Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol tanulhatnék, hol sajátíthatnám el a szép beszéd képességét? fórum

Hol tanulhatnék, hol sajátíthatnám el a szép beszéd képességét? (tudásbázis kérdés)

20. anndii (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2012. júl. 5. 11:00
Köszönöm, sokat segítettél ezzel a címmel!!!
2012. júl. 4. 18:26

Javaslom a Demoszthenész Egyesületet , [link]


klubprogramjaikat, beszédtechnikai órákat, zseniális szakemberekkel

18. syria (válaszként erre: 1. - Anndii)
2012. júl. 4. 17:40

Pszichológus biztosan tud segíteni. De addig is első körben próbálkozz önuralommal!

Tini koromban rettenetesen hadartam. Egyszer rám szólt ezért a keresztanyám. Akkor elhatároztam: leszokom róla. Óriási önfegyelemmel végül is sikerült.

17. Ágio8405 (válaszként erre: 16. - Anndii)
2012. júl. 3. 16:10
Ha ennyire szorongós vagy akkor a hangos olvasás nem fog segiteni, mivel ugyanugy zavarban leszel ha valakivel ebszélsz. Vagy valami önbizalomnövelö tréningen kéne részt venned vagy pszichológus hogy feldolgozd az eddigi dolgokat.
16. anndii
2012. júl. 3. 15:40

Köszönöm a válaszotokat, nagyon kedvesek vagytok.

Igen, az önbizalmam is kevés.. Annyira izgulok sokszor, hogy egy normális magyar szót se tudok kimondani tisztán. Dadogva, betűket keverve és igen, a szórend is néha felcserélődik. Biztos van bennem blokk, mert nem egy szokványos életet éltem eddig. Az életemben folyamatos a feszültség, sajnos ettől csak akkor válok meg, ha elköltözöm itthonról.

Vicces, poénos csaj vagyok. De egyszerűen nem tudom én ezt megmutatni senkinek, mert nem tudok beszélni. Írásban mindig is jobb voltam. Nehéz..

:(

15. mh07
2012. júl. 3. 07:17
egyik kedvenc írómat Jókai Mórt tudom ajánlani, hangosan olvasva! Szókincs fejlesztésre és a hadarás elhagyására tökéletes. Ezen kívül a hangon könyvtárban is találsz szépirodalmi műveket, amikor már az olvasáson túl vagy érdemes sokat hallgatni ezeket a műveket!
14. Csirivirir (válaszként erre: 1. - Anndii)
2012. júl. 3. 07:00

A szókincs fejlesztésével szépen ki tudod majd fejezni magad, ez rengeteg olvasással érhető el.


A beszéd módjára vannak gyakorlatok, amik fejlesztenek. Vannak erre könyvek is, de szerintem a neten is számtalan anyag nyújt segítséget ebben.


Ha zavarban vagy emberek előtt, az a legjobb gyógyír, ha minél többet beszélsz, olvasol előttük. Ez csupán megszokás kérdése.

13. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Anndii)
2012. júl. 3. 07:00

Állj be a tükör elé, és ott beszélj, olvass, szavalj, először magadnak. A gondolataink rendezése tényleg sokkal könnyebb, mint a szavakba öntése. Ezt gyakorolni kell - sokat. Persze a megszólaláshoz önbizalom is kell - ez megvan?! :)

A drámaszakkör, színjátszókör sem rossz megoldás, kisgyerekeknek a bábozást javasolják.


Ha beszédhiba miatt nem tudsz/mersz megnyilvánulni, kérd logopédus segítségét.

2012. júl. 3. 05:42
Kisfiam drámaszakkörörs,és ott is vannak beszédórák nekik. Amikor nyelvtöröket,meg különböző szituációkat kell eljátszaniuk. Nagyon imádja. Mondjuk neki eleve nem voltak ilyen problémái szerencsére. De szerintem a kifejezésben sokat segít neked:)) Próbáld ki.
2012. júl. 3. 05:31
Szerintem szépirodalmi könyvek olvasása hangosan. Esetleg magnóra, diktafonra és vissza tudod hallgatni, hol kell javítanod.
2012. júl. 3. 02:40

Pszichológus, logopédus nagyon sokat tud segíteni,


Drámapedagógiai foglalkozások segíthetnek, ha megfelelő szakemberhez kerülsz!


...de tanulhatnál szónoklást :) ott lassan érthetően kifejezően kell megtanulni beszélni,... ezt tanítják is sok helyen, de Mo. nem tudom, hogy áll ezzel...


Önbizalomnövelő tréningeken időnként használják...

és otthoni gyakorlással is menni fog...


meg kell tanulnod elfogadni a hangod, így beszélj sokat hangosan, lassan!


És...

rá kéne jönnöd, honnan ered a zavarod, hogy fejben el tudod mondani, de kifelé nem jön ki :) Mi történt korábban, ami ekkora blokkot okozott benned!


Sok sikert!

2012. júl. 3. 00:11
Retorikát tanulni?
8. Peggy73 (válaszként erre: 1. - Anndii)
2012. júl. 2. 23:36
Szerintem nem kell rögtön pszichológus)) A drámaszakkört jobb megoldásnak tartanám. Én még nem votlam ilyenen, de sok jót olvastam róla! Egészen kis gyerekeknek is ajánlják, óvodás kortól, (többek közt) segít az önbizalom fejlesztésében. Azt nem tudom vas megyèben találsz-e valakit, aki ezzel foglalkozik, de érdemes utána nézni. :)
2012. júl. 2. 23:35
Igen! Válassz olyan könyveket, amelyeket kihívásnak tartasz első ránézésre és még extra sikerélményed is lesz!:)
6. dancsi85 (válaszként erre: 5. - Annette)
2012. júl. 2. 23:35

Igy van, hangosolvasás :)

Ha szabad kérdeznem, mi volt az akönyv? érdekelne!

5. Annette (válaszként erre: 4. - Annie1130)
2012. júl. 2. 23:33
Tényleg ez a legjobb módszer, nekem az a könyv vált a kedvencemmé, amit ötször hagytam abba, mert olyan nyelvezete volt, most pedig pont az tetszik :)
2012. júl. 2. 23:30
Olvass rengeteg szépirodalmat! Amikor olvasol, ne csak villámolvass, hanem mondd is ki magadban, amit olvasol!
2012. júl. 2. 23:29
pont ez jutott eszembe hogy ez a leblokkolás valószinü nem beszédkészség kérdése hanem pszichés dolog. A hadarás az igen az rossz szokás. Az össze- vissza szavakat hogy érted? Nem beszélsz helyesen? nyelvtanilag? rossza a szórend?
2012. júl. 2. 23:22
23 éves lány vagyok.
2012. júl. 2. 23:22

Nagyon el vagyok keseredve, mert csúnyán beszélek. Hadarok, össze-vissza vannak a szavaim a mondatokban, nem fejezem szépen ki magam. Izgulok, ha beszélnem kell.

Fejben kigondolom, jól megfogalmazom a mondandómat, de egyszerűen a számon nem úgy jön ki. Nem tudok történeteket mesélni, mert leblokkolok.

Kérlek segítsetek nekem ebben, hogy hova vagy kihez tudnék fordulni, vas megyei vagyok. Pszichológus segíthet ezen??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook