Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hol kell szocpolt igényelni? (Mivel hitelt nem szeretnék rá felvenni - melyik állami szervezetet kell megkeresni?) fórum

Hol kell szocpolt igényelni? (Mivel hitelt nem szeretnék rá felvenni - melyik állami szervezetet kell megkeresni?) (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
55. Vaze
2008. márc. 31. 11:34

Szia Ákos azlenne a kérdésem hogy egy egyedül álló anya 2 gyermekel igényelheti e a szocpolt házvásárláshoz?

Köszi

54. LTP ÁKOS (válaszként erre: 53. - Vencike)
2008. márc. 27. 08:24
Hallottam én is sok hasonlót, hogy az egyik bank szerint jár szocpol, a másik szerint nem, holott ugyanarról a törvényről van szó. Véleményem szerint kevesen profik ennek ismeretében, és mivel pénz sincs rajta, csak egy csomó meló, nem is fektetnek rá kellő energiát. Idéntől megszigorították, írásban meg kell indokolni az elutasítás okát részletesen.
53. vencike (válaszként erre: 52. - LTP ÁKOS)
2008. márc. 26. 09:20
Köszi!Én is így értelmeztem, de az egyik bank nem. Azt hiszem a tervmódosítás mellet döntünk (szobaösszevonások), mert még így is pluszban maradunk bőven.
52. LTP ÁKOS (válaszként erre: 49. - Vencike)
2008. márc. 25. 09:10
A bővítésre is ugyanúgy vonatkozik a méltányolható szobaszám, ha ketten vagytok + 2 meglévő gyermek, az 4 együttköltöző, ebben az esetben a szobák száma min 2, max 4 lehet, tehát 5,5 szoba esetén nem jár szocpol. Ha akartok élni a félszocpol lehetőségével (1,2 millió) át kellene módosítani a terveket, ez idő és pénz.
51. LTP ÁKOS (válaszként erre: 47. - Cafi)
2008. márc. 25. 09:01
Szia! A TELJES költségvetés 70%-át kell leigazolni.
50. Vaze (válaszként erre: 46. - LTP ÁKOS)
2008. márc. 24. 13:00
Koszi szepen a segitseget!
2008. márc. 24. 11:51
A félszocpolra vonatkozik a kérdésem, ha valaki tudja a választ. Sajnos eddig egymásnak ellentmondó válaszokat kaptunk az egyes bankoktól. Mi tetőtérbeépítéshez igényelnénk, 2 gyermekünk van, 3 lakószobával bővül az épület. A jogerős építési engedély szerint a házunk 5,5 szobás lesz így. Jogosultak vagyunk-e a félszocpolra, vagy a maximum 4 lakószoba (méltányolható lakásigény) a bővítésre is vonatkozik?
48. ritamoto (válaszként erre: 43. - LTP ÁKOS)
2008. márc. 21. 12:45

Köszi Ákos!


Én közben megtudtam, hogy már az építési engedély megléte előtt fél évvel keletkezett számlákat is elfogadják az elszámoláskor.

Az tényleg meggondolandó, hogy érdemes e felvenni, mert mi pl.sokmindent magunknak csinálnánk meg -erről ugye nincs számla.

Ráadásul a fundamentának is el kell számolnunk majd a felvett összeg 100%ával, de gondolom egy számla nem számolható el mind a 2 helyre? Ugye?

Ja, és egy dolgot még nem értek, hátha tudsz segíteni: miért kell a teljes építési költség 70% -ával elszámolni, miért nem csak a kapott összeggel? Mert mi pl.bővítünk 1 szobával-ez a feltétéle a félszocpolnak, de emellett garázst, teraszt építünk, szigetelünk , ablakot cserélünk-ezek nem tartoznak a szocpol feltételei közé. Akkor ezeknek a költségeivel miért kell elszámolni?

Vagy a költésvetést csak erre az egy szobára vonatkozóan kell elkészíteni, és ennek a 70% -ával elszámolni? Hitelt nem veszünk föl hozzá, tehát csak az állami támogatást vesszük igénybe.

47. cafi
2008. márc. 21. 12:22

sziasztok!

Nekünk szerkezetkész a házunk - önerőből, szeretnénk socpolt+hitelt felvenni.Ekkor a teljes költségvetés 70%-át vagy csak az ezek után lévő kiadások 70% kell igazolni?

46. LTP ÁKOS (válaszként erre: 32. - Vaze)
2008. márc. 21. 10:27
A vályogházakat nem zárja ki a törvény, de a komfort nélkülieket igen
45. LTP ÁKOS (válaszként erre: 42. - Androka)
2008. márc. 21. 09:50
Szia! Ezt hívják megelőlegező kölcsönnek, tulajdonképp egy 15 éves futamidejű kölcsön. Ha 8 éven belül 'teljesíted' a 2 gyermek vállalását, az állam fizeti a kamatokat is erre az időre. Ha nem teljesíted, kamatostul vissza kell fizetni. Be lesz jegyezve egy 10 éves elidegenítési és terhelési tilalom is a MÁK javára (Magyar Államkincstár)
44. LTP ÁKOS (válaszként erre: 41. - Ritamoto)
2008. márc. 21. 09:45
Szia! Érdemes másik ügyintézőt keresni ilyenkor, általában jellemző, hogy csak 'nagy duzzogva' foglalkoznak a szocpollal a bankok. Hogy megtehetik-e? Megtették:) Az való igaz, hogy nem a szocpoligénylésből gazdagszanak meg, de kötelességük foglalkozni vele.
43. LTP ÁKOS (válaszként erre: 31. - Ritamoto)
2008. márc. 21. 09:39

Szia! Új lakás építéséhez teljes szocpol igényelhető, bővítéshez félszocpol. A teljes költségvetés 70%-át számlával le kell igazolni, az építési engedély kiadásától számítva, mindegy, mikor igényled. Így is sokan meggondolják, hogy ha pl. 20 millió a költségvetés, tudnak-e, akarnak-e 14 millióról számlát bemutatni (anyag + munkadíj), megéri-e. Amit az állam az egyik kezével ad, azt a másikkal el is veszi:)


Nem arról van szó, hogy elszámolhatod az idei anyagokat, hanem el kell számolni vele.

2008. márc. 20. 14:17

Sziasztok!


Lehet, hogy már volt róla szó, de elkerülte a figyelmemet, hogyha nekem még egy gyerekem sincs(2 tervezett), megkapom a megelőlegező szocpol-t most épülő lakásra ami ha jól tudom 2.400.000ft a 2 gyerek után, ez hitelnek minősül? be lesz jegyezve jelzálogként vagy ennek van más módja is? köszi előre is a válaszokat!

2008. márc. 20. 11:35

Nekem egy takarékszövetkezetben azt mondták, hogy nem vehetem föl náluk, mert ők csak hitellel együtt adják.Mert amúgy nem éri meg nekik , mert sok papírmunkával jár.Ezt megtehetik?

Ákos , nem tudod a 30-as kérdésemre a választ?köszi előre is!

2008. márc. 20. 11:00
Én az otp-t ajánlom. Ők a legrugalmasabbak szoc pol ügyben.
39. b8669bde37 (válaszként erre: 32. - Vaze)
2008. márc. 20. 10:58
a vájog, ill. a vegyes építésű kizáró ok, de szépen nézel az értékbecslőre és azt mondod tégla. Nálam még mindig működött mobil bankár koromban:)
2008. márc. 20. 10:43
Idéntől jó hír, hogy ha egy bank elutasítja a szocpol iránti kérelmet, részletesen meg kell indokolniuk, miért. Mostantól kevés az, hogy 'csak' vagy 'mert így döntöttünk' válasz. Ezért várható, hogy nem lesznek felületesen vizsgálva a szocpolos kérelmek.
37. LTP ÁKOS (válaszként erre: 36. - Vaze)
2008. márc. 20. 10:36
Tudtommal nincs ilyen megkötés, a tulajdoni lapon lakóházként legyen, lakhatási engedély is meg kell legyen rá. A tulajdoni lapon mi van, az számít.
36. Vaze (válaszként erre: 35. - LTP ÁKOS)
2008. márc. 19. 14:06
Igen amugy hasznalt hazat szeretnenk venni!Csak azt nemtudom hogy ha a haz vájog téglából van akor arra kaphatnék e fél szocpolt?
35. LTP ÁKOS (válaszként erre: 32. - Vaze)
2008. márc. 19. 10:05

Szia! Alapvetően új lakásra jár.

Használt lakásnál FOT van, ami félszocpolt jelent, ha 35 év alatt van mindkét szülő. min 2, max 4 szobás lakásra, Bp-en és megyei jogú városokban max 24,5 M vételár, vidéken max 22,5 M vételárig. Félszoba 6-12 m2, szoba>12m2.

34. LTP ÁKOS (válaszként erre: 30. - P.kriszt)
2008. márc. 19. 09:57
Az igénylés pillanatában lévő állapot a mérvadó, használt lakásnál sajnos nincs utólagos jóváíró szocpol. Ha megvan a második gyerek, csak akkor tudsz felvenni rá, ha a lakást eladod, és veszel egy nagyobbat.
33. LTP ÁKOS (válaszként erre: 30. - P.kriszt)
2008. márc. 19. 09:53

Szia!


Amikor írtam, még a 3 volt a helyes, idén január 1-től változott: 3,5 szoba is belefér.

32. Vaze
2008. márc. 14. 21:17

Sziasztok!2 Gyermekunk van,es mi is felszeretnenk venni a szoc polt haz vasarlasra!Az lenne a kerdesem hogy milyen fajta hazakra adjak meg a szoc polt?Ugyertem vajoghaz vagy tegla stb,,,?

Koszonom eloreis a valaszokat..


Zoli

2008. márc. 7. 13:16

Szia Ákos! Tudsz abban segíteni, hogy ha félszocpolt veszek föl majd, de csak az építkezés vége felé igénylem meg( azt mondták így érdemes, hogy ne kelljen sokszor érékbecslői díjat fizetni) akkor mikortól lehet elszámolni az építkezés során keletkezett számlákat ? Csak amikortól megkapjuk a félszocpol összeget, vagy már korábban is pl. ép.engedély megszerzésétől?

Ha én csak jövőre igénylem a szocpolt, akkor elszámolhatom az idén vett építőanyagokat is ?Erre sehol nem kaptam még választ...

30. p.kriszt (válaszként erre: 27. - LTP ÁKOS)
2008. márc. 7. 12:43

Kedves LTP Ákos!


Azt írtad, hogy max 3 szoba a méltánnyolható a FOT-nál... Az itt (valahol)található ismertető viszont 3 összeköltözőnél 1- 3,5-et írt.. Melyik a helyes?

Más: Ha most veszek használtlakást, 2+2 szobást (74 m2) és 1 gyermek után kérem a félszocpolt, akkor ugyanarra a lakásra később igényelhetek FOT-ot visszamenőleg egy (későbbi) második gyermek után is?? Köszönöm a választ előre is...


Krisztián

2008. febr. 16. 13:57
kedves ákos a bankokba érdeklögy utánna
28. Anika4 (válaszként erre: 18. - LTP ÁKOS)
2007. dec. 8. 22:23

Szeretnék segítséget kérni tőletek! Négy gyermekem van. Szeretném igényelni a fél szocpolt a két kicsire. De hitelre nincs szükségem. Hova kel fordulnom az igényléshez, és milyen iratok kellenek hozzá. A vásárlásnál csak az én nevem kel szerepeljen ahhoz, hogy megkapjam a támogatást. Vagy élettárssal közösen. Számit-e az élettárs életkora. stb…

Ha valaki tud segitsen !!!!!

Köszönöm

Anika

27. LTP ÁKOS (válaszként erre: 26. - Dyna71)
2007. okt. 29. 12:00

szia!


A FOT feltétele, hogy pároddal 35 év alatt legyetek, az igénylés pillanatában nem lehet a neveteken ingatlan, fontos a méltányolható szobaszám: 3 együttköltöző esetén min 2, max 3 szoba lehet (szoba>12m2 félszoba>6m2, fontos a méltányolható vételár.

A területileg illetékes jegyzőtől kell egy jegyzői igazolás a gyerekről, a bank dönti a jogosultságot, és adja a pénzt. Az adásvételi szerződésbe bele kell írni, hogy 450.000 Ft FOT-ból lesz, ennek egy példányát, tulajdoni lapot, ill. a szocpol igénylő nyomtatványt kell beadni a banknak. Hitel nélkül is felvehető, ez esetben a régi jó kis Takarékszövetkezeteknél érdemes igényelni, ott a leggyorsabb.

26. dyna71
2007. okt. 28. 08:23

SZIASZTOK,segítségre lenne szükségem pár témában

FOT 1 gyerek után használt lakás vásárláshoz

feltételei, szükséges igazolások, csak hitelhez vehető fel vagy anélkül is?

minden segítséget köszi

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook