Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: fórum

Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
94327. Guruljka (válaszként erre: 94326. - Százas Evelin)
tegnap 23:53
Én igazából sosem akartam semmilyen autót vezetni. Nem is volt min kipróbálnom, nincs is jogsim. De nem hiányzik valahogy, aligha tudtam volna autót fenntartani. Most sem vágyok ilyen faladatra, azaz ha nyernék egy autót, esetleg a fiam tanulna meg vezetni.
94326. Százas Evelin (válaszként erre: 94324. - mmacus)
tegnap 19:59
Nekem a partneremé a nagydög, van egy méret, amin felül én nem vagyok hajlandó egy autót vezetni. Annál az autónál kezdődik. :-)
94325. Guruljka (válaszként erre: 94324. - mmacus)
tegnap 19:54

Nálunk mindazon "családtagoknak", amelyeket nem naponta szerez be az ember.

Ez abból a meghatottságból indult, amikor sikerült automata mosógépet vennem, és áhítattal néztem, míg mosott... :D

94324. mmacus (válaszként erre: 94323. - Százas Evelin)
tegnap 19:33
:) Nálunk is csak az autóknak van neve. Öregford, Ivettke és (nemes egyszerűséggel) Nagydög.
94323. Százas Evelin (válaszként erre: 94319. - Guruljka)
tegnap 17:41

Valóban szó se lehet róla, hogy egy Valdemár piros legyen. :-)

Az én kütyüimnek nincs neve, csak az autónak, azt Szépségemnek hívom, pedig már nem annyira gyönyörű.

94322. Mezei Virág (válaszként erre: 94317. - Guruljka)
tegnap 17:30

:)

Ez jó!

Vigyék minél előbb!

94321. Guruljka (válaszként erre: 94320. - Guruljka)
tegnap 17:16
Bocs, pontosan: Olcsók elöl és három kiemelt.
94320. Guruljka
tegnap 17:15

Spórolási tipp, ha venni akarok valamit:

Az Árukereső weboldalnak van egy olyan rendezési funkciója, ha már egy konkrét típust kiválasztottál, hogy Olcsók elöl és extra kínálat.

Onnan már csak meg kell nézni, melyik bolt mennyiért szállít.

94319. Guruljka
tegnap 16:58

A Nilfisk dán cég, a porszívó tehát Valdemár néven vonul be a családba. :D

Már hogy nézne ki pirosan. :D

94318. Százas Evelin (válaszként erre: 94315. - Guruljka)
tegnap 16:40
Nagyon menő. :-) És az nem is pénz érte. Én most vettem egy sima textilzsákosat, az 19 rugó volt. Nade piros. :-)
94317. Guruljka (válaszként erre: 94316. - Mezei Virág)
tegnap 15:58
Ingyenes szállítással... éppen kifizettem. :D
94316. Mezei Virág (válaszként erre: 94315. - Guruljka)
tegnap 15:50

Vedd meg, míg akciós!

Tényleg jó lehet!

94315. Guruljka (válaszként erre: 94314. - Mezei Virág)
tegnap 15:37

Döntöttem - habár a kisebb olyan kis édes... :D

A nagyobbat veszem meg. Nagy érv, hogy nem kell feltétlenül porzsák.

Nálunk elég sok por jön be. Szőnyegpadló nincs ugyan, de szőnyeg van, és az időnként sáros-vizes. Tehát sem a nagyobb tartály "nem baj", sem az, hogy a masina nem idegenkedik a víztől. Végül ez a cikk győzött meg, pedig nincs autónk:

[link]

A fúvási funkciót említik a gép leírásában, a sok könyvem miatt remekül fogon tudni használni ezt is.

Hab a tortán, hogy a gép szépen tárolja a saját kiegészítőit, nem kell a cső tárolására trükköket kitalálni.

Vásárlói vélemények írják, hogy kicsit gyenge a cső anyaga, de majd meglátom, régebbi porszívó csövével tudom-e pótolni. Nem szokott nagy különbség lenni.

Ez lenne az:

[link]

94314. Mezei Virág (válaszként erre: 94313. - Guruljka)
tegnap 15:18

Majd írd meg, mire jutottál!

Biztosan jól fogsz dönteni!

94313. Guruljka (válaszként erre: 94312. - Mezei Virág)
tegnap 15:16
Viszont a száraz-nedves használható porzsák nélkül, a kicsi meg csak porzsákkal. Mivel 4-500 Ft egy porzsák, ez is szempont.
94312. Mezei Virág (válaszként erre: 94311. - Guruljka)
tegnap 15:05

Szívesen! :)

Mi nem tudtuk volna kihasználni, máig sem hiányzik.

94311. Guruljka (válaszként erre: 94310. - Mezei Virág)
tegnap 15:01
Köszönöm! Pont ilyen szempontokat szeretnék. Ha nem tudom kihasználni, nyilván nem veszem meg.
94310. Mezei Virág (válaszként erre: 94309. - Guruljka)
tegnap 14:50

Régen mi is gondolkodtunk száraz-nedves porszívón, de végül a hagyományos mellett döntöttünk.

[link]

Röviden fogalmazhatunk úgyis, hogy a száraz-nedves porszívó olyan, mint egy száraz porszívó, amivel folyadékot is fel tudunk szívni.

94309. Guruljka
tegnap 14:22
Senkinek nincs tanácsa? Elég sürgős lenne már...
94308. Guruljka
tegnapelőtt 21:46

Kislányok, porszívó kell nekem ide sürgősen.

Az egyik kicsi helyes, több fokozatú, olyan szokott csepp formájú, porzsákos. Csak szárazat szív. Szállítással 10 ezer.

A másik nagyobb, a tartozékait rá lehet rakni, száraz-nedves, porzsák nélkül is használható. Szállítással közel 16 ezer.

Nem általános nálunk a nedves porszívás, de előfordulhat. Illetve nekem ez még új. Eddig a réges-régi működőképeseket használtam.

Akinek van száraz-nedvese, hogyan használja? Mire jó? Pl. szőnyegtisztításra is?

Teljesítményre mindkettő azonos.

94307. Százas Evelin (válaszként erre: 94305. - Százas Evelin)
tegnapelőtt 21:33
Na igen. Azt bizony úgy kellett összekanalazni, de az ízével igazán semmi baj nem volt.
94306. Guruljka (válaszként erre: 94305. - Százas Evelin)
tegnapelőtt 21:06
Néha kanalas lesz az a süti... de akkor is finom! :D
94305. Százas Evelin (válaszként erre: 94304. - Guruljka)
tegnapelőtt 20:12
Olyasmi. Nem volt túl vad citrom íze, de igazán nem volt rossz. Tulajdonképpen mindent helyre lehet hozni. Az ember úgyis tudja, milyen állagnak kell annak lennie, hogy ne essen szét. Ezekkel a másnapra megdermedő dolgoknál tudok eltévedni, volt már, hogy szétfolyt a yoghurt torta, amikor levettem a tortaforma oldalát.
94304. Guruljka (válaszként erre: 94303. - Százas Evelin)
tegnapelőtt 19:49
Akkor az citromos zselatinmáz lett...
94303. Százas Evelin (válaszként erre: 94302. - Guruljka)
tegnapelőtt 18:56
Én a múltkor a citrommázba raktam 10-szeres mennyiségű folyadékot. Én magam írtam el a receptet, de ahhoz tartottam is magam. Aztán meg nem győztem zselatinozni.
94302. Guruljka (válaszként erre: 94301. - Böce)
tegnapelőtt 18:42
Bocsánat, valóban elírtam! 85 gramm cukor, azaz 8,5 deka.
94301. Böce (válaszként erre: 94300. - Guruljka)
máj. 22. 19:25
85 deka cukor? Nem sok az egy kicsit?😃 Gondolom 8,5 deka...
94300. Guruljka
máj. 22. 19:00

A Nosalty-ról "Durcsó" receptjét próbáltam ki, velszi lepénykék néven. Nálam inkább keksz lett.

Hozzávalók: 225 g finomliszt, 11 deka vaj (én ehelyett 13 deka kocka margarint használtam), 3 teáskanálnyi sütőpor (ez nálam pont egy zacsi lett), pici só.

10 deka mazsola, 85 deka cukor, 1 tojás. Ha nem állna össze, kevés tej.

(Én eleve kis tejben áztattam a mazsolát. Így is összeállt a tészta.)

Lényegében előbb a száraz hozzávalókat összekeverjük, a vajat/margarint elmorzsoljuk benne, majd a mazsolával, cukorral, tojással összegyúrjuk. Fél centi vastagra nyújtjuk, nagyobb pohárral kerek lepénykéket szúrunk ki belőle.

A recept szerint kikent serpenyőben kell kisütni, de eredetileg kövön sütötték.

Nosza előkaptam a kis sütőmet, ez a mennyiség éppen beterítette a 26 x 36 cm belméretű tepsimet. Nem kentem ki, bevonatos, de kis liszttel beszórtam.

Úgy 10 perc után megfordítottam őket,ekkor cukrot szórtam a tetejükre.

(A recept szerint lehet lekvárral is kettőt-kettőt összeragasztani, de én így is elég édesnek találtam.)

Máskor is fogom sütni, mert egyszerű és finom.

94299. Százas Evelin (válaszként erre: 94297. - tumbo)
máj. 22. 19:00
Nem ronthatja nagyon el. De én se szoktam rakni bele. Új borsóhoz viszont szigorúan mindent újban, a répát, gyökeret is.
94298. Guruljka (válaszként erre: 94296. - tumbo)
máj. 22. 15:07

Mostanában tejjel engedtem fel.

De én fagyasztottat szoktam, azért az is más.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook