Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: fórum

Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
93906. forrest2010 (válaszként erre: 93897. - Guruljka)
máj. 6. 11:36
nekem Bundy azt mondta : 1 blokktéglát kell erre a célra tartani a konyhába , h kéznél legyen , ha megkéne toldani 30 centivel a karomat :)
93905. Guruljka (válaszként erre: 93904. - tumbo)
máj. 6. 11:06
Mikor kolis volt, akkor sütöttem valami egyszerű rágcsálni valót, vitte még a szövés órára is.
93904. tumbo (válaszként erre: 93903. - Guruljka)
máj. 6. 11:00
én sem sütöttem addig soha,igaz az anyám megtette,míg a lányom Pestre nem került kollégiumba.aztán mondta,hogy milyen finom sütiket visznek a lányok.egye fene,megpróbálom,bár a mestere nem lettem.talán,mert nem szeretem.
93903. Guruljka (válaszként erre: 93902. - tumbo)
máj. 6. 10:55

Én ritkán sütök, és olyankor akár lila is lehetne, elfogy. :D

Nokedlit a fiam még soha nem kért talán. Az ő számára is csak olyan tészta, mint a többi... :D Nem rajtunk nőnek a tésztagyárak se.

93902. tumbo (válaszként erre: 93901. - Guruljka)
máj. 6. 10:49
lehet,hogy azért jobb nokedlibe, sütibe? mert nálunk kapnak kukoricát,zöldet,míg a gyári csak tojótápot.ízben mondjuk én sem látok nagy különbséget,aki csak házit evett,arra esküszik.mondjuk a sajtos rúd között is nagy a különbség,legalábbis színben.
93901. Guruljka (válaszként erre: 93900. - tumbo)
máj. 6. 10:44
Hát lehet, hogy én fordítva vagyok összerakva, de nem érzek különbséget a szomszédtól vett tojás és a bolti között. Inkább csak látom, hogy nagyobb a sárgája és sötétebb sárga.
93900. tumbo (válaszként erre: 93891. - forrest2010)
máj. 6. 10:08
a húgomnál is van pár tyúk,mindkettőnket ellát tojással.meg kacsa,aminek a tojását talán kikelti a tyúk.a tojást össze sem lehet hasonlítani a boltival.
93899. Guruljka (válaszként erre: 93896. - Dodi44)
máj. 6. 09:55
Mint többszörös anya és nagymama, köszönöm szépen! ☺ ♥
93898. Guruljka (válaszként erre: 93888. - katus3)
máj. 6. 09:55

Katus, én nem hiszek a frontérzékenységben. És abban sem hiszek, hogy abból kellene állnunk, hogy ezeket a légnyomás-változásokat figyeljük.

Ha valamelyik gyerekemnek mintha zúgna a feje, tudják előre: azt fogom kérdezni, ivott-e eleget. Nem hiszek a másik irányú túlzással sem, hogy sokat kellene inni, de saját tapasztalatom, hogy pl. ébredés után jól is esik az a kb. fél liter édesítetlen tea. Én ezt szoktam inni, igya mindenki, amit máskor is. De úgy tudom, még a csigolyáknak is kell az a folyadék.

Ha ivott, akkor mit evett az utóbbi napokban? A fejfájás nálam vészjelzés.

Szedjen olyan multivitamint, amiben ásványi sók is vannak. A fiam kedveli az 1x1 Vitaday Multivitamin rágótablettáját. Olcsó és 60 db-os. Semmiképpen nem árt.

Itt egy cikk arról, hogy nem minden "új felismerés" önzetlen:

[link]

93897. Guruljka (válaszként erre: 93892. - forrest2010)
máj. 6. 09:42

Nekem is vannak ilyenek! A csomagolásról kivágott és széles ragasztószalaggal felragasztott címkével.

A köles, a bulgur, a zabpehely és a zabkorpa műanyag flakonban van. A Cappy vagy hasonló szélesebb szájú jó ehhez.

Ezek a fűszerpolc tetején vannak, nehezen is érem el, legalább, ha lepottyan, nem törik. ☺

93896. Dodi44
máj. 6. 09:21
Minden Mamanak Kivanok Boldog Anyak Napjat!!!
93895. forrest2010 (válaszként erre: 93893. - katus3)
máj. 6. 07:28

Legyen szerencsétek !!!!!

sose jártam a gyáli piacon , de hajdanán v 40 éve onnan volt az első tésztavágóm / 1 régi kolléganőm onnan járt be dolgozni / ott vette náluk , soha olyan hajszálvékony cérnametéltem nem volt , mint akkoriba :)

93894. forrest2010 (válaszként erre: 93886. - globus)
máj. 6. 07:25
most olvastam tovább :) nekem is neskávésokból van , a lányom kidobja a saját kiürült 100 gr-os kávésüvegjeit , pedig tényleg nem csak fűszerre jó , egyéb apró biszbaszok tartására is használható :) pl gyerekkorukban sokféle gyöngyöt is abba tartottam , amiből fűzhettek nyakláncot, karkötőt.......egy időbe vettem neki olyan fűszeresnek liszt-cukor.....egyébnek való de eredetileg gyümölcsteát tároltak benne azoknak üvegből van a teteje is , nagyon aranyosak :)
93893. katus3 (válaszként erre: 93891. - forrest2010)
máj. 6. 07:24
Mi úgy tervezzük, hogy minden költség közös, a tojás és a csirke is feleződik. A 10 tyúk megmarad, az onnantól már nem kerül sokba. Most elszaladunk a piacra Gyálra, ott is megnézzük az árakat és tudunk viszonyítani Monorhoz képest. Bízom benne hogy minden ok lesz.
93892. forrest2010 (válaszként erre: 93883. - Guruljka)
máj. 6. 07:18
mindenkinek van némi kis zümije :) hajdanán az első fűszeres üvegeim kiürült kávésüvegek voltak , egyik kolléganőmék olyat ittak , de sajnálta kidobni és behordta a munkahelyünkre , hátha valaki szeretné fűszeresnek :) azokba csak 5 deka kávépor fért , azután én is vettem néhányszor 100 gr-os kávét , azokból is fűszeres lett :) de vannak olyanok is , amibe 200 gr kávé volt , első időbe nekem is volt egyen-cimkém , setét barna , mára is sok ilyen -olyan üvegem van erre a célra :) aztán , mikor már nem volt olyan cimke , akkor az utántöltős zacsiról vágtam le és azt ragasztottam rá az üvegre :(
93891. forrest2010 (válaszként erre: 93889. - katus3)
máj. 6. 07:06
1 kedves szomszédunk kisütötte néhány éve , h vesz 10 tyúkot , Bundy tartsa neki , hetente kér 10 tojást és 1 év múlva miénk a 10 tyúk :( a férjem nem vállalta , mert 52 x 10 tojás , az rengeteg ! kérdezte tőle , h amikor télen 2-3 hónapig nincsen tojás ? akkor vegyen neki a boltba ?! hetente 10 db-ot ?! a kukorica + a búza sem 2 fillér / itt nálunk legalábbis iszonyat drága / szokott bele venni a férjem apró fekete napraforgót is :) 2 szomszéd idehordja nekünk a száraz kenyerét / ezért szokott neki adni tojást , amikor sok van :) / már csak az egyiknek , mert Bundy szerint kilőtték az egyik kakasunk szemét :( a levágott fű is a csirkeudvarunkban végzi hamá nem akarja komposztálni senki :( nemtom mennyiért tudtok venni előneveltet , mikor mi utoljára vettünk akkor 400 ft volt / db ! 1x ajánlottam a férjemnek ha nem akar kínlódni kiscsirkékkel vegyünk 10 db tojó tyúkot , kolléganőm vett akkoriba 2000 ft / db ! 2 ezer !!!! azt hittem dobok 1 hátast ! ezért nekünk többnyire saját kelésű volt , van , 1-2 hónapig naponta főztem nekik 1-2 tojást a darán kívül / 1x vett a férjem nevelőtápot , soha olyan nyomorultak nem voltak a csirkéink , mint abban az évben ! / ezeket nem azért írtam , h elvegyem a kedvedet ! csak h járjátok jól körül és számoljatok h mi mennyi és megéri-e annyiért ? legyen szerencsétek ! ha mégis a vásárlás , a tartás mellett döntötök !! :) :) mert a problémák ellenére én is szeretnék még néhány évig tartani pár tyúkot , szerintem egész másabb az igazi , szabadon nevelt tyúknak a tojása :)
93890. forrest2010 (válaszként erre: 93879. - globus)
máj. 6. 06:49
a doki asszisztense szerint / + máshol is ezt olvastam / kellene napi 1.5-2 litert inni , nem iszom annyit :( 1x olvastam valamibe , h minden órába kéne inni 1 nagy pohár vizet , ha éppen nem alszik az ember lánya :) sose ittam annyit :(
93889. katus3
máj. 6. 06:30
Lányok olyan boldog vagyok. 😀 Közös vállalkozást indítunk a szomszéddal. 😂 Neki van nagy kert, nekünk tyúkól. Jövő héten a Monori börzén veszünk 40 db kiscsirkét, nem a naposat hanem attól kicsit nagyobbat és abból hagyunk 10 tyúkot, a többit pedig 8 hetesen levágjuk.Végre lesz ismét házi csirkém. A tyúkól hátulját kivágjuk hogy át tudjanak menni legelni a szomszéd kertjébe, éjjel pedig itthon alszanak. Persze a szomszéd is tud az ötletről. 😊
93888. katus3 (válaszként erre: 93874. - Guruljka)
máj. 6. 06:25
Nem, de természetesen kivizsgáltatom ha még egyszer lesz ilyen. Gyanús hogy frontérzékeny, mert neki is olyankor fáj a feje.
93887. Guruljka (válaszként erre: 93886. - globus)
máj. 5. 22:14

Ki kell venni a kupakjából azt a kartont, akkor szagtalanná lehet mosni.

Lencse, sárgaborsó, kukoricadara abban van, és jól mutat.

93886. globus (válaszként erre: 93885. - Guruljka)
máj. 5. 21:09
Látod, a nescafés üvegek gyűjtése e célból nem jutott eszembe, pedig mennyit ittam régebben...
93885. Guruljka (válaszként erre: 93884. - globus)
máj. 5. 20:51
Nálam krémes tégelyek is vannak, mert volt, hogy az volt kéznél. Pl. a drága hidratáló krém kis tégelyében pont jól van a szegfűbors. :D A só régi műanyag bögrében a pulton... A cukor kimosott neszkávés üvegben, a 20 dekás olcsó kávé üvegébe belefér 3/4 kilónyi cukor.
93884. globus (válaszként erre: 93883. - Guruljka)
máj. 5. 20:40
Jaja, éppen így van nálunk is. Só, cukor, és a gyakoribbak nagyobb csavaros üvegcsében vannak, a ritkábban használtak lucullosos izékében :) Ezt azért töltöm fel, mert eredetileg is chilipaprika volt benne, így nem kell átcímkézni sem.
93883. Guruljka (válaszként erre: 93882. - globus)
máj. 5. 19:45

Amikor beláttam, hogy sokféle fűszerre képtelenség azonos üveget beszerezni - ráadásul van, ami alig fogy, és van, amihez nagyobb üveg kell, mert szeretem, ha belefér a zacsi tartalma, vagy akár kettőé is...

És mivel egy kedves ismerős vett nekem olyan fűszeres matricakészletet, amiben tényleg sokféle fűszer neve van, én elhatároztam, hogy akár mind másféle lesz az üveg, csak a címke lesz rajtuk azonos. Az is jól néz ki!

Rájöttem, hogy a Lucullusos izéke utántölthető, de abban nálunk kis csavarok vannak. :D

93882. globus (válaszként erre: 93878. - globus)
máj. 5. 19:38

Különben spórolós ötlet :D

Vannak ezek a Lucullus márkájú, lapos műanyag dobozos fűszerek, szépen fel lehet sorakoztatni a polcon. Tetejéről a műanyag fedlap lepattintható (vissza lehet helyezni), vagyis utántölthető a dobozka, ha van türelmünk hozzá: éppen beleillik egy picike tölcsér csöve, amin át be lehet kanalazni.

Chilipaprikából azért aprítok össze többet, mert utáljuk mindig fogdosni, amikor ennénk.

93881. globus (válaszként erre: 93880. - Guruljka)
máj. 5. 19:31
Mosószóda van, megpróbálom, köszi! Ázik...
93880. Guruljka (válaszként erre: 93878. - globus)
máj. 5. 19:30
Mivel a csípős anyag, a kapszaicin zsíroldékony, meleg mosogatószeres vízben. Tehetsz bele mosószódát is, ha van otthon, vagy kevés trisót.
93879. globus (válaszként erre: 93877. - forrest2010)
máj. 5. 19:27
Nem mondod, hogyhogy? Mennyi vizet iszol? Én kb. háromszor megyek, ha ennél többször, az már bosszantó.
93878. globus
máj. 5. 19:25

SOS, lányok, van egy gondom.

Füzérekben lóg a szárított chilipaprikánk. Gondoltam, aprítok belőle szórós dobozkába, van hozzá megfelelő formájú. Annyi sütnivalóm volt, hogy kesztyűben dolgozzak, papírra szecskázzam, de az eszközöket nem sikerül tisztára mosogatni. Csípős lett a kedvenc pici tölcsérem, olló, meg amit megfogdostam :) Mivel moshatnám le?

93877. forrest2010 (válaszként erre: 93876. - syria)
máj. 5. 19:22
az jó :) én annyira sok papírt használok / naponta v 20x kell pisilnem , ha + beszedem a vízhajtót is , akkor kibérelem a budit :( / aztán ha dugulunk az összes vízlelőhely be van vetve :(
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook