Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hol tudok venni, illetve csináltatni egybepizsamát(overall, "felnőtt rugdalózó")? fórum

Hol tudok venni, illetve csináltatni egybepizsamát(overall, "felnőtt rugdalózó")? (tudásbázis kérdés)


9. ad649e72b5 (válaszként erre: 8. - Pamutmaci)
2011. márc. 7. 20:52
Húha!:) Ez aztán a részletes leírás:) Köszönöm szépen!!!Elmentettem az infót...:D
8. Pamutmaci (válaszként erre: 7. - Ad649e72b5)
2011. márc. 6. 23:55

Keress meg bármilyen maszek varrónőt, 5-10000-ért meg fogja csinálni./ a google-ba beírtam "varrónő bármit megvarrok" s jöttek találatok/ Ha nem akarod megmondani, hogy pizsamának kell, akkor farsangi jelmeznek, vagy házibulira valónak is kérheted. Vagy vihetsz a weblapokról kinyomtatott képet, ilyet szeretnél. Babaplüss anyagok Bp. Keletinél, a felüljáró mellett (bocs Hoxa). Nem javaslok polár, vagy műszálas anyagot (a külföldi kész kezeslábasok gyakran ebből készülnek), csak a lehető legtermészetesebbet. (A bambusz-velúr anyag 10% műszálat tartalmaz, a babaplüss 95% pamut, s lehet, hogy fogok találni 100 százalékosat is, megírom.) Patent szinte bármelyik kellék-boltban. Mivel én is varrtam két kezeslábast, melyek az első varrógépes munkáim voltak, megcsinálhatod Te is, 8000Ft-ból megvan.

Ami fontos: Az egész hátsó részt egyben ki lehet szabni (ne függőleges legyen, hanem derék felé táguljon), ha nem akarsz bele varrást. A lábfejeknél a hátsó rész egy lapos fordított U lakban végződjön ( s az U szárai 3-4 cm vastagok legyenek), ehhez jön a talp rész (ahogy a baba-ruciknál, ha olyat akarsz, érdemes tanulmányozni azokat), felülre, a boka és a lábujjak közötti részre pedig egy telt U betű alak.) Érdemes bőre készíttetni mindenütt, s a lábrészt is 10 centivel hosszabbra, ha tehát megállsz benne, lógjon túl bőven a lábujjakon. (Lefekvés előtt a tarkónál meg lehet emelni az egész ruhát, és így felhúzódik annyira, hogy ne legyen lógós, s ekkor már nem lesz ez a harmonikázás zavaró, ha pedig mégis hosszú, levágni még mindig lehet belőle. A két láb közötti lépésbetét legyen bőséges (térdig leérhet.) Első próbánál érdemes benne guggolni, és ragaszkodni a lábujjakon túllógó részhez.

170-180 cm magassághoz 3 méter hosszú ruha-anyag kell (A szélesség adott:1,5m) s inkább legyen ráhagyás, mert utána jön a foltozgatás-toldozgatás, vagy az új anyag vétel.

A kar részt is érdemes ujjtőig leeresztve. A mandzsetta, s alacsony állógallér egyszerűen csak dupla anyag. A patentokat kombinált fogó és kalapács segítségével könnyen be lehet ütni, s amikor először összekapcsolod, tégy az apa és anyapatent közé egy kis csavarhúzót, s annak segítségével pattintsad ki-be jó néhányszor, hogy ne legyen túl szoros, és ne szakadjon ki az anyagból. (Persze zipzár is jó.) A talp mentén a bokáig, ha a varrás kívül van, akkor a lábujjakat, és a talp éleket, illetve sarkot nem zavarja ezen amúgy vastag anyag varrási találkozása. Tehát a lábfej része olyan lehet, mintha ki lenne fordítva - így kényelmesebb. A hulladék anyagokat őrizd meg, mert ápolt talp is kikezdi idővel a talprészt, s ott kopik leggyorsabban. Azt még kézi varrással is ki lehet cserélni. Sok sikert!

7. ad649e72b5 (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 1. 22:00
Sajna nem fordítja automatikusan,de a férjemnek szólok majd segítkezzen,Ő jobban ért ilyesmihez:) Köszönöm...:) Azért esetleg,ha tudsz,vagy véletlenül találsz olyan oldalt,ami itthoni,és el hozhatom,megvehetem személyesen Magyarországon,azt megköszönöm:D
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Ad649e72b5)
2011. márc. 1. 20:40
a géped nem fordítja automatikusan? Ott van ,hogy honnan mennyiért küldik. Nincs egy ismerősöd esetleg akivel együtt kitöltenétek a megrendelést?
5. ad649e72b5 (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 1. 20:27
Tyűűű!!!Ez a második oldal nagyon jóóóóó!Csak az a bibi,hogy semennyire nem tudok angolul,úgyhogy azt se tudom,hogyan lehetne innen venni?És hogy hogyan jutna el ide hozzám a pizsi:( Azért köszi!Érdekes,hogy magyar nyelvű oldalakat én se találtam.....
2011. febr. 28. 22:58
2011. febr. 28. 22:40
2011. febr. 27. 17:34
Bocsánat, az a napló titkos. A képet felteszem az egyik nyilvános naplómba is. .)
2011. febr. 26. 14:30

Mikor az anyukámnak szüksége volt rá, vettem két pizsamát, elvittem a varrónőhöz, aki összegyógyította az alsó és a felső részt, a hátába pedig derékig lehúzható húzózárat tett.

Fénykép a "Mindennapi háborgásaim" c. naplóban megtekinthető, a pizsamák eladók.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook