Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Home office, távmunka fórum

Home office, távmunka (beszélgetős fórum)


10. be95e6ff22 (válaszként erre: 7. - Aszparagusz)
2021. febr. 19. 14:12

Igen, a ktg-ek kb. kiegyenlítik egymást, de az idő, amit az ember az utazás kiiktatásával megspórol, szintén igen értékes. Nekem ez 2 órát jelen minden nap...Illetve azta rugalmasságot, hogy ki lehet ugrani délben bevásárolni, vagy megsütni egy adag zsömlét reggel nyolckor még, ahelyett, hogy már rég a vonaton ülnék akkor.

Szerintem ahol tapasztalják, hogy ho-ban is ugyanolyan hatékonyan ellátják a munkájukat az emberek, sosem jön vissza az a világ, mint ami pre-Covid volt. (Nekem olyan munkám van, hogy rengeteg idegen emberrel találkoztam, és sokszor vidékre is kellett utazni, meg persze városon belül is. Azzal hogy most ezek a találkozások online zajlanak, a cég is spórol egy csomót- hisz időnként taxiztam, ha BKV-val három átszállás lett volna, és ezta cég fizette. Vidéki utaknál autót kellett bérelni, ami szintén ktg. Nem beszélve arról, hogy fél nap elment egy találkozó miatt, most meg nettóban tényleg csak a beszélgetés idejéig tart egy ilyen alkalom.)

Én lassan jubilálok, március 11-én volt az utolsó irodai munkanapom. Időnként becsavarodok, de baromira nem vágynék már minden áldott nap fél nyolctól este fél hétig távol lenni az otthonomtól, heringmódra szorongani a különféle közlekedési eszközökön.

Viszont, ha új helyre kerülnék, új munkám lenne, azt nem tudnám elképzelni, hogy nem találkozom személyesen a főnökömmel, kollégáimmal, és úgy "szocializálódok be" az új helyre.

9. Channa* (válaszként erre: 7. - Aszparagusz)
2021. febr. 19. 13:12
Ezt csak azért írtam, mert volt arról szó, hogy ezt szabályozni fogják, azaz a munkáltató fizet majd a munkavállalónak, mert....
8. AmbivertKitty (válaszként erre: 6. - Aszparagusz)
2021. febr. 18. 14:33

Én sem alapozok rá, meg még nem jelentkeztem rá. Ez csak akkor derülne ki, ha végül jelentkeznék rá, és felkeresnének.

De igen, ha úgy van, hogy végül be kéne járnom, és még mindig a szülővárosomban élnék, akkor valóban nem tudnám megoldani a bejárást.

Köszönöm a választ! :)

7. aszparagusz (válaszként erre: 2. - Channa*)
2021. febr. 18. 11:12

Igaz, hogy otthon fogyasztod az áramot, gázt, vizet, stb. de nem kell bejárnod.

Megspórolod a bejárás költségeit (bérlet, benzin), illetve idejét.

Szerintem kiegyenlítik egymást.

6. aszparagusz (válaszként erre: 4. - AmbivertKitty)
2021. febr. 18. 11:11

A lehet-re nem alapoznék.

Ok. hogy most h.o, de, ha utána be kell járnod, tudod vállalni?

5. AmbivertKitty (válaszként erre: 2. - Channa*)
2021. febr. 18. 09:42
Köszönöm a választ! :)
4. AmbivertKitty (válaszként erre: 3. - Bichi)
2021. febr. 18. 09:41

Mondjuk, amit én néztem, ott úgy írták, hogy a járványhelyzetre való tekintettel csak home office, és ha úgy van, akkor továbbra is lehet home office-ban dolgozni. Gondolom a betanítás ott lenne az irodában. Meg ez ügyfélszolgálatos munka, nem írják, hogy értékesíteni kéne, és fix a fizetés. Olyanra nem is jelentkezek, ami teljesítményarányos és értékesítés, de ha visszajeleznek, majd kiderül.

Köszönöm a választ! :)

2021. febr. 18. 08:40

A legtöbb távmunkát ajánló hirdetés értékesítői munka, amihez egy külön lélek kell, mikor a századik ember vágja rád a telefont, és megkötött üzletenként fizet, az sem sok.

Persze van pár munka, amit otthon is lehet végezni a cég irodája helyett, de szerintem elég kevés olyan van, ami meg is érné, főleg úgy, hogy eleve így akarod kezdeni a munkát. Sokszor inkább úgy működik, hogy eleinte iroda, aztán maradhatsz otthon, mert már bíznak benned annyira, hogy elhiszik, hogy otthon is leszel olyan aktív, mintha bent lennél.

Rögtön otthoni munka minden esetben teljesítményarányos juttatást ad, az meg ugye...

2021. febr. 18. 08:31

Én csak a ho-ról tudok írni.


Hogy megéri e? Ezt a kérdést nem értem.

Legtöbben úgy dolgozunk ho-ban, hogy volt/van egy állásunk, amit amunkahelyünkön végeztünk és a pandémia miatt itthonról végezzük. Azaz jelenleg ez egy kényszer megoldás, hogy mi lesz később az már érdekes lehet, hiszen annyira hozzászoktunk ehhez a munkavégzéshez, hogy elképzelhető, hogy a munkaidőnk egy részét a jövőben is így fogjuk végezni, de ez nagyban függ a munkáltatótól is, az nem elég, hogy mi ezt szeretnénk.


Nálunk van sok kolléga, akik a vírus előtt is így dolgoztak. Van aki külföldön él, így ő mindig otthonról dolgozik és időnként, amikor hazautazik Mo-ra, akkor bejön 1-1 napra. Ő nem a szomszéd országok egyikében lakik.

Van olyan is, aki az északi határunkhoz közel lakik szintén külföldön, ő heti 1 napon jár be, van olyan is, aki vidéken lakik, de ő is bejár, azaz az ilyen kollégákkal olyan szerződést kötött a cégünk, hogy pl. heti 2 nap irodai munka+heti 3 nap ho.


Tehát, ez szerződés kérdése.


A megéri e kérdésedre annyit, hogy a ho-tól nem lett magasabb a fizetésem és másnak sem. Ez esetben is a kialkudott bérünket kapjuk. Nincs támogatás rá, mert otthon fogyasztod az áramot, stb.


Ha ho-ban vagy, akkor is elköltözhetsz más helyre lakni, csak neked kell ezesetben átgondolni, hogy tudod e vállalni a szerződésben foglaltakat, azaz be tudsz e járni gond nélkül, amikor kell, stb.

2021. febr. 18. 08:20

Sziasztok!

Mostanában kacérkodok az home office, távmunka gondolatával, és találtam is néhány hirdetést, ahol ilyen jellegű munkát kínálnak.

Szeretném megkérdezni, hogy akik home office-ban/távmunkában dolgoznak: ennek hogy van a menete? Megéri így dolgozni? És közben elköltözhetek máshová (nem oda, ahol a cég van)? Ezt azért kérdezem, mert nem tervezek hosszútávon a szülővárosomban maradni, viszont egyelőre nem tudom, hol telepedjek le véglegesen.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook