Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hol, és hogyan kell intézni a keresztelőt? (A keresztszülők és az apa katolikusok, én református vagyok, és nem vagyunk összeházasodva.) fórum

Hol, és hogyan kell intézni a keresztelőt? (A keresztszülők és az apa katolikusok, én református vagyok, és nem vagyunk összeházasodva.) (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. máj. 14. 01:21
NÉKEM A LÁNYOMAT A REFORMÁTUS PAP KERESZTELTE MEG-DE NEM VOLT BAJ HOGY ÉN NEM AZ VAGYOK CSAK ÁT KELLETT VENNI EZT A VALLÁST IS ,ÉS A PAPPAL MEG KELLETT BESZÉLNI HOGY KI MILYEN HITŰ VAGY MEG VAN E KERESZTELVE ÉS FEL KELLETT VENNI EGY KÉT LECKÉT,UTÁNNA ELMENNI A MEG BESZÉLT IDŐRE A KERESZTSZÜLŐKKEL A SZERTARTÁSRA.AZ AZ IGAZSÁG HOGY MA MÁR ŐRŰLNEK HOGY HA A MAI FIATAL ELVISZI A GYEREKET,NEM FOGNAK AKADÉKOSKODNI,CSAK MINÉL TÖBBEN MENJENEK.
14. mongi (válaszként erre: 12. - Tiger)
2007. máj. 13. 20:15
Én se jártam-járok templomba,de esetünkben ez sem számított.Most is csak azt tudom mondani,hogy érdeklődj azoktól a néniktől,akik járnak.(mondjuk,falun ez könnyebb dolg,mint városban,de szerintem ott is megoldható).
13. Manhattan22 (válaszként erre: 12. - Tiger)
2007. máj. 13. 19:47
Hát, mi nem jártunk templomba, úgyhogy, szerintem ez nem befolyásol semmit. Igaz, nem tudom, városban vagy faluhelyen lesz-e a keresztelő. Az lehet, befolyásol valamit, de ebben nem vagyok biztos.
12. Tiger (válaszként erre: 11. - Mongi)
2007. máj. 13. 18:49
Be kell valljam azt se tudom hogy a közelben hol van katolikus templom. A papot sem ismerem, gondolom sokat számít ilyenkor, hogy valaki jár-e templomba.
11. mongi (válaszként erre: 8. - Tiger)
2007. máj. 12. 22:22
Ezzel nem tudok segíteni,mert nem is Magyarország területén volt:-),de csak példaként írtam,hogy manapság már ilyenek is vannak.Érdeklődni kell templomba járó emberektől,akik ismerik a papot,ők mindenkiről tudnak mindent:-).Egyébként komolyan!
10. Manhattan22 (válaszként erre: 9. - Tiger)
2007. máj. 12. 15:06
Hát, még ha azt elmesélném, hogy görög-keleti hitre mennyivel "zavarosabb" körülmények között is lehet...:)))
9. Tiger (válaszként erre: 6. - Manhattan22)
2007. máj. 12. 13:06
Remélem tényleg ilyen egyszerű
8. Tiger (válaszként erre: 7. - Mongi)
2007. máj. 12. 13:06
Ez mikor történt, és mennyiért?
2007. máj. 11. 21:47

Szerintem egy "jó" papot kell keresni.

A mi papunk azt csinálta,amire kértük,s már előre mondta,hogy:Minden megoldható!:-)Érted!?!?!

2007. máj. 11. 19:43

Ne haragudjatok, hogy belevauzok. Szóval, én se voltam házas, mikor római katolikussá keresztelték a fiam. Nemhogy templomi, de semmilyen esküvő nem volt. Édesapja a gyermeknek nincs is megkeresztelve, én is csak keresztelve vagyok, semmi több. El kellett volna mindkettőnknek járni oktatásra, de mivel apuka nem akart, csak én jártam, s én se fejeztem be. A keresztszülők házasok voltak, de csak egyikük volt római katolikussá keresztelve. A másik akkor még semmire. Szóval, mindezek ellenére a gyermekemet megkeresztelték, római katolikussá.

Az ára? Be kellett fizetnem 3 évre visszamenőleg az egyházadót, ami 14 évvel ezelőtt 1000 Ft volt. Szóval, a legjobb, ha elmész ahhoz a paphoz, aki keresztelni fogja, s ő elmond mindent.

2007. máj. 11. 19:36

szerintem ha egyik szülő sem katolikus, katolikus pap nem fogja megkeresztelni

de kérdezd a paptól, az a tuti

4. Tiger (válaszként erre: 3. - Mazsola1)
2007. máj. 11. 15:35

De a leendő keresztszülők is katolikusok. Összeházasodni meg most nem akarunk.

Mennyibe kerül?

2007. máj. 11. 15:31
a helybéli pap biztosan tudja mi a teendő. De a reformátushoz menjetek, mert a katolikus nem keresztel, ha nem vagytok templomban megesküdve.
2007. máj. 11. 15:26
ez így nagyon bonyolult,menjetek el a paphoz és ő elmond mindent.Mi csak tanácson esküdtünk már 15 éve és amikor afiamat kereszteltük,előtte a tisztelendő úr megesketett minket a templomban.
2007. máj. 11. 15:20
Hol, és hogyan kell intézni a keresztelőt? A keresztszülők katolikusok, az apa is, én református vagyok, és nem vagyunk összeházasodva.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook