Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Homeopátia a szülés és a szoptatás alatt fórum

Homeopátia a szülés és a szoptatás alatt (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Homeopátia a szülés és a szoptatás alatt

2013. jún. 24. 15:02

Sziasztok!


Én pár hónapja szültem, én is bevetettem a homeopátiász szereket már a terhesség 36. hetétől és a szülés alatt nagyon sokat segítettek nekem.

Utána pedig miután nem akart beindulni a tejem, arra is vettem ilyen bogyókat, ami nekem nagyon jó volt és már az első adag bevétele után 20 perccel megindította a tejcsorgást az egy nem túl ismert szer, alfalfa. A kórházi védőnő ajánlotta, bevált és jóval kedvezőbb ára van, mint a Boironos bogyóknek.


Fogzásra ti tudtok valami jó tippet?

21. szandus19 (válaszként erre: 20. - 4c1a787e8f)
2011. febr. 3. 18:49

Szia!


Szerintem a grapefruitmag csepp vagy a béres csepp a legjobb. Teában nem is érezhető, nagyon jó mindkettő. :-) Vagy tőzegáfonya kapszula is nagyon jó még (Cran-C), de sajnos az elég nagy, kínlódás egy kisgyereknek szerintem a lenyelése.

2011. jan. 23. 11:07

Sziasztok!


Aki ért ehhez, az immunerősítőkről (ovi-bölcsi bacik ellen) nem tudna írni ilyet??

Biztos volt már napirenden, de az újszölöttnek minden vicc új...


jó ez így összeszedve

2011. jan. 23. 10:24
Azon gondolkodok, hogy a dokim és védőnőm által javasolt hígítás elfogyott (nem is lehet beszerezni), de van a gyengébből.. akkor lehet duplázni a caullophyllum adagját ?? (Szülés napja előtt 2 nappal vagyok és az ég világon mindent kipróbáltam, de a bébim nem akar kijönni...)
2011. jan. 20. 07:12

Sziasztok!

3 gyerkőcöm van és volt alkalmam bogyókkal és azok nélkül is készülni a szülésekre.

Az elsőnél nem szedtem semmit,akkor még nem is lehetett ilyenekről hallani szinte és minden rendben ment,igaz előbb jött egy héttel a kislányom.

A második szülésemnél szedtem,mert nagynak jósolták a babát és könnyíteni akartam a saját dolgom. :)

Hát a 41.héten indítottak...

A harmadik babámnál is hittem benne,azt hittem valamit rosszul csinálhattam,ezért a létező összes infót beszereztem az orvostól,a szülésznőmtől mindenkitől.

Szedtem is őket mint a kis angyal,plusz még sok minden praktika is volt mellette,hogy időben jöjjön :)

De most is túlhordtam és indították...:(

Nem vagyok kétkedő,de a bogyóknak ezek a fajtái nálam nem jöttek be.Andi

2011. jan. 18. 17:54
Van akinél beválik, van akinél nem. Nekem nagynénimnél bevált, én nagy homeobogyós vagyok (menstruációs görcsökre és pattanásokra is szedtem régebben), nekem eddig használt, remélem most sem fog cserben hagyni. :-) Bár császár lesz így a vajúdás alattit nem kell szednem. :-)
16. kovan
2011. jan. 18. 13:31
A cikkben leírt séma szerint szedtem én is ,hittem benne és mégse jött össze.Szinte minden bogyó megvolt+málnalevéltea-mégis több napig tartott:-((.Ja és a repedésről nem is beszélek...
2011. jan. 17. 09:45
Én semmiféle hókuszpókusz bogyót nem szedtem a szülés előtt és alatt mégis gyorsan, fájdalomcsillapítás nélkül , mosolygósan zajlott le az egész...tejem is volt bőven és a mai napig szoptatok (13 hós a lányom) pedig semmit extrát nem tettem érte...szerintem ez abszolút alkati kérdés!
14. Dolores007 (válaszként erre: 13. - Manianyu)
2011. jan. 16. 01:12

:)))

Nekem egyelőre elment a kedvem, igaz, csak 4 hete volt...

13. manianyu (válaszként erre: 9. - Szilvaaa)
2011. jan. 15. 12:07

Valóban, valakinek használ, valakinek nem...

Én a másodiknál is megpróbálom, hátha csak 20 óra lesz... :-)

12. manianyu (válaszként erre: 6. - Orsi86)
2011. jan. 15. 12:05

A gátmasszázs sem segített, ráadásul fájt is... :-(

Belül repedtem, kívül metszeni kellett, amiből a szülés alatt semmit sem vettem észre, bezzeg utána...

2011. jan. 15. 01:40
30valahanyadik héttől szedtem Caulophyllumot 1x5-öt, Arnicat 1x5-öt naponta, ittam málnalevél teát, palástfű teát, kb. 16 óra volt a vajúdás keményebbik fele, nem akartam tágulni, iszonyú fájdalmas volt, az orvosok is mondták, hogy az átlagnál jobban megszívtam az első szülésem. Nem mondom,hogy nem hiszek benne, nem tudom, hogy milyen lett volna nélküle, és soha nem is fogom megtudni. Remélem, hogy nem hit kérdése, mert akkor semmit sem ér. Most valami vagy használ vagy nem. Hinni a templomban kell.
10. vvicus
2011. jan. 14. 23:40
Nekem szoptatásra egyik sem vált be.
9. Szilvaaa (válaszként erre: 5. - Manianyu)
2011. jan. 14. 22:48

Akkor hasonlóan jártál, mint én, nekem az első fájástól 21 óra és a homeós bogyóktól közben hányingerem is lett:((( Na a másodiknál már nem szedtem akkor is 19 óra volt, de legalább a hányinger nem volt:))))

Kinek bejön kinek nem...

Amúgy a gyerekeimnek adok homeós golyókat náthára, egyébre, mert hiszek benne...

8. 4c1c6edff8 (válaszként erre: 4. - Orsi86)
2011. jan. 14. 22:42

Én a SOTE II-n szültem 2010. februárjában. A szülésznőm Tóth Anna volt! Imádtam! Bár császár volt a vége, ennek ellenére nagyon sokat segített. Én tőle kaptam egy papírt, hogy ha nyitott vagyok a kérdésre, akkor hogy kell szednem a homeos bogyókat.

Ami viszont rossz hír, hogy ő az őrzőben dolgozik rendes műszakban, műszakon kívül vállalhat szülés levezetést havi 5-öt, ha jól emlékszem! Tehát jó előre be kell hozzá jelentkezni! A másik, hogy Radványi doktornővel szoktak együtt dolgozni. Hogy nélküle is (más orvos mellett) elvállal-e, azt nem tudom, de én csak jókat tudok róla mondani!

2011. jan. 14. 21:08

Nekem a szülésznőm ajánlott gátmasszázsolajat, azzal IS készültem előre, de az első szülésnél mégis vágtak... (szó nélkül...)

A második szülésem sikerült gátvédelemmel. Szerintem ez igen nagyban függ az orvostól is!!!

Homeokat is szedtem, málnalevél is volt, meg minden házipraktika.

Sok sikert mindenkinek aki még előtte áll. :)

6. Orsi86 (válaszként erre: 5. - Manianyu)
2011. jan. 14. 19:29
Hát az tényleg nehéz szülés lehetett. Azt megkérdezhetem,hogy a gátmasszázs segített-e, kellett metszeni?
2011. jan. 14. 19:24

Nálam nem vált be sajnos...

Cimicifuga, Caulophyllum, Arnica, minden megvolt + gátmasszírozás, málnalevél tea.

Első fájástól kezdve 22,5 óra múlva lett meg a lánykám.

Azért ez nem vette el a kedvem a homeopátiától (és az újbóli szüléstől sem). :-)

Ami bejött viszont, az az Urtica urens a szoptatás alatt, szépen nőtt a tej mennyisége tőle...

2011. jan. 14. 19:18
Köszi a cikket Szandus. :) Én is szeretném majd kipróbálni a homeopátiás bogyókat szülés közben. Nem ismertek a SOTE II.-n olyan szülésznőt aki alkalmazza a módszert?
2011. jan. 14. 18:48
Én is hiszek a homeopátiában, jobb mint a sok gyógyszer... :-) Én még nem tudok tapasztalatokat mondani, nagynénémnél ez bevált :-)
2011. jan. 14. 17:50

Mindenki mást ajánl: a gyógyszerész és a dokim is. Én a dokira hallgattam és napi 3-szor 5 db Caulophyllum ch5-t szedtem előkészítésnek, majd vajúdás közben félóránként 5-öt.

A vajúdás kezdetén bevettem 5 db Arnica ch 30-t, majd a császár után (sajnos rossz fejtartás miatt szükséges volt) napi 5db-ot. Én hittem benne, bevált.

2011. jan. 14. 16:08
Homeopátiás szerek alkalmazása a szülés és szoptatás alatt. Nagyon hasznos, érdemes elolvasni és alkalmazni, aki hisz a homeopátiában. Sokkal hatékonyabb és természetesebb fájdalomcsillapítási mód, mint a gyógyszerek és az erős injekciók, fájdalomcsillapítók. Megelőzésre is nagyon jól használható kisebb problémáknál is.

Ugrás a teljes írásra: Homeopátia a szülés és a szoptatás alatt

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook