Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: fórum

Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (beszélgetős fórum)


8495. tapsifül
2010. ápr. 15. 20:51

Sziasztok! Köszönöm én is a sok jó receptet.Hamis túróst én is többször készítettem,szerintem nagyon jó kis találmány.Mivel mi a gyerekemmel diétázunk, a férjemnek éppen ma mondtam,hogy fél adagban a jövőhéten készítek neki.

Nálunk a mai menü maradék rakott krumpli ,nekünk pedig a hétvégét ismételve újra savanyú káposztás cucc,csak most szójából gombócok kerültek bele.Sütöttem is, a férjemnek egy tortaalap megkenve puncsos főzött krémmel,nekünk zabpelyhes almás lepény.Nagyon fini lett,bár én csak egy szeletet mertem belőle enni.Még bekukkantok később.

8494. csillagfürt (válaszként erre: 8489. - 875f1a5663)
2010. ápr. 15. 20:45

Szia Kisnusi!

Én általában Lidis lisztet használok, nagyon szeretem. Amit még itt szoktam venni: étolaj, fűszerek, csészés margarin és ami éppen akciósan nagyon megéri. Jól körül kell nézni a zöldségeknél is, jó minőséget árulnak.

8493. lúdanyó
2010. ápr. 15. 20:09
:)
8492. Gy.Ibi (válaszként erre: 8489. - 875f1a5663)
2010. ápr. 15. 20:05
A Lidiben minden nap átnézik a romlandó árukat,két nappal a lejárat előtt 30%-kal olcsóbban meg lehet venni.Ráragasztják az új árat pirossal.
8491. Sünsanyi (válaszként erre: 8489. - 875f1a5663)
2010. ápr. 15. 19:47

Szia kisnusi! Először is köszi szépen a rengeteg jó receptet:-)

Li_l-ben én rendszeresen vásárolok w5 tisztítószereket, jó a folyékony mosószerük, mascarponejük és a felvágottjaik is.


Remélem Neked is "be fog jönni".

Árban és minőségben veri simán a tacsót....

:-)

8490. caravell (válaszként erre: 8489. - 875f1a5663)
2010. ápr. 15. 19:47
Lekvárt szinte csak onnan veszek, nem tudom, mi a neve, tejfölös pohár méretű műanyag poharakban van, az epres, az erdei gyümölcsös és a málnás nekünk nagyon bejön és olcsó. A "Pikok" konzervek (májkrém, vagdalt stb) is finomak és elég jó áruk van.
2010. ápr. 15. 19:30

kedves Mindenki!

A napokban nyit nálunk egy LI*L. Halogatom a nagybevásárlást, hogy majd ott.Nagyon szépen megköszönném, ha megírnátok,mi ott a figyelemre méltó termék, lidis kedvenc.

8488. caravell (válaszként erre: 8470. - 99279bb06f)
2010. ápr. 15. 19:28
Zulu kedves, nézd meg a privit sos, talán segíthetek!
8487. Jutasz (válaszként erre: 8485. - 875f1a5663)
2010. ápr. 15. 19:23
Köszi a segítséget!!!
8486. caravell (válaszként erre: 8465. - Pné Veronika)
2010. ápr. 15. 19:19

Sziasztok! :) Nem vagyok elvesződve, csak mindig közbejön valami, nethez nem jutok hozzá.


Jó, hogy írod, a mi fiunk is kinőtte a cipőjét, túl drága ünneplőt nem szeretnék, őszre úgyis megint kinövi. Az ünneplő nadrág (fekete) szintén kicsi, ősszel vettük :(

8485. 875f1a5663 (válaszként erre: 8484. - Jutasz)
2010. ápr. 15. 19:06

Most szereztem (direkt a hamis túrós kedvéért) egy majdnem 3 literes tepsit.Gáztepsi.

Kiolajoztam, ebbe öntöttem bele a tálban habverővel elvegyített folyékony alkotórészeket.Belehintettem a fél kg fodroskockát.(Én a CBA-ban veszem a Balogh féle Családi tésztákat-minden megjelenési formáját 1 kg 250 Ft.)Erre hinted a mazsolát.Arra ügyelek, hogy minden be legyen bújtatva a tejes lötty felszine alá.

Ablakos a sütőm, de még nézni is gyönyörűség, hogy milyen átváltozáson megy át ez a zörgős katyvasz.

A teteje könnyű habkrém,majd pirosra sült túróhab.Belül könnyű, puha, édes, túrós,mazsolás manna.Egy csalafintaságot még elkövetek. Mikor már teszem be a sütőbe, az utolsó pillanatban a tetejére hintek 1 zacsi vaníliáscukrot. Olyan jó illatot áraszt, hogy a szomszédok is bedugják a fejüket,hogy vajon mi sü a kemencében?Eddig még senki nem jött rá, hogy ez nem túrósrétes. Melegen is könnyű és abbahagyhatatlanul finom.Egy tartalmas leves után tökéletes második fogás. Nekem másnapra még sose maradt.Pedig azért sütök ilyen nagy adagot, hogy legyen pár napig édesség, amire lehet rájárni.

8484. Jutasz (válaszként erre: 8402. - 875f1a5663)
2010. ápr. 15. 18:40
Szeretném megkérdezni hogy mekkora tepsibe kell sütni a hamis túróst és milyen lesz az állaga?Köszi...
8483. Gy.Ibi (válaszként erre: 8482. - 875f1a5663)
2010. ápr. 15. 18:24
Csinálhatnál egy receptes naplót,onnan bármikor kileshetnénk egy bevált recepted.Nem kellene később keresgetni a hozzászólások közt.
2010. ápr. 15. 18:08

Sziasztok! Erről a fórumról sok jó receptet gyűjtöttem.Most azokat másolom ide, amelyeket már kipróbáltam és jól bevált.


Sajtos rúd


20 dkg margarint megolvasztunk, épp csak folyósra

1 nagy tejfölt öntünk hozzá, és

1 ek 20%-os ecetet

60 dkg lisztben elkeverünk

1/2 sütőport

1 ek sót, és összegyúrjuk a tejfölös margarinnal. Lágy tészta lesz, nem kell megijedni, a hűtéstől szilárdabb lesz. Egy éjszakát pihen a hűtőben.

Másnap lisztes deszkán kinyújtjuk 0, 5 cm vastagra tojással vagy olvasztott margarinnal vékonyan megkenjük, 1-1, 5 cm széles csíkokra vágjuk. Reszelt sajttal megszórva, előmelegített sütőben 200 fokon kb 15 perc alatt világosra sütjük. Még finomabb, ha egy tömlős sajtot gyúrok a tésztába, de két kanál tejföllel kevesebb kell így bele. A tésztába lehet borsot, köményt, kis pirospaprikát gyúrni, mindíg más ízt kap így.

A tetejét lehet cifrázni:szezámmagot, lenmagot, mákot, köményt, őrölt borsot, pirospaprikát is lehet keverni a sajt közé.

Finom ropogós lesz a külseje, belül pedig puha. Jó pár napig eláll becsomagolva. Fagyasztottam már belőle, félkészen-kinyújtva, megszórva-finom lett úgy is.



Egyedényes csokis kevert (TEGNAP MEGCSINÁLTAM . JÓ.)


Nagyon egyszerű, nagyon finom, nem kell bele se tojás, se margarin, se tej, úgyhogy bármikor nekiállhat az ember a sütésnek, akkor is, ha épp kifogyott a hűtő. És az sem utolsó szempont, hogy nemigen kell mosogatni, mert az összetevőket a tepsiben kell összekeverni. :P


Hozzávalók:

1 1/2 csésze cukor, 1/2 csésze natúr kakaópor, 1 tk sütőpor, 1 csésze simaliszt, 1 csésze rétesliszt, 3/4 tk só, 1 csomag vaníliáscukor, 3/4 csésze olaj, 1 csésze víz, 1 tk ecet, 1 dl erős kávé, 1 kk fahéj


Előmelegítjük a sütőt 180 fokra.

Egy kizsírozatlan tepsibe - igen, kizsírozatlanba - szitáljuk bele az összes száraz anyagot. Adjuk hozzá a folyadékokat, keverjük össze, míg egynemű lesz.

Süssük 25 percig, vagy tűpróbáig

Puha, lágy sütemény lesz.

Nem ragad bele a tepsibe, süteménylapáttal simán ki lehet szedni


EZT KENEM RÁ


Könnyű tortakrém


Megcsinálsz egy pudingot, 4 dl tejjel.

25 dkg margarint kikeversz 25 dkg porcukorral,

habosra, és a langyos pudinghoz kevered.

A puncs nem annyira jó, jobb a vanília, vagy a csoki.

A kész tortalapot megkened a krémmel és behűtöd.

Legfelülre lehet krumplinyomón áttolni gesztenyét.


Vizes piskóta


4 db tojás , 20 dkg cukor , 15 dkg liszt , 4 evőkanál víz .

Cukrot mély tálba teszed , hozzá a négy tojás sárgáját + a négy evőkanál hideg vizet .

Habosra , fehérre kevered !!!!

A tojások fehérjét , kemény habbá vered , felváltva rakod a kiszttel , szitálva ! a tojás sárgás cukorhoz . Lazán kevered , alulról felfelé , hogy ne törjön össze a hab .

Papírral bélelt tepsiben sütöd , ha nagy gáztepsiben akkor tudsz belőle , tekercset csinálni .

Kb :20 percig 200 fokon sütöd . Ne nyitáld a sütőt !

Még melegen konyhatuhára borítod , lehúzod róla a papírt , egyből összetekered .

Ha kihült , megkened barack lekvárral , vagy krémmel , ami éppen kéznél van .

Ferdén vágva , porcukorral szórva , nagyon dekoratív



Madártej szelet:

Hozzávalók a tésztához:8 tojásfehérje,8 evőkanál cukor,8 evőkanál liszt,1 teásk.sütőpor. Krémhez:8 tojássárgája,4 evőkanál cukor,5 evőkanál liszt ,2 evőkanál vaníliás cukor,4 dl.tej,18dkg margarin,10dkg porcukor.Tetejére:4dl.tejszín,csokireszelék. Elkészítés: a tojásfehérjéket a cukorral habbá verjük. A lisztben elkeverjük a sütőport,a kemény habhoz adjuk és megsütjük. Közben elkészítjük a krémet: a tojássárgákat,a cukrot,a lisztet, a vaniliás cukrot elkeverjük a tejben.Sűrűre főzzük ,kihűtjük. A margarint a porcukorral alaposan kikeverjük,a kihűlt krémhez adjuk,majd a tésztára simítjuk.Tetejére a tejszínből kemény habot verünk és megszórjuk csokireszelékkel. Jó étvágyat kívánok hozzá,minden egyes elkészítőjének! Remélem ízleni fog és egyáltalán nem bonyolult recept!



Torta helyett süti

Én szoktam vékony piskótát sütni, megkenem lekvárral, arra vaníliás vagy tejszínes puding kerül-kicsit sűrűbbre főzve, megrakom gyümölccsel, tetejére gyümölcszselét töltök. A tepsiben el lehet készíteni, ha ki van bélelve sütőpapírral, szépen ki is lehet emelni. Cikkekre vágva szoktuk enni, finom és gyors.



Olcsó, egyszerű süti

2 tojás, 1 deci tej, 10 dkg margarin, 10 dkg cukor, 15 dkg liszt, kókuszreszelék, sütőpor.


Nem drága sütemény


Veszel 3 tojást, kikevered 30 dkg cukorral, hozzáadsz egy sütőport, 30 dkg lisztet, végül 30 dkg reszelt almát. Ha van dobhatsz bele mazsolát, apróra vágott csokit(torta bevonó is jó)És kizsírozott,

kilisztezett tepsiben, úgy sütöd mint a piskótát!


Visszaszámlálás süti



Hozzávalók: 5 evőkanál liszt, 4 evőkanál cukor, 3 egész tojás, 2 evőkanál olaj, 1 evőkanál 10%-os ecet, fél csomag sütőpor.

A hozzávalókat összekeverjük, tortaformában vagy tepsiben sütjük. Vigyázat hamar elkészül! Amikor kész, tálcára borítjuk, bevonjuk mogyorókrémmel vagy tortabevonóval, a tetejét tetszés szerint gyümölccsel vagy befőttel kirakjuk.


Finom mákos


Hozzávalók: 3 dl cukor, 2 egész tojás, 15 dkg margarin, 1 csomag sütőpor, 3 dl mák, 2 dl tej, 3 dl liszt, 6 tojásból készített piskóta tészta. Krém: 20 dkg vaj, 20 dkg porcukor, egy pici kávé.

A hozzávalókat kikeverjük, sütőbe öntjük, ráborítjuk a piskóta masszát, így ha kiborítjuk, alulra kerül majd a piskóta. Megsütjük. A krémhez valókat habosra keverjük, a tetejére csokit reszelünk.


Pudingos piskóta


Hozzávalók: 4 tojás, 3/4 bögre cukor, 1 púpos kanál pudingpor, 3/4 bögre kukoricaliszt, 1 kis kanál sütőpor, 1/2 kis kanál szódabikarbóna.

Verjük fel a tojások fehérjét habbá és lassan adagoljuk bele a cukrot, adjuk hozzá a tojások sárgáját, a lisztet, pudingport, sütőport, szódabikarbónát összekeverjük és bele szitáljuk a tojások felvert habjába. A tepsit sütőpapírral befedjük és ráöntjük a masszát.

Előmelegített sütőben magas lángon sütjük néhány percig, amíg a teteje megszilárdul, ezután közepes hőmérsékletű sütőben sütjük, amíg át nem sül.

Nagyon szép magasra megnő, és mindig sikerül. Kedvenc torta krémünkkel, pudinggal töltsük meg!


Vékony piskóta


Vékony piskótát szoktam sütni, megkenem lekvárral, arra vaníliás vagy tejszínes puding kerül-kicsit sűrűbbre főzve, megrakom gyümölccsel, tetejére gyümölcszselét töltök. A tepsiben el lehet készíteni, ha ki van bélelve sütőpapírral, szépen ki is lehet emelni. Cikkekre vágva szoktuk enni, finom és gyors


KEDVENCÜNK A HAMIS TÚRÓS

Hamis túrós

===========

Ha egyszer kipróbálod mindig megfogod sütni ( ja és ne mond meg a családnak, hogy nincs benne túró nem fogják észre venni)

1/2 kg fodros nagykockatészta

1 lit. tej

1 nagy tejföl

1 nagy kefír

6 tojás

20 dk cukor (én folyékony édesítővel csinálom)

10 dk mazsola

5 vaníliás cukor

3 ek étolaj

Ezt az egészet egy nagyobb tálba össze kevered

( nem kell a tésztát kifőzni)

olajozott gáztepsibe öntöd, egyenletesen eligazítod és 180 fokon alsó felső lángon pirosra sütöd. Gáz sütőbe közepes lángon.

Nagyon egyszerű és nagyon finom.


Karaván pogácsa


Hozzávalók: 3 bögre liszt, 20 dkg vaj, 10 dkg karaván sajt, 2 evőkanál tejföl, só, 1,5 dkg élesztő, 1 tojássárgája

Elkészítés:

A lisztet elmorzsoljuk a vajjal, az élesztőt pici tejjel felfuttatjuk, majd az egészet jól összedolgozzuk. Hüvelykujjnyi vastagságúra kinyújtjuk, kiszaggatjuk. Tepsibe rakjuk, megkenjük tojássárgájával. A tepsit forró sütőbe tesszük, 10 perc után mérsékeljük a sütési hőmérsékletet. 30-35 perc alatt készül el.


Gyors, egyszerű és finom süti


fogsz 1 tálat abba teszel 20dklisztet fél csomag sütőport, 20dk cukor 2 tojás, 1dl tej 1dl olaj, ez az alap és ebbe lehet tenni minden maradékot akár több félét is mondjuk mákot és vékony szeletekre vágott almát vagy bárnilyen szezonális gyümölcsöt meg cirom v. varancs héjjét. de maradék lekvár is finom vagy mazsola, vagy dió. A robottal össze keverni bele a tepsibe nem kell kikenni csak úgy. . előmelegitett sütőbe hamar meg sül. Amikor kész kis porcukor a


AMERIKAI KRÉMES/ Nagyon jó/


7 tojás sárgája

20 dkg cukor

20 dkg liszt

1 cs sütőpor

2 ek kakaó

13 ek víz


A krémhez:

7 tojás fehérje

7-10 ek cukor

2 cs vaníliás pudingpor

6 dl víz

Díszítéshez:

3-4 dl tejszín (vagy Hulala)

reszelt csokoládé

A tojás sárgáját kikeverjük a cukorral, a vízzel, majd hozzádolgozzuk a sütőporos lisztet és a kakaót.

Közepes lángon (kb 180 fok) kb. 20 percig süjüki. (A tepsi mérete: 27 x 37 cm.)

A tojás fehérjét a cukorral kemény habbá verjük.

A pudingport a vízzel simára keverjük és felfőzzük. Még forrón összekeverjük a habbal és a tészta tetejére kenjük.

További 10-15 percig szintén közepes hőmérsékletű sütőben sütjük. Majd hagyjuk teljesen kihűlni.

A tejszínt kemény habbá verjük, és a teljesen kihűlt tészta tetejére kenjük. Reszelt csokoládéval jól megszórjuk.

8481. 875f1a5663 (válaszként erre: 8479. - Babyjuly)
2010. ápr. 15. 15:30

Tehát magról nem szaporíthazó.Akkor irány a susnyás.Majd ha jó idő lesz.

Reggel gusztust kaptam a nagymosásra én is, a nap szintúgy "vissza bújt" -mármint a felhők közé-, de én optimista voltam.Kimentünk Kertvárosba Anyuhoz, már útközben elkezdett szakadni az eső.Most is ezt teszi. A mosott ruha pedig kint van az eresz alatt az erkélyen.Vizesebb nem lesz (de szárazabb sem),este így kell beszednem.

8480. babyjuly
2010. ápr. 15. 15:22
Egy másik fórumra most írtam fel, de bemásolom ide is, hátha valakit még érdekel egy olcsó ötlet, amit egyszer majd meg is valósítok. Egy volt tanárnőm a nylonharisnyákat gyűjtötte. Kimosta, csíkokra vágta, összekötözte (fonalnak) és lustakötéssel szőnyeget kötött belőle (mint a rongyszőnyeg). Natúr bútorokhoz, hajópadlóhoz szuperül néz ki, nem látszik, hogy miből van, ha jól válogatod sorba a színeket, érdekes csíkozású, és nagyon könnyű tisztítani (csak be a mosógépbe, és hamar megszárad).
8479. babyjuly (válaszként erre: 8478. - 875f1a5663)
2010. ápr. 15. 15:12
Mi erdőben szoktuk szedni, és nem szép dolog, de ha kiszeded a hagymáját, szerintem úgy is el tudod ültetni a kertben, árnyékos-nedves helyre gondolom, merthogy fák alatt nő, ahol patak vagy ilyesmi is van a közelben.
8478. 875f1a5663 (válaszként erre: 8476. - Barracuda59)
2010. ápr. 15. 15:09
Jó, hogy mondod!Most vettem borágó magot, mert azt olvastam, hogy jó salátanövény. Viszont mikor jobban utánanéztem, kiderült, hogy vízhajtó is.Azért elültettem.Ültettem kolbásztököt, rezedát,lopótököt is.Itt vettem a magokat az interneten.(Vagyis a fiam.)A medvehagymát is meg kellett volna rendelni.
8477. 875f1a5663 (válaszként erre: 8473. - Lúdanyó)
2010. ápr. 15. 15:04

AZONNAL FELLEBBEZNI!

A fiam kamionsofőr volt egy darabig. MINDEN BÜNTETÉST megfellebbezett és majdnem mindíg bejött.

2010. ápr. 15. 14:35

Na, még erre is figyelni kell a medvehagymánál:

Enyhe vérlemezke- (trombocita-) összecsapódást gátló aktivitással is rendelkezik. Véralvadásgátló szerekkel együtt fogyasztása nem javasolt, mert a vérzés kockázatát fokozza. Ugyanezért nem szabad hagymát enni műtétek előtt, és rendszeres fogyasztása a nem szteroid véralvadásgátlót, gyulladáscsökkentőt szedő betegek számára csak orvosi felügyelettel engedhető meg.

2010. ápr. 15. 14:32
Mármint akkor lehet összetéveszteni, ha a levelét nézi csak az ember leánya :))
2010. ápr. 15. 14:32

A medvehagymát ha szeditek, vigyázni kell, mert össze lehet téveszteni könnyen a gyöngyvirággal, aminek mérgező a levele. A hagymaszagról könnyű beazonositani.


Lúdanyó, nincs olyan, hogy bemutatási dij és akkor nem kell kifizetni a büntit?

8473. lúdanyó (válaszként erre: 8470. - 99279bb06f)
2010. ápr. 15. 14:23

ilyenkor annyira szomorű vayok mikor ilyen igazságtalansáról hallok ...((szegénykém nagyon szurkolok neked!! aztán meg hallom a rádióba, hogy megint osztogatás-fosztógatás folyik naggyainknál...Na abba hagyom mert kitiltanak...


mindjárt meg üt a guta most jött a gyerekem haza megbüntették 12000ft!!! mert nem volt nála a dijákja ás diák jeggyel utazott...:((( most mi a fenét csináljak..:?..:(((

8472. lúdanyó (válaszként erre: 8461. - 875f1a5663)
2010. ápr. 15. 14:13
keressél valahol a gazosba" ez vad növény. Ha beirid a keresőbe "medve hagyma" megmutatja hogyan néz ki nagyon erős fokhagyma ize, illata van.::) csuda finom.:)
8471. FormáSan (válaszként erre: 8470. - 99279bb06f)
2010. ápr. 15. 14:01

szia!

Ha visszaolvasol sok-sok dolgot tudsz majd meg!

De ha ésszel vásárolsz, akkor meglátod csodákra vagy képes! Mindig azt kell venni ami akciós, vagy bevezető áron van! Nekem meg vannak a helyeim, ahol tudom mikor mit kapok olcsobban, akár húsféle akár zöldség! Azokon a napokon vásárolok be! Semmit sem kidobni, mindent felhasználni! Sajnálom, hogy csökkent a jövedelmed!

2010. ápr. 15. 13:52

Sziasztok! Sajnos nem tudtam mostanában belépni a netre (vírus volt a gépemen, és teljesen leállt).

Kellene néhány ötlet, mert a pénzemet visszavették anélkül, hogy erre jogerős határozat lett volna...pereskedem, mert ez simán "csak" az Alkotmányba ütköző jogtalanság volt. :(

Szóval nagyon kevés a pénzem, úgyhogy majd visszaolvasok, hátha beugrik valami.

Vettem disznókörmöt, ami csak 140 Ft volt kilója. Jól bespájzoltam, mert ilyen olcsón még csontos húst sem kapok a kutyáimnak. És milyen fincsi körömpörköltöm lesz! :D

Szép napot mindenkinek!

8469. babyjuly (válaszként erre: 8460. - Lúdanyó)
2010. ápr. 15. 13:37
Nagyon jól hangzik, már el is mentettem :))
8468. babyjuly (válaszként erre: 8461. - 875f1a5663)
2010. ápr. 15. 13:35
Nagyon finom. Olyasmi az íze, mint a hagyma és a fokhagyma keverékének. Lehet belőle főzeléket is csinálni, úgy, mintha spenótot csinálnál. Én krumplikockákat is szoktam főzni bele, úgy nem annyira vad az íze. Meg vajaskenyérre szórva is finom, és salátaként is. És nagyon-nagyon egészséges.
8467. babyjuly (válaszként erre: 8463. - 875f1a5663)
2010. ápr. 15. 13:34

Sziasztok!


Mi a Metr.ban vettünk egyszer frissen, meg egyszer a Sp..ban fagyasztva, de nem volt zsíros egyáltalán. Én serpenyőben sütöttem meg kicsi vajon, fokhagymásan. Nagggyon finom volt.

8466. barracuda59 (válaszként erre: 8465. - Pné Veronika)
2010. ápr. 15. 12:29
A sk*lában nagyleárazások vannak egy ideje, alkalmi cipőt vettünk 2000-ért, ott is nézzetek szét, akinek aktuális.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook