Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hol vannak Budapesten bio piacok, ahol húsárut is lehet kapni? fórum

Hol vannak Budapesten bio piacok, ahol húsárut is lehet kapni? (tudásbázis kérdés)


2017. máj. 13. 19:30

Sziasztok! Most jutottam géphez :)


Szóval csodálatos a BIO PIAC a MOM Művelődési Háznál, a Csörsz u. 18. sz. alatt. A 110-es vagy 112-es busz pont ott áll meg a bejáratnál, a Sirály utcai megállónál kell leszállni, ha valaki szintén BKV-val közeledik.


Elköltöttem végülis 6.680 Ft-ot. De nagyon jól, nem bántam meg.


Amiket vettem és mennyiért:


1.) 1 csomag bio Mángold 400 Ft, magas a kálium tartalam, levele a spenóthoz, szára a spárgához hasonlóan fogyasztható. A-vitaminban is gazdag stb.


2.) 1 doboz mangalica tepertő, 500 Ft/db (a Sparban a gusztustalan tepertő kb. 650 Ft). Nagyon szeretem, fogyókúrába is belefér pár szem paprikával, uborkával, paradicsommal, teljes kiűrlésű zsemlével.


3.) 1,2 kg Bio mangalica lecsókolbász (tehát 1400 Ft/kg). Na erre fájt a fogam, utálom a felvágottakat és a virslit, mert nátrium-nitrit, nátrium-glutamát (MSG, nagyon káros) és minden szar van bennük!

És hogy ebben mi van?

Bio mangalica sertéshús, bio mangalica szalonna, bio fűszerek és só. SEMMI MÁS!!

290 kalória/100 gramm.

Gyártja: Pásztor Hús Kft. Eger


Nekem a fogyókúrához nagyon fontos, hogy egészséges legyen és már átmentem egy melanoma rákműtéten, most váltottam életmódot.


4.) EGY CSODA!

BIO 100 % citromlé!

Olaszok készítik, 1 literes üveg 1680 Ft.

80 fokra felhevítik az üveget és úgy öntik bele az ellenőrzött ökogazdálkodásból származó citromlevet, ezzel tartósítják.

30 db biocitrom tartalmának felel meg, tehát nemcsak kényelmes, de jóval olcsóbb is, mintha biocitromot vettem volna.


5.) Bio vegyes virágméz, 500 gramm, 1050 Ft volt.

Szerintem olcsó! Czédulás Ádám termeli, Solymár.


6.) Bio kukoricadara, 500 gramm, 340 Ft


7.) Bio Kuszkusz (durum búza nagyobb szemű búzadara tulajdonképpen, pillanatok alatt vízzel nyakon öntve készre párolódik köretnek), 500 gramm, 430 Ft. Kifejezetten olcsó volt!


8.) Tönkölyös szilváspite, 100 % cukormentes.

2 doboz, 120 gramm, két kis szelet van egy dobozban. 600 Ft volt, bár lejárt a szavatossága, de semmi baja nem volt. Alacsony a kalóriatartalma és nincs benne cukor, csak bioszilvalekvár.

Egyéb összetevők: bio szilva 67 %, fehér és teljes kiőrlésű tönkölyliszt 15 %, bio sütőmargarin, 6 %, tejföl 0,6 %, himaláya só, fahéj, szódabikarbóna.

Élesztő nincs benne! Nagyon nagyon egészséges.


És aki kételkedik a BIO PIAC valódiságában, annak most el kell oszlatnom a kételkedését. Ide csak a Biokontroll Nonprofit kft. által ellenőrzött, ökológiai gazdálkodásból származó termékek kerülnek ki.


Nagy a piac, közmetikumokat is árulnak. Azt nem mondom, hogy a zöldség- és gyümölcsárak nem voltak magasak, de nem feltétlenül kell bio alma vagy bio burgonya. A saláta, sóska, spenót, leveszöldségek stb. ezeknél fontos, hogy bio, mert jóval magasabb az ásványi anyag és vitamintartalma.


Szóval én gyakori látogatója leszek. Gyönyörű környezetben, kultúrált, sok sok vásárlóval, nagyon nagy területen. Ha én ezt előbb tudtam volna :)


Ja és hallottam egy beszélgetést, egy férfi Kínában járt és azt mondja, hatalmas területekn folyik ott is az ökológiai gazdálkodás és csodálatos dolgokat látott. Nagyon sok a bio gazdák külföldi kapcsolata és itt is sok külföldi volt, fényképeztek is.


Az egészséges életmódnak és a Bio Piacnak ennyi hírverés jár :)


Menjetek el feltétlenül Ti is!!!

2017. máj. 13. 07:29

[link]


Addig is, találtam a YouTube-on a MOM Csörsz utca 18 sz. alatti biopiacról egy videót, tényleg biztató...most már tényleg indulok mindjárt :)

12. 4d0b637a98 (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2017. máj. 13. 07:11

Igen, de végül a Csörsz utcai mellett döntöttem oda indulok mindjárt, mert ott van igazi termelői húsáru, sajt, túró, méz és import bio áru is.


Nagyon dicsérte az ismerősöm, ő évek óta ott vásárol, pedig nem gazdag :)


Én megvettem a 300 Ft-os Könyvszekér utcai árusnál az Allee mellett a BioHolMi c. könyvet, amely a biogazdálkodás szabályait, szervezeteit írja le, illetve hogy mennyire komoly ez Magyarországon.


Részletesen leírja, hogy mennyivel több vitamin, ásványi anyag van, összehasonlítva a műtrágyás termékekkel.


Aztán ír arról is, hogy baba bio dolgokat is hol lehet kapni.


Most olvastam például, hogy a bio karalábé levelét nem szabad eldobni a kukába, abból ugyanúgy lehet főzeléket főzni.


És hogy mángoldot kell venni (milyen régen nem is hallottam már erről a zöldségről), mert nagyon egészséges :)


No majd délután, ha visszajöttem, beszámolok.

11. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2017. máj. 13. 06:57
érdekel a tapasztalatod, megírod, hogy miket láttál?
10. zebracsikó (válaszként erre: 8. - 4d0b637a98)
2017. máj. 13. 06:57
sztalatod, megírod, hogy miket láttál?
2017. máj. 13. 06:56
8. 4d0b637a98 (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2017. máj. 13. 06:50

Jaj, köszönöm, már meg is találtam kettőt, a Csörsz utcait, valóban a MOM Központ udvarán és a Fehérvári út 213, Albertfalvait, mindkettő most szombaton 6-12-ig van nyitva.


Hamarosan akkor el is indulok a Fehérvári útira, legközelebb pedig a Csörsz utcait nézem meg, azt dicsérte egy ismerősöm, hogy nem drága és jó hústermékek vannak.

7. zebracsikó (válaszként erre: 5. - 4d0b637a98)
2017. máj. 13. 06:49

citromot aldiban lidlben mindig kapok, nem biot is, amire rá van írva, hogy héja emberi fogyasztásra alkalmas, és bio-t is kapsz.

Szerintem nem vészesen drága, persze, ha naponta ötöt kell megenned/innod, akkor igen.

6. 4d0b637a98 (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2017. máj. 13. 06:45
Köszönöm, bár sokszor jártam a Fény utcai piacon, de nekem az átlag, nem bio zöldségfélék és gyümölcsök is drágák voltak ott, sokkal drágább, mint a Lehel vagy a Fehérvári úti, vagy a kispesti piac, ahova járni szoktam amúgy. Gondolom, hogy ha a normál áras termékek ott drágák, akkor a bio nagyon drága lehet...
5. 4d0b637a98 (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2017. máj. 13. 06:42

Tudom, hogy drágák, de én pl. olyan kolbászt szeretnék venni, amiben nincs nátrium-nitrit (borzasztó káros), sem nátrium-glutamát ízfokozó (az képes felborítani a hormonháztartást...és nagyon sok átlag termékben van), és biztosan csak tiszta hús, szalonna és fűszerek vannak benne, normál sóval ízesítve.


Bio citromot szeretnék venni, mert sajnos a nem bionak a héját vegyszerrel vonják be.


Mangalica zsírt persze, lehet kapni a Fehérvári úti piacon a termelőktől, de sok a csalás ezen a téren, sok mangalica nem szabadon tartott, hanem moslékkal és kukoricával hízlalt :)


Sajna, ez így szokott lenni...ahogy a bio tejek sem bio tejek az Intersparban :)

2017. máj. 13. 06:41
2017. máj. 13. 06:38

[link]


Fény utcai piac

2017. máj. 13. 06:36
Te hiszel ebben a bioban? Mangalica zsírt sok helyen lehet már kapni. Amúgy a bio termékek mindenhol drágák.
2017. máj. 13. 06:31
Esetleg tudna valaki segíteni? A fogyókúrám miatt kellene olyan húsféléket (kolbász, felvágott, szalonna, mangalica zsír) és citromot stb. venni, amit nem találok sehol. A bio az Intersparban nagyon drága...már mondták, hogy valahol Budán minden szombaton van a MOM kultúráls központ környékén, de én jártam ott soha.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook