Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan vegyem rá a férjemet a vagyonmegosztásra? fórum

Hogyan vegyem rá a férjemet a vagyonmegosztásra? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
18. 10cc61fb5a (válaszként erre: 15. - Dina2)
2017. nov. 23. 09:29

Én is azt javaslom, hogy menj. Ne balhézzatok holmi tárgyakon. Vegyél használtan pár háztartási gépet, majd ha úgy állsz anyagilag veszel újakat.

Sztem ezekért felesleges pereskedni.

2017. nov. 23. 09:21

Evekig a lakhatasotok megoldva, a gyerekedrol is gondoskodott...

Ertem en, hogy te is tettel be a kozos eletbe, meg ellattad a haztartast...

Nem fogsz tul jol kijonni ebbol a bulibol anyagilag.

16. 124637ff9b (válaszként erre: 15. - Dina2)
2017. nov. 23. 09:14

Számomra de.

Az meg, hogy módszer, amivel kiküzdöd.. azt nem is értem, hogy gondolod.

15. Dina2 (válaszként erre: 14. - 124637ff9b)
2017. nov. 23. 09:08
Azért ez nem ilyen egyszerű...
2017. nov. 23. 09:06

Én a helyedben biztos, hogy békében, nyugalomban tovább lépnék hűtő, mikro stb nélkül. Mindennek ára van, az új élet kezdésének is.

Lesz majd másik hűtőd és egyebek is, nekem nem érne annyit a vita, marakodás.

Lehet elviekben méricskélni, hogy ki mennyit tett bele anyagilag a 8 évbe, de tök fölösleges, ha nem lehet kulturált emberi módon megbeszélni.

13. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 11. - Dina2)
2017. nov. 23. 09:02

Tudomasom szerint az egyuttelesnel a bevitt jovedelem aranyaban osztjak meg a kozsen szerzett vagyont;


ellentetben a hazassagnal, ahol az 1/2-1/2 az altalanos tulajdoni hanyad, ha csak a felek nem rendelkeznek kulon - maskepppen.

12. Dina2 (válaszként erre: 8. - Vadmálna11)
2017. nov. 23. 08:56
Jaj bizony...akkora összeg ráment már ott az ügyvédekre meg a perköltségekre, mint a per tágyának értéke...semmiképp nem éri meg. Meg nem is tudnék ügyvédet fogadni...
11. Dina2 (válaszként erre: 6. - 1c2bf7d42c)
2017. nov. 23. 08:55
Együttélés. De ha jól tudom, szinte azonos szabályok vonatkoznak, mintha papír is lett volna róla.
10. Dina2 (válaszként erre: 4. - Fincsi5)
2017. nov. 23. 08:54
Nem. Az előző házasságomból vannak.
9. Dina2 (válaszként erre: 3. - Vadmálna11)
2017. nov. 23. 08:54

Miután csak élettársi kapcsolat, nincs szükség válóperre.

Igen, azzal én is tisztában vagyok, hogy miután nem eltartott voltam, sem én, sem a gyerekek, törvény szerint a közösen szerzett vagyon fele megilletne. De éppen így próbáltam elérni a megegyezést, hogy alábbadtam a feléből, és azt hittem, ezzel majd emgoldható csendesen az osztozás.

Tévedtem. Így is pénzéhesnek titulált.

8. vadmálna11 (válaszként erre: 7. - Dina2)
2017. nov. 23. 08:53
Jaj.
7. Dina2 (válaszként erre: 2. - Kleeri)
2017. nov. 23. 08:51

Sajnos nincs módomban akár egy évet várni arra, hogy megkapjam pl a mosógépet...nincs módomban újat vásárolni, nem vagyok elengedve anyagilag. Alapvető dolgokat kértem, amikre a mindennapi életben van szükségünk.

Sajnos nem látná be idővel sem, azt hiszem...az exnejével 9 éve pereskednek...

2017. nov. 23. 08:49
Hazassag vagy csak egyutteles volt?
5. vadmálna11 (válaszként erre: 3. - Vadmálna11)
2017. nov. 23. 08:49
"társam"-nak hívod..., nem férjednek. Amennyiben élettársként éltetek egymás mellett, eléggé hasonlóak a vagyonmegosztásra vonatkozó szabályok, tehát ugyanúgy beadhatod a keresetlevelet, csak nem a kell a bíróságnak a válást kimondania...
4. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Dina2)
2017. nov. 23. 08:47
A gyerekek nem a társadtól vannak?:)
3. vadmálna11 (válaszként erre: 1. - Dina2)
2017. nov. 23. 08:46
Add be Te a keresetet, majd a férjed első megdöbbenése után kérd a bírósági mediációt. Így, amennyiben - a bírósági mediációt is bíró tartja - sikerül megegyeznetek (ez amiatt is valószínű, mert a törvény a közösen szerzett vagyon 50 %-át ítélné Neked, tehát a másik fél is belátja idővel, hogy "jobban jár"), a bírósági perköltség töredékét kell fizetni, így próbálja a bíróság megegyezés felé irányítani a feleket. Január 1-jétől változik a PP (Polgári eljárásjog, perrendtartás), úgyhogy még idén érdemes volna keresetlevelet benyújtani. Bármennyire is ódzkodsz a bírósági pereskedéstől, a válást pl. csak perben mondhatja ki a bíróság... a párod részéről szerintem csak időhúzás folyik, állj a sarkadra még az elején, a bírósági út amúgy is elkerülhetetlen... a perbeli megegyezés viszont járható és relatíve békés út. Kitartást és sok sikert!
2017. nov. 23. 08:39
A válás sokszor egy elmérgesedett kapcsolat lezárása. Ezért a felek sértettségükben és dühükben nem hajlandóak még az alap dolgokban sem megállapodást kötni. Azonban az idő sok mindent, így ezt is megoldja. Azt javasolom, költözz el, adj időt a volt párodnak hogy feldolgozza, megeméssze a válás gondolatát.Leülepedjen benne a gondolat, hiszen ez mindkét félben nagy törést okoz. A gyermek miatt úgy is találkoztok majd és szép lassan megszületik a megállapodás.Nem érdemes most erőltetni. Tudom nem könnyű, de hidd el pár hónap elteltével higgadt fejjel ő sem akar majd hosszas és költséges pereskedést. Nem saját, de környezetemben lezajlott tapasztalatomból mondom.(Egy év telt el)
2017. nov. 23. 08:22

Válófélben. Az okok nem fontosak, ami kérdés felmerült, a következő: én a gyerekeimmel éltem a társam házában. Munkahelyem van, a gyerekek kapnak gyerektartást, olykor volt különmunkám, mellékkeresetem is. A társam otthon dolgozik, gazdálkodó. 8 év együttélés után most úgy hozta az élet, hogy elköltözök a gyerekekkel. Felvázoltam egy képet, hogy mit szeretnák magammal vinni azokból a dolgokból, amiket az együtt töltött évek során szereztünk. Az össz összegyűjtött vagyon mellett szerintem elenyésző ezek értéke, talán ha 20%-a, de nem akarok pofátlannak vagy éhesnek tűnni.

Viszont a társam még ezt a néhány dolgot sem akarja ideadni. Azt mondta, majd találkozunk a bíróságon. Ettől viszont én távol állok, még véletlenül sem akarok belemenni holmi költséges pereskedésbe!

Van-e valamilyen módszer, amivel ki tudom küzdeni magamnak legalább azt a néhány dolgot? Tapasztalat?

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook