Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyha egy szakember ingyen felajánl egy szolgáltatást elfogadnád? fórum

Hogyha egy szakember ingyen felajánl egy szolgáltatást elfogadnád? (beszélgetős fórum)


28. globus (válaszként erre: 22. - Epresturmix)
2021. szept. 12. 11:33
Van olyan is nekem, hogy 1x segített, aztán 25 éve szívességeket kér...😁
27. Bichi (válaszként erre: 24. - Andi6020)
2021. szept. 12. 11:28
Igaz, csak akkor az annyit is ér...
26. Scherlock (válaszként erre: 17. - Globus)
2021. szept. 12. 06:09
Ilyenre nem gondoltam.
25. unom
2021. szept. 11. 21:07
A szolgáltatásnak nincs köze valamilyem MLM-hez?
24. andi6020 (válaszként erre: 18. - Bichi)
2021. szept. 11. 21:03
Ami nem tárgyiasított, azt sokkal egyszerűbb ingyen adni.
23. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 1. - Drflora)
2021. szept. 11. 21:01

Miért vagy ennyire bizonytalan, vagy bizalmatlan?


Lehet, hogy szimpik voltatok egymásnak, vagy már korábbról ismered. Ez sztem eléggé a kapcsolatotoktól is függ, vagy imponált neki, hogy elismered és érdeklődsz és esetleg tudja is, hogy nem engedheted meg magadnak.


Lehet, hogy elmennék, de biztosan viszonoznám. Vagy simán fizetnék neki, akár vmivel kevesebbet is, mondjuk 20e Ft-ot, most csak mondtam vmit. Elhívnám ebédelni, ha akarok ismerkedni. Vagy hagynám a francba, ha túl kedves és nyomul hosszú távú kuncsaft szerzés miatt.

2021. szept. 11. 15:19

35 ezret elenged. Szívjóságból. Na persze…

Ezekben rohadtul nem szoktam hinni. Ha elenyésző a segítség, mint ahogyan írták (szilikonozott meg kicserélt egy csavart) az nagyon más. Azt elfogadom. Nagyobb tételt én kifizetném és menjen mindenki a maga útjára. Én rám ne akaszkodjon, mert tartozom neki.

2021. szept. 11. 15:14
Az attól függ, hogy ismerem-e? Ha nem, én nem. Úgyis vár vissza cserébe valamit, nehogy aztán olyat kérjen ami nekem esetleg kényelmetlen lesz, vagy nem lesz egyenlő értékű. Azt sem szeretném ha rám akaszkodna a későbbiekben. Szóval ha csak ismerem.
20. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Globus)
2021. szept. 11. 13:33
Még annyi se! :))
2021. szept. 11. 13:09
Igen, természetesen. Nagyon sokszor kapok dolgokat, és én is sokszor segítek. Nem minden forog a pénz körül.
18. Bichi (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2021. szept. 11. 12:22

Ez mondjuk teljesen más, mint egy olyan szolgáltatás, ami nem tárgyiasított, és amúgy 35 ezer lenne óránként.

Olyan már nekem is volt, hogy egy zippzárt, vagy csattot ingyen megcsinált a mindenes bácsim, de neki nincs ilyen óradíja...

17. globus (válaszként erre: 11. - Scherlock)
2021. szept. 11. 11:24
Az nem baj, ha nem adja vissza. Csak hátba ne döfjön ugyanaz.
16. globus (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2021. szept. 11. 11:22
Akkor biztosan 35 éves voltál 🤣🤣
15. globus
2021. szept. 11. 11:21
Nem. Ingyen ebéd nincs.
14. bianna
2021. szept. 11. 11:21
Igen
13. andi6020 (válaszként erre: 1. - Drflora)
2021. szept. 11. 11:19

Kb 2 hete nekem ingyen megjavította a szerelő a kávéfőzőmet.

Igaz csak egy pöcköt kellett megnyomni, és 5 perce ment el rá kb, de mivel a gép nálam nem működött, és miután visszaadta tökéletes volt, lehet nevezni a folyamatot javításnak. Meg is zsírozta, kétszer telefonált, tehát szigorúan véve beki volt velem költsége. Nem fogadott el egy vasat sem.


Sajnos kezdünk elszokni tőle, hogy nem minden és minden eset a pénzről szól, plusz vannak önzetlen emberek, és a kevésbé önzetleneknek is lehetnek jó pillanatai.

2021. szept. 11. 11:00

Anno kihívtam a tv-szerelőt, mert hirtelen se kép, se hang. Kijött, megnézte, kérdem tőle, hogy kb. mennyibe fog kerülni. Erre elkezdett közeledni hozzám, mosolyogva: majd lerendezzük ezt, ne aggódjak a pénz miatt.

Kinyitottam neki az ajtót, hogy nagyon gyorsan takarodjon kifelé...

2021. szept. 11. 09:39

Igen, miért ne?


Én is sokat segítettem, teszem most is. Az Élet csak visszaadja a jót. :)

10. BeauIieu (válaszként erre: 1. - Drflora)
2021. szept. 11. 09:08
En tudnam a viszonyulasbol mit var a mask fel.
9. tumbo2 (válaszként erre: 6. - 71ddaa07fa)
2021. szept. 11. 09:06
én sem.ingyen nincs semmi
8. BeauIieu (válaszként erre: 1. - Drflora)
2021. szept. 11. 09:03

Nekem "ingyen" szilikonoztak, es furtak, csavaroztak. A butor szallitas is meg van oldva amig itt elek. Csak mert lattak, hogy dolgozok, mint egy gep, es mellette kedves vagyok.


Es ha mar segitettek, vagy megegyeztunk, neha a kaszanal egy tetellell kevesebbet fizetnek, mert az majd megy a szemelyseti kajahoz.


Semmi nincs ingyen.


De... Egy a parbol: kifizettem egy ismeretlen srac vonatjegyet, mert ssokkk lett bolna a buntetes. Szerencsetlen elhagyta a tarcajat minden irattal, vonatberletel, bankkartyaval, de haza kellett jutnia aludni 10 ora utan.

Es amugy visszakuldte a vonatjegy arat par het mulva.

7. simple (válaszként erre: 1. - Drflora)
2021. szept. 11. 08:19
Valamit biztos akar cserébe, csak mismásol.
2021. szept. 11. 08:07

Biztos, hogy nem. Tudom ez az én hülyeségem, de én egy hamburgert nem fogadnék el ingyen.

Lehet, hogy ez a korábbi munkámból adódik, de sosem szeretek adósa lenni senkinek.

5. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Drflora)
2021. szept. 11. 06:16

Mondd meg neki, hogy ekkora értékű munkát a mai világban nem szokás ingyen elvégezni, tudod hogy mindennek ára van. Játsszon nyílt lapokkal, mit akar kapni cserébe!

Ha ezt nem teszi meg, vagy kifizeted neki a 35 ezret, és azt csinál a pénzzel amit akar (jótékonykodik vele, akármi) vagy keresel másik szakembert.

2021. szept. 11. 05:50
Gondolom egy stílus tanácsadás vagy ilyesmi a téma. Lehet, hogy ingyen van, de olyan nincs....utána lehet, hogy azt kéri, hogy reklámozd, vegyél részt fotózáson vagy bármi, nem anyagi jellegű viszonzást.
3. kalmanka511 (válaszként erre: 1. - Drflora)
2021. szept. 10. 23:03
Haszáld ki. Ilyen az életben nem lesz többet úgysem. :D
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Drflora)
2021. szept. 10. 22:54
Bár nem tudjuk miről van szó, de szerintem semmi nincs ingyen....
2021. szept. 10. 22:01
Egy szakemberrel beszélgettem és felajánlotta nekem a szolgáltatását ingyen. Egy ilyen találkozás egyébként kb 35.000 forintba kerül. Igazából én nem kértem ingyen egyáltalán, csak a beszélgetésünk során egyszer kitért rá. Először azt mondta 80%os áron elvállalna aztán pedig azt mondta úgy döntött teljesen ingyen nagyon szívesen fogad és találkozik velem. A szakmában nagyon elismert egyébként, nem szeretném leírni pontosan a szolgáltatást de inkább ilyen nőies dolgokra gondoljatok. Az ilyen fajta tanácsadásra szerintem leginkább nők járnak. Mit tegyek? Egyébként anyagilag nem mondanám,hogy megengedhetem magamnak de valahogy kifizetném. Vigyek esetleg cserébe valamit? Pl mézet vagy valami hasonlót? Te mit tennél? Vagy ragaszkodjak ahhoz,hogy fizessem ki a szolgáltatás valós árát? Egy nagyon kedves hölgyről van szó, és ez a találkozás nagyban hozzájárulna az önbizalmamhoz és legalábbis tudatosabban is vásárolhatnék ruhákat,sminket stb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook