Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hol és hogyan távoznak a szervezetből a leadott kilók? fórum

Hol és hogyan távoznak a szervezetből a leadott kilók? (tudásbázis kérdés)


2011. máj. 7. 13:01

ez aztán egy topikcím!


:D

bajnok

2007. máj. 24. 18:58

Ja, és még egy. Nagyon fontos a fehérje pótlása, mert ha fehérjehiányos a diétánk, az izmaink kezdenek el leépülni, és az izmos, elhízott embernél már csak egy csúnyább látvány van: a petyhüdt izmú elhízott ember...


A fehérje másik "mellékhatása", hogy csökkenti az étvágyat, tehát duplán érdemes sovány fehérjét fogyasztani, ha az alakunkat szeretnénk formálni. Lehet, hogy kg-os fogyás esetleg nem is lesz, hiszen az izom nehezebb, mint a zsír, de a cm-es fogyás amúgy is látványosabb.


Képzeljetek el két embert, akik egyforma magasak és egyforma súlyúak, de az egyik izmos és jó alakú, a másik erőtlen és elhízott. Bizony, ez nem lehetetlen.

2007. máj. 24. 18:54

Egyébként én azt tanultam, hogy a szervezetünk szénhidrátból csak fél kg-ot tud raktározni (és ez az, amit, ha elkezdünk mozogni kb jóllakott állapotban, a szervezetünk először fog elhasználni, kb 20-30 perc alatt), a többi szénhidrát zsírrá alakul, amiből viszont, ahogy ezt valamennyien jól tudjuk, sajnos :-( drámai mennyiséget bírunk raktározni. És ez az, amit a szervezet már csak éhes állapotban, a szénhidrát-raktár kiürítése után kezd el felhasználni, és ezért kell félóránál tovább sportolni, ha eredményt akarunk.


Másrészt ha túl magas pulzusszámon mozgunk, akkor is csak a szénhidrátot használjuk, ezért kell kiszámolni, figyelni és betartani az ún. "zsírégető" pulzusszámot, ami egy alacsonyabb tartomány. Ismert a jelenség, hogy a mozgás elkezdése után kb félórával mélypontra kerülünk, legszívesebben abbahagynánk. Ha ekkor kitartunk, pár perc múlva új erőre kapunk. Ezt nevezi a sportszakma "second wind"-nek, azaz második szélnek, ekkor a sportoló újra magasabb teljesítményre képes.


Ha jól emlékszem. Javítsatok ki, ha tévedek.

25. böske (válaszként erre: 23. - 0186e585f7)
2007. máj. 24. 09:11
Nyugi. Nem vagyok gyanakvó típu. Eszembe sem jutott sanyának képzelni senkit. Nem érdekel. A dolognak vannak előzményei, de az hosszabb...Mégegyszer:nyugi.
24. Nike (válaszként erre: 6. - Zümike)
2007. máj. 23. 19:17
Az 1200 kcal az már drasztikus fogyókúra. A felnőtt szervezetnek (életkortól, nemtől, életviteltől és aktuális testsúlytól függően) a testsúly szintentartásához legalább 1900-2000 kalóriára van szüksége.
23. 0186e585f7 (válaszként erre: 21. - Böske)
2007. máj. 23. 16:16

Ez egy picit gyerekes, hogy a Sanyát akarod megfogni.


Csak a Sanya tud válaszolni a kérdésre? Ha valaki ide téved és megválaszolja, akkor meg gyanúsítottad volna, hogy "te a Sanya vagy és lebuktál"?


Mivan ha én vagyok a Sanya, és két énem van? Hogyan bizonyítod be, hogy nem így van?

22. Loni (válaszként erre: 21. - Böske)
2007. máj. 23. 14:45
Aha. Így más értem. Én egyébként, ha vizsgálom a fogyásomat, akkor egykislós kenyereket képzelek el magamon, és azt, hogy azok már nincsenek ott. De a liszt is jó.
21. böske (válaszként erre: 20. - 0186e585f7)
2007. máj. 23. 11:50
Igazából Sanyát akartam megfogni a kérdéssel, de ha még nem találkoztál vele itt, a fórumon, akkor nem értheted...szóval Sanya eltűnt, vagy álnéven újra találkozni fogunk vele... Egyébként tényleg érdekes téma, és fontos, márcsak azért is, mert akik fogyóznak, azoknak a bőr, a vizelet "karbantartása" nagyon fontos. A bőrnek jó, ha sportolunk és alaposan kiizzadunk, a vesének, ha sokat iszunk, mert a salak és méreg másképp lassabban távozik. Ettől függetlenül még mindig vannak számomra homályos kérdések, de biztosan én vagyok túl kíváncsi. Én kb. 20 kilót fogytam kevesebb, mint fél év alatt. Nehéz elképzelni, hogy ilyen sokat égettem, másrészt az energia nem vész el...csak átalakul...de 20 kiló liszt, vagy zsír látványa úgy egyben érdekes...én ennyivel vagyok kevesebb...
20. 0186e585f7 (válaszként erre: 19. - Böske)
2007. máj. 23. 10:01

Csak egy szavadba kerül és tudom tudományosabban is.


De ha te ezt érted, akkor valahonnan van fogalmad is róla. Akkor viszont nem értem, hogy miért kérdezel olyat amit tudsz.

19. böske (válaszként erre: 12. - 0186e585f7)
2007. máj. 23. 08:30
Igeeeen!!!!! Nagyon kielégítő választ adtál, és nem is volt túl tudományos, (csak egy kicsit.) Köszi!
18. Loni
2007. máj. 22. 19:58
Aha! Ha az ember ilyen tudományos szöveget olvas, akkor a zsírsejtjei megijednek, hogy mi vár rájuk, és inkább gyorsan elkotródnak.
17. 0186e585f7 (válaszként erre: 16. - Loni)
2007. máj. 22. 19:56

:)))))


Azt mondták, hogy komolyat írjunk, talán érti:)))

16. Loni (válaszként erre: 15. - 0186e585f7)
2007. máj. 22. 19:47

Hát igen. Ez - bár sok idegen szóval megspékelted - még mindig nem túl tudományos.


(Komolyan ne vedd!!! Az egész szövegből csak a kötőszavakat értettem. :)))))) )

15. 0186e585f7 (válaszként erre: 14. - 'szti)
2007. máj. 22. 19:43

Mi lesz ha nem lesz elég tudományos:)))

Lehet, hogy leszólnak?

14. 'szti (válaszként erre: 12. - 0186e585f7)
2007. máj. 22. 19:32
reméltem, hogy idetalálsz és kielégíted a tudományos válasz iránti igényt ;-)
13. Icus (válaszként erre: 12. - 0186e585f7)
2007. máj. 22. 18:40
Azt a mindenit, te aztán vágod!!:)))
12. 0186e585f7 (válaszként erre: 4. - Böske)
2007. máj. 22. 16:59

Ahhoz, hogy a raktározott zsírsavak eljussanak a szerveinkhez és energiát szolgáltassanak, először a zsírszövetben ki kell szabadulnia a trigliceridraktárból.

A trigliceridek hidrolízisét lipázok végzik, amelyek a triglicerideket zsírsavvá és glicerinné alakítja.

a glicerin az adipocitákból kidiffundál, a vérkeringéssel a májba kerül, ahol glicerin-3-foszfáttá alakul. Itt vagy trigliceridszintézisre használódik, vagy dihidroxi-aceton-foszfáttá alakul reverzibilis reakcióban és/vagy glikolízis, vagy glukogenezis folyamatába kapcsolódik.

A felszabaduló zsírsavak az adipociták membránján átdiffundálva a vérpályába kerülnek, ahhol albuminhoz kötődnek és szabad zsírsavként szállítódnak a szervekhez, ahol a sejtekben oxidálódnak és energiát szolgáltatnak.

Elsősorban a szívizom és a harántcsikoltizom számára jelentenek jelentős energiaforrást a zsírsavak. Természetesen jóllakot állapotban a szervezet szénhidrátokat oxidál, éhezésnél viszont zsírsavakat.

A zsírsavak béta oxidációja: nem írom le a folyamatot csak a végeredményt: 8-acetil-CoA, 7 FADH2, 7-NADH+H, 129 ATP. A felsorolt „végtermékek” különböző szintézisekben és oxidációkban hasznosulnak, amiknek a végtermékei amit a szervezet nem használ fel, a kilégzéssel, vizelettel, izzadsággal, széklettel ürül a külvilágba.


Ez már elég tudományos volt?

11. 'szti (válaszként erre: 10. - HusiNyuszi)
2007. máj. 22. 15:43

nem vagyok élelmiszervegyész, biztos Édesanyádnak van igaza és nem minden oxidáció tekinthető égésnek

olyan lehet ez, mint a minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár :-)

10. HusiNyuszi (válaszként erre: 9. - 'szti)
2007. máj. 22. 15:35
Elhiszem, én nem értek hozzá. Nekem édesanyám mondja mindig, hogy idegesíti a "zsírégetés" kifejezés, mert szakmailag téves. Ő élelmiszervegyész.
9. 'szti (válaszként erre: 8. - HusiNyuszi)
2007. máj. 22. 15:26
a zsírsavak lebontása oxidációs folyamat (innen eredhet gondolom az égés elnevezés), nem légköri oxigén jelenlétében megy végbe, de attól még oxidáció
2007. máj. 22. 15:08

Hozzátennék még két dolgot.


1.: a sejtek között is felhalmozódik víz, és ha olyan étrendet (diétát) folytatsz, amelyben szerepet kap a fokozott vízivás, akkor a vesédet ez fokozottabb működésre készteti, így a felesleges víz távozni tud (vizelet).


2.: a bélbolyhok között lerakódnak a felesleges anyagok, ennek következtében kisebb felület marad az emésztésre, ez is a hízást és a rossz emésztés következtében fellépő egészségi problémákat fokozza. A megoldás a fokozott rostbevitel, mivel a rostok mechanikai úton kidörzsölik a bélbolyhok közül a lerakódott anyagokat, így az emésztési felület ismét nagyobb lesz, az emésztés javul, a salakanyagok könnyebben távoznak (széklet).


Tehát a diéta hatékony segítői a víz és a rostok.


Viszont ezzel vigyázni is kell: ha túl sok rostot eszünk, de nem iszunk elég vizet, az székrekedéshez vezet! Tehát több rost és több víz bevitelével tudjuk elérni a célunkat!


(És ez csak szőrszálhasogatás: bár népszerűen úgy mondjuk, hogy "a zsírt a szervezet elégeti", azért ez tulajdonképpen nem égés, hiszen nincs jelen oxigén... De ezen csak a vegyészek akadnak fenn komolyan :-)))

7. Loni
2007. máj. 22. 14:50
A lebontott zsírt a szervezet elégeti. A zsímolekulákat a szervezetben vízmolekulák kötik össze. Ezeket kipisiled. (Ezért nem szabad sósan enni diéta alatt, mert az megköti a felesleges vizet.) És éppen ezért érdemes sok tisztító gyógteát inni, mert segít kiüríteni a felesleges vizet. Ami ugye meglátszik majd a mérlegen is.
2007. máj. 22. 13:55

A felnőtt szervezetnek naponta min.1200 kcal-ra van szüksége, amennyiben ennél kevesebb az energia bevitel a tartalékot (elraktározott zsírt)használja fel - elégeti -. Ezért a fogyókúrák csak akkor hatásosak ha kevesebb energiát viszünk be a szervezetbe, így hozzá tud nyúlni a tartalékokhoz.Koplalni azonban sohasem szabad, mert hiányt szenved a szervezetünk és az izmainkat kezdi lebontani. No meg ilyenkor jön a nagy falás, mert a testünk nagyon okos gépezet ami hiányzik neki azt kéri.

A mozgás nagyon hatékony, mert a bevitt tápanyagok nem raktározódnak el, hanem elégnek. Szóval ahogy "Norbi" mondja: Égessük a zsírt!

2007. máj. 22. 13:24

A vesén és májon keresztül. Egy része bőrön át.

Nem véletlen mondják, hogy aki fogyókúrázik sokat kell innia.

4. böske (válaszként erre: 3. - Erikpipi)
2007. máj. 22. 13:15
Köszönöm, ez evidens...ennél kicsit tudományosabb válaszokat vártam.
2007. máj. 22. 13:13
Izzadás, és salakanyag formájában.:))
2007. máj. 22. 13:10

a leadott kilókból csak az távozik, ami víz és salakanyag

a többit felhasználja a szervezeted a sejtjeid működéséhez

2007. máj. 22. 13:07
Nem viccből kérdezem: Hol és hogyan távoznak a szervezetből a leadott kilók? Csak olyanok írjanak, akik nem találgatnak, hanem tudják!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook