebe beepitettek egy gps-t, igy csak a cimet kell bemondani, egy erotikus hang pedig tovabbitja a kutyanak, mikor merre forduljon, hat ez tok egyertelmu. A kutyafulebe!
8. esztella100 (válaszként erre: 3. - 8df16b904f)
2008. márc. 3. 07:55
Igazad van::)))
2008. márc. 3. 06:52

mondjuk ez engem is érdekelne :) hogyan is működik köztük a dolog. de egy biztos: tökéletes az összhang köztük :)

és mindenhol elkéne fogadniuk a kutyut..

6. gerna (válaszként erre: 1. - 9bc47feccc)
2008. márc. 3. 00:59

A vakvezető kutya tul.képpen nem "vezet", hanem az érzékszervet, a szemet pótolja. "A jól képzett vakvezető kutya megóvja gazdáját a lépten-nyomon útjába kerülő akadályoktól, sőt az utasítások ellenére sem tesz meg bizonyos dolgokat, ha úgy véli, ezzel veszélybe sodorja a rábízottat." Lépcsők, járdaszegélyek, közlekedési lámpák, egyebek.

Tehát az ember tudja, hogy hová, hogyan akar menni, a kutya meg kíséri és jelez, ha akadály van.

Ha ismeretlen helyre kell menniük, akkor bizony sokan igénybe veszik a hozzátartozó, barát segítségét. Ha te ismeretlen helyre mész, hogy jutsz oda? térkép, útvonaltervező, buszmenetrend, ha meg elakadsz, akkor kérdezősködés. A vak ember azért még kérdezni tud, teee!

5. Titánia (válaszként erre: 4. - 9bc47feccc)
2008. márc. 3. 00:37
Van olyan is, aki nem szereti, ha kisérgetik, mert meg akarja mutatni, hogy egyedül is képes boldogulni, vagyis inkább a kutyussal
4. 9bc47feccc (válaszként erre: 2. - Titánia)
2008. márc. 3. 00:34
OK,ez mind rendben van,de,akkor már nem lenne egyszerűbb ha valaki hozzátartozó kísérné el?Persze,ha van aki éppen ráér.Hú,nehéz egy ügy.
2008. márc. 3. 00:33

szerintem egy szakértő elmagyarázza.....:-)))))

én nem értek az ilyenekhez...... váááá

2. Titánia (válaszként erre: 1. - 9bc47feccc)
2008. márc. 3. 00:27
Például, ha a gazdi el akar menni, mondjuk a Keletiből a Szondi utcába, akkor valaki elmagyarázza neki, hogy fel kell szállni a trolira, és a 7. megállónál leszállni, ha már ott van, akkor megkérdez egy járókelőt, hogy mondjuk a 25.-ös házszám merre van, jobbra vagy balra stb. és elindul arra az irányba, a kutyus pedig megáll a lámpánál stb... Nem?
2008. márc. 3. 00:20
Nem tudok rájönni,hogy honnan tudja a vakvezető kutya,hogy hová akar menni a gazdája.Végül is közölni nem tudja vele a gazdi,és a kutya még is elvezeti,ahová menni akar.De mi van akkor,ha ismeretlen helyre kell menniük,ahol még egyikük sem járt.Ezt magyarázza meg valaki !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook