Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Homloklázmérőt érdemes-e venni? fórum

Homloklázmérőt érdemes-e venni? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 21. 10:13

Én a kérdezőnek ugye a mi egyedi esetünket írtam le, amikor már késő a lázcsillapítás, ha lázas a gyerek, addigra a lázgörcs kialakulhat, vagyis amint látszik rajta, hogy beteg, függetlenül, hogy lázas-e, rendszeres időközönként gyors eredménnyel mérni kell a testhőmérsékletét, és már hőemelkedés esetén el kell kezdeni a lázcsillapítást.


Ilyen esetekben nagyon hasznos a fül-homloklázmérő.

2013. szept. 21. 01:08
Hát,én sem vagyok a homloklázmérő híve,mert pontatlan. Azt,hogy lázas-e a pici,a csuklójával is érzi az ember,legalább olyan pontosan,mint a homloklázmérő.
2013. szept. 19. 08:57

nem :)

úgyis érzed rajt, ha lázas. én sose keltettem fel éjszaka emiatt.. és ha este adsz neki lázcsillapítót, úgysem adhatsz neki reggelig. ha olyan nagyon meleg, meg úgyis hűtőfürdő kell, ugyis felébred...sztem pontatlan szar. (fül és homlokhőmérőt is próbáltam)

2013. szept. 19. 08:39
Arról ne is beszéljünk, hogy a végbélkúpok, antibiotikum hasmenést okoz, így ha van több napig láz, és már használtátok, és elkezded mérni szegénykének a popsijában, akkor pár perc múlva tuti a fosika... újabb procedúra.
2013. szept. 19. 08:36

Szia!


Nekünk vivamax van, homlok-fül átalakítható, valóban gyors, de nem annyira pontos, mint egy popsiban mérés, de legkisebb újszülött is üvölt attól, amint meg már tudnak kúszni gyakorlatilag lehetetlen mérni popsiban, tekeregnek... hónaljban pedig, ha tényleg nem olyan magas a láza, amitől szegény kiütve fekszik lehetetlen mérni.


Nekünk volt két komolyabb lázas krízisünk, a kórházban javasolták a homloklázmérőt, amint megy fel a láz, rögtön csillapítani kell, nem várhatjuk meg a 38-39 fokot.


Van csík is itthon (az az infrás gondolom), az nagyon pontatlan, majdnem egy fokkal is többet mutat! Viszont a homlok-fül lázmérőnket teszteltük mi is a férjemmel, és valóban akkor mutatott lázat, amikor lázasak voltunk (influenzánál), és a fül-homlok közel azonos értéket mutatott.

2013. szept. 19. 08:34

Szia!

Nekünk van, talán Braun, homlok és fülhőmérő. Pont azért szereztem be, amit te is írtál, éjszaka sajnáltam felébreszteni őket lázmérés miatt. Ezzel könnyen megmértem, és csak akkor vetköztettem, bolygattam, ha kellett a kúp. Lehet nem a legpontosabb mérést adja, nyilván popsiban pontosabb, de ha már éreztem, hogy meleg, akkor jó volt ezt előkapni, megmérni.

2013. szept. 19. 08:27
Arra lennék kívánsi, hogy homloklázmérőt érdemes-e venni. Ha igen, akkor milyen típusút? Hozzáérintőset, vagy infrásat. Mert én jónak tartanám, így nem kellene a picit éjszaka zaklatni a lázméréssel (vetkőzés, öltözés). Macerássabb neki, mint maga a lázmérés. :-) Arra is kíváncsi lennék, hogy milyen típusok a jók, mármint márkára. Előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook