Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol kell tárolni a félig éretlen ananászt? fórum

Hol kell tárolni a félig éretlen ananászt? (tudásbázis kérdés)

7. giga455 (válaszként erre: 6. - Vandy80)
2010. jan. 17. 09:41
Őszintén mi a jukka pálma mellé ültettünk kettőt, nem volt olyan világos helyen, igaz ablak mellett áll, de marha nagy és sokat árnyékol. Viszont közel van a radiátor. Olyan túl sokat nem locsoltuk, csak annyit amennyit a jukkát. Sajna a kisfiam kihúzigálta mindkettőt így tönkre ment. Most fogunk másikat ültetni külön cserépben, majd meglátjuk mi lesz. Attól is függ ám, hogy pl. szállításkor mennyire sérül a gyümölcs, nem fagyott-e el ilyesmi. Tényleg szerencse kell hozzá, és nagyon lassan, hónapok alatt gyökeresedik.
6. vandy80 (válaszként erre: 4. - Giga455)
2010. jan. 17. 09:37
Volt mikor elültettem,de én nem raktam papír zacsiba,igaz hogy megfokadt,de nem is olyansoká kiis pusztult. Vizégényes vagy kevésbé szereti a vizet? A fényt?
2010. jan. 17. 09:36
Nálunk a konyhaasztalra szokott kerülni, a radiátorhoz közel. Szép asztali dísz és hamar meg is érik.
2010. jan. 17. 09:26

Asztalra ahol jól látszik, mert szép dísz

Mi a szobába tettük az étkező asztalra, 1-2 nap alatt beérik.

Aztán kb. 2-3 cm vastag hússal együtt levágod a leveles részét. Papírzacsiba teszed, sötét hűvös helyre száradni 2 napra, elülteted és locsolod. Ha szerencséd van kigyökerezik. Esetleg bekenheted egy kis csírázás serkentővel :)

2010. jan. 17. 09:25
Meleg konyhában:)
2010. jan. 17. 09:23
Tegnap vettem és eléggé éretlen még,hova tegyem,hogy minél előbb finom édes legyen?
2010. jan. 17. 09:22
Hol kell tárolni a félig éretlen ananászt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook