Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: fórum

Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (beszélgetős fórum)


44762. lov.ildi
2013. okt. 27. 11:46

Az előbb picit bepöccentem.

A szomszédnéniékkel pici korom óta nagyon jó viszonyban vagyunk. Amíg a szüleim éltek minden ünnepet együtt tartottunk.

Szokott kérni ezt-azt.

Most jött 2 deci tejért.

Mondtam neki,hogy miért nem szólt hamarabb,akkor vettem volna neki tejet a boltban.

Erre azt válaszolta,hogy nem akart venni,mert csak 2 deci tej kell neki.

Én kiakadtam.

Nincs munkahelyem. Keményen meg kell fognom a pénzt. Eddig nem érdekelt,hogy átjön kérni ezt-azt. De mától nem biztos,hogy adok.

Bagóra mindig van pénzük,csak kajára nincs.

Azért mert és a kevés pénzt is betudom osztani miért kell hülyének néznie?

Vagy én reagálom túl és más sem vesz meg valamit,ha csak kevés kell és mástól lehet kérni?

Én mindig mindent megveszek ami kell és beosztom.

44761. lov.ildi (válaszként erre: 44758. - Forrest2010)
2013. okt. 27. 11:35

Sziasztok!


Bius nagyon szereti a fekete áfonyát.

A tacskóban azt is leárazzák félárra amikor lejár a szav.ideje. Akkor még az áfonyának semmi baja nincs,de nem maradhat kint a polcon. Ilyenkor szoktam neki megvenni.

Így szoktam fehérrépából, fokhagymából,stb bevásárolni. Ha ezeket is becsomagolják,akkor szav. idő kerül rá. A lejártakor meg féláron kiárulják. Én meg röhöguk rajtuk,hogy azokat a termékeket amelyeket hónapokig el lehet tartani féláron kiárulják. De legalább én jól járok.

44760. forrest2010 (válaszként erre: 44759. - Anyagi)
2013. okt. 27. 11:01
Általában figyelem az árakat , meg az akciós árakat , de előfordult olyan , nem is ritkán , h amikor nem akciós volt akkor olcsóbban tudtam venni ! annyira hülének nézik az embereket , persze ha nem figyel oda az ember lánya és nem tudja az árakat átverhető egy akciós cimkével , mint a férjem 1x egyedül ment vásárolni , kértem hozzon nekem papírtörlőt , én voltam bolond , mert nem írtam neki egy kb árat , ő + szegény gyakorlatlan vásárló ! megvette az akciós cimkével ellátott 3x annyiba kerülőt , igaz , h az nagyon szép volt , dehát nekem a 120 ft környéki 2 gurigás éppúgy megteszi , mint a drága ! Itt a közelünkbe csak kis gagyipiac van havont 1-2 alkalommal , ahhoz messzebbre kellene mennünk , h jobb árút kapjunk így marad havonta 1x 2x az auch.n .
44759. Anyagi (válaszként erre: 44758. - Forrest2010)
2013. okt. 27. 09:03

Fekete volt az áfonya.

A piacon 1800 Ft körül volt kilója. Szóval drága nagyon. Egyszer vettem csak, mert csemete nagyon szeret mindent ami áfonyás.


Ne hidd, hogy nincs eredménye a marketingnek! Bizony.bizony, hogy a legtöbb ember elcsábul ésmegvesz sok mindent, amit nem is szándékozott!

Már jó ideje tanítgatom a fiamat, hogy vásárláskor nem csak az árat kell nézni, hanem a mennyiséget is. Az a legjobb, ha ki vannak írva a kilónkénti ár mert akkor nem kell számolgatni!

Tegnap éppen a tejfölvásárlásnál arról beszélgettünk, hogy csak azt szabad megvenni, amire az van ráírva, hogy tejföl, mert a többi étolajból készül! Kinek lenne kedve megenni egy jó nagy kanál zsírt, csak azért mert tejfölnek látszik?

(Persze, tudom, hogy vannak pl. tejallergiások, nekik jó, de én inkább tehénből szeretem tejet!)

Vonatkozik ez tejszinre, sajtra is! Az olcsóbb sajtoknál 30-60 % olajjal helyettesítik a tejet!

Nem veszek én sem horror áron sajtokat, de kilónként + 300 Ft-ért már tejből készültet is lehet kapni. (Ilyesmit a piacon veszek és figyelem az akciókat, ill. az eladó ismer és ajánlja a nekem valókat.)


A nagyáruházi marketing pedig azért sem ér el, mert nincs időm odamenni! (Félévenént estleg eljutok ha valami olyan akció van - esetleg.)

Hét közben a pék és a Lid.l, hétvégén a piac ahova megyek!

44758. forrest2010 (válaszként erre: 44756. - Anyagi)
2013. okt. 27. 05:38

Milyen áfonyából készítetted ? feketéből , vörösből ? Nemrég vettem egy lapos pici doboz feketét , azt hiszem 20 deka volt , 600 ! ft-ért , azt hittem dobok egy hátast ! Tavaly még 400 volt egy-egy ilyen doboznyi , akkor úgy ahogy volt csomagoltam és beraktam a fagyosba , mert ez nagyon aranyárba van , csak keveset raktam belőle a gyümileveshez mikor már készen volt , így legalább többszörre használtam el .

Volt , mikor nem akciós dolgot olcsóbban tudtam megvenni , mint akciósan , lehet ? h ez is egy ölyan üzleti fogás , mint az árú állandó átpakolgatása máshova ? nehogy az ember legközelebb is megtalálja ugyanott ! / mert igaz , h a változatosság gyönyörködtet , de az is igaz , h az állandóság megnyugtat !/ Külömben is itt az emberek javának kevés a pénze , nem valószínú , h akkor bármit megvesz pluszba , hiába látja !

44757. forrest2010 (válaszként erre: 44753. - Anyagi)
2013. okt. 27. 05:28
Persze , mint a tejberizsbe , gyümölcsrizsbe is kell egy pici só .
44756. Anyagi
2013. okt. 26. 21:56

Meséltem a múltkor, hogy milyen finom áfonyás gyümölcsleves készítettem.

A 30 dkg. fagyasztott áfonya 360 Ft. volt az egyik tacskóban (nem volt akciós!). Ma egy másik, közelebbi tacskóba direkt azért mentem el, hogy vegyek még belőle 2-3 zacskóval, de nagy meglepetés ért : itt 760 Ft/30 dkg. volt az ára. Tudtam eddig is, hogy hiába egy cég, egyes áruházak más árakkal dolgoznak - no de ennyire???

44755. Anyagi
2013. okt. 26. 21:51

Holnap hurka lesz krumplival és dinsztelt káposztával.

A jövő hét elején pedig lecsó és sárgaborsó főzelék lesz.

44754. Anyagi
2013. okt. 26. 21:50

Ma végül maradék kacsaleves volt, meg rántott cs.mell csíkok petrezselymes krumplival és vegyes vitaminsalátával.

A salátát már egy hete készítettem káposztából, hagymából, paprikából, uborkából. A hűtőben jól eláll egy lezárt dobozban, csak nem szabad belenyúlni piszkos kézzel, szedőezközzel.

44753. Anyagi (válaszként erre: 44750. - Briell14)
2013. okt. 26. 21:46
No, erre még sohasem gondoltam - pedig evidens!
44752. Anyagi (válaszként erre: 44748. - Forrest2010)
2013. okt. 26. 21:45
Igen-igen! A kelttészta borzasztó só nélkül!
44751. Anyagi (válaszként erre: 44744. - Guruljka)
2013. okt. 26. 21:43
Zöldbabba, borsóba szoktam én is rakni egy kicsi cukrot.
44750. Briell14 (válaszként erre: 44748. - Forrest2010)
2013. okt. 26. 21:33
Sőt! A tejbegríz is sokkal finomabb, ha van benne egy kis csipet só.
44749. forrest2010 (válaszként erre: 44740. - Lúdanyó)
2013. okt. 26. 21:25
Belekukkantottam a receptjeidbe , gondolom valahol ott is lehet az a kifli , de olyan sok recept van ott , h nem volt cérnám hozzá végigolvasni . Felraknád ? v feltetted már ide ? mert akkor visszalapozok , v itt , v ott . Mert , ha kiadós , akkor jöhet a beles bandának .
44748. forrest2010 (válaszként erre: 44744. - Guruljka)
2013. okt. 26. 21:18
Egyszer a Kudlik Julinak volt egy kis háztartási füzetkéje , ő is ajánlotta benne , h mindenbe amibe sót teszünk kell egy csipet cukor / 1 kis mokkacukrot szoktam / ugyanígy mindenbe , amibe kell cukor abba tegyünk egy csipet sót , mert kiemeli az ízeket . Piskótától kezdve minden lisztes kajába kell egy kis só is , én a gyümilevesbe is teszek egy kicsit . Régen a munkahelyem honyháján nem tettek sót a kakaóscsiga tésztájába , rettenetesen hiányzott belőle , hiába édes tészta , de tészta !
44747. forrest2010 (válaszként erre: 44741. - Lov.ildi)
2013. okt. 26. 21:10
Az nagyon jó ! én is körülnézek a héten és akkor eszünk rántott karfiolt 3 napig !
44746. Guruljka
2013. okt. 26. 21:04

No, akkor nagyon is jó, hogy majorannát tettem a zöldbabba! :-D


Különben szóba sem kerül...ugye?


(A sós dolgot ismerem, teszek is sok édes ételbe.)

44745. Briell14 (válaszként erre: 44744. - Guruljka)
2013. okt. 26. 20:58

Én szoktam. De tényleg csak egy picike kell. Tök, meg zöldbab esetében csináltam.

Ugyanúgy "kidobja" az ízeket, mint a süteményekben, meg az édes ételekben a só.

44744. Guruljka
2013. okt. 26. 20:56

Van egy dolog, amit még soha nem mertem kipróbálni.

Állítólag sok étel ízét egészen feldobja, kiemeli egy kevés cukor. Egy fazékba úgy egy mokkáskanálnyi.

És akitól hallottam, azt mondta, hogy a bablevesbe is mindig tesz egy kis cukrot!


Ha el nem felejtem, legközelebb kis mennyisgégel kipróbálom már végre.

44743. Briell14 (válaszként erre: 44742. - Guruljka)
2013. okt. 26. 20:50

Ezért kell kísérletezgetni a fűszerekkel. Néha olyan párosításokból is finomságok születhetnek, amire soha nem gondoltunk volna.

Én találtam egy receptet valahol: tárkonyos almaleves.

Furcsán hangzik, de mivel mindkettő ízét szeretem, gondoltam összeházasítom őket. :)

Nagyon finom lett!

44742. Guruljka (válaszként erre: 44727. - Anyagi)
2013. okt. 26. 20:42

Lehet, én sem kedvelném a friss majorannát. Nekem történetesen elég régi szárított van itthon... :-D A férjem szerette a brassóit majorannásan, és szokás a szárnyasokat is fűszerezni vele.

Én meg, mivel hús nélkül készült a zöldbab, kevés majorannával csaptam be...:-D

44741. lov.ildi (válaszként erre: 44731. - Lisy50)
2013. okt. 26. 20:38

Sziasztok!


Én ma vettem nagyon szép karfiolt, 170Ft volt kilója.

44740. lúdanyó
2013. okt. 26. 18:59
megint csináltam olajos kifli a héten már másodszor...de nem tudják meg unni..:) nagyon kiadós..:)
44739. 3b1a5ec920
2013. okt. 26. 16:02

Narancsos, fűszeres sütőtökdzsem


Sütőtökből dzsemet is készíthetünk! Naranccsal vegyítve különleges ízélményt kapunk, a dzsem őrzi a sütőtök édes, karakteres jellegét, amihez jól passzol a narancs friss, savanykás íze, az aromás gyömbér, a fahéj és a szegfűszeg. Az általunk kóstolt dzsem állaga viszonylag laza, így elsősorban pirítóshoz ajánljuk, persze palacsintát is megtölthetünk vele. Íme, Gyöngyi kipróbált receptje!

Hozzávalók


1 kg sütőtök


3 db narancs

1 kisujjnyi reszelt gyömbér (elhagyható)

1 rúd fahéj

3 db szegfűszeg,

1 tasak 3:1 dzsemfix

3:1 befőzőcukor ízlés szerint, de legalább 20 dkg

1 dl víz


Elkészítés


A sütőtököt meghámozzuk, miután magházát kivájtuk felkockázzuk, beletesszük a lábasba. A narancsot megpucoljuk, éles késsel a fehér hártyáit eltávolítjuk, a húsát és levét a sütőtökhöz adjuk. Ráöntjük a vizet, beletesszük a fahéjat, a szegfûszeget, a gyömbért. Puhára főzzük, majd botmixerrel vagy turmixgéppel pépesítjük. Hozzáadjuk a dzsemfixet, a cukrot habverővel jól elkeverjük, újraforrástól számítva állandó keverés mellett 2 percig forraljuk.


Még forrón üvegekbe töltjük, celofánnal és az üveg csavaros tetejével szorosan lezárjuk, fejjel lefelé állítva betakarjuk, hogy lassan hűljön ki.

44738. Briell14 (válaszként erre: 44736. - Forrest2010)
2013. okt. 26. 15:14
Én is savanyún szeretem... ha már savanyú tojásleves. :)
2013. okt. 26. 10:27
Tényleg , pizzát is kéne már sütni ! régen volt .
44736. forrest2010 (válaszként erre: 44734. - Briell14)
2013. okt. 26. 10:26
Én ha mindenképp kicsit savanyúbban enném , dobok bele 1-2 kocka savanyú káposzta leszűrt , lefagyasztott levét , v csak az én tányéromba , imádom a savnykás leveseket , ételeket , minden főzeléket , ami elviseli , savanyún eszem .
44735. Briell14
2013. okt. 26. 10:23
Ma pizzát sütök, meg amerikai pitét. :)
44734. Briell14 (válaszként erre: 44733. - Forrest2010)
2013. okt. 26. 10:23
Annyit írtunk a tojáslevesről... a jövő héten sort kerítek rá. :)
2013. okt. 26. 07:47
Nálunk is szereti a férjem a tojáslevest , egyszer akartam újítani , kolleganőm főzött bele kolbászt is és az volt náluk leves után a 2. fogás , mustárral . Hát a férjem nem díjazta ! morgott , h minek kell a jót elrontani !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook