Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hol rontottam el? fórum

Hol rontottam el? (beszélgetős fórum)


10. naiv
2012. febr. 1. 10:16
köszönöm szépen ki fogom próbálni
2012. febr. 1. 09:41

Ez nem tragédia, ne úy éld meg h rossz szülő vagy!

Ne hagyjátok olyan sokáig aludni, és délután fárasszátok el nagyon. Vigyétek el egy nagy sétára, játszatok csikizős játékot, dobáljátok, hancúrozzatok jó sokat vele. Fél-egy óra intenzív játéktól annyira lefárad, hogy hamarabb alszik. Az én kisfiam mindjárt 4 lesz, de ha kimarad a délutáni séta, vagy a csikizős mókázás, akkor nem bir elaludni, csak forgolódik. Le kell vezetni a felesleges energiáit!

8. M_Marcsa (válaszként erre: 7. - M_Marcsa)
2012. febr. 1. 07:47

Nagyon fontos a rendszer, te is tudod, hogy náz ki egy nap, ő is.

5 éves lányom, mai napig, ha elfelejtem és fürdés előtt vacsorázik, utána is kéri a vacsorát.:)

2012. febr. 1. 07:45

Én reggel nem ébreszteném. De, eleinte fektesd mindig 10-kor, nem később, mondjuk egy hétig. Utána 15 perccel hamarabb fekteted, addig, amíg eléred a kívánt időpontot.

És mindig nagyjából akkor fektessed. Át fog állni.

2012. febr. 1. 07:42

mikor fürdetitek???

vannak olyan babák, akiket élénkít a fürdő és nem álmosít. mivel még most hamar sötétedik, próbáljátok meg este 6körül fürdetni, mintha már 8lenne.

ne akkor szokjatok át, ha már elkezdődik a bölcsi, mert akkor a rosszat társítja a bölcsődével.

a bölcsi nem rossz hely, nem úgy kell beállítani, mint egy munkahelyet, egy rosszat. esti mese: reggel felkelünk, felöltözünk, eszünk iszunk, és elmegyünk a gyerekekhez játszani.

ez nálunk bevált, a kisfiam 2 éves, és levetkőzés után fut be a gyerekekhez játszani.

ha már otthon nem alakul ki a bölcsirend, akkor nagyon nehéz lesz mindkettőtöknek. pl. elváláskor üvölteni fog.

nagyon fontos, hogy mire mentek, meglegyen a rend

-8kor reggeli-10kor tízórai-12kor ebéd-utána alvás- 15kor uzsonna-

tudom min mentek keresztül. baromi nehéz átállni.

ez először a szülő agyában lévő elhatározás, ha már Te magad elszánt vagy, akkor tudod rávenni a gyerekedet sok mindenre. nem tudom miért, érzik ha bizonytalan vagy.

Kitartás Mindenkinek! Sikerülni fog!

5. Pp09
2012. febr. 1. 07:23

Az én fiam is ilyen. Szerintem meg amíg nem bölcsis, addig hagyjad. Jó, talán 11-ig ne aludjon, de - ahogy az én fiam is - egy este 11-től reggel 9-ig még belefér.

Én ezerszer próbáltam már átállítani, van is pár napig siker, majd visszacsúszik, mert ő bagoly típus. Igazából még én is rágom rajta a kefét, de kezdek letenni arról, hogy megváltoztathatom. A párom is ilyen, mint ő.

Amikor meg felkeltem korábban, iszonyatos hisztik árán eltelik a délelőtt, majd jól behozza a délutáni alváson a reggeli kimaradást. Ha délután keltem korábban, a délutánt sírja, hisztizi végig. Majd ezek miatt tök rosszul alszik éjszaka, mert hulla fáradt, (ebben meg rám ütött, hogy ha fáradt, nem tud jól aludni) ezért ő a következő nap reggelén ismét későn kelne, de én megébresztem, és kezdődik előről...

Ha bölcsibe megy, akkor meg majd átáll simán.

4. b-zs (válaszként erre: 1. - Naiv)
2012. febr. 1. 07:09

fel kell reggel kelteni, 1-2 nap és átáll, meg se kottyan neki, csak ugye a nagymamák..én úgy tapasztalom, hogy őket abszolút nem zavarja, hogy a szülő szív..

Nálunk 3 gyerkőccel nem könnyű az élet, de inkább egyedül megoldom, mintsem a nagyszülőket bevonjam, mert én azt tapasztalom, hogy nem igazán partnerek, és ezzel nem tesznek jót sem a gyerekeknek, sem nekünk, szülőknek..

2012. febr. 1. 05:32
szólj a mamának hogy ne hagyja olyan sokáig aludni, mert éjszaka nem alszik. én is azt tettem :)
2012. febr. 1. 03:40
Nálunk is ugyanez a helyzet. A lányom 19 hónapos és későn alszik el (10-11 óra). Reggel képes 11-ig is aludni, de volt már, h délben ébredt fel. Mostanában vette fel az új szokást, h éjszaka felsír és addig bömböl, míg át nem hozom magam mellé (nem alszunk egy szobában). Fokozatosan kellene nekem is átszoktatnom az új rendre. Reggel 9-kor fogom ébreszteni, így egy órával próbálom csúsztatni az esti elalvást. Ha majd jön a bölcsőde, akkor úgyis hamarabb kell kelni és feküdni. Nem vagy rossz anya, egyszerűen csak vannak bagoly és pacsirta típusú emberek. Én pacsirta típus vagyok, a lányom bagoly típus, mint az apja. Ettől függetlenül érdemes lenne mindkettőnknek elkezdeni a fokozatos átszoktatást. Délelőtt miért a mama vigyáz a lányodra? Dolgozol? Gondolom, a mama is felfogja, hogy ez nem mehet sokáig tovább és megérti, h hamarabb kell kelteni a kicsit a jövőben. Persze a fokozatosság fontos tényező.
1. naiv
2012. febr. 1. 02:23
Befuccsoltam mint anya!!Egyszerüen tanácstalan vagyok!!A másfél éves lányom 10-11-12kor alszik és mivel mama vigyáz rá délelőtt hagyja aludni 11ig is!!Mit csináljak,h visszaállitsam a rendet??Meg éjszaka is felkel mint most is!!Kivagyok merülve!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook