Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Homoktövisolaj Kapszula /Gyümölcshúsolaj és magolaj elegye/ fórum

Homoktövisolaj Kapszula /Gyümölcshúsolaj és magolaj elegye/ (beszélgetős fórum)


17. Bakonyi Balázs (válaszként erre: 15. - Holdacska1)
2016. máj. 10. 14:01
Nem mindegy melyik magántermelőtöl szerzi be az ember a homoktövis velőt ( italt) mert a többsége úgy tartósítja hogy hőkezeli,felmelegíti 85 fokra.És ebben a formában nem ér semmit mert a vitaminok és értékes ásványi anyagok megsemmisülnek benne.De a paraszt csak issza issza mert hogy homoktövis és várja tátott szájjal a hatását.Csak hogy az nem fog jönni.Olyat helyről szerezzétek ahol frissen préselik és nem kezelik.Az ipari homoktövis italt meg dobjátok a szemétbe mert nem ér semmit.hiába bio boltban vetted ,nagyon higítják meg kulon fele dolgokat adnak hozzá.Nekem szerencsere van ismerősöm aki frissen préseli nekem a 100 szazalekos homoktovist es nincsen kezelve semmilyen modszerrel.
16. Szöszcilla (válaszként erre: 14. - Holdacska1)
2014. febr. 15. 11:55

Szia!

Mi is immunerősítés céljából kezdtük fogyasztani a sűrű homoktövisbogyó velőt. Hetente 300 ml sűrű velőt veszek, amit hígítva fogyasztunk a 2 gyerkőccel. Napi 2-3 alkalommal isszuk. Még csak 3 hete fogyasztjuk. Eldöntöttem, hogy hosszú távon fogjuk inni, mert a bőrre is jótékony hatása van. A gyerekek is szívesebben isszák mint a vizet. :) Bolti üdítőket amúgy sem kapnak :)

Nagykerben veszem vagy egy termelőtől. Mikor melyik kerül az utamba. :)

2014. febr. 13. 17:09
Homoktövis őrleményt(vagy gyümölcspépet) ha használt már valaki,kérem írjon.Én keveset kaptam és koktélban használtam fel.Szeretnék tapasztalatot cserélni.
2014. febr. 13. 17:05

Régi ez a fórum,de hátha valakit érdekel.

Elkezdtem egy homoktövis kúrát különféle okokból,de elsődleges cél egy jó erős immunrendszer kiépítése.

Kiváló a közérzetem,de olyan 100%-os érzés,mintha kicseréltek volna,nem tudom jobban leírni.

Az adamo homoktövis magolajat és az ujjászületés homoktövis húsolajat fogyasztom.

Mindkettőből napi 1-1 mokkáskanálnyit.

Íze is elviselhető.

Az enyhe idő miatt terjed most mindenféle baci.Hát munkahelyi környezete,ben mindenki beleesett,de nekem kutya bajom.

Volt egy visszatérő nőgyógyászati problémám,egy ciszta,amely kellemetlenül szivárgott.A szivárgás megszünt és gyanítom a ciszta is felszívódhatott,hamarosan ezt is meg fogom tudni.

Sikerült dr.Steinberger homoktövis italából is beszereznem egy palackal.Ilyent fogyasztott már esetleg valaki?Eredetileg rövid kúrát készültem tartani,de annyira fantasztikusan érzem magamat,hogy úgy döntöttem,minden hónapban elfogyasztok 1 üveg mag és 1 üveg hús olajat.

Az italt még nem próbáltam ki,a megkezdett üveg olajak után fogom.

Amúgy az olajak 1300 és 1200 ft,ennyit havonta az egészség meg megér :)

2009. jún. 21. 17:44

[link]


na itt minden van

2009. jún. 21. 17:30

homoktövis /nőknek ajánlott!/


A homoktövis titkai


Alig akad még olyan szélesen elterjedt bogyós cserje, mint a homoktövis, mégis alig ismerjük, pedig a bogyója különösen értékes kivételesen magas C-vitamin-tartalmánál fogva, sőt egy sor betegség kezelésére is kitűnően alkalmas.



Eredete, élőhelye


A homoktövist Európában és Ázsiában évszázadok óta alkalmazzák étkezési és gyógyászati célokra. Az atlanti partokon és a nagyobb folyamok homokdűnéin honos, de megtalálható az eurázsiai ligeterdők folyók menti árterében is. A homoktövis régebben több helyen előfordult Magyarországon is, főleg a Szigetközben voltak nagyobb ligetei. Mostanában azonban egyedül Újpest határában élnek természetes csoportjai. A homoktöviscserje védett növény, eszmei értéke tízezer forint.

A homoktövis kétlaki, szél porozta növény, termése narancssárga bogyó. A termés alakja tojás formájú, 7–9 mm átmérőjű, egymagvú. A gyümölcs leveses, vékony héjú. A héj színe a sárgától a narancsvörösig terjed.

Termése augusztus elejétől szeptember végéig érik be, ilyenkor még kesernyés, savanykás, de ha megcsípte a dér, édessé és fogyaszthatóvá válik. Gyümölcsét elsősorban feldolgozva, és nem nyersen fogyasztják.


Ókori gyógyszer


Már az ókorban megfigyelték, hogy a homoktövis bogyói és leve gyógyító hatású. A gyümölcs gazdag szénhidrátokban, fehérjében, szerves savakban, aminosavakban és vitaminokban. Kiemelkedő a C-vitamin-tartalma, mely a citrom C-vitamin-tartalmának tízszerese. A homoktövis gyümölcsében levő C-vitamin koncentrációja magasabb, mint az eper, kivi, narancs, paradicsom, sárgarépa és galagonya gyümölcsében. A homoktövisbogyó azonban nemcsak magas C-vitamin-tartalma miatt hasznos, hiszen tartalmaz még vízben oldódó B-vitamint, zsírokban oldódó A-provitamint és E-vitamint, sőt kalciumhoz kötődő savakat is. A homoktövis E-vitamin-tartalma nagyobb, mint a búza, kukorica és szójabab E-vitamin-mennyisége.

A bogyónak a magja is hasznos, mivel dietetikai szempontból fontos zsírosolajat is tartalmaz.


Olvasd el korábbi cikkeinket a témában!

Minden kertbe homoktövist...!

Ismét a homoktövisről



Gyógyhatása


A homoktövis termését tibeti gyógyítók már több mint ezer éve alkalmazzák. Gyógyításra elsősorban a terméshús kivonatát, hidegen sajtolt olaját használják, de a magjából készült olajat is széles körben alkalmazzák. Ismert gyógyhatásai: az immunrendszer védelme és erősítése, zsíroldó hatás, fokozza az anyagcserét, így segít az optimális testsúly megtartásában, de kedvezően hat a gyomor- és nyombélfekélyekre is, védi a májat. Magas C-vitamin-tartalma miatt nagyon jó a meghűléses betegségek megelőzésére.


Emellett fokozza a szervezet ellenálló képességét, gyulladáscsökkentő, késlelteti az öregedési folyamatot, speciális zsírsavösszetétele révén csökkenti a vér koleszterinszintjét, s így lassítja az érelmeszesedési folyamatok kialakulását. Növeli a légúti fertőzésekkel szembeni ellenállást. Reumás panaszok kiegészítő kezelésénél jótékony hatású. Elősegíti az öregségi foltok megszűnését. Javíthatja a szemidegek működését is. Külsőleg használva jó hatása van égési sebek, bőrfekélyek, szájgyulladás esetén. Jó fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő. Javítja a szívműködést, gátolja bizonyos tumorok növekedését, enyhíti a rákos betegek sugárterápiája által kiváltott sugárkárosodásokat.


A homoktövisnek kozmetikai hatásai is ismertek: gátolja a hajhullást és lassítja a ráncok megjelenését, csökkenti a narancsbőr kialakulását, kedvezően befolyásolja a pigmentációs folyamatokat, tartóssá teszi a barnaságot.


"ELSŐDLEGESEN A NŐI BETEGSÉGEKRE NAGYON HATÉKONYAN HAT!!!"


PL.: méhnyak, méhnyak erősítő, menstruációs zavarok, méhgyulladás, folyásra is nagyon kiváló! 1-2 üveggel elfogyasztunk ,és 2-3 héten eredmény után, észre lehet venni a jótékony hatását !!! Csak patikai "HOMOKTÖVIS KAPSZULÁT ÉRDEMES MEGVENNI, HA NINCS A KERTÜNKBEN!"


Nőknek ajánlott hosszan tartó alkalmazásra .



Felhasználása


Tipp: Ha meg akarjuk őrizni jó egészségi állapotunkat, naponta 50 mg C-vitaminra van szükségünk. Ezt a szükségletet homoktövisbogyó, málna, citromlé, csipkebogyó fogyasztásával elégíthetjük ki, ha csak természetes anyagokat akarunk a szervezetünkbe juttatni.


Termését az élelmiszeriparban, a kozmetikai iparban és a gyógyászatban is hasznosítják. A bogyókból készíthető rostos ivólé, dzsem, lekvár, szörp és kompót is.

A leveleiből főzött teának általános roboráló hatása van.

Az érett terméseket a vitamin megőrzése céljából azonnal fel kell dolgozni vagy mélyhűtéssel tárolni. A bogyók nyersen vagy préselve és mézzel édesítve fogyaszthatók. A homoktövis bogyója annyi életfontosságú elemet és nyomelemet tartalmaz, hogy könnyű megérteni, miért javasolják gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt erősítésre és kiegészítő táplálékként a homoktövisbogyóból készült termékeket. De jó tudni azt is, hogy például a homoktövismag-olajat nem ajánlatos használni akut epehólyag-gyulladásnál és a hasnyálmirigy akut megbetegedéseinél sem.

11. 10d89b51ea (válaszként erre: 10. - 4b6a2525df)
2009. máj. 28. 20:25
Köszönöm a választ:)
10. 4b6a2525df (válaszként erre: 3. - 10d89b51ea)
2009. máj. 28. 20:19

A leirás alapján:atásai : immunmodulációs hatású, antioxidáns, sejtvédő,

öregedésgátló, természetes vitaminkoncentrátum, segíti a fogyást a

telített zsírok elégetése révén.

Gyógyászati alkalmazása : gátló hatással van a tumorok, daganatok

növekedésére, gyulladáscsökkentő, májvédő.

2009. máj. 27. 14:09
Légyszives, olyan válaszokra lennék kiváncsi, ami a fórumtéma cime:)))
8. 4b6a2525df (válaszként erre: 6. - Abri)
2009. máj. 27. 13:27
igen
2009. máj. 27. 13:22
sajna nem jutottam előbbre a válaszokkal:((
6. abri (válaszként erre: 2. - 4b6a2525df)
2009. máj. 27. 09:28

Ganoderma a pecsétviaszgomba ugye?

Nekem is mindkét mellemben ciszták vannak, újabban a petefészken is 37 mm-est találtak.

2009. máj. 26. 14:30
Szerencsére nem a májjal van problémám, hanem a cisztával.
4. Gligi (válaszként erre: 2. - 4b6a2525df)
2009. máj. 26. 14:14
Máj tisztításra a máriatövis magolaj a legjobb. Csak 21 napig szedhatő! De garantáltan kitisztítja a májból a nem odavaló dolgokat!
3. 10d89b51ea (válaszként erre: 2. - 4b6a2525df)
2009. máj. 26. 14:08

köszi a választ:)


Nekem egy kedves ismerősöm szedi, az ő tapasztalata nagyon jó róla:)

Kérdeztem a herbáriában, ott mondta az eladó hölgy, hogy jó cisztára, sokan szedik.

2009. máj. 26. 14:00

Nem cisztára szedtam, hanem májtisztításra, de arra használt.

Cisztára unkább a ganodermát ajánlaánám

2009. máj. 26. 13:53

Sziasztok!

Véleményeket szeretnék kérni róla, aki szedi, vagy szedte esetleg!

Cisztára szedi-e valaki? Köszönöm válaszaitokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook