Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hol élsz és milyen a környék? fórum

Hol élsz és milyen a környék? (beszélgetős fórum)


2022. jan. 19. 19:03
Debrecenben,társasházban.Nyugodt és jó környéken.
2010. dec. 20. 13:58
Szolnokon, társasházban. Nyugis hely, kert is van. A lakók rendesek és kevesen vannak.
2010. jún. 16. 10:24

Hajdú-Bihar megye város kertes ház.


Nyugis kis hely,de itt is vannak negrok és teszik a tenni valójukat de nem olyan nagy mértékben mint máshol.

2009. aug. 20. 08:42

Dombóváron, elég nyugodt helyen,

kevés a munkahely.

2009. jún. 7. 21:54
Újpest, kertvárosi rész, csend és nyugalom szigete
2009. jún. 7. 21:47
Hajdú-Bihar megye, város, kertes ház
17. tari
2009. jún. 7. 05:37
Cegléd-Budai út,kertes ház,nyugis kis település Cegléd mellett
2009. jún. 6. 22:36
Hajdú-Bihar megye, kisváros, kertes ház
2009. jún. 6. 09:01
Pesterzsébeten élek, nem uri negyed, de jól érzem magam.
14. a9338a7669 (válaszként erre: 13. - Varosianita)
2009. márc. 17. 14:39

Pest megye, község, nagyon nyugis, nagyon szép, szinte kertvárosi hely.


(Eredetileg Bács-Kiskun megye, kisváros. És majdnem éltem ott is, ahol Te :) )

2009. márc. 16. 10:05
Bács-kiskun megye kisváros ,kertes ház
12. petka
2009. márc. 16. 10:01
videki nagyvarosban, lakotelep, de annak a jobbik resze, jo kornyek
2009. márc. 16. 09:23
IX. kerület. külső kerület. régen jó volt, de az elmúlt 15 évben... no comment.
2009. márc. 14. 11:53
Dombóváron élek, és elég jó, elfogadható a környék
2009. márc. 14. 11:19
Nyíregyházán, elég jó a környék.
2009. márc. 12. 13:56
Pécsett élünk, csendes , kertvárosi részen. Csend, nyugalom, jó levegő van a környéken. Buszmegálló egyetlen percre, a bolt a szomszédságunkban van. A belvárosba be lehet buszozni 20 perc alatt, autóval 5-10 perc(piros lámpától függ).Pécs előnyei:egyetemváros, turisztikai központ, rengeteg rendezvény, bármilyen művészeti ágban, rengeteg látnivaló és egyszerűen imádnivaló.
2008. dec. 1. 17:38

Én Gödöllőn lakom, talán tudod.

Erdőkertes tőlünk nincs messze, de egyébként akkor hogyhogy nem már Veres? Szigetszentmiklóson egyszer voltam, meg ismerősöktől hallottam róla, nem mondtak róla rosszat.

Én azért választottam Gödöllőt (férjem odavalósi, úgyhogy neki alapból szimpi volt), mert kisváros, jó a közlekedése Pestre, és tudtunk a központban, de mégis csendes, parkos részen lakást venni. Mindent el tudok intézni, mert közel van, és ha Anna nagy lesz, könnyen el tud ő is jutni mindenhova gyalog. Ráadásul az egyetem miatt, jók a szórakozóhelyek, így amiatt se kell aggódnom majd annyira. Gyalog elmegy, normálisan szórakozik, és haza is jut bármikor, nem kell hajnalig egy buszmegállóban ücsörögve várnia az első buszt.

Sok a munkahely, főleg gépészmérnököknek mondjuk (férjem is az), de ahhoz ugye kell kiszolgálószemélyzet, tehát mindenfajta irodai munka is van. Gondolom az is fontos nektek, ha majd visszamennél dolgozni.

Ja és ilyen szempontból Veres is jó, bár nem tudom, a GE-vel mi van most.

6. benvik (válaszként erre: 1. - Studio64)
2008. júl. 30. 18:34
Mi Péteribe költözünk most. Pest megyében egy kis község, Budapest nagyon közel van. Viszont jó a levegő, van egy kis horgásztó, erdő, jó a közbiztonság. Csak magyarok lakják, nem enged a polgármester mást a faluba. A polgárőrök pedig a szőnyegárusokat és társaikat berakják az autóba, és kiviszik a faluból:-) És bár közel a reptér, a repülőket távcsővel lehet nézni, nem jönnek be a falu fölé. Kiépültsége is jó, van nagy közért, de Gyömrő 2 perc kocsival, ott van Tescó, úszoda, és minden ami kell. A közlekedés is jó. Megy be Pestre volánbusz, de van vonat is a falutól nem messze, oda helyi buszjárat megy.
2008. júl. 30. 18:25

Én Albertirsán lakom, Pest megyében, egy kisváros kb. 25 ezer lakossal. Az utóbbi 2 évben nagyon elkezdték modernizálni, van központ, ott van minden szükséges üzlet. Nemrég épült Tesco, DM... Van városiasabb és egy falusiasabb része is, én az utóbbiban lakom, nagy kertes házban. (Amúgy régebben Alberti és Irsa külön volt, Alberti mindig is falusiasabb volt.) Errefele tipikusan az a mindenki ismer mindenkit viszony van, pletyis szomszédokkal. De szeretek itt lakni, szerintem sokkal jobb itt vidéken, bármikor csendben kiülhetek. :)

Pesttől kb. 50 km, ja, és ami a legfontosabb-mivel a repülők a szenvedélyem-nagyon közel van Ferihegy, így akármikor meg tudom látogatni a repteret és csak lesni a 747-eseket!! :) Nekem ez a kikapcsolódás.

4. Rozália (válaszként erre: 1. - Studio64)
2008. júl. 30. 17:57
Akkor Tolna megye kiesett....:)
2008. jún. 27. 09:53

(folyt.köv.:)

- csendes

- jó a levegő

- közel vannak a hegyek

- sok a történelmi látnivaló

- turistaváros

Hátrányai: - mindenki ismer mindenkit

- rossz a közlekedés


Szombathely előnyei:

- teljesen kiépült, szinte minden megtalálható (Metro, Aldi, Tesco, Praktiker...stb.)

- közlekedés elég jó, helyijáratos buszok vannak bőven

Hátránya: talán az lehet, hogy mivel nagyváros, nagyobb a forgalom, levegő szennyezettebb

Ennyi jutott most eszembe:)

2008. jún. 27. 09:50

Vas megyében, Szombathelyen élek jelenleg. Eddig kőszegi voltam, ott egy lakóövezetben laktunk, családi házban. Jó volt, mert csendes volt, friss levegő, távol a város zajától. Sajnos el kellett költözni, és mint említettem, már Szombathelyen lakunk. Ez is jó, előnye, hogy benn van a lakás a városközpontban, itt van 5 percre a bolt, a zöldséges, a belváros 10 percre (gyalog). Talán annyi hátránya van, hogy ez lakás, és egy családi ház után elég nehéz volt hozzászokni. De már megbarátkoztam vele, és úgy vagyok, hogy nem is költöznék vissza Kőszegre. Bár azért néha jó lenne egy kertes ház, ahol az ember úgymond függetlenebb lehet.

A szomszédokkal nagyon bajom nincs, max. a felettünk lakó csávótól fonom be néha a hajam, amikor csutka hangerőn hallgatja a metál zenét...ugyanakkor Kőszegen is volt ilyen, csak ott mondjuk a saját kertjében művelt hasonló dolgokat. Szóval én azt hiszem van összehasonlítási alapom, de órákat tudnék mesélni előnyökről, hátrányokról.

Kőszeg előnyei: - kisváros

2008. jún. 27. 09:08

Szeretném hogyha mindenki megnevezné a helységet, megyét, várost ahol él és pár szót leírna róla. Biztosan mindenkinek vannak pozitív és negatív gondolatai akár a szomszédokkal akár a különböző hovatartozású emberek százalékos elosztottságával.Közlekedés, kiépültség, a helység anyagi háttere...stb.

Bevallom Pest megyébe szeretnénk költözni és nagy segítség lenne pár infó.

Elsődleges helyen áll nálunk Sz.szentmiklós és környéke, és éppen az ellenkező irány Erdőkertes...stb.

Köszönöm előre is a hozzászólásokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook