Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hol aludjon az újszülött baba? fórum

Hol aludjon az újszülött baba? (beszélgetős fórum)


1 2
48. nana21 (válaszként erre: 47. - Zsüly18)
2012. dec. 11. 08:24
Általában ott van :) kivéve ilyenkor reggel,a hajnali 5 órás szopinál mindig ideteszem magamhoz :) De éjszaka a saját ágyikójában alszik okosan :)
2012. dec. 6. 04:03
külön ágyba,de egy szobába,szerintem
46. nana21
2012. dec. 5. 22:52

A kérdésre megvan a válasz,az ágyunk végében van a kiságyikó abban alszik kisfiam és hajnalban az 5 órás szopinál költözik be egy kis szunyára mellém :) így mindenki pihen az éjszaka de azért egy kicsit együtt is alszunk :)


Mindenkinek köszönöm szépen a segítséget,javaslatokat! :)

45. nana21
2012. nov. 7. 20:22
:) Hát az is könnyen megeshet :) Bár ha szerencsém van és anyura "ütöttem" akkor még várhatok vagy 50 éves koromig az első ősz hajszálakra :) Mondjuk március óta nem festem a hajam,előtte majd 10 évig mindenféle színekben pompáztam :)
44. moonlight13 (válaszként erre: 43. - Nana21)
2012. nov. 7. 20:12
Lehet, hogy nem leszel kopasz, csak megőszülsz! Arra viszont ott a hajfesték! :)
43. nana21
2012. nov. 7. 19:58
Hmmmm...Lehet,hogy teljesen igaza van :) Eddig is aggódós fajta voltam,míg tini korunkban párom sokat járt bulizni akkor is "halálra" tudtam aggódni magam,meg a Hugomon is...Lehet,hogy kopasz leszek mire megöregszem :D
42. moonlight13 (válaszként erre: 41. - Nana21)
2012. nov. 7. 19:48
Egy barátnőm mondta: onnantól, hogy van egy gyereked, soha többet egy nyugodt perced nem lesz, mert mindig lesz min aggódnod. :)
41. nana21 (válaszként erre: 40. - Moonlight13)
2012. nov. 7. 08:11
:) Ezen már nem izgulok :D Azt hiszem teljesen igazad van! :)
40. moonlight13 (válaszként erre: 39. - Nana21)
2012. nov. 6. 19:57
Ne izgulj, többet nem fogsz olyan mélyen aludni, mint lánykorodban! :)
39. nana21 (válaszként erre: 38. - Moonlight13)
2012. nov. 5. 21:36
Hát az könnyen előfordulhat :) Lehetséges,hogy nemsokára le is teszteli az alvásmélységemet majd a picike :)
38. moonlight13 (válaszként erre: 37. - Nana21)
2012. nov. 5. 21:18
Majd elmúlik a mormotaságod egy gyerek mellett! :)
37. nana21
2012. nov. 4. 21:04
Gondolom mennyire aggódhat ilyenkor az anyuka!Nálunk első baba lesz így még nem érzem a bőrömön de abból kiindulva,hogy aggódós fajta vagyok.... :s Néztem,egy céget neten ahol lehet kölcsönözni bébiőrt is azt hiszem,ha szükség lesz rá biztos,hogy használni is fogjuk.Nálunk párom az aki minden zajra felébred én túl mormota fajta vagyok (voltam eddig).
36. moonlight13 (válaszként erre: 35. - Moonlight13)
2012. nov. 4. 11:40
..volt amikor úgy ráztak fel...
35. moonlight13 (válaszként erre: 34. - Nana21)
2012. nov. 4. 11:40

Én még így is alig mertem elaludni, hogy egy szobában voltunk, mert tudtam, ha egyszer rosszkor nem ébredek fel, akkor annyi! Ebből kifolyólag annyira kimerültem, hogy amikor úgy ráztak fel, mert nem ébredtem fel arra sem, hogy a gyerek sírt, mert etetnem kellett.

Ezért viszont nagyon jónak találom a bébiőr készüléket. Az én időmben még ilyen nem nagyon volt, vagy csak külföldről horror áron.

34. nana21 (válaszként erre: 32. - Moonlight13)
2012. nov. 3. 22:02
Hát igen,gondoltam erre én is :( Anyukám azt mondta,hogy egy nap milliószor kellett átöltöztetnie mert annyiszor buktam...gondolom ez nemcsak napközben történt meg.Így belekalkuláltam én is ezt a lehetőséget.Remélem azért a történelem nem ismétli meg magát ennyire :)
2012. nov. 3. 09:54
sziasztok, hát nálunk érdekes volt, mert amig terhes volt külön laktam élettárssal, ott saját szobát szeretünk volna a kicsivel,d e aztán szűlés előtt szétváltunk, s visszaköltöztem anyuékhoz, ott persze csak egy szoba volt számunkra,s valahogy a pici mindig kicsit hányt, én nagyon megijedtem ettől, nehogy megfiulladjon, mert volt hoyg letüdőzte, pedig midnig rendesen megbüfiztettem, így aztán magam mellé vettem az ágyba ( franciaágy), mindig hasra fektettem utána, s valahoyg így beszokott hozzám, persze maíg egyedül voltam nem is volt ezzel baj, aztán elköltöztem a szüleimtől, amikor a kicsi 3 éves volt, s ott saját szobát kapott, azt hittem nehéz lesz kiszoktatni az ágyból, de egyáltalán nem, elmondtam neki ez az ő szobája, saját ágya van, s ennyi, azóta megházasodtam,de még a mai napig reggelente hozzánk jár be kicsit bujni :D Most 4 éves, vagyis lesz holnapután :D
32. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Nana21)
2012. nov. 2. 21:40

Látom,megoszlanak a vélemények, de azért elmondom a saját történetemet. A fiam konkrétan háromszor akart megfulladni a kiságyban, és ha akkor éppen nem ugrok azonnal, már megfulladt volna.

Vannak "bukós" babák, és hiába büfiztettem én akármeddig, kaja után kb. 1-2 órával jött belőle vissza, amit viszont rendszeresen letüdőzött.

Végülis dönteni mindig a szülőknek kell az alvás ügyében, de a babák is nagyon különbözőek!

31. Cippora (válaszként erre: 26. - Nana21)
2012. nov. 2. 21:22
Meg nem is egészséges a túl meleg (már ha van választási lehetőség mert nyáron ugye annyi amennyi)
2012. nov. 2. 20:29

Amíg szoptattam sokkal jobb volt h velünk volt egy szobában és csak ki kellett venni az ágyból,nem kellett átrohangálnom másik szobába...

Most is velünk van még,5 hónapos,és szerintem még marad is,természetesen csakis a saját ágyában!!!Ebből az egyből nem engedek.Ha fel is zaklatja magát akkor kiveszem megszerizem,de utána megy vissza a sajátjába.

Én sokkal nyugodtabban alszom h hallom h ott szuszizik pár méterrel arrébb.


És nálatok ha a fűtés miatt se mindegy akkor szerintem nyugodtan legyen veletek,de ezt úgyis megtapasztalod majd h a picinek és neked is mi jobb!Meg persze apának is :)

29. kisj
2012. nov. 2. 20:07
Ha van külön szoba a babának, akkor jobb, ha a kezdetektől külön alszik.
28. kukucz
2012. nov. 2. 19:19

Szia!Egy kis olvasni való a témában.Persze megoszlanak a vélemények,ahány gyermek annyi igény:-)

[link]

Jó egészséget a kis családotoknak!

27. nana21
2012. nov. 2. 19:17
:) Köszönöm a válaszokat,tapasztalatokat!A külön szobácskát azért gondoltuk mert így kapásból azokat a zajokat szokná meg amiket egyébként a ház másik szobáiban nem hallani(pl ott van mellette a fürdőszoba,áthallatszik a falon valamennyire ha valaki odabent szöszmötöl).A külön szobában alvást természetesen úgy gondoltam,hogy velem lenne a babóka :) Most a tapasztalatok/vélemények ismeretében úgy beszéltük meg apukával,hogy velünk lesz a kályhás szobában a saját kis ágyikójában (vagy mózesben) aztán ha nagyon zavarjuk apukát (aki mellesleg rossz alvó és a munkájából kifolyólag a legváltozatosabb időpontokban megy dolgozni hajnali 2-től este 23-ig) akkor ő megy majd a konvektoros szobába szunyókálni mi pedig maradunk.Aztán nyáron ha sikerül addig félretenni rakatunk a másik szobába is cserépkályhát,hogy jó meleg legyen mindenhol :)
26. nana21 (válaszként erre: 25. - Cippora)
2012. nov. 2. 19:17
Igen,mi is úgy gondoltuk,hogy nem csinálunk nyári kánikulát mi sem tudunk benne megmaradni hát még egy picúrka...Meg olyan nagy melegbe nem is lehet rendesen aludni..
25. Cippora (válaszként erre: 23. - Nana21)
2012. nov. 2. 19:12
20-21 fok az ideális,ha a cserépkályhás szoba mellett döntötök sem fűteném fel,csak 22 fokra.
24. timycat (válaszként erre: 23. - Nana21)
2012. nov. 2. 18:58
ennek fényében egyértelmű a közös szoba
23. nana21 (válaszként erre: 19. - Cippora)
2012. nov. 2. 18:57
A cserépkályhás szobában kánikuláig lehet fűteni,a napközbeni átlag 22-24'C kb.Általában kora délután gyújtunk be így kb 17-19 óra felé tetőzik a meleg :) A másik szoba csak egy picit kisebb (a kályhás az kb 5x5m-es) de azt nem lakjuk,vendégszobaként funkcionált így szerintem nem kevés gáz elhasználásával lehetne tartani a 20'C-ot.
22. 447396604e (válaszként erre: 21. - Shilladora)
2012. nov. 2. 18:55
nálam pont fordítva volt. első nap velünk aludt, senkinek sem volt jó. sem a gyereknek, sem pedig neünk. másnap ment szépen a saját szobájába, aludt mint a bunda.
21. shilladora (válaszként erre: 16. - Mkriszti81)
2012. nov. 2. 18:52

pont fordítva.

sosem volt külön, sosem volt csendben, és az elmúlt hónapok során hallotta a horkolást, szívverést.

nem tehetetlen, tud üvölteni, nyöszörögni, sirdogálni, és felnőtt fejjel sem alszom külön a páromtól, csak összebújva, és akkor alszom nyugodtan, ha hallom a szuszogását, ahogy a lányom pici korában az övét is jó volt hallani. mellettünk aludt a nagy mózeskosaras babakocsiban, csak átnyúltam, megérintettem, és megnyugodott, vagy épp csak mocorogni, cuppogni kezdett, már vettem is cicire, sosem sírt, és én is, párom is nyugodtan tudtunk pihenni.

2012. nov. 2. 18:50
Egyetértek sara1986-tal, a csecsemőnek a szülei mellett a helye. A babának állandó anyai közelségre és meleg szobára van szüksége. A lányom 1 éves múlt, de jól megvagyunk együtt. Ha eljön az ideje, külön szobába megy majd.
2012. nov. 2. 18:44

Én a különre szavazok,természetesen csak úgy hogy a szobája közel legyen,légzésfigyelővel.Mindenki jobban,nyugodtabban alszik így!Legalábbis mi így tettünk.2 hónapig egy szobában aludtunk,de ez senkinek nem volt jó,a lányomnak sem,mikortól külön szobája lett jobban aludt.


A konvektoros és a cserépkályhás szobában külön-külön mennyi lenne a hőmérséklet?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook