Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Holland iskolarendszerről tudna valaki tájékoztatni? fórum

Holland iskolarendszerről tudna valaki tájékoztatni? (tudásbázis kérdés)


2012. febr. 3. 10:48

Szia!


Még annyit hozzátennék, hogy az õszi idkolakezdés attól is függ, hogy az adott évben mikor kezdõdött a nyári szünet. Az ugyanis elég változó... Sõt, az ország három részre van osztva vakációk szempontjából. Nálunk északon pl. idén majd csak július 21-én kezdõdik a nyári szünet és szeptember 3-án mennek újra. Az ország középsõ részén: július 7 - augusztus 19., délen pedig június 30 - augusztus 12. És ez minden évben változik.


A tüntetésen valóban a középiskolai tanárok vettek részt. Nekik most még 7 hét a nyári szünet, de le akarják csökkenteni 6-ra. A nyári szünet tényleg nem hosszú, de azért év közben is itthon vannak jó pár hetet. Sõt, vannak egy napos szünetek is, pl. a tanárok továbbképzése miatt.

8. Chrissy28 (válaszként erre: 6. - NemethN)
2012. febr. 2. 15:38
Sok sikert a beilleszkedeshez!
7. Chrissy28 (válaszként erre: 5. - 2100)
2012. febr. 2. 15:38
Azert ev kozben is van jo par szunet, szerintem jobb az elosztas igy.
2012. febr. 2. 11:16
Köszönöm!
5. 2100
2012. febr. 2. 11:06
Igazabol ezt nem tudom (hogy melyik iskolatipusra vonatkozik a donteshozatal), de tele volt az ujsag ilyen hirekkel, a gyerekek nem mentek iskolaba, mert a tanarok elmentek tuntetni Hagaba, de a tovabbiakban nem kovettem figyelemmel, pedig igy is keves az az 5 - 6 hetes szunet.
4. Chrissy28 (válaszként erre: 3. - 2100)
2012. febr. 2. 10:11
Informacioim szerint a nyari szunet lecsokkentese csak a kozepiskolakra vonatkozik.
3. 2100
2012. febr. 2. 10:06
Az elso evet egy nemzetkozi iskolaban toltik, ahol megtanuljak a nyelvet, valamint alapveto ismereteket sajatitanak el, korosztalyos csoportokban. A kovetkezo evben bekerulnek a normal holland iskolarendszerbe. A nemzetkozi iskolaba az ev barmelyik napjan becsatlakozhat, a kepzes ingyenes, csak bejelentett lakcim kell hozza. A tanev aug 1- en kezdodik hivatalosan, de lenyegeben a 2. vagy 3. auguszti heten gyakorlatilag. A nyari szunet 5- 6 hetes max, ezt akarjak most lecsokkenteni, ebben nem tudom milyen dontes szuletett mostanaban. A nemzetkozi iskolaban eleg jo a legkor, nagyon jo baratsagok szovodnek a kis kezdok kozott.. :). Csak uzsonat kell vinni, minden mas adott, ez igaz a normal kepzesre is, bar ott neha kernek fuzetet, korzot- szoval 1-2 felszerelest, ja es meg tornacucc, ami itt barmi lehet, ami alkalmas a tornazasra (kozepiskolaban lesz csak meghatarozott tornacucc). Talan ennyi, ha erdekel valami, irj.
2012. febr. 2. 09:52
A kérdésem az, hogy egy 7 éves kisgyerek hogyan tud bekapcsolódni a holland oktatási rendszerbe, ha idén költözik ki, kb nyáron? Meddig tart egy tanév, mik a feltételek? Idén kezdené itthon az első osztályt, de valószínűleg kiköltöznek Hollandiába. Szóval nem tudom mire számíthatnak..
2012. febr. 2. 09:50
Holland iskolarendszer ... Segítsetek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook