Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan vegyem rá a férjemet a vagyonmegosztásra? fórum

Hogyan vegyem rá a férjemet a vagyonmegosztásra? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
108. gribedli*** (válaszként erre: 104. - Syria)
2017. nov. 24. 09:19

Pasi aggyal gondolkodj, az meg így hangzik:

"Élt velem egy nő 8 évig, most el akar menni. Méghogy engem egy nő hagyjon el?? Azt a rohadt k.... mindenit! Egy gyufásdobozt sem vihet el, akkor majd megnézem hova megy, a sarokban a helye és kussoljon"


Hálistennek a többség fèrfi NEM ilyen. Csak nagyon le vagytok ragadva egy mosógépen,holott a fórumindító telefont is vett a pasinak. Az nem kell neki, de a mosógép elengedhetetlen lenne. Nyilvánvaló, hogy a pasi bekapcsolni sem tud egy szaros mosógépet, csak a düh motiválja abban, hogy megtartsa, illetve férfias büszkeségét sèrti, hogy az "asszonyállat" el akar menni.


Mert normális fèrfi ezeket nemhogy megtiltaná, hanem fel is ajánlaná, mivel a nőnek 2 gyerekről gondoskodnia is kell, szóval a 8 szép évre való tekintettel. Értékük nagyon alacsony, ebből gondolom, hogy a pasi nem az érték miatt ragaszkodik hozzá, hanem csak a kicseszés motiválja. Nem lehet őt otthagyni, hanem csak ő rúghatja ki a nőt, mert így dukál, mi lesz a férfi felsőbbrendűségével. Ennyire nem lehet tetves valaki, hogy nem hagy elvinni egy mosógépet ami 8 éves és használni sem tudja, mert mindig mosott râ a nő.

107. gribedli*** (válaszként erre: 93. - Gabbbicica)
2017. nov. 24. 09:00

Igen, én is szoktam hallani ezt azoktól is, akik mindketten rosszul keresnek. Nincs saját pénzük mert a kicsi az elúszik egy az egyben.


Külön kassza akkor is jól jön,ha az egyik fél hirtelen meghal.

106. gribedli*** (válaszként erre: 90. - Böce)
2017. nov. 24. 08:52
Ez így van. Pár hsz-el lejjebb írtam én is. Ha a 2 dolog egyforma lenne, ma már nem létezne a házasság intézménye.
105. gribedli*** (válaszként erre: 94. - Dina2)
2017. nov. 24. 08:51
Persze, hogy igen. Most is az vagyok. És nem tudnék senkiről úgy beszélni, akibe szerelmes voltam/vagyok, mint ahogy te beszélsz a pasidról. Szóval azt hiszem, részedről ez nem szerelem volt, inkább balekság, részèről pedig kihasználás. Valószínű, hogy ő sem volt szerelmes, hiszen el sem vett. Ha a szerelmét mások előtt is vállalja, akár szerződésselis a vagyon miatt, de elvett volna.
104. syria (válaszként erre: 15. - Dina2)
2017. nov. 24. 08:27

Részedről biztosan nem. Nézzük a (volt) párod szempontjait.

Élt velem egy nő a két gyerekével, akik kapnak gyerektartást. Most elmegy. Mit akar? Adjam oda a mosógépemet, egyebeket és vegyek másikat? Vegyen ő!

És egyáltalán: van bizonyíték arra, hogy te mivel járultál hozzá a közös élethez? Persze, mivel perről szó sem lehet, ez mit se számít hivatalosan.

A helyedben meghúznám magam, s próbálnék a lelkére hatni (már ha van neki), hogy a múltra, a közös életre való tekintettel legalább kicsit segítsen az új életedhez.

2017. nov. 24. 08:25

Kíváncsi lennék, fordított helyzetben te mit csinalnal.

Együtt élsz valakivel, vesztek hűtőt, mikrot, mosógépet, amiket együtt használtok. Majd a valaki el akar menni, és azt mondja: nekem megkönnyitenék ezek a dolgok az életemet, ezért elviszem őket, te vegyél magadnak újakat.

102. 10cc61fb5a (válaszként erre: 101. - Dina2)
2017. nov. 24. 08:20
Azt írod szerelmes voltal. Akkor kicsit állj meg és gondolj visza. A kapcsolat biztos jo volt pár éve. Nem tudjátok úgy megbeszélni a továbbiakat mint anno?
101. Dina2 (válaszként erre: 99. - Böce)
2017. nov. 24. 08:07
Így van. Mindig éltünk valamiből.
100. Böce (válaszként erre: 95. - Gabbbicica)
2017. nov. 24. 08:06
Nem vagyok jogász, nyilván az ilyen vagyonmegosztási perek húzódnak évekig.
99. Böce (válaszként erre: 92. - Dina2)
2017. nov. 24. 08:04

Akkor keress ingyenest, családsegítőknél, pl.


Vagy készíts te elszámolást. De azt se felejtsd ki, hányszor nem ksptál gyerektartást, de a gyerekek is éltek valamiből.

98. Böce (válaszként erre: 95. - Gabbbicica)
2017. nov. 24. 07:59
Jogilag ez így van, ha nincs házassági szerződés, ill. ami már a házasságot megelőzően valamelyik fél tulajdona volt bizonyíthatóan, az nem lesz közös.
97. gribedli*** (válaszként erre: 95. - Gabbbicica)
2017. nov. 24. 07:57
Vagyonmegosztás nélkül nem.
96. gribedli*** (válaszként erre: 91. - Böce)
2017. nov. 24. 07:56

Én már semmin sem lepődök meg. Annak idején tanultam jogismeretet is és jól emlékszem, hogy pl házasság esetén az ajándékok is tulajdonnak èrtendők és mindegy, hogy ki vette, a tulaj az, akinek vették. Tehát ha a férj beterít ékszerekkel egy nőt, az is a nő tulajdona, nem lehet visszakérni.


Nemrég egy baráti beszélgetés közben mondta valaki, aki bíróságon dolgozik, hogy pl végrehajtásnál ez a dolog semmis, és hogy elvihetik a feleség ékszereit is in estremis, illetve csak úgy tarthatja meg, ha van róla blokk. Ami azért elég ritka, hogy legyen, mert senki sem rakja a karácsonyfa alá vagy a szülinapi torta mellé a gyémántberakásos ékszer mellé a blokkot is. Pláne ha sokéves ékszerről van szó, már az is kidobta a blokkot, aki vette a másiknak.

95. gabbbicica (válaszként erre: 90. - Böce)
2017. nov. 24. 07:55
ezzel azt mondod, hogy a házasság rendben lévővé teszi, hogy valaki elvigye a vagyon felét, amihez lehet hogy hozzá se járult?
94. Dina2 (válaszként erre: 87. - Gribedli***)
2017. nov. 24. 07:54
Voltál már szerelmes?
93. gabbbicica (válaszként erre: 84. - Dina2)
2017. nov. 24. 07:54

Hát ilyenkor baj, ha vége lesz...


Jó, én sem lesem mindennap azt, hogy mit vettem, de most olyan párom van, akivel egy szinten keresünk nagyjából.


A legtöbbször akkor mondják az emberek, hogy nincs saját pénz, ha sokkal rosszabbul keresnek a másiknál, és beosztják maguknak az egész közös pénzt.


A régi párom pont ilyen volt, megvettük együtt az autót, sajnos az ő nevére ment. Felújítottuk a lakást, vettem egy csomó mindent a jobb fizetésemből, közös számlánk volt.


Több okból elhagytam, másnap reggel 5kor csipogott a telefonom, lekapott még 200 000-ret a közös számláról...

92. Dina2 (válaszként erre: 89. - Böce)
2017. nov. 24. 07:53
Egyszerűen azért, mert az ügyvéd fél fizetésemet elvinné...
91. Böce (válaszként erre: 85. - Gribedli***)
2017. nov. 24. 07:48
Együttélés esetén azért ez nem ilyen egyszerű.
90. Böce
2017. nov. 24. 07:45

Egyébként pedig, aki azt mondja, hogy minek házasság, az csak papír, semmi értelme, annak itt a példa.


Kell az a papír...

89. Böce (válaszként erre: 83. - Dina2)
2017. nov. 24. 07:43

Nem értem, miért nem fordulsz ügyvédhez?


Ha ez ilyen egyértelmű és tiszta, akkor számítással szépen le lehet vezetni, mennyit tettél a közösbe(házimunkának is beszámítva az értékét), mennyit éltetek fel a gyerekekkel, mennyi a vagyongyarapodás saját részedről.

És azt viheted.


De nem illegális lakáskifosztád, mert az bűncselekmény.


Bár korábban valamelyik fórum hozzászólásodban oanaszkodtál a párodra és azt írtad, hogy nem tudnál miből megélni nélküle, úgyhogy nem tudom, mennyi a vagyon gyarapítás részedről.


Kell egy korrekt elszámolás.

88. gribedli*** (válaszként erre: 83. - Dina2)
2017. nov. 24. 07:36

Másik meg az, hogy itt szépen sorban levezeted hogy mennyire megillet az a pár dolog és mennyire nem nagy dolgokról van szó, szóval teljesen jogos lenne elvinni. De akkor mièrt nem mered elvinni, miért állsz le olyannak vitatkozni, aki semmi esetre sem fogja odaadni? Jogokról ilyen phöcsnek minek beszèlsz? Ő ezt nem fogja belátni. Hidd el, hogy ha nem akarsz sokat költeni erre az egészre, az lenne a legjobb, ha elvinnéd. Barátai ne legyenek ott mert még megakadâlyoznak.


Neked most kell a mosógép, nem évek múlva.

87. gribedli*** (válaszként erre: 83. - Dina2)
2017. nov. 24. 07:31
Tudom, hogy utólag nem lehet ezen változtatni, de kérdem én, miért költöztél hozzá? Miért? Saját házad van. Miért kellett egy ilyen szituba belemenni, úgy, hogy már az elejétől fogva tudtad, hogy pereskedik meg félti a vagyonkáját meg ilyenek?
86. gribedli*** (válaszként erre: 81. - F.frezia)
2017. nov. 24. 07:29
A történet más aspektusaiból nekem az jön le, hogy a nő ugye még házicsicska is volt ebben a 8 évben, teljesen ingyen. Mert ilyen élettársnál, amit itt leírt, a csomag része az is. Tehât vigye csak a bútort akkor is, ha nem ő vette.
85. gribedli*** (válaszként erre: 79. - Böce)
2017. nov. 24. 07:26
A törvény előtt igen. Legalábbis bajos bizonyítani az ellenkezőjét, ha van számla és azon annak a neve àll, akinek odaadtad a pénzt.
84. Dina2 (válaszként erre: 82. - Gabbbicica)
2017. nov. 24. 07:20
Egy kapcsolatban nincs "saját pénz". Vagy amit egyáltalán erre értelmezhetünk, az a gyerektartás volt, amit valóban a gyerekekre költöttem, éppen azért, hogy ne érje szó a ház elejét. Tehát ne neki kelljen eltartania őket. Ezért vállaltam be azt is, hogy az össz rezsi az én fizetésemből menjen le, beleértve a társam privát mobiltelefonját is...
83. Dina2 (válaszként erre: 81. - F.frezia)
2017. nov. 24. 07:17

Honnan vetted azt, hogy hol dolgoztam, hol nem???

Fix munkahelyem van 16 éve, hol 8, hol 12 órában dolgozom, és ezen felül van, hogy még vállalok különmunkát, ha adódik, délután vagy hétvégéken. És mindezen felül ha szükséges volt, otthon is besegítettem a gazdaságba, akár a fizikai munkába, akár a papírügyek intézésébe. Az én, szüleimtől örökölt, kisebb gazdaság jövedelme is a közösbe ment.

És akkor ne számoljuk fel a komplett háztartás vezetését, az udvar, kert karbantartását...

Az együtt töltött 8 év alatt X értékű vagyont gyűjtöttünk. Ennek az értéknek kb 20%a az, amit szeretnék magammal vinni.

Lehet, hogy én vagyok ilyen tompa észjárású, de nem fogom fel, ez miért akkora botrányos bűn vagy téveszme?

82. gabbbicica (válaszként erre: 80. - Böce)
2017. nov. 24. 07:04
De azt mondja, azt vinne, amit o vett a sajat penzebol.
2017. nov. 23. 21:59

Most nem leszek népszerű:

Mit vársz a 'párodtól'?

Ott laktál nála a 2 gyerekeddel 8 évig. Kaptál gyerektartást, ami a gyerekekre ment, azt nehogy beleszámold a közös háztartásba vetett vagyonba. Ezen kívül te hol dolgoztál, hol nem.. a te pénzed is ment a rezsibe, számlákra, kajára. De hova máshova ment volna?

Eszembe se jutna bútorokat vinni!

80. Böce (válaszként erre: 79. - Böce)
2017. nov. 23. 21:25

Na, ezt jól összekevertem:-))

Szóval te megkérsz, pénzt adsz, ln megveszem. Összeveszünk, fogom és viszem, hogy az enyém, én vettem?

79. Böce (válaszként erre: 77. - Gabbbicica)
2017. nov. 23. 21:23

Nem bugyiról van szó. És de, lehet lopás, kipakolni a házat.


Ha egy lskásban élünk, te adsz pénzt, veszek egy hd tv-t, mert ami volt elromlott, saját pénz és csak megkérlek te vedd meg. Akkor szted a tied a tv, mert te vetted?

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook