Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan zajlik egy nyelvvizsga? fórum

Hogyan zajlik egy nyelvvizsga? (tudásbázis kérdés)

5. Mse04 (válaszként erre: 2. - Vikyci)
2014. aug. 7. 06:22
Szia! De igen. Le is töltöttem, gyakorolok is.
4. Kira88 (válaszként erre: 1. - Mse04)
2014. aug. 6. 20:12

Ha általános (nem szakma) egynyelvűre mész, akkor:


[link]

2014. aug. 6. 19:48

Szia!


Az írásbelire nem is igazán emlékszek már, de azt hiszem, a kettő külön napon volt. Bár lehet, hogy hülyeség...

A szóbeli jobban megmaradt. Ismeretlenek voltak a többiek, ábécé szerint haladtunk a névsorban, így kaptam a páromat is. Mi párban dolgoztunk. A vizsgáztatóink rendesek voltak, mintha nem is figyeltek volna ránk, beszélgettek egymás között angolul.

Szóval mi szituációkat húztunk, arról kellett beszélni. Meg kérdezgettek is külön-külön tőlünk. Baromira izgultam, de megnyugtatóak voltak a vizsgáztatók.

Ez TELC volt.

Sok sikert kívánok előre is, biztos menni fog! :)

Ma olvastam egy könyvben: "Csak semmi izgalom! Csak semmi nyugalom!" :D

2014. aug. 6. 19:41

Szia!

Nem tudom mennyire tudok segíteni, mert nekem üzleti nyelvvizsgáim vannak, de olyan nagy különbség a folyamatban szerintem nincs.

Szóbelin először pár mondatban beszéltetnek magadról, ki vagy, honnan jöttél, mivel foglalkozol... Utána nekem az üzletin húzni kellett témát, beszélni róla, volt diagramelemzés (ez sima nyelvvizsgán nincs, gondolom helyette képet kell húzni és arról beszélni), és volt szituáció.

Írásbelin pedig ésszerűen megoldod a feladatokat, utána közvetlenül van a magnó.

Nem tudsz letölteni próbanyelvvizsgát abból a fajtából, amire mégy?

2014. aug. 6. 15:20
Sziasztok! Van valakinek tapasztalata nyelvvizsga ügyben? Én a hónap végén megyek BME egynyelvűre és nagyon izgulok. Arra lennék kiváncsi hogy mi a menete a szóbeli és az irásbelinek. Remélem sikerül, mert nem vagyok egy "nyelvész zseni".

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook