Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Honnan tudhatom, mennyit ér egy földterület? fórum

Honnan tudhatom, mennyit ér egy földterület? (tudásbázis kérdés)


15. timycat (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 2. 20:24

De mégis milyen föld? Mi a művelési ága? Mekkora?


Ha település szélén szántóföldek szomszédságában van, akkor az aki műveli a szántót és a te földed van akkora amin traktorral el lehet közlekedni aprópénzért kibérli vagy akár meg is veszi.


Ha viszont egy házakkal övezett kertről beszélünk akkor nem igazán fog az kelleni senkinek. Felénk a nagy kert ingatlannál inkább árcsökkentő tényező, kivéve ha társasház építésre veszik, de ahhoz meg megfelelő infrastruktúra kell, nem igazán alkalmas rá egy magánház hátsó kertje.

14. Amaunet (válaszként erre: 13. - Tumbo2)
2023. febr. 2. 19:23
Pedig sokat segít a család élelmezésén. Igaz, dolgozni kell vele, de nekem öröm, mikor jönnek a gyerekek és akár naponta szedhetik a málnát, epret, szedret.
13. tumbo2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 2. 16:35
itt a kert a kutyának sem kell.
2023. febr. 2. 16:06
Köszönöm a segítő szándékotokat! De az az igazság, hogy szükségem lenne a pénzre, hitelt vettem fel egyedülálló anyaként, és szeretnék még költeni a házra, csak alapvető dolgokra. A föld ára óriási segítség lenne.
11. K-né Zsóka (válaszként erre: 6. - Kannanana)
2023. febr. 2. 14:00
Már az sem irányadó. A főnököm nem rég örökölt egy darab földet, ami arany korona értéke 380 ezer ft. volt. Fél millióért vették meg tőle.
10. Amaunet (válaszként erre: 9. - Amaunet)
2023. febr. 2. 13:53

Még annyit... ha sikerülne bérbe adnia, akkor már az idén lenne valami jövedelme belőle. Tavasszal már vethetnének bele.


A telekmegosztás meg eltarthat egy darabig.

2023. febr. 2. 13:49

Szerintem itt nem számolhatunk aranykorona értékkel, ha mint ingatlant vásárolta. Feltehetően ez nem szántó művelésű terület, hanem belterületi ingatlan.


Ha eladásra szánja, akkor fel kell venni külön hrsz-on. Gondoskodni kell a megközelíthetőségről. Mennyire ellátott vagy milyen közel vannak a közművek, ha esetleg építési telekként akarja eladni? Szóval jól körbe kell ezt rágni...


Ezért is gondoltam, ha van a településen gazdálkodó annak fel kéne ajánlati művelésre bérleti díj ellenében.

8. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 2. 13:36

A föld adásvételi szerződések nyilvánosak, elektronikus úton elérhetőek. Iránymutatásnak jó.


De sok minden befolyásolja az árát, méret, aranykorona, művelhetőség, öntözhetőség, megközelíthetőség, adott üzemközpontokhoz való távolság stbstb.

7. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 2. 13:33
Inkább bérbe adnám én is.
2023. febr. 2. 13:22
Fel kell becsültetni. Amúgy az arany korona érték számít.
5. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 2. 13:19
Azon nem gondolkoztál, hogy bérbe add művelésre?
2023. febr. 2. 12:01
Az önkormányzatnál talán már illetékmentes az adó-és értékbizonyítvány kiállítása. Ott kérdezd meg. Tudni fogják mi az.
3. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 2. 11:59
A környék árait nézd meg, de hívhatsz szakembert is, aki megbecsüli. Vagy feladhatsz hirdetést, meglátod jelentkezik-e rá valaki, ha nem, akkor viszed lejjebb az árat, és így tovább. Annyit ér, amennyit hajlandó érte valaki fizetni.
2. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 2. 11:40
Lehet felértékeltetni, vagy pedig amennyit valaki hajlandó fizetni érte.
2023. febr. 2. 11:38
Vettem egy kertes házat vidéken, tartozik hozzá egy igen nagy kert, amit szeretnék eladni. Azonban nem értek a földügyekhez egyáltalán, honnan tudnám megérdeklődni, mennyit ér ez a terület, mennyiért adhatom el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook