Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan világosítsam sötétvörös hajamat? fórum

Hogyan világosítsam sötétvörös hajamat? (tudásbázis kérdés)


17. Eni015 (válaszként erre: 16. - Csenemi)
2013. jún. 28. 20:49
Köszi, nem hallottam még róla. Amúgy azóta nagyon jól ledobta. :)) Most inkább barnás-szőkés, egy nagyon kicsi vörös beütéssel. (Hajszínek leírásában sosem voltam jó. :D )
2013. jún. 28. 17:02
Nem tudom, hogy azóta mi lett, de nem hallottál még a C vitaminos hajpakolásról? Az világosít és aki hajlamos rá, annak dominánsabbá teszi a vöröses színt a hajában :)
15. Eni015
2013. jún. 1. 15:49

Köszönöm szépen a válaszokat! Remélem azért fog még jócskán világosodni.

Kedves Dodi44 neked is köszönöm az értelmes hozzászólást. xD :P

14. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - Dodi44)
2013. máj. 31. 22:48

Köszönjük. :D

Régen minden örömlány lángoló pirosra festette a száját és a körmét... Ma a 60+ csinálja ezt.

Akkor most hogy is vagyunk??? :D

13. magpie (válaszként erre: 12. - Dodi44)
2013. máj. 31. 11:46
Ez igen építő jellegű hozzászólás volt. :)))
12. Dodi44
2013. máj. 31. 06:58
Regebben minden utcalanynak voros volt a haja...
11. Sylvia81 (válaszként erre: 10. - A36415638d)
2013. máj. 30. 22:05

Minden világosító eljárás (még ha csak mellékhatása is egy pakolásnak vagy szernek) veszélyes a festett haj szerkezetére. Mivel nem lehet 100%-osan egyenletesen felvinni a hajra, könnyen foltosodást okozhat.

Amúgy nekem a vöröset almaecetes öblítéssel sikerült félig kigyikálnom a hajamból. Kb. olyan lettem, mint egy sötétszőrű, megviselt róka. (Az eredeti hajszínem kb. olyan volt, mint most a fórumindítóé.) Viszont az enyém nem volt előtte leszívatva, szőkítve, vagy mittomén, csak az eredeti sötétbarnára rá volt kenve a vörös hajfesték.

10. a36415638d (válaszként erre: 4. - Eni015)
2013. máj. 30. 18:26

Szia! szerintem ne szomorkodj, sokkal jobban áll ez a hajszín a sötét szemedhez, szemöldöködhöz mint az amit szerettél volna.

Még az esküvőig lehet meg is szokod és megtetszik.

Viszont ha világosítani szeretnél, akkor olvastam a neten, c vitaminos világosító hajpakolást, google-ban biztos megtalálod, azt írják árnyalatokat világosít, én nem próbáltam, tehát tapasztalatom nincs hogy mennyire világosít,de sokan dicsérik!

9. Cake
2013. máj. 30. 15:47
Szerintem sem fogsz semmit sem elérni a szőke hajra való samponokkal. Esetleg egy kis melír feldobná de nem ajánlom mert tényleg rút szine lessz. Próbálj meg alaposan hajat mosni és sok időt a naon tölteni hátha fakul egy kicsit a szine. Egy jó tanács a késöbiekre. Ha netán ez a hajszín valamikor eltünik és megint vöröset akarsz akkor a képek alapján világos rézvörös festéket használ azzal olyan lesz amilyet szerettél volna és ne halgass a fodrászra mert amint látszik igen sötét lett és szerintem nem is egyenletes a barna miadt. De lehet hogy még világosodik.
2013. máj. 30. 14:52
Megnéztem a képet az adatlapon. Biztos,hogy ezt nem lehet világosítani, csak fodrász segítségével, lassan, lépésről lépésre, esetleg szőke melírral, rengeteg hamvasítósamponnal, hónapok alatt fokozatosan. Különben teljesen tönkremegy a hajad. Semmiképp nem érdemes otthon kísérletezni, én kétszer próbáltam házilag világosbarnát csinálni az akkori sötétvörös hajamból, mindkétszer fodrász lett a vége (öt órán keresztül), és a hajam minősége hosszú hónapokig nyögte a dolgot...
7. magpie (válaszként erre: 2. - Eni015)
2013. máj. 30. 14:47

Szia! Semmit nem fog változtatni, ne dobj ki rá pénzt.


Sötét hajat (sőt, leginkább sötétvöröset) szőkítés, vagyis kőkemény hidrogénes beavatkozás nélkül semmilyen módon nem lehet világosítani. A vörös hajat a legeslegnehezebb eltávolítani,hogy ne narancssárga legyen, csak fodrász tudja végezni.

6. Incó (válaszként erre: 4. - Eni015)
2013. máj. 30. 14:40
Szerintem jól áll Neked ez a hajszín, bár értem a problémát...
2013. máj. 30. 14:01

Ühh... Ez tényleg nagyon sötét ahhoz képest, amit szerettél volna... A mostani színed kb. az én ízlésem. :)


Passzolom, de én félnék a szőkítősampontól. Ha kikezdi a színt, elveszítheti a fényét is, ráadásul mivel a haj szerkezete nem totál egyenletes, még az is lehet, hogy nem lesz egyenletes a hajszín. :(

Én a helyedben visszarobognék a fodrászhoz és megkérdezném tőle, hogy ő mit javasol?

2013. máj. 30. 13:45

Két hete volt kb befestve, de nagyon sötét még mindig. :(

Raktam fel képet, az adatlapomnál meg tudod nézni.

Júniusban megyek esküvőre, kb hó közepére jelentkezek majd be szerintem fodrászhoz, hogy akkor mit tud vele kezdeni... :/

3. Sylvia81 (válaszként erre: 2. - Eni015)
2013. máj. 30. 13:38

Én nem hiszem, hogy jót tesz egy festett hajnak a szőkítősampon. Azt természetes hajszín esetére fejlesztették.

Mikor volt festve?

Csak mert első 2 mosáskor elég sok szín kijön, és tényleg világosabb lesz a haj - sampontól függetlenül.

2013. máj. 30. 13:34

Szőkés-vöröses volt befestve, aminek nagyon tetszett a színe és nagyon jól is állt, ám a vöröset ledobta, így szőkés-barnássá változott. (Le volt szőkítve a festés előtt pár hónappal).

Kértem a fodrászt, hogy ugyanúgy szőkés-vörösesre fesse, nagyon pici barnával. Ő azt mondta, hogy kicsit sötétebbre fogja festeni, hogy következő alkalommal ne dobja le a vöröset. Azt mondtam neki, nem gond, csak úgy csinálja meg, hogy ne kelljen leszőkíteni ismételten, mert ugye az eléggé árt a hajamnak.

Ennek ellenére elég sötét vörös lett. És megmondom őszintén nem tetszik.

Szerintetek, ha rendszeresen mosom valamilyen szőkítő samponnal (azt hiszem talán a Rossmannban láttam ilyet), akkor az használni fog neki valamennyit, hogy ne kelljen megint vegyszerekkel szőkítést végezni?

2013. máj. 30. 13:30
Hogyan világosítsam sötét vörös hajamat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook