Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hol kaphatok szárított fűszereket, ami nem morzsolt, hanem egész? fórum

Hol kaphatok szárított fűszereket, ami nem morzsolt, hanem egész? (tudásbázis kérdés)


2016. dec. 20. 17:34
Hú, de szerencsés helyen lakom, van kertem, ahol nevelhetem a fűszer- és gyógynövényeimet, de ismerem a helyeket, ahol lehet szedni is, amiket nem tanácsos otthon, kertben nevelgetni, mert csak a saját termőhelyükön érdemes szedni, ahhoz, hogy bennük legyen a hatóanyag, amire szükség van. Ilyen pl. a mezei kakukkfű, réti legyezővirág, fekete nadálytő, bodza, fehér akác, sárga-, ragadós- vagy közönséges fehér galaj, orbáncfű, útifű, csalán, stb. stb. stb.
10. Bichi (válaszként erre: 2. - Zsanci79)
2016. dec. 19. 13:00

Igen, a vásárcsarnok mellett az Ázsia Bt-ben van, de a Culináris boltokban is van.

Persze ezeken a helyeken nem olcsóak, de az olyan alap, amiket mondjuk te pont felsoroltál azok nálunk a Tescoban, Lidl-ben is vannak, de sokszor nagyobb élelmiszerboltokban is, zöldségeseknél. Ezek nem különlegesek, ezekért kár profi helyekre menni...

2016. dec. 19. 12:26

Közben itt találtam egy fórumot, ahol írták, hogy a Lehel piacon van egy csaj, aki vágottan is árulja a friss fűszernövényeket.

Valóban ott volt, vettem is tőle, kedves volt, nagyon örült mikor mondtam, hogy a neten ajánlották őt.

Azóta elkészültek a fűszerolajak, csudaszép lett (remélem jó ízűek is lesznek). A fűszereket sütőben szárítottam ki, kb. 1 óra volt.

2016. dec. 15. 18:12
de inkább a neten nézz utána, az a biztos.
2016. dec. 15. 18:11
állítólag budapesten a vásárcsarnok mellett van egy ilyen bolt.
6. zsanci79 (válaszként erre: 5. - Mietze Katze)
2016. dec. 14. 12:57
Köszi, ez szuper. Akkor megnyugodtam :)
2016. dec. 14. 12:49
Én is a cserepeset javaslom, radiátoron egy-két nap alatt kiszárad.
4. zsanci79 (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2016. dec. 14. 12:44
És mennyi idő alatt szárad ki?
2016. dec. 14. 12:25

Szerintem sok esélyed nincs. Mert ezek a fűszernövények szárítva igencsak sérülékenyek...

Próbáld meg esetleg cserepes verzióban, és otthon kiszárítani...

2016. dec. 14. 12:21

Feltúrtam már az egész netet, de nem találok sehol.

Fűszerolajakat készítenék karácsonyra, és szukségem lenne, olyanokra mint kakukkfű, rozmaring, bazsalikom, tárkony, stb. De csak morzsoltat találok, de nekem egész levelek, vagy szárak kellenének. Pedig olyan lelkes voltam hogy megcsinálom, de így nem lesznek mutatósak :(

2016. dec. 14. 12:19
Hol kaphatok szárított fűszereket, ami nem morzsolt, hanem egész?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook