Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: fórum

Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (beszélgetős fórum)


91326. smudlaagi54 (válaszként erre: 91309. - Fehérke111)
2018. márc. 14. 15:02
Nálunk az árammal volt gond!Jöttek ellenőrizni,és tény és való,hogy sérült volt a plomba,erre össze írtak minden műszaki cikket ami a lakásban volt,ami fedezte is a fogyasztást.Bírósági tárgyalás is volt,amin a két szerelő elmondta,hogy poros,pókhálós volt a szekrény.Aztán azon az alapon akartak megbüntetni,hogy megvolt rá a lehetőség,hogy áramot lopjunk.Aztán megkérdeztük,hogyha egy házban betörés van akkor minden arra járót megbüntetnek,mert arra járt,és megvolt rá a lehetősége hogy betörjön?Megsem tudom mondani,hogy hány éves volt a plomba,ráadásul folyamatosan sokat fizetünk,tehát nem volt fogyasztás csökkenés,márpedig ha lopom az áramot akkor nem is fogyasztok annyit mint a szokásos.
91325. Guruljka
2018. márc. 14. 14:49
Ki hogyan szereti. Borsót nem csak az első termésből lehet enni.
91324. ab61752c45 (válaszként erre: 91323. - Guruljka)
2018. márc. 14. 14:08
szerintem is.az igazi az első zsenge borsó,kár elrontani bármivel.
91323. Guruljka (válaszként erre: 91320. - Ab61752c45)
2018. márc. 14. 14:02
Végül is a csirkeragulevesben is van borsó. De az nekem is inkább egyféle húsleves.
91322. Guruljka (válaszként erre: 91321. - Mmacus)
2018. márc. 14. 14:01

Nagyon finom lesz!

Nekem még karácsony előttről van petrezselyemzöldem, apróra vágva lefagyasztottam.

91321. mmacus (válaszként erre: 91319. - Guruljka)
2018. márc. 14. 13:59
Az én családom grízgaluskával szereti. Van egy szép csokor friss petrezselyem zöldem. Azt beledobom, rögtön tavaszi íze lesz!:)
91320. ab61752c45 (válaszként erre: 91319. - Guruljka)
2018. márc. 14. 13:55
szerintem a hús elrontja a borsó igazi ízét.bár van,aki így szereti.
91319. Guruljka (válaszként erre: 91317. - Mmacus)
2018. márc. 14. 13:52

Nagymamám a zöldborsólevest csurgatott tésztával főzte.

Nem tett bele csirkeaprólékot, én nagyon meglepődtem, amikor azzal kaptam a borsólevest valahol.

Nagymama borsólevese csak borsó és zöldségféle volt, no meg a csurgatott tészta. Igazi tavaszi dolog. Akkor még fagyasztott borsó nemigen volt a boltokban.


Én ma fagyasztott borsót fogok főzni főzeléknek. Tegnap vettünk panírozott csirkefalatokat. Azt vacsoráztuk. A maradék pár darab jó lesz a főzelékhez.

91318. Guruljka (válaszként erre: 91310. - Mezei Virág)
2018. márc. 14. 13:20

Na akkor csak adalékként:


Dolgoztam úgy, hogy magánszemélyként adhattam számlát. Ezt viszont nem veszik komolyan a megbízók. És a SzJA-val kel bevallani. Mivel a fordítási munka nem egyenletes, nemigen kivitelezhető, hogy az ember előre tartalékol az adófizetésre. Viszont ez egyébként is akkor járható, ha a biztosításom valami úton rendben van, különben azt is fizetnem kell.


Vállalkozóvá válási támogatást pályáztam és kaptam meg. 6 hónapon át fizették helyettem a Katát, és még zsebpénzként megkaptam azt az összeget is havonta, ami a támogatási összegből az adófizetés után fennmaradt. A KATA összegében viszont benne van a TB is.

Az volt a "feladat", hogy mire a támogatás 6 hónapja letelik, kialakítsam a megbízók körét, akiknek eddig vállalkozói számla hiányában nem dolgozhattam.

Ez nagyjából sikerült. Volt hónap, hogy nehezebb volt kinyögni a havi adót, volt, hogy könnyebb. Mert volt, hogy alig kerestem egy adott hónapban, és volt, hogy sokat.

Ha megcsinálom a szakfordítóit, eleve magasabb vállalási árral dolgozhatom majd. Egyelőre papíron képesítés nélkül, megélek főállásúként. Ha mellékállású lehetnék (vagy majd ha nyugdíjas leszek), akkor felére csökken majd a KATA.

91317. mmacus (válaszként erre: 91316. - Lúdanyó)
2018. márc. 14. 13:14

Ma egyedül vagyok, natúr csirkemellet készítettem magamnak ebédre párolt brokkolival. Beteg voltam, most próbálom összeszedni magam.

Holnap zöldborsóleves lesz grízgaluskával, krumplipüré, Stefánia vagdalt. Jön ebédre a fiam, ezeket nagyon szereti:)

91316. lúdanyó
2018. márc. 14. 13:09
és amúgy mit főztök?..:)
91315. ab61752c45 (válaszként erre: 91294. - Guruljka)
2018. márc. 14. 10:35
így is kéne lenni egy normális országban.
91314. ab61752c45 (válaszként erre: 91300. - Globus)
2018. márc. 14. 10:33
félek otthon tartani a pénzt.igaz,száz forintért is agyon csaphatnak.
91313. ab61752c45 (válaszként erre: 91292. - Ab61752c45)
2018. márc. 14. 10:29
te lopod el a ciha alól a temetési pénzemet?
91312. Mezei Virág (válaszként erre: 91309. - Fehérke111)
2018. márc. 14. 10:19
:(
91311. Mezei Virág (válaszként erre: 91299. - Forrest2010)
2018. márc. 14. 10:18

A bank sem jó. Használjuk, mert hátha lesz még jobb...

Időt spórol legalább.

91310. Mezei Virág (válaszként erre: 91294. - Guruljka)
2018. márc. 14. 10:16

Nem éltél mások adójából...

Nem becsülik meg nálunk azokat, akik leveszik az állami intézmények válláról ezt a nehéz munkát.

Igen, nekik járna a minimálbér,szerintem is.

Tudom, mennyire nehéz dolog ez...

Igazából vállalkozóbarátok sem vagyunk. Tudom a KATA. Szemét dolognak tartom. Mindenki csak az után adózzon, amennyit keres. Ne az adóra keressünk... :(

Én itt nem vállalkoznék, az biztos!

Kiskapu, nagykapu :( Utálom!

2018. márc. 14. 09:22

Vigyázni kell ám az áramszolgáltatóval is! :-(

Pár éve leírtam az "élményünket", okuljon belőle aki teheti (főleg azért osztom meg ismét, mert az én ostobaságom volt - szerintem):


Szóval, egy szép napon megállt a ház előtt egy személyautó (fekete csík volt az oldalán - utólag úgy gondoltuk, hogy talán céges autó lehetett, és leragasztották a feliratot, bár ez nyilván(?) törvényellenes). Két úriember jött, hogy az áramszolgáltatótól jöttek, villanyórát ellenőrizni. Beengedtem őket. A villanyóra szekrény a bejárati lépcső melletti falon van, kinyitották, megnézegették, kérdezgetni kezdték különösen az éjszakai óra működését. Elmondtam - én kuka - hogy mivel ez központilag vezérelt, általában nap közben is bekapcsol a boyler a csúcsidőn kívül. Szerintük ez nem lehetséges! Beküldtek, hogy nézzem csak meg, most világít-e a boyler lámpája - no, többször mondtam már, kuka voltam és bementem (ottmaradtak pár pillanatra egyedül!). Visszaértem, jelentettem, hogy most éppen nem világít - erre közölték, hogy márpedig ezt a plombát megpiszkálták, és nem méri a fogyasztást!!! Ennek bizonyítására készítettek néhány felvételt, a plombát le is vették, azt pótoltatni kellett és 160 000,- Ft bírságot szabtak ki ránk, holott nálunk tutira nem történt semmi "mesterkedés".

Azóta, ha egyedül vagyok itthon, ide kapun belül még a vízóra leolvasó sem jöhet be, sőt a villany- és gázóraleolvasó csak "őrizettel" olvashat le.

91308. forrest2010 (válaszként erre: 91305. - Dodi44)
2018. márc. 14. 07:17

Jó néhány évvel ezelőtt a lányunknál gázóracsere volt , magpingatták alaposan ! azzal a címszóval , h az órát valaki megbuherálta ! nem nyúlt hozzá senki ! de azóta is ! stzerencsére akkor is ott állunk a leolvasó v gázszerelő háta mögött , amikor matat az óra körül ! ne karcolássza össze és egyebek ! azért , h utána jól megbüntethessen ! nagyon lecsökkent a gázfogyasztásunk , mert cart se melegít , így amikor otthon van akkor fával fűt a kandallóba , ahogy mi is :) sokkal finomabb meleget áraszt , mint az a silány minőségű gáz !!! az ő pici házikója be van csomagolva , már a lgtöbb ablakát is kicseréltette , mert annyira összeszáradt 10en év alatt , h muszáj volt , Bundy a mi ablakainkat is kicserélte az évek folyamán , mert a 40 évvel ezelőtti olyan is volkt :( de a házunkat nem tudjuk becsomagolni már talán soha , mert ha lenne is rávaló / nem rokkannánk bele / de az őj szomszéd annyira ráépítette a biciklitárolóját a házunkra , h 5 centis bugyi se férne ott el :( így aztán Bundyka belülről szigetelt :( bár utólag olvastam , h ez nem a legjobb megoldás , de nem akartam elvenni a kedvét :) olyan örömmel csinálta :)

olvasok a neten rengeteget a gázfogyasztás csökkenése miatti maceráról ! a gázműveknek bacca a csőrét az h hatalmasat csökkent az emberek fogyasztása ! nyilvánvaló ! ha nincsen elegendő pénz , az ember ott spórol ahol tud :(

91307. smudlaagi54 (válaszként erre: 91295. - LadyBird 2015)
2018. márc. 14. 07:01
És ráadásul hányszor?Kezdődik egy csavaron,amit valamibe beépítenek,és ahány gyártási folyamaton átmegy,annyiszor rakják rá az áfát!
91306. smudlaagi54 (válaszként erre: 91305. - Dodi44)
2018. márc. 14. 06:58
Mert a profit a lényeg!
91305. Dodi44
2018. márc. 13. 23:55

Ma reggel amikor kineztem az ablakon, nem akartam hinni a szememnek, minden csupa feher volt, meg az utca tuloldalara is atnezni is a levegoben nagy pelyhekben hullott a ho! De hal Istennek, nem skaig, ugy negy ot centinyi utan megallt!

Egy jo par eve, jol leszigeteltem a hazamat,kezdve a padlastol az ablakokig,

Ezt onnan gondolom, hogy megdicserhetem magamat, mert a gaz szolgaltato vallalat minden evben haborgat, mert az utcankban, a gazoram forog sokkal kevesebbet, mint a masoke, Pedig kozponti futes van. nem is tartom tul alacsony hofokon a homerot. Most is hivott a tarsasag, hogy szuksegszeruen holnap kiijonnek es ellenorizni fogjak a gazoramat! Johetnek!

Egy regebbi ebnem meg az aramszolgaltatora hoztam ra a fraszt, amikor meg a gyerekek kissebbek voltak, es hazamentunk a szuleimhez a nyarra ket honapra. amikor ide hazajottunk, a szamlazok mindjart a nyakamra ultek, telefonalgattak, hoyg tudom e hogy az aram jogtalan hasznalata, az torveny ellenes?

Nem mondta az hogy a lopasa!

erre azt mondta, hogy talaltam egy jo modotarra, hogy a merooram ne forogjon! Erre megint nekem esett a jogtalan hasznalata szovegevel, hogy micsoda nehez korulmenyeket fogk en elni, ha megbuntetnek erte, meg "szabadsag vesztes" lehetoseget, es tetemes birsag osszeget is mumusnak hasznaltak. Mire megmondtam nekik hogy otthon voltam... Szeretem neha cukkolni a szerintuk okosokat, meg adom is a lovat alajuk, had fussanak vele... Az itteni eletmod ageszen mas, szerintem, mert az elet konnyiteset valo informaciokat, fogasokat eloszeretettel elhallgatjak, es nem hozzak nyilvanossagra. Kulonosen erzodik azota, miota a kisbokorgyurka volt a fonok, az eltorolte azokat a torvenyeket, ami az ipart meg egy hajszalnyira is kontrolalta a polgarok vedelmeben, de ugy csinalta, hogy a bun a feketere szalljon, mert akkor lepett eletbe, azota van monopolium mindenutt! Ami azt jelenti, akar milyen neve is van rairva a termekeknek az ugyan az a tulajdonos a hetterben. tehat nincsen konkurencia! ezelott a vallalatok arra voltak osztokelve, hogy egymasnal jobb es jobb termekeket csinaljanak, most meg majd hogy pont a forditottjara valtoztak. Sajnos az elet tapasztalat azt mutatja a termekek minden agan. Es meg van a pofajukon bor nekunk papolni, hogy az eoetben takarekoskodjunk a nyersanyagokkal, es ugyanakkor az ipar meg a dolgokat ugy gyartja, hogy a regi elettartamanak csak az egyharmadat, vagy negyedig lehet ma mar hasznalni valamiket...

91304. Dodi44 (válaszként erre: 91292. - Ab61752c45)
2018. márc. 13. 23:31
Mar megint rolam beszelsz???
91303. Guruljka (válaszként erre: 91301. - Forrest2010)
2018. márc. 13. 20:50

Nekem nemigen van választásom. Több helyről kapom a pénzt, havonta akárhány ízben.


Sem a szolgáltatóknál, sem a postán nem akarok sorbaállni. Sem utánvétes csomagokra várni itthon.

91302. globus (válaszként erre: 91301. - Forrest2010)
2018. márc. 13. 20:35

Nem éppen banki téma, de összefüggésben van: ma megkaptuk a közös költség elszámolást. Akinek túlfizetése van, visszakapja a május végi közgyűlés után (sic!), akinek hátraléka, 8 napon belül fizesse be.

Mit csinálnak a túlfizetők pénzével még két hónapig?

91301. forrest2010 (válaszként erre: 91300. - Globus)
2018. márc. 13. 20:34
tulajdonképpen hatalmas szemétség , h ilyen kicsi pénzeket is kénytelen az ember a bankon keresztül... de a sok banknak megéri , mert a sok kicsi sokra megy :(
91300. globus (válaszként erre: 91299. - Forrest2010)
2018. márc. 13. 20:31

Én bankba többet pénzt a büdös életben nem viszek.

Fizetést is kp-ben kapom, férjem még pár hónapig számlára, utána megszüntetem.

91299. forrest2010 (válaszként erre: 91289. - Mezei Virág)
2018. márc. 13. 20:29
hááááát én nem kockáztatnám meg ! a párnacihát :( az se jó megoldás :(
91298. Klingy 15 (válaszként erre: 91294. - Guruljka)
2018. márc. 13. 20:14
Guruljka, én nagyon csodallak, szerintem különleges Ember vagy, és ezt nem most találtam ki, hanem régóta így gondolom.
91297. Guruljka
2018. márc. 13. 19:26

És nem bosszankodom azon sem, hogy anyám annyi idősen, mint most én vagyok, már nyugdíjas volt.


Nem érdekel, mert attól nem változik semmi, ha a saját jókedvemet (és ezzel az egészségemet) nyavalygással rongálom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook