Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hol van az igazi? fórum

Hol van az igazi? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hol van az igazi?

1 2 3 4 5 6
49. sanyinak (válaszként erre: 45. - Pengő Gyöngyi)
2016. aug. 14. 19:27
De olyan is van, aki kifejezetten irtózik tőlük?
48. sanyinak (válaszként erre: 44. - Csikil4ny)
2016. aug. 14. 19:27
Akik pszichológushoz, pszichiáterhez járnak, azok nem egészségesek. Vagy ha mégis, akkor ennek okán betegek :)
47. lapbarna (válaszként erre: 46. - 4975ebdc2f)
2016. aug. 14. 19:12
Egyetértek minden betűvel.
46. 4975ebdc2f (válaszként erre: 1. - Császár Adrián)
2016. aug. 14. 19:00
Közhely közhely hátán.Vagy nagyon fiatal a cikk író vagy tapasztalatlan kapcsolat ügyben.
45. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 39. - Sanyinak)
2016. aug. 14. 18:31
Van, aki nem őket keresi.
44. csikil4ny (válaszként erre: 43. - Sanyinak)
2016. aug. 14. 18:29

:D


Nem egészséges dolog.


Fordítva is igaz, de akkor meg pláne, nem!

43. sanyinak (válaszként erre: 42. - Csikil4ny)
2016. aug. 14. 18:00

Es a lelki serult kontra pszichologus paroshoz mit szolsz. ;)

Hisz jo parszor beleesett mar a beteg a lelekgyogyaszaba...

42. csikil4ny (válaszként erre: 41. - Sanyinak)
2016. aug. 14. 17:47

Vitázni? Velem? Pszichológiát érintő kérdésben? Gyere! :)


Igen, erről beszélek: két heves vérmérsékletű, introvertált-extrovertálttal, de két lelkileg sérült sem tud meglenni egymással, mondjuk ez utóbbiak még önmagukkal sem....

41. sanyinak (válaszként erre: 40. - Csikil4ny)
2016. aug. 14. 17:41

En sem skatulyazni akarok, csak vitazni egy picit - hiszen egy forumon vagyunk :)


Nos en pl eppen a vermersekletben latom, ahol kulonbseg lehet, hiszen pl ket heves termeszetu nehezen van el egyutt.

40. csikil4ny (válaszként erre: 38. - Sanyinak)
2016. aug. 14. 17:28
Nem szeretem a beskatulyázást, de nagyjából igen: csak ha ismerjük magunkat tudjuk, hogy milyen típust válasszunk. Ezt az előbb úgy fogalmaztad meg, hogy azonosak legyenek az értékrendek, én meg hozzátettem, hogy elég csak hasonlónak lenniük, viszont még sok mindent érdemes figyelembe venni: személyiségtípust, vérmérsékletet, stb.
39. sanyinak (válaszként erre: 37. - NomNom)
2016. aug. 14. 16:55

Akkor a kockahasu, jo autoval kozlekedo pasikat eleve leirod?

Micsoda eloitelet! :)

38. sanyinak (válaszként erre: 35. - Csikil4ny)
2016. aug. 14. 16:50
Tehat akkor elobb ertekeljuk fel magunkat, melyik kategoriaba tartozunk es utana onnan valogassunk?
37. NomNom
2016. aug. 14. 15:25

Érdekes elképzelések arról, hogy ki a tökéletes. Nekem nem a kocka has és jó kocsi jut róla eszembe. Az olyan férfiakról mindig azt gondolom, mennyi kompenzálnivalójuk lehet.

Nem kell ennyire teátrálisan kezelni ezeket a dolgokat, a legtöbb ember túlgörcsöli és túl sokat agyal az élet dolgain, aztán az el is hussan.

36. Mutáns Jane (válaszként erre: 12. - 342402de6d)
2016. aug. 14. 14:51
Tökéletesen egyetértek. Számomra itt ez a legjobb hozzászólás.
35. csikil4ny (válaszként erre: 33. - Gribedli***)
2016. aug. 14. 14:47
Egyetértek. Én a másik oldalára akartam rávilágítani: előbb ismerjük önmagunk, s utána keresgéljünk. Hiába nagyok az elvárások, ha mi kevesek vagyunk hozzá!
34. gribedli*** (válaszként erre: 31. - Leoborta)
2016. aug. 14. 14:45
:D
33. gribedli*** (válaszként erre: 26. - Csikil4ny)
2016. aug. 14. 14:41

Én csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy józan paraszti gondolkodással mindenki többre megy:D


Nyilván ha szeret valaki moziba járni, ne a metrón várja, hogy valakivel összefut, aki véletlenül ugyanazt a filmet(eket) szereti mint ő és szeret moziba járni, hanem menjen el a moziba a kedvenc filmjére és nagyjából azok lesznek ott, akik szintéj azt szeretik.


Ugyanez vonatkozik a különböző munkákra, a pozíciókra. Aki karrierista, az dolgozik. Úgyhogy a legtöbb időt a munkahelyén vagy a munkája végzésével munkahelyen kívül fogja tölteni ezért ott lehet megismerni, megtudni, ki-mi, max még ebédszünetben olyan helyen, ahova egy adott zóna dolgozói járnak ebédelni.


Férfiaknak ugyanezt tanácsolnám: házias nő kell? Oké, menj olyan helyre, ahol azok vásárolnak vagy nézd meg egyik másik kosarat, elárul sokat a gazdájáról, bizony;)))


Mondhatnánk ezt kutyasétáltatásról, bármiről. Aki szereti a kutyákat, a sétáltatás közben akad hasonszőrűekre.

32. sanyinak (válaszként erre: 31. - Leoborta)
2016. aug. 14. 14:13
....csak picit fullentos is (abban is tokeletes) ;)
2016. aug. 14. 13:49
Én tökéletes vagyok. :)
30. sanyinak (válaszként erre: 28. - Csikil4ny)
2016. aug. 14. 13:31
Neha viszont jobb kevesbe kompromisszumra torekedni, mivel talalhatunk mast, aki jobb lehet, kevrsebb megalkuvast igenyel :)
2016. aug. 14. 13:12

így igaz senki sem tökéletes de ennek ellenére van aki sikeres a párkapcsolatában


de van aki még akkor sem ha fejre áll nem tud el érni semmit a nőknél

28. csikil4ny (válaszként erre: 27. - Sanyinak)
2016. aug. 14. 13:08

Egyéni, hogy ki meddig akar vagy tud elmenni a kompromisszumok terén, ha túlságosan merevek vagyunk akkor könnyen lehet, hogy nem találjuk meg azt a bizonyos Ő-t .


Persze nagyon fontos, hogy a két ember értékrendje hasonló legyen, de azonos nem tud lenni. Nem is éreznénk jól magunkat egymással, ha mindenben azonos lenne a véleményünk....


Távol álljon tőlem, hogy felcsapjak párközvetítőnek. :) Csak elméleti síkon beszélgetünk.


Jut is eszembe, nemrég olvastam egy idevágó történetet, sajnos a forrás nincs meg:


"Hallottam egy férfiról, aki élete végéig agglegény maradt, mivel folyton a tökéletes nőt kereste. Hetven éves korában valaki megkérdezte tőle:

-Ön egész életében utazott és utazott. New Yorktól-Katmanduig, Katmandutól Rómáig, Rómától Londonig tűvé tett mindent. Egyetlen tökéletes nőt sem talált? Egyetlenegyet sem?,

Öreg ember nagyon elszomorodott, és ezt mondta:

-De egyet bizony találtam. Egy szép napon réges-rég rábukkantam egy tökéletes nőre.

-És azután mi történt?-kérdezte az érdeklődő.- Miért nem vette feleségül?

Az öreg ember bánatosan így felelt:

-Mit tehettem volna? Ő a tökéletes férfit kereste."

27. sanyinak (válaszként erre: 24. - Csikil4ny)
2016. aug. 14. 12:46

A sok kompromisszum pedig folyamatos lemondast jelent szerintem.

En az azonos ertekrendeket tartom fontosnak.

Egyebkent en nem keresek senkit :)

26. csikil4ny (válaszként erre: 25. - Gribedli***)
2016. aug. 14. 11:43
:) Ez igaz, de aki azt várja el a "tökéletes" ellenkező neműtől, hogy minden elvárásának megfeleljen, az nem egy társat keres, hanem háremet, mert egy emberre az összes elvárást nem lehet ráhúzni. És persze a (z önismereti) tükörbe is bele kellene pillantani.
25. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Császár Adrián)
2016. aug. 14. 11:35

A magasabb pozícióban lévő férfiakkal a munkahelyükön lehet a legtöbbet összefutni.


Azokkal a nőkkel akik szeretnek és szoktak (vagy nem szeretnek de szoktak) takarítani, főzni, előbb-utóbb a boltban lehet összefutni mert bevásárolni is szoktak.


Aztán soroljam még, mindenkit, akit ebben vagy abban tökéletesnek tartunk, pont ott fogunk megtalálni, ahol azzal a dologgal foglalatoskodik éppen, szóval nem az van, hogy az ilyenek csak otthon ülnek, nem kell elmenni postásnak:)))) körül kell nézni!

24. csikil4ny (válaszként erre: 23. - Sanyinak)
2016. aug. 14. 11:30

Akkor keresd ezt a fajta tökéletességet, de egyet megsúgok: soha nem fogod megtalálni, már csak azért is mert így ebben a formában nem létezik - ha a választott pár az elvárásaidnak felel meg, akkor unatkozol mellette, ha meg nem, akkor szenvedsz... El sem tudok annál tökéletesebb párkapcsolatot képzelni, mint amit leírtam. Szerinted milyen a tökéletes kapcsolat?


A kompromisszum nem egyenlő a lemondással. ;)

23. sanyinak (válaszként erre: 17. - Csikil4ny)
2016. aug. 14. 11:22
Ha tokeletesrol beszelunk, akkor az legyen tokeletes, komoly kompromisszumok nelkuli kapcsolat! :)
22. globus
2016. aug. 14. 11:12
Jajj, de elálmosodtam... :(
2016. aug. 14. 11:09

Tökéletes nőt és férfit említesz.

Mindannyian tökéletesek vagyunk.

A boldog kapcsolathoz nem ez kell.

Boldog kapcsolat a két ÖNMAGÁBAN IS BOLDOG ember párkapcsolata.

Ha odabent nincs rend, kívülről ne várd.

A boldogságot te teremted meg magadban és vetül a külvilágra, nem valaki más fog boldoggá tenni <3

2016. aug. 14. 11:07
Én sem tudtam végig olvasni...:(
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook