Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Honnan rendeltek vitaminokat a neten? fórum

Honnan rendeltek vitaminokat a neten? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. szept. 17. 13:36
Mi Nutrilite-ot használunk, ennél jobbat még sehol sem találtam :) A honlapot nem írom ki, mert talán reklámnak minősül...de priviben bárkinek szívesen elküldöm!
2013. szept. 17. 13:29

nem olvastam a topicot, csak az indító kérdésre vlaszolok: vitaminkiraly.hu

én innen rendelek

de ugyanilyen jó a Lenkei is

29. Zsú1965 (válaszként erre: 28. - Dd4fac34d4)
2012. aug. 10. 10:40

A véleményemet továbbra is tartom, ha lehet, nem szólok le valamit, amiről nincs tapasztalatom. Nem tartom magam moderátornak, én is csak elmondtam a véleményemet, és egyáltalán nem érzem olyan stílusúnak, mint aminek te minősíted.

Valamint egyáltalán nem dühít, ha másnak más a véleménye, az viszont igen, ha úgy nyilatkozik valamiről, mintha azt tapasztalat alapján tenné.


Sajnálom, hogy ennyire zokon vetted a hangvételét, remélme, ma jobb napod van. Üdv.

28. dd4fac34d4 (válaszként erre: 23. - Zsú1965)
2012. júl. 24. 17:17

Kedves Zsú1965! Nem tudom, miért vagy ilyen indulatos a hozzászólásaidban! És miért utasítasz többeket is rendre?! Te vagy itt a moderátor?

Itt nem szakemberek próbálnak segíteni egymásnak bizonyos kérdések megválaszolásában, ismereteik, tapasztalataik birtokában.

Az ezüst kolloid irányába nem én vittem el a témát, csak reagáltam egy korábbi hozzászólásra. Bocsánat fejemnek, de ebben tehát nem érzem bűnösnek magam! Ráadásul kiderült közben, hogy az ezüst kolloid is érdekli a topic elindítóját! Nem volt tehát fölösleges erről is szót ejteni! Különben is, ez itt írásban ugyan, de mégiscsak egy kvázi baráti csevely, miért ne lehetne kapcsolódó kérdéseket is felvetni? Mert neked nem tetszik?

És végül: Én nem húztam le az ezüst kolloidot, csak reagáltam arra, hogy az előzőekben már kissé nekimentél virus2008-nak, hogy anélkül ír valamiről, hogy kipróbálta volna. Majd ugyanezzel támadsz rám! Nem minősítettem az ezüst kolloidot, csak beidéztem elgondolkodtatónak egy wikipediás leírást! És ennek kapcsán utaltam rá, hogy kipróbálás előtt lehet tájékozódni is!

Végül pedig azt mondom neked, ne olvasgasd mások hozzászólásait, ha ennyire feldühít, hogy vannak a tiédtől eltérő megközelítések is!

27. Dócy (válaszként erre: 26. - Annie1130)
2012. júl. 24. 15:24
Köszi!
2012. júl. 24. 15:12

Holland and Barrett, Scitec,náluk megtalálható minden, viszonylag kedvező áron, csúcs táplálékkiegészítőnek pedig a LifePak-et ajánlom a Pharmanex-től.


Az ezüstkolloid bár nem vitamin, de évek óta nélkülözhetetlen részét képezi a házi patikámnak és csak ajánlani tudom! Külsőleg-belsőleg egyaránt nagyon hatékony!

25. Dócy (válaszként erre: 24. - Zsú1965)
2012. júl. 24. 15:01
Érdekel az ezüstkollid is.Állítólíg aftára jó.Fiamnak nagyon sokszor előjön.Itt csak nincsen veszélyben, mert csak öblögetni kell vele, nem?
2012. júl. 24. 11:11
A topic viszont nem az ezüstkolloidról szól, bocsi az off-ért.
23. Zsú1965 (válaszként erre: 22. - Dd4fac34d4)
2012. júl. 24. 11:10

Csodaszernek én sem titulálnák, de már kb. 6 éve használom permetként, kezdődő torokfájásra, felsőlégúti betegségekre, és bizony bevált, herpeszre ugyancsak, nekem ezek bizonyítják kórokozó ölő hatását.


A "mindenre jó" csodaszerekben én sem hiszek, de mindig feldühít, ha úgy húznak le valamit, hogy nem is próbálták.


Ha nem is akarod kipróbálni, akkor írd azt, de akkor meg ne minősítsd.

22. dd4fac34d4 (válaszként erre: 21. - Zsú1965)
2012. júl. 24. 11:05

Szerintem a kipróbálás előtt lehet kutakodni, tájékozódni a neten bármiről, az ezüst kolloidról is. Csak így elsőre a wikipediáról:


"Fogyasztás előtt érdemes tudni:


Az ezüstoldat - in vitro - kémcsőben baktériumölő, de ez még nem jelenti azt, hogy - in vivo - az élőszervezetben is hasonló hatást fejt ki. Ugyanakkor felmerül a kérdés, hogy egy nehézfém, mely toxikus hatással van a patogénekre, miért ne jelentene kockázatot az élőszervezetekben megtalálható nélkülözhetetlen baktériumokra nézve. Feltételezés, hogy a kórokozó baktériumok érzékenyebbek az ezüstre, ez tudományosan nem alátámasztott. Az ezüstoldat csodaszerként való feltüntetése helytelen, vírusölő hatása nincs bizonyítva."

21. Zsú1965 (válaszként erre: 18. - Virus2008)
2012. júl. 24. 10:56
Szerintem te most olysmiről mondtál véleményt, amit még nem próbáltál.
2012. júl. 24. 10:04

Mivel nem vagyok szakember, csak a szakemberek, egymásnak sajnos nem egyszer ellentmondó megállapításai alapján próbálok eligazodni én is ebben a vitaminkérdésben.

De például nagy hirtelen ezt találtam a neten:

„Nobel díjas tudósunk, Szentgyörgyi Albert napi 1000mg C vitamin fogyasztását javasolta. 1 kg almában, összesen 57mg C vitamin van. Még ha lényegesen jobb is a felszívódása, mint a tablettában és fele mennyiség is elég, akkor is könnyen kiszámolható, hogy több mint 8 kg alma elfogyasztása kell az 500mg C vitamin eléréséhez.”

Vagyis, én ezt úgy értelmezem, hogy nem tudunk elegendő vitaminhoz jutni pusztán a táplálkozással.

És hiába, hogy otthon a kiskertben termeli meg magának valaki a zöldség-gyümölcsöt, ha azok olyan fajták, amelyek arra vannak nemesítve, hogy szép, nagy egyforma, piacképes terméseket hozzanak, ezeknek genetikailag alacsonyabb a vitamintartalma, mint a nagyanyáink által termelt változatoké.

De a D-vitaminnál még nagyobb lehet ez a probléma, hiszen hiába, hogy ma már a szakemberek is hajlanak afelé, hogy az eddig ajánlottnál tízszer több(!) D-vitamint kellene a szervezetbe juttatnunk naponta, ezt étkezéssel szinte lehetetlen megoldani, ha azt vesszük, hogy fő forrásai a halmájolajok (lásd a gyerekkorunkban olyannyira utált csukamájolaj például), a máj, a tojás, a tej és a tejtermékek. Ezekből nem tudunk eleget megenni! Nyáron persze segít a napsütés, hogy a szervezetünk D-vitamint állítson elő, de a sötét hónapokban ez nincs. Ráadásul az idősebbeknél, az idősebb nőknél ez a funkció már gyengében működik, miközben ők erősebben veszélyeztettek a csontritkulással, és a kalcium beépüléséhez kellene nekik a D-vitamin.

Így én is csak azt mondhatom összegzésül, hogy a kérdés megválaszolása nem olyan egyszerű, hogy miként jussunk elegendő vitaminhoz!

19. 298b15dfdd (válaszként erre: 16. - Dd4fac34d4)
2012. júl. 23. 20:19
Hát nem tudom, én inkább a zöldségeimet eszem,meg a kecsketejemet iszom.
18. virus2008 (válaszként erre: 4. - Dócy)
2012. júl. 23. 19:07

Nincs értelme.


Ez az ezüst kolloid látom mostanában nagy téma lett.

De jó hogy igazából nem jó semmire :)

Ezüst meg az emberi szervezet, kémia egyes fiam! :)

17. virus2008 (válaszként erre: 16. - Dd4fac34d4)
2012. júl. 23. 19:02

Nem bizonyított tény, hogy emiatt feltétlenül étrendkiegészítőket kellene szednie az embernek.


Ugyanis nem azt kell nézni egy valamiben mennyi van, ha az ember kiegyensúlyozottan táplálkozik mindent megkap a szervezete.


Emellett fontos hogy hogyan hasznosul,ez szervezetfüggő.


Úgyhogy ez nem ilyen egyszerű...És azt sem tartanám relevánsnak hogy a szintetikus nem jó, miért is nem?Mert csúnyán hangzik?


Én csak akkor szednék bármit ha nagyon muszáj lenne, amúgy minek?Normális esetben nem szükséges.

16. dd4fac34d4 (válaszként erre: 14. - 298b15dfdd)
2012. júl. 23. 12:39

Azért kell, sajnos, teszem hozzá, vitaminokat szedni, mert az élelmiszereinkben lévő vitamintartalom ma már csak töredéke a korábbiaknak!

Könnyen megtalálható a neten a Gödöllői Egyetem kutatásainak eredménye, amely szerint pl. a káposztában és a tejben 1990-ben csak 5 százalék volt a vitamin ahhoz képest, mint amennyi ezekben 1966-ban volt! A sárgarépa és a borsó, esetében jobb, de itt is csak 50-6o százalékos az arány. És nincs okunk abban reménykedni, hogy 1990 óta javult a helyzet, hiszen a nemesítések és a vegyszerhasználat nem ezt ígérik!

Én egyébként ma már arra is nagyon figyelek, hogy a vitamintabblettákban természetes eredetűek és ne szintetikusak legyenek a vitaminok!

A bionom.hu netes boltban például most jelent meg éppen egy nagyon jónak kinéző komplex készítmény, külön általában a nőknek és speciálisan a 40 feletti nőknek. Érdemes megnézni az összetételüket! Még apróra nem olvastam el mindent, de jónak látszanak!

2012. júl. 23. 08:49
Azért a zöldség, gyümölcs nem mindig elég. Napi 30-60 perc intenzív futás mellett, aki fél év után nem arra ébred, hogy görcsöl a vádlija nagyon szerencsés. Vas és kalcium gondok is akadnak.
2012. júl. 23. 05:49

Egyáltalán miért kell VITAMINOKAT szedni,az még világos,ha valakinek ilyen-olyan vitaminhiánya van,de hogy egyszerre több is legyen???


Nincs kizárva,hogy sima tejport kapsz vitamin gyanánt.


Az E vitaminhoz C vitamint és szelént is kell szedni.

13. c22ca7f12f (válaszként erre: 12. - Dócy)
2012. júl. 22. 22:00
egyél sok gyümölcsöt inkább mint ezeket
12. Dócy (válaszként erre: 11. - B81fcd1219)
2012. júl. 22. 21:58
Most nem ez a lényeg, akkor kijavítom, táplálékkiegészítőkre gondoltam, de szeretnék amúgy E-vitamint is rendelni.
2012. júl. 22. 21:49
Az ezüst kolloid mióta vitamin?
10. Dócy (válaszként erre: 9. - Judit1109)
2012. júl. 22. 21:45
Persze, nem kötekedni akartam, ne értsd félre!
2012. júl. 22. 21:42

A vitaminokhoz nem lehet hozzászokni és nem kell "mega" dózisba szedni.

Te kérdeztél, én csak válaszoltam. Akkor egyél sok gyümölcsöt.

8. Dócy (válaszként erre: 7. - Judit1109)
2012. júl. 22. 21:39
Amit a kolloid ásványokról olvastam, a z kimondottan a z én problémáimra valók.Ilyen megadózisú vitaminokhoz nem szeretnék hozzászokni.
2012. júl. 22. 21:37
Én évek óta a Lenkei vitamint szedem. Nekem is és több kolléganőmnek is nagyon bevált. Nyugodt szívvel ajánlom.
6. Dócy (válaszként erre: 5. - A14deb9047)
2012. júl. 22. 21:33
Miért mondod ezt?
2012. júl. 22. 21:32
Sehonnan.
2012. júl. 22. 21:31
Én falun lakom, és itt nincs ilyesmi.Kolloid ásványt, és ezüst kolloidot szeretnék.
2012. júl. 22. 21:29
miért pont neten?
2012. júl. 22. 21:27
indulj a piacra van ott bőven
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook