Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan zajlik a körülmetélés? fórum

Hogyan zajlik a körülmetélés? (tudásbázis kérdés)


22. vini01
2014. szept. 20. 23:23

Így zajlik:

Vigyázat műtéti felvtel!

Többféle modszer.

[link]


Így kell ápolni:

[link]


Ha minden jól sikerül így néz ki:


[link]


[link]


Felnött korban:

[link]

21. Avant gárdista (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2012. okt. 14. 21:41

Engem még kisiskolás koromban körülmetéltek és igazából csak a hátrányát látom, előnyét nem. Elég lett volna egy részleges metélés, vagy bemetszés, de az orvosok sokszor kényelmesek és egy gyors nyisszantással megoldják a dolgot "egy csapásra"... :(

A pici korban elvégzett műtét később látszik csak, hogy mennyire lett szép vagy ronda (már amennyire egy csonkolás lehet szép, ez talán mindenkinél más, de én úgy gondolom, mindenki úgy szép, ahogy született, ez a normális) és hát nálam később, már kamaszkoromban látszott, hogy cikkcakkos, ronda lett a vágás. A makk időről időre - valszeg az időjárás játszik ebben szerepet - kiszárad, kérges lesz, rossz tapintású, a felülete néhol hámlik újra meg újra. Elég ocsmány, foltos lett az évek alatt, nem is mutogatom sehol :(

Szerintem aki teheti, ne csináljon ilyet a gyerekével, mert én se vagyok ezért hálás. Még rosszabb, hogy mint kiderült, nem tudok még perelni se ezért, ráadásul ha megnyernék egy pert (ami tudjátok, hogy hogy megy Magyarországon, nyilván esély sincs rá) akkor se tudná nekem senki az előbőrt és a rajta levő többezer ideget visszaadni sehogy :(

Igazából az tény, hogy smegma nincs, de hát ha valakinek nincs karja, mert tőből levágják, akkor se azon agyal, hogy legalább nincs hónaljszaga. Én szívesen mosnám az előbőr alatt, ha lenne, mert akkor legalább az orális szexet élvezném, sajnos, mivel még feszül is a makkra föltapadt bőrrész merevedéskor, ezért csak síkosítóval tudok szeretkezni és a makkom akkor se érzékeny. Ezt hallottam már több más körülmetélttől is személyesen és a neten is többektől. Szóval, ha valakinek szűkülete van, akkor inkább tágítsa, ha lehetséges, krémmel, sok ideig, akármi van és ha műteni kell, akkor is válassza a bemetszést, vagy részleges metélést, hogy maradjon minél több az előbőrből, nem viccből van az se, ahogy semmink se viccből van a testünkön !

A körülmetélés valóban nem fáj amúgy, de nekem több évtized eltelvével is csak problémáim vannak, amit meg a műtét utáni hetekben érez az ember, arra nincs normális gyógyszer, az iszonyúan fáj.

Aztán az öltözőkben a tekintetek... a gyerekek kegyetlenek... alig vártam, hogy felnőjek, nem volt jó nekem körülmetélten suliban átöltözni meg ilyenek :(

20. 06bfdda89d (válaszként erre: 19. - Aki75)
2011. márc. 24. 18:46
Ok.:)
19. aki75 (válaszként erre: 18. - 06bfdda89d)
2011. márc. 24. 18:11
bocsi..elbénáztam.
18. 06bfdda89d (válaszként erre: 17. - Aki75)
2011. márc. 24. 14:04
Hasznos info,bár nem én vagyok a topikindító,azért kösz!:DDD
17. aki75 (válaszként erre: 16. - 06bfdda89d)
2011. márc. 24. 12:32

Hazánkban nem elfogadott "rutin" eljárás. A gyerek sebészeti osztályokon nagy számban végzik a beavatkozást. A fitymaszűkületben akár teljes körülmetélést, akár plasztikát végeznek a gyermek számára azonos beavatkozással jár.

Férfi szempontból tudok nyilatkozni, elviselhető...így ha a férjed számára fontos akkor essetek túl rajta. A legtöbb kisfiú megtapasztalja a letapadt fityma felrántásának procedúráját, az sem kellemesebb...és soksor visszatapad.

16. 06bfdda89d (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 15. 21:58

Áh...és ahol a kislányok csiklóit vágják ki?Nem indok a nagy szám...

Nem akarom a voksom túlzottan letenni,de az a 8.nap nem véletlenül lett kitalálva.Szóval annyiban egyetértek:kegyetlen kínzás lehetett és undorító,hogy turista-látványosságot kreálnak belőle még ráadásként...

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - 3436656412)
2011. márc. 15. 20:00
Amit láttál az kegyetlen lehetett, ilyen formában biztos nem csináltatnám, bár gondolom többmillióan átvészelték már.
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - 3436656412)
2011. márc. 15. 19:58
Ezt ha kórházi körülmények között végzik, akkor nem fog sem fájni, sem veszettül vérezni szerencsére. A gyógyulási folyamatra is kap fájdalomcsillapítót. Van akinél orvosilag indokolt a műtét, és úgy kezelik, mint akármelyik műtéti beavatkozást.
2011. márc. 15. 14:16

Mikor Tunéziába nyaraltunk,elmentünk kirándulni és épp egy ilyen szertartás volt az egyik helyen...

A gyerekek ordítottak,nagyon sírtak és nagyon vérzett(meglehetett nézni a szertartást,igaz nekem elég volt pár perc,rosszul lettem) Akkor azt mondtam,h beteg emberek..DE! HA valakinek ezt diktálja a vallása,akkor ez van...Viszont biztos,h fájni fog a kisfiadnak,a férjednek kell eldöntenie,hogy mennyire ragaszkodik ehhez,hogy a fia szenvedjen!

2011. márc. 15. 12:14
11. zebracsikó (válaszként erre: 8. - 5239d91094)
2011. márc. 15. 12:09

pedig fájni fog neki.

szegény baba.

10. 06bfdda89d (válaszként erre: 8. - 5239d91094)
2011. márc. 15. 11:55

Nem nagyon világos a szituációtok,így eltérő esetekre,eltérőn reagálnék:


Ha aktív izraelita:

1 hét és rendben lesz.Mazel tov!

Ha baba,akkor úgy sem tudod,hogy miért sír épp...:) Szóval nem fog extrán szenvedni.;)

Anno azért a 8.napon végezték,mert akkor valamiért jobban gyógyult(kevesebb vér,kevesebb fájdalom)Érdekes,nem?:)


Ha a zsidó hithez való visszatérés:

A férjed is átesett ezen,adott esetben:bevállalta ő is?Úgy fair(adott esetben)Azon túl: sok sikert hozzá.


Ha valami "megvilágosodottak" közé került,akik nem értik miről ír a Biblia:

Ne engedd,hogy ezt tegyék.


Összességében: egészségügyileg nem rossz opció.

9. 4c1a787e8f (válaszként erre: 8. - 5239d91094)
2011. márc. 15. 11:39

Ha a férjedet elfogadtad, akkor a lelkének, hitének ezen részét is el kell fogadnod...

Márpedig ehhez hozzátartozhat némi szenvedés is.. Bár nem hiszem, hogy ez ma, itt, komoly szenvedés lenne..

De azért nem lehet könnyű..

2011. márc. 15. 09:53
Koszonom a valaszokat. A ferjem miatt, vallasi okokbol van rola szo. Egy dolog tart vissza, meghozza az, hogy nem akarom a fiamat szenvedni latni:(
7. 5239d91094 (válaszként erre: 2. - Huba-ninja)
2011. márc. 15. 09:50
Az europai vallaskulturaban valoban idegen, de a zsidoknal, a muszlimoknal, az USA- ban nem, ezert leszolni valakit nem szep dolog. Vajon, ha a fiadnak fitymaszukolete lesz, akkor sem mutetned meg, mert szamodra idegen?
6. andi6020 (válaszként erre: 2. - Huba-ninja)
2011. márc. 15. 08:26

Számodra idegen, az oké.

Segíteni nem tudsz, az is rendben van.

Leszólni valakit ok nélkül? Na ez már nincs rendben.

2011. márc. 15. 08:08
Már ha erre gondoltál...
2011. márc. 15. 08:07

Hát segíteni nem tudok, csak nagy gyerekeket ismerek, akik átestek rajta, és megvannak...


Anyukám munkatársai zsidó emberek. Kóser konyhát már nem visznek (a nagymama még igen), de a nagy ünnepeket, és a gyerekekkel kapcsolatos dolgokat tartják... szerintem nagyon helyesen...

3. mkjudit (válaszként erre: 1. - 5239d91094)
2011. márc. 15. 08:02
Biztos a körülmetélésre gondolsz,vagy arra,hogy ha fitymaszűkülete van azt körülmetszik?
2011. márc. 15. 06:48
Te jó ég! Körülmetélni egy gyermeket... Számomra idegen! :-S
2011. márc. 14. 23:06
Kíváncsi vagyok, hogyan zajlott a mütét, hogy viselte a gyermek, mennyi idöbe telt a teljes gyógyulás.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook