Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol kezdjek neki a gyerektartás igénylésének? fórum

Hol kezdjek neki a gyerektartás igénylésének? (tudásbázis kérdés)

2013. nov. 6. 13:01
Már mindent leírtak elöttem :)))Azt tedd,írány a bíróság,mert a bejelentéstől számolva visszafelé 6 hónapra adják meg útólagosan.Tehát iparkodj,mert az idő ellened van.
6. idui (válaszként erre: 4. - Csinoska2012)
2013. nov. 6. 12:48
kivéve ha valamelyikre nem kapol kiemelt családit annak valamennyi% több
5. idui (válaszként erre: 3. - 26eac75b9d)
2013. nov. 6. 12:47
biroságon be kell mennia a panasz napra (vigyed a gyerekek anyakönyvi kivonatát)ott elmondod mit szeretnél onnantol a biron mulik minden de általában a fizetés 50% elosszák a gyerekek számával
2013. nov. 6. 12:46
Menj el a biróságra az ex fizetésének a 16.5%/ gyerek,és kérjed vissza menöleg is!A fizetése 50% tiltható le gyerektartásra. igy mind a 3 gyerek egyformán kap majd pénzt.
2013. nov. 6. 08:46
Igen, a bíróságon. Nem kor határozó, ameddig nappalin tanulnak, addig jár. Régen úgy volt hogy: 1. gyerek 10%, 2 gyerek 20%, 3-vagy több 30%. 30%-tól többet nem vonnak.
2013. nov. 6. 07:33
Bíróság
2013. nov. 5. 20:58

Sziasztok!

Olyan helyzet állt fenn, hogy az élettársamtól külön váltam. De van két gyermekünk, és az előző házasságából egy 22 éves fia, akinek fizeti a gyerektartást.

Én hol kérhetem a gyerektartást? Nagy bonyodalmat nem szeretnék, de a gyerekek érdeke lenne hogy hivatalosan kapjanak az apjuktól valamit.

Ha megkapjuk a tartásdijat, a nagy fia kevesebb pénzt fog kapni?

Mi ilyenkor a folyamat?

Köszönöm a válaszokat előre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook