Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol tudok érdeklődni, hogy elküldték-e a TB papírjaimat? fórum

Hol tudok érdeklődni, hogy elküldték-e a TB papírjaimat? (tudásbázis kérdés)

2011. márc. 7. 19:03

hát értem és sajnálom


csak azt gondolom, hogyha már úgyis megszűnt a jogviszonyod, akkor egyszerűbb lett volna a tb-kiskönyvvel meg ami papír még kell hozzá egyből az egészségpt-hoz küldeni


hát tudom nem mindegy

minden jót

8. nadri7 (válaszként erre: 7. - F303be5590)
2011. márc. 7. 15:55

Köszönöm a hozzászólásokat.


tuxy

Csak azért adtam be mert a doki is azt mondta a munkaügyin is és a volt munkahelyem hr dolgozója is azt mondta hozzájuk adjam le.

Amúgy egy sima táppénzes papír leadása után gyorsan megkaptam az összeget, , ezek szerint ha passzívos vagy az lasabban halad az ügy.

Tudom , h a kutyát nem érdekli, de elég gáz több hónapig pénz nélkül lenni, rezsit fizetni kellene valamiből ha már kajára nem is jut......

munka meg nem nagyon van, mindenhol csak a létszám csökkentés megy.........

2011. márc. 7. 15:22
igazából nem is értem miért a volt munkahelyeden adtad le a papírokat, amikor már megszűnt a jogviszonyod
2011. márc. 7. 14:23
Ha nem Tb kifizetőhely a volt céged, akkor 3 nap van megindítani a passzív tp igényedet. Neked a dokid leigazolta a passzív keresőképtelenséged, érdeklődj a helyi OEP kirendeltségnél, ha az nincs, a megyei illetékesnél. Ha elküldték, azt jó ha tudod, h OEP-nél lassan halad az ilyen, 1-2 hónap..
2011. márc. 7. 14:04
a munkáltató székhelye (telephelye) szerint illetékes regionális (megyei) egészségbiztosítási pénztár
4. e962ec2414 (válaszként erre: 2. - Vanilla00)
2011. márc. 7. 14:04

Vanillának igaza van.

Érdeklődj ott nyugodtan, és ha nem küldték el a papírokat a volt munkahelyedről, akkor fel fogák szólítani őket rá. És akkor már tuti elküldik. Elvileg az átvételtől 3 munkanap van megindítani a táppénz igényt, én úgy tudom.

3. BayBanya (válaszként erre: 1. - Nadri7)
2011. márc. 7. 14:02

Szia! Igazából nem tehetik meg, hogy nem küldik tovább, de a helyedben a helyileg illetékes Egészségbiztosítási Pénztárnál érdeklődnék.

Ugyanis ha a melóhelyed - volt melóhelyed - nem TB kifizető hely, akkor nekik kell továbbküldeniük a táppénzes papirodat, és az EP fogja utalni a pénzedet is.

2011. márc. 7. 14:00
ha nem kifizetőhely a munkahelyed akkor elképzelhető, hogy még nem foglalkoztak az ügyeddel a tbnél :( sajnos elég lassan dolgoznak. A székhelyhez rendelt megyei egészség pénztárnál tudsz érdeklődni, hogy hogy állnak.
2011. márc. 7. 13:58

Sziasztok!


Remélem tud valaki tippet adni...

A következő történt.

A munkahelyemről elküldtek, erre én elmentem passzív betegállományba.A táppénzes papírokat a volt munkahelyemre kellett leadni.Ez több mint egy hónapja történt de eddig sajna nem kaptam meg a táppénzes összeget.

A kérdés a következő...

hol tudok utána érdeklődni , hogy elküldték-e a papírjaimat?

A volt munkahelyemen szentül állítják,hogy ők elküldték.....lehetséges h direkt nem küldték el......( el tudom képzelni róluk)....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook