Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol tudom megnézni az amerikai államokra vonatkozó törvényeket? fórum

Hol tudom megnézni az amerikai államokra vonatkozó törvényeket? (tudásbázis kérdés)


6. Noncsi18 (válaszként erre: 5. - Huncutka84)
2012. júl. 17. 22:57

Igen ezeket tudom, de akkor a nem allithat meg a rendor az New Jersey-re is ervenyes szerinted? Mert itt Pen-be tudom, hogy nincs joga hozza. Csak szivesen mennek Atlantic Citybe, de baratm emiatt nem akar, es van aki azt mondja hogy igen, van aki azt, hogy nem.... ?

Koszonom :)

2012. júl. 17. 07:21

A rendőr ellentétben Magyarországgal nem állíthat meg, csak ha vmi szabálytalanságot észlel...pl gyorshajtás vagy nem ég a féklámpa. Ergo ha részegen vezetsz, de nem kacskaringózol és minden oké, akkor megúszod :-)

Viszont ha megállít vmiért, akkor ellenőrizhet mindent. Elkéri a jogsit és a biztosítási papírokat. Hogy kinek a nevén van a kocsi...stb.

Floridában pl mobilozhatsz az autóban, azért nem állíthat meg, viszont nem írhatsz smt, azért megállíthat. Mindenhol a sebességi határ +5ig nem cseszegetnek...ergo ha a 35ös zónában vagy, nyugodtan mehetsz 40nel.

Mindenhol megengedett az U kanyar, csak ott nem, ahol azt külön tiltótábla jelzi.

Ha jobbra kanyarodsz és nem jön semmi/nem akadályozod a forgalmat, akkor átmehetsz a pirosnál... pl ha kiteszed az indexed, piros a lámpa de te mégse kanyarodsz, akkor szó szerint ledudálnak az útról.

Itt nem jobbkéz szabály van, hanem mindig annak van elsőbbsége, aki előbb ér a stoptáblához....

Hirtelen ezek jutottak eszembe :-) Ha van még vmi kérdezz nyugodtan :-)

4. Noncsi18 (válaszként erre: 3. - Huncutka84)
2012. júl. 16. 23:42
Igazabol, ugy minden erdekelne az itt tartozkodassal kapcsolatban..... Marmint: megallithat e a rendor csak ugy, kell e elsosegely doboz az autoba, igazoltatasnal milyen papirokat kerhet el es meg tudnam sorolni, igazabol minden erdekelne. Mert itt penn-be annyi mindent mondanak, es egyaltalan nem mindegy, hogy igazak e a hirek.... :) Ha tudsz valamit azert szivesen fogadom :)
3. Huncutka84 (válaszként erre: 2. - Noncsi18)
2012. júl. 16. 05:34
h neten hol találod azt nem tudom... de Floridával kapcsolatban talán tudok segíteni. Mit keresel pontosan?
2012. júl. 16. 05:13

Termeszetesen mar rakerestem a gugliba, de csak ilyen furcsa torvenyeket talalok, sehol nem talalom az igazi torvenyeket :S Harom allam erdekelne csak: Pennsylvania, New Jersey es Florida.

Annyi "meset" hallottam mar, hogy ez igy van, az meg ugy, de itt kint elek, es szeretnek mar vegre tisztan latni. Koszonom elore is :)

2012. júl. 16. 05:11
Hol tudom megnezni az amerikai allamokra vonatkozo torvenyeket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook