Holdnaptár - Jónás módszer (beszélgetés)
Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Holdnaptár - Jónás módszer
itt is kibirod számolni! Itt leír mindent pontosan!!
Sziasztok!
Meg tudjátok mondani nekem, hogy jonas nap linkjével mi lett? Vagy van olyan link, ami működik? Ahol eddig néztem, ott most nem tudom megnézni.
Szia!
Én nem tudom, hogy érdemes-e foglalkozni a rizikóval, nekem totál 0-ásat írt az adott hónapra, és mégis el kellett vetetnem a babát 8 hetesen.
Szia, semmiképp sem egy egész hónapra értendő, sőt! Akár már másnap sokkal kisebb vagy még nagyobb lehet a rizikó. LE kell ellenőrizni a körülötte lévő napokat úgy, hogy változtatod a születés napot: pl egy nappal előbbi szülinap esetén egy nappal előrekerül a jónásnap is, és megnézed akkor mekkora a rizikó.. és így tovább.
A babám nem a jónásnapon fogant, de ettől függetlenül megnéztem, hogy a foganásának napján negatív vagy pozitív jegyben állt-e a hold, és mekkora volt a rizikó.
Sziasztok!
Valaki tudja, hogy ha egy adott időpontra 6-os, vagy annál nagyobb rizikót jelez a Jónás naptár, akkor az csak az adott napon történő fogantatásra érvényes, vagy az egész hónapra??? Logikusan azt gondolnám, hogy a jónás nap után 1 héttel már teljesen máshogy áll a hold, de sehol nem találtam ezt egyértelműen leírva. Csak azt, hogy 4-es rizikó felett ne próbálkozzunk, mert nagy eséllyel beteg lesz a baba.Azon a napon, vagy abban a hónapban nagy a rizikó????
Sziasztok!
Valaki tudna segíteni nekem kiszámolni a Jónás napjaimat?
Maria Treben:
Cickafark (Achillea millefolium)
A cickafark olyan gyógynövény, amely nem hiányozhat életünkből. Jóllehet sok súlyós betegség esetén a legjobb segítőnk, elsősorban mégis a nők számára fontos. Nem lehet elégszer elmondani ezt. Kneipp tisztelendő így vélekedik róla: " Nagyon sok bajtól megkímélnék magukat a nők, ha néha a cickafarkfűhőz folyamodnának. " Akár fiatal lányról van szó, aki hajlamos arra hogy rendszertelenűl menstruál, akár idősebb asszonyról, aki a változás éveinek közepén tart, esetleg ezt az időszakot már át is lépte, nagyon fontos mindenkinek, fiatalnak és öregnek, hogy alkalmasint megigyon egy-egy csésze cickafarkfű teát.
Minden szempontból a lehető legkedvezőbben befolyásolja a női medence szerveit, úgyhogy a lányok-asszonyok egészségük érdekében nem is tehetnek hasznosabb dolgot, mint hogy erdőn- mezőn jártukban egy nyaláb friss cickafarkfűvet szednek. Stb....
Teafőzet: 1 púpozott teáskanál cickafarkfűvet adunk1/4 liter vízhez, leforrázuk, rövid ideig állni hagyjuk
Maria Treben:
Palástfű ( Alchemilla vulgaris)
A nép ajkán ugyancsak többféle- farkastalp, oroszlántalp, karéjos bokál, Boldogasszony palástja, vagy tenyere- néven ismert növény erdőszéleken, utak mentén, domboldalakon, magasabban fekvő nedves réteken és hegyvidékeken nő. ( Az évelő palástfűvek ritkán fordulnak elő Magyarországin. Védettek)
Hét- kilenc karéjú, félköralakú levele van, szívó, nem túl magas száron, ernyőcskében csoportosulva, apró, zöldessárga virága áprilistól júniusig, néha még tovább is viríthat. Némely vidéken Úrnapján kis koszorút kötnek belőle, amellyel aztán a házi szentélyben a Megváltó fejét díszítik.
A palástfű levelei néha a földhöz lapulnak, és hajnalonta a közepükön harmatcsepp jelenik meg, mely gyöngyként csillog.Ezer méter fölötti magasságokban találjuk az ezüstös palástfűvet, amely mészkő- és őskőzettalajon egyaánt megterem.A palástfűből és az ezüstös palástfűből is a teljes növényt gyűjtjük a virágzás idején, később csak a leveleit, amiket aztán a padláson megszártunk.Már a német neve (Frauenmantel= "nöi kabát") eleve jelzi , hogy mindenekelőtt nőknek való gyógynövényről van szó. Amióta a kereszténység létezik, Szűz Mária áldása van rajta.
Nemcsak azért , mert a palástfű segít a menstruációs zavarok, fehérfolyás, alhasi panaszok és a klimaxos rosszullétek esetén, hanem mert már a kezdődő pubertás időszakában kedvezően hat a női szervezetre, cickafarkkal eggyütt alkalmazva. Hogyha fiatal lányoknál a menstruáció orvosi gyógyszerelésre sem áll be a havi rendszerességre, cickafarkkal keverve a palástfű (egyforma mennyiséget véve mind a kettőből) egyenesbe hozza a dolgot. A palástfűnek összehúzó hatása van igen gyorsan gyógyít, ugyanakkor használják vízhajtóként és szíverősítő szerként is, sebláz, gennyező sebek és elhanyagolt fekélyek esetén is. A palástfűteát mint a legjobb szerek egyikét ajánlhatjuk foghúzás utánra. Egy napon belül begyógyítja a sebet, ha többször öblögetünk. Megszünteti az izom - és végtaggyengeséget, és segít vérszegénység esetén is.
Stb....
Teakészítés: 1 púpozott teáskanálnyi füvet adunk 1/4 L vizhez. Csak forrázuk, rövid ideig állni hagyjuk.
A palástfű segít menstruációs zavarok, fehérfolyás, alhasi panaszok, hormonzavar és a klimaxos rosszullétek esetén, a kezdődő pubertás időszakában kedvezően hat a női szervezetre, cickafarkkal együtt alkalmazva. Hogyha fiatal lányoknál a menstruáció orvosi gyógyszerelésre sem áll be a havi rendszerességre, cickafarkkal keverve a palástfű (egyforma mennyiséget véve mindkettőből) egyenesbe hozza a dolgot. A palástfűnek összehúzó hatása van, igen gyorsan gyógyít, ugyanakkor használják vízhajtóként és szíverősítő szerként is, sebláz, gennyező sebek és elhanyagolt fekélyek esetén is. A női nemi szerveket, mindenekelőtt a méhet erősíti, így az anyaságra való felkészülés, valamint szülés előtt és után alkalmazható haszonnal.
Szülés utáni sérülések, nehezen szülő nőknél alhasi petyhüdtség esetén, koraszülésre hajlamos nőknél terhesség megtartásában, a méhszalagok megerősítésében igen sokat segít a palástfű. A harmadik hónaptól palástfűteát kellene fogyasztania minden olyan nőnek, akiknek ilyesfajta problémái vannak.
Vetélés: A vetélés megelőzésére a terhes nő az első trimeszterben igyon palástfű teát, így megelőzhető az embrió kilökődése.
Az ezüstös palástfű különösen elhízás ellen jó. Naponta 1-2 csészével elég meginni, hogy kedvező hatását kifejtse.
Teaként: 1 teáskanál palástfüvet leforrázunk 2-3 dl vízzel, 1-2 percig állni hagyjuk, majd kortyonként fogyasztjuk. Napi 2-3 csésze ajánlott.
Fürdő: 0,5 liter vízben forraljunk fel 4 evőkanálnyi palástfű levelet, majd szűrjük le, és a főzetet adjuk a fürdővízhez. Fehérfolyás, menstruációs fájdalmak, változókori panaszok esetén ajánlható.
Jó tudni: naponta 2 csészénél több palástfű-teát ne fogyasszunk, mert károsíthatja a májat! Lázzal vagy vérzéssel kísért hasmenés esetén forduljunk orvoshoz.
Cickafark-tea (230-350 Ft, a Herbária Bio 310 Ft)
A növény ösztrogén aktivitású, a női hormonhoz hasonló anyagot tartalmaz, javítja a sárgatesthormon termelését. De csak egészséges életmód mellett tartja harmóniában a hormonrendszert. Minden szempontból a lehető legkedvezőbben befolyásolja a női medence szerveit. Petefészek-gyulladásnál gyakran már az első cickafark-ülőfürdő megszünteti a fájdalmakat, és fokozatosan elmúlik a gyulladás is. Miómákat is cickafark-ülőfürdővel szüntetünk meg, melyeket naponta hosszabb ideig alkalmazunk. A cickafark görcsoldó és nyugtató hatású, gyulladásgátló, serkenti az anyagcserét, vérzéscsillapító, vérképző, vértisztító, befolyásolja és erősíti a méh és a petefészkek működését, szabályozza az emésztést.
Görcsoldó hatása miatt különösen ajánlható fájdalommal és görcsökkel járó havi vérzésre, melyhez deréktáji fájdalom is társul. Anélkül, hogy hashajtó lenne, javítja a kiürülési reflexet (Ajánlott mindazoknál, akiknél ez a reflex kialudt, és állandóan hashajtókkal élnek.)
Teafőzet:
1 púpozott teáskanál cickafarkfüvet adunk 1/4 liter vízhez, leforrázzuk, rövid ideig állni hagyjuk.
Ülőfürdő:
100 gramm cickafarkfüvet (az egész növényről van szó) éjszakára hideg vízbe áztatunk, másnap felforraljuk és hozzáöntjük a fürdővízhez.
A menstruációs ciklust szabályozni lehet különféle gyógynövényekkel is. Az előző bejegyzésben írtam a cickafarkfűről, most pedig a palástfűről fogok írni, mert ez szintén alkalmas erre a problémára.
A palástfű segít a menstruációs zavarok, a fehér folyás, az alhasi panaszok és hormonzavar esetében. Alkalmazható klímaxos rosszullétek esetén, és a kezdődő pubertás időszakban kedvezően hat a női szervezetre. Ajánlott cickafarkkal együtt használni. A palástfűnek összehúzó hatása van, használják gennyező sebek és fekélyek esetén is. A női nemi szerveket mindenekelőtt a méhet erősiti, így a teherbeesni vágyó nőknél, és szülés előtt és után hasznosan alkalmazható.
Palástfű tea:
1 teáskanál fűvet leforrázunk 2-3 deci vízzel, 1-2 percig állni hagyjuk, majd kortyonként fogyasszuk.
Maximum napi 2-3 csészével fogyasszunk.
Fürdővízbe:
Egy teljes fürdőhöz 200 gr szárított, vagy pár maréknyi friss növény szükséges.
Egy éjszakára egy vödör hideg vízben beáztatjuk, másnap felmelegítjük és ezt öntjük hozzá a fürdővízhez.
Sziasztok!!!!!!!!!!
Are! vagy valaki, aki tud ebben segíteni.
Alchemillia vulgaris? Mire is kell használni?
sziasztok
Segítség kéne a jónásnapjaimat szeretném pontosan kiszámolni!!
Köszönöm
Szia!köszi a felvilágosítást...kicsit szomorú lettem...Hát nekem pedig bejött...
ha esetleg van aki eltudja készíteni a megadott adatok alapján azt azért megköszöném ...nekem valamiért nem megy.:-((
Köszi mégyegyszer
További ajánlott fórumok:
- Jónás módszer: fiú vagy lány?
- Szépségápolás, méregtelenítés a Holdnaptár szerint
- Esett-e teherbe valaki közületek Dr. Jonás módszerével
- Speciális holdnaptárt keresek a neten, tudtok ilyen oldalt ajánlani?
- Jónás módszer című könyvet ki írta?
- Ki tudja, hogy lehet a jónás módszerrel a biztonságosabb, kevesebb kockázattal járó jónás napokat megállapítani, kiszámolni?