Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Holnap ki kell állnom emberek elé és már a gondolattól reszket a lábam. Mit tegyek? fórum

Holnap ki kell állnom emberek elé és már a gondolattól reszket a lábam. Mit tegyek? (beszélgetős fórum)


13. Guruljka (válaszként erre: 10. - D5bae51d10)
2019. jún. 21. 14:32

Én is, de mivel sosem vették a fejemet, kicsit hozzászoktam.

Nem vagyok most sem szerepelni vágyó, de ha úgy alakulna, némi izgalommal - és nem szorongással - meg tudnék szólalni nagyobb tömeg előtt is.

2019. jún. 21. 10:03
Egyáltalán tudható, hogy milyen ok miatt kell kiállnod? Milyen téma, mennyi ember előtt? Mennyi ideig kell beszélni? Ha már többször volt ilyen, nem gondolom hogy pszichológus kell hozzád. Más is van a környezetedben aki hasonló feladatot csinál, miért nem nézed meg, hogy csinálja, miről beszél? Önállóan, vagy betanult szöveget?
11. d5bae51d10 (válaszként erre: 1. - Elkeseredett eszter)
2019. jún. 21. 05:20
Valahogy fejben kellene átállítani a gondolataidat. Mivel írod nem az első ilyen eset, gondold át, hogy a régebbi szerepléseket is túlélted. Javasolnám a pszichológust is. Sokat segíthet. Segíthet megtalálni, hogy milyen hatások érhettek régebben. Mi váltja ki nálad ezt a szorongást.
10. d5bae51d10 (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2019. jún. 21. 05:17
Szerintem ez a szorongás. :-( Egy időben én is ilyen voltam...
9. Guruljka (válaszként erre: 7. - Lávli)
2019. jún. 20. 22:47

Igen, legutóbb is hasonlót írt ki.


Pedig lehetne tapasztalati alapokra is tenni: eddig egyszer sem halt bele, nyilván sikerült is - de legközelebb megint agyon rettegi magát.

8. Amaunet (válaszként erre: 7. - Lávli)
2019. jún. 20. 21:40

Egyetértek.


Az ember hozzá szoktathatja magát ezekhez a szituációkhoz.

Akár kezdheti munkahelyen 3-4 fős kis megbeszéléseken. Aztán 10-15, majd nagyobb számú hallgatóság előtt. És fontos, hogy jól felkészüljön szakmailag ezekre a beszélgetésekre.

Több évvel ezelőtt mély vízben kezdtem, mikor felnőttoktatásban tanítottam. Hiába volt a kisujjamban a tananyag mégis minden órára készültem, hogy magabiztosan adhassak elő és válaszolhassak a kérdésekre.



A kezdő bejegyzés nekem is nagyon ismerős volt.

7. Lávli (válaszként erre: 1. - Elkeseredett eszter)
2019. jún. 20. 20:05

Annyi fórumot írtál már ki, hogy de csak ha utazol, de csak ha fellépésre mész, de csak évente 1-2 alkalommal ... hogy nyilvánvaló, hogy neked ez állandó problémád.

Szerintem önismereti- kommunikációs tréningeken kellene részt venned, van online lehetőség is, hogy fejleszd önmagad. Az nem tudom, mennyire hatásos, de a semminél és az időszakos Xanax kapkodásnál mindenképpen több.

2019. jún. 20. 20:03
Szia! Egy csésze citromfű tea garantáltan segít és nincs benne semmi szintetikus! ;) (egy teáskanálnyi c.füvet 2,5 dl forróvízzel leforrázni, majd 8 percig állni hagyni, szűrni, esetleg ízesíteni, elkortyolni :) )
5. Alessandro (válaszként erre: 4. - Alessandro)
2019. jún. 20. 19:54
4. Alessandro (válaszként erre: 1. - Elkeseredett eszter)
2019. jún. 20. 19:52

Kedves Eszter!

A Xanax, a Frontin sajnos szintetikus nyugtató-altató szerek. Én inkább a Valeriana Harmony természetes alapanyagú nyugtató-altatót javasolnám. Persze ez nem olyan erős, de nem is ártalmas. Valóban jó lett volna már előzetesen tesztelni, hogyan hat rád.

2019. jún. 20. 19:43

Ha tudtad, tudod, hogy ez minden évben megismétlődik 1-2 alkalommal, akkor már igazán rá is gyakorolhattál volna, akár barátok, ismerősök, szomszédok társaságában, sőt még a munkahelyen a közvetlen kollégák előtt is tarthattál volna u.n. főpróbát, egész biztos, hogy segítenek. Leküzdeni a lámpalázat csak így lehet, gyakorlással.

Lámpaláz ellen semmilyen gyógyszertári lázcsillapító nem használ. :))

2019. jún. 20. 19:30

Persze, hogy bevehetsz.

De azért jó lett volna tesztelned korábban, hogy milyen hatással van rád, én pl. álmos leszek tőle. Szedted már?

2019. jún. 20. 19:28

Sziasztok!

Évente 1-2 alkalommal úgy alakul, hogy ki kell állnom emberek elé és ettől irtózatosan szorongó. Ilyenkor iszonyatosan vér a szívem, remeg kezem és lábam.

Legutóbb próbálkoztam egy jó deci tömény itallal, de nem segített, nem lazultam el.

Ilyen ritka alkalommal bevehetek egy szem 0.25 mg Xanaxot? Nem élek nyugtató, csak azt szeretném hogy tuleljem ezt a pár percet úgy, hogy nem esek össze az izgalomtól...

Köszönöm, aki segít!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook