Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan zajlik le egy válás? fórum

Hogyan zajlik le egy válás? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. dec. 1. 14:14
Törölték a témámat, mivel itt van ez így áttették ide! Pedig mielőtt feltettem volna a kérdést, kerestem a keresőbe, nem találtam! Na mind1! Végig olvastam, amit idáig írtak, mostmár nagyjából sejtem hogy zajlik!
2008. dec. 1. 13:57
Van gyerek, közös a ház, és megbeszéltük, hogy megegyezünk! Erre azt mondta szól egy üdgyvéd ismerősének, hogy amiben megegyeztünk ő írja alá!
2008. dec. 1. 13:57
Ha van gyerek, akkor min. 2 tárgyalás. Ha huzavona van a vagyonmegosztás körül vagy a gyerekelhelyezéssel, akkor akár évekig is elhúzódik az ügy.
2008. dec. 1. 13:56
A mivel jár kérdést pontosítanád?
2008. dec. 1. 13:56
Húúú ez nem egyszerű kérdés. Függ attól van-e gyerek, vagyon, meg tudtok-e egyezni a vagyonmegosztásban, stb.
2008. dec. 1. 13:54
Mivel jár egy válás, hogy zajlik?
27. supin (válaszként erre: 24. - Fa3d5b4d84)
2008. nov. 25. 09:32
Pontosan!!
2008. nov. 25. 09:06
Még nem váltam el, pedig lassan 40 év együtt élünk.
25. irde (válaszként erre: 20. - Jay néni)
2008. jún. 23. 12:46
Január elseje óta nem kell szja-t fizetni, ha olyan ingatlant adsz el, ami több, mint 5 éve a tulajdonodban volt.
24. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 18. - Jay néni)
2008. jan. 28. 10:23
Bocs, de rosszul tudod. A bontópert el sem indítják, amíg a 12.000 forint illetékbélyeg nincs ráragasztva a keresetlevélre. Ha valaki anélkül küldi be a lakhely szerint illetékes bíróságra a keresetlevelét, kapásból felhívják hiánypótlásra. Ha nem rója le az illetéket, elutasítják a keresetlevelet. Nincs szerepe itt az adóhivatalnak.
23. Rozália (válaszként erre: 22. - Donyta)
2007. okt. 31. 12:24
Együtt bementek a bíróságra fogadóórán és ott a fogalmazhó megfogalmazza nektek a válóperes beadványt. A többit ő elmondja.
22. Donyta
2007. okt. 31. 11:26

Sziasztok: En is kerdezhetnek arrol, hogy ha kozos megegyezessel megy a valas, akkor mit kell tenni<

Koszonom>

2007. aug. 23. 15:52
azt hiszem kezdem érteni.
20. Jay néni (válaszként erre: 17. - 5aa90c5d3b)
2007. aug. 23. 15:45

Más illeték fizetés akkor merülhet fel, ha nem 50-50%-ban szándékoztok megosztozni a vagyonon. Illetve az egyik fél követeléssel lép fel a másikkal szemben, pl: nem csak a ház felét akarja hanem mondjuk haszonélvezetet a másik felére ez már plussz vagyoni jog.

Ha eladjátok a lakást akkor nem illetéket fizettek, hanem adózni kell utána, SZJA-t kell fizetni az adott évi adóbevallásban, és az eladási értéket csökkenti a szerzéskori érték, az akkor fizetett illeték stb.

19. 5aa90c5d3b (válaszként erre: 18. - Jay néni)
2007. aug. 23. 15:45
köszi:)
18. Jay néni (válaszként erre: 17. - 5aa90c5d3b)
2007. aug. 23. 15:42
Az illeték egyszer 12000. Elvileg 50-50%-ban kell fizetni, de az szokta fizetni aki beadja a keresetet. Ha "elfelejti" megfizetni az illetéket, akkor 50-50%-ban terheli az adóhivatal.
17. 5aa90c5d3b (válaszként erre: 16. - Jay néni)
2007. aug. 23. 15:17

és ez magyarul? Nem nagyon tudtam megfejteni a lényeget.

VAgyis 2 szer kell az illetéket fizetni? és ha eladnánk a lakást azután ismét illeték?

vagyonjog érvényesítés ??? (ingó dolgaink) után ismét illeték fizetés?

vagyis hogy is van ez?

16. Jay néni (válaszként erre: 15. - 5aa90c5d3b)
2007. aug. 23. 15:06

A hatályos illetéktörvényből:

"43. § (1)[124] A házassági bontóper illetéke 12 000 forint.


(2) A házassági perben érvényesített lakáshasználat rendezése iránti igény, valamint az egyező akaratnyilvánításon alapuló bontóperben a házastársi közös vagyon megosztása iránti igény esetében ezek pertárgyértékét az illeték megállapításánál nem lehet külön figyelembe venni. Ha a fél egyéb vagyonjogi igényt érvényesít, ez után csak a házassági per illetékét meghaladó részt kell megfizetni."

2007. aug. 23. 14:59

gyerek nincs csak egy jó kis hitelre vásárolt lakás.

Az ügyvéd milyen esetekben szükséges? Ha nem egyeznek a felek????

Akkor elvileg egy kb 8000-es illeték (ami mostanra lehet hogy 20000 ? ) És ezt az illetéket mindkét félnek vagy csak a kezdeményezőnek kell fizetni?

14. Rozália (válaszként erre: 13. - 5aa90c5d3b)
2007. aug. 23. 14:54

Változnak a költségek, ahogy az illetékek változnak.

Van egyszer egy régebben 8 ezer Ft-os illeték, amikor beadod/játok a válókeresetet.

Ha ügyvédre is szükséged van, az megmondja, mennyiért vállalja.

DE! Minden bíróságon van egy nap, amikor fogadóórát tartanak, el lehet menni, konkrétan meg lehet tudni, az semmibe nem kerül, az idődön kívül.

Ha úgy gondolod, ügyvéd nélkül is megy, és teszem azt te adod be a válókeresetet, akkor szintén az említett fogadóórai nap a legalkalmasabb, mert akkor ott vannak "fogalmazók", akik megírják a beadványt. Akkor kell az illetéket is leróni. Bocs, de arra nem emlékszem - nem én voltam a kezdeményező fél - milyen papírokra van szükség, de a szokásoson - igazolvány, lakcímkártya - kívül mindenképpen szükség van az eredeti, vagy a 3 hónapnál nem régebbi hiteles házassági anyakönyvi kivonatra, ha gyerek/ek is van/nak, akkor a szintén eredeti, vagy 3 hónapnál nem régebbi születési anyagkönyvi kivonatra.

2007. aug. 23. 11:19

amint észreveszem elég összetett ez a dolog.

de már más is túlélte

2007. aug. 23. 11:07
mrmint a 8ra a választ nemtom
2007. aug. 23. 11:06
nem tudom ssajna
10. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 6. - 5aa90c5d3b)
2007. aug. 23. 11:05

Van az a variáció,hogy hírdetitek,de amíg nem kel el,persze fizetni kell továbbra is,tulajdonrész alapján...ismilyeim ezt úgy csinálták,hogy havonta felét-felét,vagy egyik hóban egyik,másikban másik...persze ehhez bizalom kell...

egyik fél át is vállalhatja,ha anyagilag megteheti és ezt vagyonmegosztásnál figyelembe venni...vagy mittudomén.-)biztosan van több variáció,de a banki hitelt törleszteni kell,vagy kifizetni,az a lényeg...

2007. aug. 23. 10:24

és mennyi az eljárási díj? VAgy kiknek kell ilyenkor illetéket, vagy valamilyen díjat fizetni és milyen összegben?

Tehát mennyibe van egy válás?

2007. aug. 23. 08:02
Nekem is a férjem adta be a válókeresetet. Mindent szeretett volna elvinni - kivéve a gyerekeket. Még a nagyfiam autóját is követelte, mert közösen vettük neki... Bekeményítettem, ügyvédet fogadtam. Eltartott két évig, de azon kívül, hogy egy alu létrát és egy svédfogót ki kellett adnom neki, mást nem ítéltek meg. Igaz, neki meg nem kellett gyerektartást fizetnie. Megérte. Hűű, pedig az ügyvédje hogy próbált megfélemlíteni...:) Olyankor felálltam és otthagytam őket. Bevallom, csúnya válás volt. A házasságunk sem volt szép, hogy váltunk volna el szépen. A röhej az, hogy a válóper a volt férjem bosszúhadjárata miatt tartott két évig. Mert úgy gondolta, holott amikor elhagyott munkanélküli voltam, mert tönkrement a cégem, ahol 25 évig dolgoztam, pénzem egy fill. sem volt, mégis úgy gondolta, hogy majd ki lesz fizetve. Hát... ki lett. Én "csak" idegileg mentem tönkre. És rettenetesen szégyenlem magam a mai napig, hogy egy ilyen emberrel kötöttem össze az életemet!:(
2007. aug. 23. 07:55
Mi ügyvéddel intéztük a dolgot, annak ellenére, hogy mindenben megegyeztünk. Augusztus végén az ügyvéd beadta a válókeresetet a bíróságon, október elején meg volt a végzés a válásról. A lakás maradt közös tulajdon (egyelőre), annak ellenére, hogy én elköltöztem. Nem muszáj mindent "vagyonmegosztani", csak reálisan kell megállapodni. Persze ez csak akkor megy, ha kulturált felek kezdenek válásba.
2007. aug. 23. 07:49

és mi van akkor ha közös lakásunk van, amint még több millió hitel van? Ilyenkor el kell adni a házat és azonnal rendezni a bankkal az adóságot? És mi van akkor ha nem tudjuk eladni? Akkor elválunk és törlesztjük a hitelt továbbra is??? VAgy válás esetén hogyan rendezik ezt a "problémát"

GYerek nincs, szocpol nincs, csak a banki hitel.

2007. aug. 22. 16:09
Én adtam be a váló keresetet,három példányban írtam meg.Közös vagyonunkat ügyvéddel intéztük.A gyerekeken már nem kellett osztozkodnunk,hiszen már nagyok,voltak.A férjemet a fiam hozta,én a lányommal mentem a tárgyalásra.Júniusban váltunk,ilyenkor mennek szabira a birók,bírónők.Nekünk az utóbbi volt és gyorsan ment.Megkérdezte,hogy akarunk-e békülni.A válaszunk nem volt.Azonnal kimondták a válást.
2007. aug. 22. 15:36

Nekem a férjem adta be,ő intézte ezeket.Én az én verziómat írom le,sok elvált van,biztosan írnak majd más dolgokat is...Novemberben adta be a válópert hivatalosan,februárra kaptunk egy időpontot a bíróságra,mivel volt közös vagyon,gyerek,két alkalom volt,unokatesómnak csak egy,náluk nem voltak ezezk.

Szóval neki volt ügyvédje,az első alkalommmal megkérdezték el akarunk e mindketten vállni,stb sablonszöveg és kitűzték a köv alkalmat áprilisra.

Ezután az ő ügyvédjénél megcsináltuk a vagyonmegosztást,megállapodtunk a gyerekelhelyezés,látogatás,tartásdíj kérdésében.

Ezeket a bíróságon áprilisban szóban is el kellett mondani,ezekről kérdezgetett a bírónő,majd kimondta a házasság felbontását,mivel lemondtunk a fellebbbezési jogunkról,azonnali hatállyal...nálunk egyszerüen,vita nélkül ment,vannak bonyolultabb válások,sőt...emiatt majd tutira ír más is,nálunk így történt...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook