Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hol csinálnak gyereknek allergiavizsgálatot és kell-e beutaló? fórum

Hol csinálnak gyereknek allergiavizsgálatot és kell-e beutaló? (tudásbázis kérdés)


14. encifinci (válaszként erre: 13. - Smumika)
2012. jún. 2. 09:01

a baj hogy ami éppen msot virágzik azt nem szokták nézni,nekünk úgy mondta a doki hogy márciusban mikor még nincs szezonja akkor nézik a mostani polleneseket..nah ezt jól leírtam:D

nah meg a másik baj :bőrteszten kb csinálnak 20 féle mintát,de van vagy 1000féle....szóval amihez éppen van anyag.Aztán kijön hogy nem allergiás,naná mert pont nem is arra nézték

2012. máj. 31. 12:23

Nekem a kisebbik fiam most majd 3 hónapig köhögött amugy asztmás -allergiás ugyhogy mi tudjuk hogy ez van neki de szóltam a pulmológián már akkor kb 2 hónapja köhögött ,mivel menni kellett kontrolra mondom szólok akkor ,hogy állandóan köhög krágo de szinte folyamatosan akkor már 2 adag antibiotikumon is tul voltunk .

Úgy tett a dokinőnk idézem ,,hát ez természetes ,,ezzel magyarázta .Na ugyhogy ennyivel elintézte ,de én elvittem fül orr gégészhez is irt fel neki bioparoxot /megjegyzem vény nélkül kapható/ na és azzal mult el kb 3 hét mulva ,bár lehet lement az akkor virágzó fák is mert a dokinő azt is mondta biztos most tetőzik valamelyik fa virágzása és lehet attól is .

Csak szegény gyerek már sokszor ki volt tikkadva a sok köhögéstől.

A lényeg feltétlen csináltani kell allergia vizsgálatot mert lehet allergiás valamire ami most virágzik ,meg fül orr gége esetleg bár ott váladékot vesz tenyésztésre és lehet ki se mutat semmit mint nekünk is rengetegszer vettek ilyet és mindig negativ volt az eredmény .

2012. máj. 31. 09:54

Nekünk a fül orr gégész adott beutalót, és itt a rendelőben a laborban meg tudták nézni fű fa félékre.

Erre nem kellett várni.

Ez negatív lett, utána kerültünk gasztroenterológiára, és itt derült ki az ételallergia.

11. encifinci (válaszként erre: 10. - 7823df1f23)
2012. máj. 31. 09:50
Elhsizem,sztem kár gyógyszert beletömni.Az igazság a vérvételt sem csinálják meg mindenre..kitudja mire allergiás...sztem mielőbb próbáljatok eljutni allergolgushoz,jobb ötletem nincs akár magán úton is.
10. 7823df1f23 (válaszként erre: 8. - Encifinci)
2012. máj. 31. 08:48
de akkor mitől???sajna ez a köhögés nálunk is meg van..de sem a szeme nem viszket sem a füle..csak köhög,hogy majd bele szakad...és húsvét óta nem tud kikeveredni a takonyból..már túl vagyunk 2 antibiotikum kúrán és egy halom másik gyógyszeren..2 napig jól volt,de ma megint köhög:(már annyira elegem van..mást sem csinálunk,mint orvoshoz járunk,orrot fújunk,gyógyszert eszünk..úgy sajnálom már szegényt:(((
2012. máj. 30. 21:26

Szia!Hivd fel a gyerekpulmologiát a közeli korházban kéj időpontott tök mindegy milyen évszak van megcsinálják vérből a legjobb de itt csak léguti allergiát néznek időpont igy is 2 hónapra kapsz lehet akkor kérni kell egy beutalott előtte házidokitol mond meg megkérted az időpontott ki kell adnia .Ha gyogyszert adol neki cetirizin vagy aerius vagy zinnat akármilyen allergiagyogyszert elötte 2 héttel hagyd abba bár ha vérből veszik nem befolyásolja az eredményt de ha csöpögtetősen csinálják a karjára cseppeket adnak akkor ha allergigyogyit szed befolyásolja az eredményt.

Ha tudsz jo magánrendelőt hamarabb megvan de az anyagilag huzosabb.Mi is allergiásak vagyunk mindkét fiam az egyik 9 a másik 6 éves !

8. encifinci (válaszként erre: 5. - Bucika06)
2012. máj. 30. 18:28
sajna ilyen helyekre kell beutaló,nekem ano a nagy május 1-én kezdett köhögni kapott millió antibiotikumot aztán semmi nem hatott,majd minden éjjel addig köhögött míg nyálkát hányt,semmi mást kaja sem jött ki csak nyálka de szinte szinte fulladásik,ha jól emlékszem aug elejére volt időpontunk, mi is aeriust kaptunk meg tán singulart,de már nem is emlékszem,de az biztos hggy a 3 szemtől már jól volt..pedig a vérvétel nem is mutatott allergiát,mostanra már csak bőrtesztet csinálnak nála és nem allergiás,de a másjus és a november a köhögős.
7. 7823df1f23 (válaszként erre: 5. - Bucika06)
2012. máj. 30. 13:27

nekünk is van rá gyanú,hogy allergiás a kislányom..amíg nem tudunk menni a vérvételre(mert elég sokat kell várni,amihez beutaló kell),addig mi kaptuk az Aeriusz nevű szirupot...


[link]


házi doki is fel írja...annyi,hogy amikor mentek az allergia tesztre,akkor egy héttel előbb abba kell hagynia szedését..kérdezz rá....nem álmosítja gyereket,nem okoz pluszt neki..legalább is nekünk úgy tűnik beválik...

2012. máj. 30. 13:11
gyermek pulmanológián.kell beutaló a házi orvostól.
5. Bucika06 (válaszként erre: 4. - Encifinci)
2012. máj. 30. 13:08
Az a baj hogy ez a hülye doki is mondta hogy biztos az és meg kellene csináltatni neki de most már majd csak télen vagy tavasszal érdemes,erről már lecsúsztunk igy nem adja ki a beutalót.És egész nyáron majd kínlódunk?Nem lehet ezt valahogy kikerülni,mert mégegyszer már nem akarok összeveszni a dokival ez miatt mert hiába hadakoztam vele nem adta ki a beutalót?
2012. máj. 30. 13:01
allergológián és igen általában beutalóköteles és jó sokára szoott időpont lenni,gyerekdokitól érdeklődj vagy magánrendelés is biztos van de horror áron
2012. máj. 30. 13:01
Igen kell hozzá háziorvosi beutaló. Kisfiamnak a kórházban vették le a vért.
2012. máj. 30. 12:59
Ugy néz ki,hogy az 5 éves fiam allergiás.Minden tünete meg van amióta beindult a pollen szezon.Hol tudom neki megcsináltatni az allergivizsgálatot és kell e hozzá beutaló?
2012. máj. 30. 12:57
Hol csinálnak gyereknek allergiavizsgálatot és kell-e beutaló?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook