Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hol van az igazi? fórum

Hol van az igazi? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hol van az igazi?

1 2 3 4 5 6
139. cserépkályha (válaszként erre: 129. - Csikil4ny)
2016. aug. 25. 16:02

2. verziót csináltuk, 3,5 év után házasodtunk össze, és akkor költöztünk össze is. 22 év van mögöttünk.


A másik verziót láttam pár embernél végig csinálni, egytől-egyig válás lett a vége, még olyanoknál is, akiket mindenki álompárnak titulált.

138. Mutáns Jane (válaszként erre: 136. - Csikil4ny)
2016. aug. 25. 15:56
Jó, az az igazság, hogy számomra már alapból nem az a jó párkapcsolat ismérve, hogy családot alapítunk, és mindenáron egymás nyakán élünk. Emiatt a kérdésedre nem tudok választ adni, mert engem egyik válaszlehetőség sem tenne boldoggá.
137. csikil4ny (válaszként erre: 135. - Mutáns Jane)
2016. aug. 25. 15:02

Oh, én csak önmagamból indultam ki. :) Voltak akik pl. sok évi házasság után épp a válást előzte meg a különköltözéssel, azóta rendeződtek a problémáik és dúl a l'amour köztük...


A házasság intézményéről is beszélgethetünk, arról sem egyezik a véleményem a nagyközönséggel. :D

136. csikil4ny (válaszként erre: 134. - Mutáns Jane)
2016. aug. 25. 14:58
Jelen pillanatban én csak az általam feltett kérdésre szeretnék választ kapni, s nem vizsgálnám a más csoportokat, pl. azokat akik szingliként képzelik el az életüket, azokat akik több párral képzelik el az együttélésüket, stb. Tehát a kérdésem szempontjából nem releváns, hogy ez a csoport hány százalékát teszi ki az emberiségnek, sőt még szűkíteném a kört Közép-Európára, mert egészen más lenne a válasz Japánban vagy pl. muzulmán közösségekben. Még egyszer hangsúlyozom választ szeretnék az általam feltett kérdésre és nem vitatkozni a számarányokon. (Persze még mindig érdekel, hogy az általad nagyobb számú csoportokba kik tartoznak bele, mert szerintem még mindig többen gondolkodnak családban, mint nem. Természetesen tévedhetek, ezért szeretem megismerni mások véleményét.)
135. Mutáns Jane (válaszként erre: 133. - Csikil4ny)
2016. aug. 25. 14:53

"nem bízol annyira a másikban, hogy megoszd a mindennapjaid vele"


Szerintem ez csak puszta találgatás, mármint az, hogy az efféle mögött minden mást megelőzően a bizalmatlanság a fő ok. Beszélgettem már olyannal, aki a házasság mellett érvelt hasonló módon: ha nem vagy hajlandó a közösség előtt egy szertartáson felvállalni a másikat, akkor nem is szereted igazán. Én meg továbbra is ragaszkodtam ahhoz a véleményemhez, hogy a közösség márpedig kapja be.

134. Mutáns Jane (válaszként erre: 133. - Csikil4ny)
2016. aug. 25. 14:49
Bocs, akkor viszont azt kell mondjam, hogy az általad feltett kérdés a két választható lehetőséggel csak egy bizonyos embercsoport számára releváns. Azok számára, akik számára a kapcsolat kizárólag az állandó együttlétet és nagy valószínűséggel a családalapítást jelenti. Az ő történetük elsősorban erről szól. De még egyszer hangsúlyoznám, hogy ők csak egy bizonyos csoport, és meg merem kockáztatni, hogy még csak nem is biztos, hogy a legnagyobb.
133. csikil4ny (válaszként erre: 132. - Mutáns Jane)
2016. aug. 25. 14:14
Nemrég pont én írtam itt valahol, hogy ilyenbe mennék bele csak, de ennek a hátulütője az, hogy nem bízol annyira a másikban, hogy megoszd a mindennapjaid vele - elég nehéz két olyan embert elképzelni aki családot akar, hogy ilyen jellegű kapcsolatba belemenjen. Tehát azoknak tényleg jó lehet, akik nem akarnak gyermeket, vagy már túl vannak a gyermeknevelésen. De még mindig ott van, hogy az egyikük szeretne minden reggel a másik mellett ébredni...
132. Mutáns Jane (válaszként erre: 131. - Csikil4ny)
2016. aug. 25. 14:07
Csak egy lehetőség a sok közül: pl. össze sem költöznek, de ettől függetlenül egy párt alkotnak. Asszem ezt hívják úgy, hogy mingli.
131. csikil4ny (válaszként erre: 130. - Mutáns Jane)
2016. aug. 25. 13:46
Elég szűkszavú vagy.... Például?
130. Mutáns Jane (válaszként erre: 129. - Csikil4ny)
2016. aug. 25. 13:14
Szerintem nemcsak ez a két verzió van.
2016. aug. 25. 12:07

Nem a színvonal a kérdés, bemásolhattam volna Forgács József A párkapcsolatok pszichológiája c. szakmunkáját is, ugyanez lenne a lényege, tehát a kérdés újrafogalmazva:


Hogy vélitek egy jó párkapcsolatban melyik variáns jobb hosszútávon:

1.szerelem első látásra, összeköltözés, aztán majdcsak kialakul - helyzet,

vagy

2. ha a párok figyelnek arra, hogy megismerjék egymást a lila ködön túl is és kialakítanak egy mindkettőjük számára megfelelő feladatleosztást, amelyek megkönnyítik az együttélést?

128. b4b1d52444 (válaszként erre: 126. - Csikil4ny)
2016. aug. 25. 10:30
Nők Lapja Psziché színvonal... Felejtős.
127. Mutáns Jane (válaszként erre: 126. - Csikil4ny)
2016. aug. 25. 10:08
Őrület, hogy már a hvg is a bulvár szintjére süllyedt. Blöeeee...
2016. aug. 25. 10:02

Erről mi a véleményetek?


[link]

125. zefex (válaszként erre: 124. - Micimaci87)
2016. aug. 20. 09:14

Örülj neki, hogy nem vagy érintett! Ameddig megtaláltad a párod, szerintem te is gyötrődhettél eleget :))

Sok fiatal vesz körül, főleg fiúk, érdekes hallgatni őket .... meg elvált emberek, akik egy ideig azt hitték, jobbra fordul majd a válás után az életük, aztán a felismerés, hogy nem.

2016. aug. 19. 21:09

Nekem sem tetszett a cikk. Nem is tudtam vegigolvasni, mert irritalt, igy csak a kozepe tajt es vege fele olvastam el. Mintha bizonyos lapokbol lenne osszevagva.

Nekem egyaltalan nem azok a pasik jonnek be es baratnoimnek sem. Es erdekes, hogy elvaltan is, igaz veletlenszeruen interneten keresztul, de megtalaltam azt a ferfit, akire en fel tudok nezni: van muveltsege, erdeklodesi kore, van hobbyja, es barmire rateszi a kezet, jelen pillanatban is padlot tesz a szobaban! Pocakos, alacsonyabb, mint en, nem mondja minden nap, hogy szeretlek, de annal jobban kimutatja.:) Es nem vagyok hu de milyen szerelmes bele, de annyira szeretem, hogy soha senkit igy nem szerettem, es nem is hittem, hogy tudok igy konstans modon (100% szangvinikuskent) szeretni!

123. PöttyösPanka (válaszként erre: 120. - Zefex)
2016. aug. 18. 14:10
Párkeresés szempontjából valóban nincs ilyen kategória. Viszont szerintem valamilyen formában más nehézségekkel küzdenek azok, akik felnőtt életük kezdetét kitolják pár évvel az egyetem miatt. Legalábbis én azt tapasztaltam, hogy azok az osztálytársaim, akik nem tanultak tovább, hamarabb férjhez mentek, és már akár két gyerekük is van. Sőt, adott esetben már egy váláson is túl vannak. Akik pedig csak nemrég kerültek ki az egyetemről, azok még csak most kötelezik el magukat. Ez lehet akár szerencsés eset is, mivel több idejük volt megismerni a párjukat, komolyodtak is közben, stb. Tehát nem intellektuális alapon, de a diplomások más helyzetben vannak.
2016. aug. 18. 13:49

Mivel én emlegettem értelmiségi köröket először - ami e fórum szempontjából teljesen lényegtelen - így azt javaslom, hogy akit nagyon érdekel a téma nyisson egy új fórumot és ott megvitathatjuk.


Itt keresse az "igazit", aki akarja. :)

121. unom
2016. aug. 18. 13:43

Szerintem először határozzuk meg, ki az értelmiségi.

Minden diplomás? Vagy csak akinek egyetemi diplomája van? Aki gondolkodással keresi a pénzt, nem fizikai munkával?

Tényleg kíváncsi vagyok, ki mit gondol erről.

120. zefex (válaszként erre: 119. - PöttyösPanka)
2016. aug. 18. 13:35
Dehogy ítélem, csak szerintem nincs ilyen kategória a fórum szempontjából :)) Olvasgattam a fórumot, és úgy tűnt, mintha egy picit ilyen irányba menne. Lehet, kicsit (vagy nagyon) darabosan fogalmaztam, pedig nem akartam megbántani senkit, inkább az általános jellegét akartam kiemelni :))
119. PöttyösPanka (válaszként erre: 115. - Zefex)
2016. aug. 18. 12:51
Én tökéletesen megértettem, hogy te valamiért elítéled az általad értelmiségi kategóriába sorolt embereket. Csak azt nem tudom, mitől alakult ki nálad ez a frusztráció.
118. csikil4ny (válaszként erre: 112. - 1abbb5d144)
2016. aug. 18. 12:47
Önigazolás, vagy akkora a boldogsága, hogy meg kívánja osztani... Kívánom neki, hogy ez utóbbi legyen!
117. 1abbb5d144 (válaszként erre: 113. - Wodu)
2016. aug. 18. 12:43

Én miről?

Múltkor is valami fórumba bekényszerítettél hasonló hozzászólást. Legyél kicsit reális, és lásd be: neked bejött, sok ember meg szereti rögtön élőben látni az illetőt.

116. csikil4ny (válaszként erre: 111. - Zefex)
2016. aug. 18. 12:21

Én értelmiségin szellemi pályán dolgozó embert értek, a kifejezés nem minőségi megkülönböztetés, hanem társadalmi kategória. Egyébként épp erről beszéltünk itt nemrég: nem a magasabb végzettségű nézi le az alacsonyabb végzettségűt, hanem az alacsonyabb végzettségű érzi kevesebbnek magát, nagy különbség. Az előbbi esetben az én problémám lenne a hozzászólásod, az utóbbi esetben viszont a te gondod.


Az értelmiségiek felé nagyobb az elvárás, hogy tájékozottabbak legyenek a világ dolgairól, s mivel élethosszig tartó fejlődésről beszélünk talán jobban is hozzáférhetnek a szellemi tudáshoz, mint az a munkás aki reggeltől-estig gürcöl egy gyárban. Ettől nem lesz egyik sem több, a másik meg kevesebb. Szó se róla az értelmiségiek között is vannak bunkók, sőt most olvastam egy tanulmányt, hogy az értelmiségiek között a legmagasabb a pszichopaták aránya. Az elsődleges szempont az emberség, teljesen mindegy a társadalmi hovatartozás.

115. zefex
2016. aug. 18. 11:45

Honnan veszed, hogy bárkit is lenéztem volna? Én meg azt hittem, összefoglaltam. Szerintem te nem értetted meg, mit írtam.

Vigyázz majd a egyenletek levezetésével, könnyen becsúszhat a hiba, és még visszafelé áramlik :))

114. PöttyösPanka (válaszként erre: 111. - Zefex)
2016. aug. 18. 09:48

Te csak kiragadtál egy részletet. Alapvetően nem erről volt szó, remélem ennél azért többet is megértettél.

Nálunk ezek az "értelmiségi" emberek nem klasszikusokat idéznek, hanem pl bármelyikük bármikor le tudja vezetni a teljes Bernoulli-egyenletet súrlódásos esetre :)

Rajtad kívül viszont senki nem nézett le senkit.

113. Wodu (válaszként erre: 112. - 1abbb5d144)
2016. aug. 18. 09:13
Mire gondoltál?Akarsz beszélni róla?:P
112. 1abbb5d144 (válaszként erre: 109. - Wodu)
2016. aug. 18. 09:07
Érdekes, hogy ezt mindig elhangoztatod, mintha valami zavarna mégis...
111. zefex
2016. aug. 18. 08:48

Mit értetek értelmiségi környezeten? Idéztek latin mondásokat, netán verseket és a klasszikusokat? Felismertek pár opera nyitányt és áriát, tudjátok hol van mondjuk Honduras és mélyen lenézitek azt, akinek csak középfokú végzettsége van? Mindenkinek van BSC diplomája, meg egyeseknek ráadásul MSC is? Nem általánosítás ízű ez is egy kicsit? Egyébként értelmiségi körökben is ugyanazok a problémák foglalkoztatják az embereket, mint az "alacsonyabb" szinteken, sokszor még a forma között sincs különbség.

A mai fiatalokat legtöbbje csonka családban nőtt fel, életében nem látott még egy működő családot. Azt látta, hogy nem dolgozunk az ügyön, egyszerűbb továbblépni, meg ugye fogyasztói társadalom - dobd el, amire már nincs szükséged... Persze az én mondókám is durva általánosítás, egyenesen "undorító".

Igenis probléma megtalálni az igazit, régen is az volt, ma sem könnyű. Sok szerencsét kívánok minden keresőnek!

110. 45-Napsugár (válaszként erre: 109. - Wodu)
2016. aug. 17. 13:59
Igen,ismerem ezt az érzést :) Szeretni,és szeretve lenni !!!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook