Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan zajlik a terhesgondozásba vétel? fórum

Hogyan zajlik a terhesgondozásba vétel? (tudásbázis kérdés)


8. papája (válaszként erre: 1. - Sziszoka25)
2019. jún. 15. 15:14

Emili85 hozzászólásával értek egyet.

Fölösleges bárkit is fogadni és pénzt kidobni.

Első gyermekemnél fogadtam orvost, kár volt, hihetetlenül bunkó volt és semmiben sem segített.

Másodiknál nem fogadtam senkit, de ügyeletben épp az a bunkó volt, akinél az elsőt szültem. Most is bunkó volt, de legalább nem"kellett" pénzt adnom neki.


Lányom első gyereknél fogadott dr.-t, Semmi extra nem történt, de sokba került.

Másodiknál ugyanezt a dr.-t fogadta meg. A dr. lekéste a szülést, így a szülést az ügyeletes vezette le teljesen korrektül. A fogadott dr. látta el a gátmetszést. Így mind a két dr. pénzbe került.


Szerintem fölösleges szüléshez dr.-t fogadni, az ügyeletes is levezeti, lehet, hogy még emberségesebben, mint egy ki tudja milyen állapotban, honnal előszalasztott fogadott dr.

7. ab3619a9cd (válaszként erre: 5. - Sziszoka25)
2019. jún. 14. 19:27

Én azt gondolom hogy felesleges pénzkidobálás!

Végig egy dokihoz jártam gondozásra és az épp ügyeletes dokinál szültem.

Kedvesek voltak, mindenben segítettek és a pénzem is megmaradt !

6. gabbbicica (válaszként erre: 5. - Sziszoka25)
2019. jún. 14. 11:09

Sok kórházban csak akkor fogadhatsz szülésznőt, ha fogadsz orvost is. Csak szülésznőt, orvos nélkül viszonylag kevés helyen engednek.


Szerintem először azt kellene letisztázni magadban, hogy mit szeretnél.


A, tb alapon, ott ahova tartozol szülni. Itt megkérdezheted, hogy lehet-e csak szülésznőt fogadni és eldöntöd.


B. kórházat választasz első körben, aztán keresel egy abban a kórházban dolgozó és szimpi dokit, akit megfogadsz és mellé szülésznőt is


C, kórház + doki


Nekem jó volt, hogy fogadtam szülésznőt is (nem Budapest) Mivel műszakon kívül jött be, így ő végig ott volt velem.

2019. jún. 14. 10:42
Köszi a válaszokat! Azóta kicsit tisztábban látom a dolgokat. Sikerült letisztáznom. Megtaláltam azt ahova területileg tartozom, jövő héten megyek felmerem a terepet. De őszintén izgulok mert nemsok jót olvastam arról kórházról.Tegnap voltam egy magán dokihoz aki egy vagyonba került És őszintén nem tetszett, nem elégedetten jöttem ki, nekem fontos h mint ember is kedves legyen. O a Szent Imrében vezeti a szülést, ott jobban eltudtam volna képzelni a szülést. Nah meglatszik. Első gyerkőcnél csak fogadott orvosom volt de a szülésznö igy is egy angyal volt. Van aki azt mondja érdemesebb szülésznőt fogadni mint orvost, ti mit gondoltok?
4. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Sziszoka25)
2019. jún. 14. 09:30

Ha azt szeretnéd, hogy menjen be a szabadidejében a szülésre az orvos, ha úgy alakul, annak az a módja, hogy kb. az elejétől a magánrendelésére jársz és felfogadod.


Zavaros a kérdésed, nem értem, mit szeretnél pontosan.


Ha tb alapon mész, bármelyik kórházba, akkor ott nincs válogatás, orvos választás. Aki aznap épp a rendelőben van, amikorra visszarendelnek, az néz meg. Amikor beindul a szülés, amelyik doki épp ügyeletben van/ a szülőszobára van beosztva, annál fogsz szülni.

3. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Sziszoka25)
2019. jún. 14. 08:50
Tb nőgyógyászati rendelésre oda mehetsz ahova tartozol. Védőnő ad kiskönyvet és vesz terhesgondozásba.
2019. jún. 14. 08:00

Szia!

Én ugyan nem pesti vagyok,de én se odajártam ahova tartozom.

Szabad orvosválasztás van,én úgy gondolom nem kötelezhetnek arra,hova menjél.

Egy orvost kéne találnod,gondolom kiskönyved már van,mert a12 hetes uh kötelező,azt csak doki kérheti.

2019. jún. 14. 07:27
Sziasztok, nemrèg költöztünk fel Budapestre és kicsit zavaros ez az egész nőgyőgyász választás, már voltam két magán rendelésen is egy vagyon, de emberileg sem jöttek be, most szülész nőgyőgyászt keresek, de nem értem csak oda mehetek ahova lakcím szerint tartozom vagy esetleg más kórházba is mehetek terhesgondozásra? kell hozzá beutaló? ha igen akkor kitől? hogyan működik ez. ha választok orvost végig magán rendelőbe kell járni? légyszi segitsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook