Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hol jó lakni Budapesthez közel? fórum

Hol jó lakni Budapesthez közel? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. júl. 6. 16:00
Ha van kocsim akkor tulajdonképp mindegy, ha nincs akkor olyan helyre ahol HÉV van, mert mind Volánnal mind MÁVval katasztrofális közlekedni...
63. 34c48a3825 (válaszként erre: 62. - Homern)
2012. júl. 6. 15:55

Mi nem járunk tömegközlekedéssel :) Két autóval minden megoldható pikk-pakk, semmiről sem maradtak le eddig sem és ezután sem fognak :)


30 perc utazás meg smafu, annyit a városon belül is utazik az ember.


Leányfalu 14 km-re van Budapesttől :) az azért nem Sződliget.


Számunkra a panorámás környezet, a Duna közelsége, a hegyen lakás, a nagyon nagy telkek, a tiszta levegő voltak a motivációs tényezők, a lehetőségek meg ugyanazok, mert ez nem távolság.


Megmondom őszintén, én nem szeretem Pestet, csak Budát, sem az általad említett kerületeket.

62. homern (válaszként erre: 61. - 34c48a3825)
2012. júl. 6. 15:45

elnézést,akkor én tudtam valamit rosszul.én szentendréről és sződ-sződliget környékéről ismerek több embert,az ő tapasztalataik alapján vontam le a következtetéseket.időben is többet mondtak tömegközlekedéssel,semmiképp sem 35 percet. bocsánat ha hülyeséget írtam :S


a gyerek dolognál magamból indultam ki,ahol fiatalabb koromban laktam onnan 30 perc utazásra lett volna sok lehetőség (jobb suli,olyan sportok/hobby-k amik tetszettek volna,de nem tudtam járni,mert időben nem lehetett megoldani a sok utazgatást)remélem azért nem jár olyan rosszul a fiam a pest széli kertvárosunkkal,nyugodt kisvárosias a környezet de millió lehetősége van ha úgy akarja.rokonom háza pl üresen ott áll sződligeten,a 2 gyerek miatt visszaköltöztek a 15 kerületbe,szintén kertvárosi részbe.

61. 34c48a3825 (válaszként erre: 60. - Homern)
2012. júl. 6. 15:25

Semmiről sem lehet lemaradni, konkrétan 35 perc az V. kerület.


A gyerekről pedig annyit, hogy pont miattuk nem mindegy, milyen közegben élnek-ez hosszabb távú érdekük.

60. homern (válaszként erre: 59. - 34c48a3825)
2012. júl. 6. 15:16
én utálnám a szüleimet ha oda kiköltöztetnének :D tudom milyen a "messze lakunk" miatt mindig mindenről lemaradni :S azért a 3 gyerkőcre is gondolni kell.
2012. júl. 6. 15:09
Mindenképpen a budai oldalon: Leányfalun például.
58. Kukacc
2012. júl. 6. 13:05

Budajenő, Telki.

40perc körüli az út, félóránként,óránként járnak buszok.

Csendes falu, jó levegővel :)

2012. júl. 6. 13:02

Szerintem Dunakeszi jó választás lenne.

Ahol én lakom, 5 perc Budapest,Káposztásmegyer. és vonattal is 15 perc a belváros.

Itt van az M0, M3, nagyon jó a közlekedés

56. homern (válaszként erre: 53. - Nestea32)
2012. júl. 6. 12:45
nem láttam még repülőt,szerintem nem jó helyre gondolod pestimrét :)
55. a24ba94ad5 (válaszként erre: 11. - Nestea32)
2012. júl. 6. 10:52
Érd is azért nagyon necces az indiánok miatt. Ófalu, madár neves utcák...azért meg kell nézni a szomszédokat :) Persze már mindenhol jellemző sajnos, hogy jelen vannak. Bárhová is me4gy az ember.
2012. júl. 6. 10:29
Attól függ Pest, vagy Buda közelében akarsz lakni. Pest közelében Csömör pl, vagy Kistarcsa, Nagytarcsa. Buda közelében Solymár, Diósd, Érd...
53. Nestea32 (válaszként erre: 52. - Homern)
2012. júl. 6. 06:20

Ha jól sejtem, ez nincs messze a reptértől.


Ha nyugit akarnak, akkor reptér közelét nem ajánlom, mert ott éjjel-nappal mennek a gépek. Persze, aki ott lakik ezeregy éve, az megszokta már, de az újaknak zajos lehet (főnököm lakik arra és imádja a repülőket, de mikor én náluk voltam, háááát...)

52. homern (válaszként erre: 51. - Kittie)
2012. júl. 5. 23:22
azt nem messze,vecsésen alakítottak ki,egy külön kis újépítésű falu :) itt családi házas új lakótelep nincs,az ikerházakat szépen a már meglévő családi házak közé illesztették be egyesével.a lőrinci részen már vannak olyan részek,hogy egy nagy parkos tavas játszóteres részt határolnak újépítésű épületek,de azok lakások.(az ikerházak nagy része olyan,hogy pl csak a 2 garázsnak közös a fala,de külön telekrész van és a 2 ház teljesen különálló,közös falrész nincs)
51. kittie
2012. júl. 5. 22:44
Ez jól hangzik:)) mondja a férjem, hogy szombaton átmegyünk oda is megnézni, hátha tetszik a hangulata. Portyázunk:)) Amúgy Vácra se sok az utazás (25p a zónázó), más a gondunk vele.. Új építésű részről tudsz esetleg? Köszi
50. homern (válaszként erre: 46. - Kittie)
2012. júl. 5. 22:35

mi az imrei részen vagyunk,a központban szoktam párral találkozni,a környékünkön 2-3 családról tudok (a vajda ha jól tudom,a többiekről fogalmam sincs).mivel nem tűri a rendbontást a környéken,még jól is jártunk szerintem :)

nem forgalmasabb a hely mint vác,családi házas övezet az egész :) csak a közlekedés és az ellátottság jobb.rokonok vácról és gödről is visszajöttek pestre,mert itt dolgoztak,ide jártak suliba a gyerekek és semmi idejük nem maradt egymásra az utazgatások miatt :(

49. kittie
2012. júl. 5. 22:06
:)))
48. Pannda (válaszként erre: 46. - Kittie)
2012. júl. 5. 22:05
Nem nagyon, régen sok volt de már "kiirtották" őket...
47. kittie (válaszként erre: 43. - Homern)
2012. júl. 5. 21:54
azért a párom mondja, hogy megnézhetjük, köszi:)
46. kittie (válaszként erre: 44. - Pannda)
2012. júl. 5. 21:52
Nem ismerjük, de tényleg jó helyen van. izé.. kisebbség van?
45. kittie (válaszként erre: 43. - Homern)
2012. júl. 5. 21:50
Akkor az ugye a XVIII. ker.? Mi a városon belül nem nagyon nézelődtünk még, nekünk tetszik ez az "elszigeteltség" dolog.. Laktunk Nagytétényben, ott is vannak falusi hangulatú utcák, de itt Vácon is valahogy lassabb az élet, nyugisabb.. Három gyerekkel estére nekünk már nem árt a nyugi:)
44. Pannda (válaszként erre: 42. - Kittie)
2012. júl. 5. 21:47
Gyál? Én ott nőttem fel, szerettem. Sulik, ovik vannak és nagy előnye, hogy BKV megy ki Határ útról, Kökiről, Borárosról...
43. homern
2012. júl. 5. 21:44

mi budapesten lakunk,de eléggé a szélén,konkrétan át tudnék gyálra sétálni.erre nem nézelődtetek? (18 kerület) nem drágák az újépítésű ikerházak pl,és elég sok van. 20-30 perc a belváros,párom a 7 kerületbe jár be ,én tanulni a 12 kerületbe és az Andrássy útra,nem vészes :)

kertes házak,jó levegő,minden van a közelben és nincs a világ végén :) gyerekkel én nem mennék máshova (a méregdrága budai részeket kivéve,de hát ugye...) sok bölcsi,ovi,mégtöbb iskola (nem is akármilyenek..),az összes nagyobb bevásárlóközpont,nem annyira elszigetelt érzés mint egy pest melletti kisvárosban.

42. kittie
2012. júl. 5. 21:42
Valaki más/máshonnan esetleg? Minél több tipp, annál jobb.. Tökölt és környékét ismeritek esetleg? Onnan is ven HÉV, csak az a reptér.. hát, elbizonytalanít.. Pedig arra nagyon jók az árak.
41. kittie
2012. júl. 5. 21:41
Veresegyházat is mindenképp megnézzük, köszi a segítséget:)
40. kittie (válaszként erre: 38. - Nestea32)
2012. júl. 5. 21:38
az is igaz
2012. júl. 5. 21:36

és a szomszédokat, környéket is jól meg kell nézni


Ja, ami még jó hely, az őrbottyán - bár onnan a bejárás már nem túl jó

38. Nestea32 (válaszként erre: 36. - Kittie)
2012. júl. 5. 21:35
az újjal is van rizikó, ha nem látjátok az építését
37. kittie (válaszként erre: 35. - Nestea32)
2012. júl. 5. 21:34
Na ez már baráti:)) Szétnézünk akkor felétek szerintem a hírdetések közt:)Köszi
36. kittie
2012. júl. 5. 21:32
Nem is tudom, amit mi szeretnénk, az valami újabb új építésű ház, három háló, am.konyha.. Na ez lenne a terv. Ha összejön..:) Egy régebbi házzal is sok a rizikó, hogy mi derül ki róla lakva..nem?
2012. júl. 5. 21:31
Felénk egy újépítésű 3 szoba+nappali, kb 80nm-es ház kb 22 mFt, de láttam már ennél is olcsóbbat
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook