Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hol telelnek a virágaid? fórum

Hol telelnek a virágaid? (beszélgetős fórum)


2010. jún. 29. 18:46

Nálunk az erkélyen rossz a levegő, mert gázkonvektor van, és kimegy az erkélyre a gáz meg a széndioxid. Nem lehet beüvegeztetni emiatt.

A kaktuszokat a lépcsőházba rakjuk, a velem szemben lakó nő is oda rakja, meg a 2 ablak közé a kicsiket. Ami nem kaktusz, az benn marad, pl. a karácsonyi kaktuszt is benn kell október végétől tartani.

2009. márc. 5. 15:16

sziasztok!

láttam 1 ötletet aki panelba lakott

mivel télen nincs szükség az erkélyre igy fogtamagát és felrakott 1 átlátszo harmonika ajtot és odarakta a növényeit és nyáron eltolta

persze télen engedett kis meleget a szobábol de csak annyit hogy 10fok alá ne sülyedjen de annál melegebb ne is legyen

vagy egy másik ötlet amit szintén mutattak,hogy a kert végébe kis szerszámos háziko ami üveges és kibélelték üveggyapottal és már nem emlékszem hogy melegitették

a mellettem lévö ház 2 szintes és van ott 1 nagy terasz amit nem használnak és befedték üveggel persze fémvázas és télikertet csináltak és ott teleltetik a növényeket

egy másik,szaletlit üvegeztekbe mert nem használták és ez lett a teleltetö meg a szerszámos

de lehet különálló télikertet is csinálni ha valakinek van kertese és elfér amit pl a ház oldalához lehet épiteni stb...

szerintem ezek jo megoldások

2009. jan. 28. 23:48
Nekem is, ma már rájuk nyitottam az ajtót, kapjanak kis fényt is.
2009. jan. 28. 21:40
Pincében.
2008. okt. 1. 06:34

Jó nagy házunk van, aztán nincs hol normálisan átteleltetni a virágaimat...:((

Nincs egy hűvös hely. Teljesen egymenyitott a tér a fsz-en. Szükségmegoldásként az bejárati ajtó közelében helyezem el, amiket lehet, ott talán hűvösebb van...

2008. szept. 24. 14:33
Az előszobában.Nyáron a szobai virágokat ki szoktam rakni az előszobába,ilyenkor vissza viszem őket,és a kintieket behozom.És utána laposkúszásban közlekedünk az előszobában.Ott nincs fűtés,de télen ha nagyon hideg van akkor engedek ki meleget rájuk,hogy meg ne fagyjanak.
10. Mozsár (válaszként erre: 1. - Rolvisa)
2008. szept. 24. 09:49

Szia!

Én is lakáson belül próbálom megoldani.Olyan rossz,amikor úgy néz ki,hogy áttelel,és mire kitavaszodik,pont tönkre is megy.

Most majd a jegecskémet próbálom megmenteni,ugy gondoltam,behozom a munkahelyre.Ő kint nőtt fel,nem élné túl,ha otthon,a lakásban nevelgetném tavaszig.

2008. szept. 24. 09:48
Előszobában,alsó épületben.
2008. szept. 24. 09:45
Panelba lakom, így télen a muskátlik a lépcsőházban telelnek, a többi virág pedig szobanövény.
2008. szept. 24. 09:23
Garázsban.
2008. szept. 24. 09:14

Sziasztok!

Nekünk se, pince se lépcsőház így a lakás hűvősebb részére teszem a kálákat, a futómuskátlit meg az ablakba. A kála szépen áttelel így és még virágom is van télen a vázában:)

Hát igen a muskátli megsínyli de azért kibírja.

2008. szept. 24. 08:13
Sziasztok,én is egy kamrában teleltetem át a muskátlikat,de nem mindig bírják.A futó muskátli nagyon kényes.
2008. szept. 24. 08:06
Sziasztok! A futó muskátlijaim kissé tönkre mentek tavaly télen. Hogy kell átteleltetni és hol!
2008. szept. 24. 00:08
lépcsőházban
2008. szept. 23. 23:49
Egy kamra szerű helyiségbe, és az első hidegebb november napon.Mikor kezdödnek a fagyok.
2008. szept. 23. 23:20
Mikor viszed őket a téli pihenő helyükre, és hova?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook