Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hol lehet kapni adalékmentes felvágottat? fórum

Hol lehet kapni adalékmentes felvágottat? (tudásbázis kérdés)


2013. okt. 18. 15:23

[link]


A tanboltban elvileg van mindenféle-mentes felvágott :)

14. mosolyka1111 (válaszként erre: 13. - Bodoka55)
2013. okt. 18. 13:08
Szia! A bicskei vagy a bábolnai hentes?
13. bodoka55 (válaszként erre: 12. - An-na)
2013. okt. 18. 12:38
Én találtam olyan hentest, aki adalékmentesen készítí a felvágottakat. Menj el szombati napon, Az érdi-piacra, és ott találod.
12. An-na
2013. okt. 15. 08:01
Drága barátaim, nagyon hálás vagyok a sok értékes ötletért. Jó lenne olyan hentesboltot találni, ahol ezek a régi ízek, valóban mégek nélkül megtalálhatóak. Addig marad az oldalas sütés és más saját készítésü reggeli, vacsi. Köszönöm a hozzászólásaitokat és ha találtok ilyen csoda-hentest ne felejtsetek el szólni... lehet, hogy még másokat is érdekel.
11. gribedli*** (válaszként erre: 10. - 4c1a787e8f)
2013. okt. 8. 10:11

Megertelek, hogy nincs kedved, idod. Van egy konyvem, egy francia szakacstol, es a franciak nagyon sok ilyen pate, vagy zselatinos hust keszitenek, igy hasznaljak fel a maradekot, es a zselatin szepen osszetartja, szeletelheto is. Nem kell mas, mint hogy amikor hetvegen akar porkolt, akar masbol marad, abbol is keszithetsz ilyen rolot, vagy lefagyasztod a maradek hust, es adando alkalommal megcsinalod, a zselatin par oran belul megfogja, ha este vacsi utan osszeallitod, reggelre van "felvagott".


Szoval nem csak csirkevel lehet, minden massal is, es tenyleg gyors. Egyebkent igaz, hogy sok felvizezett parizsi vegulis olcsobb, mint a husbol eloallitott otthoni, de nyilvan, akinek a csaladja mar beteg a sok adalekanyagtol, van egy plusz motivacioja, hogy forditson erre tobb idot vagy aldozzon ra tobb penzt, valahonnan mashonnan lecsokkentve.



A legkisebb gyerekem szinte mindenre allergias ugyhogy en ezt vele sem tehetem meg, hogy a tobbieknek veszek bolti felvagottat es o meg nezze...ezert nalunk bevalt a hogy hazi, es szeretik. Mondjuk amig csak 2 volt, en mar akkor is bevezettem ezt a rendszert, logikus, volt es lesz kilenges de minimalis. A nagyobbiknak fejfajast okoz a glutammat, szoval mar akkor le kellett allnom meg a leveskockaval is, nemhogy virsli stb.

10. 4c1a787e8f (válaszként erre: 2. - Gribedli***)
2013. okt. 8. 08:34

Májat, répát, hagymát (vagy amit szeretsz) lágyra párolsz-sütsz, ízlés szerint fűszerezed. Ezt lehet a robottal pépesteni = májkrém, májpástétom


Ugyanezt lehet csirkemellel.


Vagy csak lesütni jó sok csirke-pulykamellet, az viszonylag soká eláll, azt lehet vékonyra szelni, meg a zsírja is finom, ha nem vagy extra diétán. Még mindig sokkal egészségesebb a mértékkal fogyasztott zsíroskenyér, mint a "műanyagok".


Aztán házi kolbász, tepertő, akár szárnyasokból is, ha nem szeretetitek a sertést.


Tojásból is lehet sokféle tojáskrémet, akár egy kis vajjal, fűszerekkel, tejföllel, joghurttal, kefirrel kikeverni. Persze nyilván jó megvenni a drágább paraszttojást, mert a gyári olyan amilyen...


Aztán ugyanezek gombából, zöldségekből sajttal, stb...


Szóval én is utálom a felvágottazást, csak az a baj, hogy nekem sokszor még a fenti dolgokra sincs erőm-időm amikor hazaesek 3 gyerekkel este a munkából, bár néha nekibuzdulok, amikor egy kicsit felszabadulok, de aztán mindig visszaesünk a párizsivásárlásba sajna... Elég szomorú, hogy ez van, mármint hogy gyakorlatilag mindent kerülgetni kell a bolti áruk között. A piacra az ember vagy eljut munka mellett vagy nem, és az igazi jó áru még ott is méregdrága, egyszerűen meg se tudom mindig a legjobbat venni, pedig azért nem minimálbérből élünk..


Csak egy szintig szabad ebbe belegondolni, néha el kell vállalni, hogy sajna mi is a mai kor termékei vagyunk, és néha megesszük az E-t, meg az Na-t. Főállásban kéne egy ember egy családban aki csak azzal foglalkozik, hogy mit eszünk és honnét.. Hát lenne dolga egész nap, az tuti.


No most megyek, mert kaptam vidékről "igazi" paprikát, paradicsomot, és lecsót fogok belőle csinálni, remélem lesz olyan illata, mint amit már pár éve érezni szeretnék..

2013. okt. 8. 08:31

[link]



Megéri megvenni egy húsdarálót és egy kolbásztöltőt. Aztán akár panelben is lehet tölteni, egy nagy lábasban megfő a hurkához való.

2013. okt. 8. 08:28
order előtt szóköz van, azt kell vissza törölni
2013. okt. 8. 08:27
6. 3d0696d927 (válaszként erre: 3. - 4740439ec6)
2013. okt. 8. 08:26
Ha nem a böllérboltban veszi a fűszerkeveréket, az tényleg jó.
5. 3d0696d927 (válaszként erre: 4. - 3d0696d927)
2013. okt. 8. 08:24
Az élelmiszeripar megbetegítette a bolygót. Már nem hiszek a mesékben.
2013. okt. 8. 08:21
Én 5 éve nem eszem semmi gyári szemetet. Kacagnom kell a "mindenmentes" szövegen. Az
2013. okt. 8. 08:20
Piacon a parasztoktól próbálj meg beszerezni.Ők még nem adnak hozzá Na-Glutamátot.
2. gribedli*** (válaszként erre: 1. - An-na)
2013. okt. 8. 08:19

Keszitsd hazilag!:)


Kármentős felvágott a neve és készíthetsz házilag májkrémet is. Ha nem találod guglizva, kicsit később gépközelben leszek és bemásolom a recit:) régen volt a spórolós naplómban de még nem tettem vissza, de tuti sokaknak megvan még a hoxán!

2013. okt. 8. 08:10

Hátha van még valahol... az egész család beteg a nátrumglutamátos és hasonló adalékanyagoktól.

Már csak úgy vásárolok, hogy ne legyen adalékos, de már csak csirkepárizsit kapok, ami persze szintén bűn rossz. Keresek olyan hentest, készítőt, aki nem öli meg a kolbászt, szalámit, sajtot, hurkát,... a mérgező adalékanyagokkal. Mások is érzékenyek ezekre a méreganyagokta, ezért jó lenne ha a régi tiszta ízeket megtalálhatnám... de hol??? Biztos vagyok benne, hogy sokan inkább ezt vennék az adalékos helyett... vissza kellene találni az eredetihez.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook