Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan varàzsoljak gyerekszobàt egy üres szobàbol? fórum

Hogyan varàzsoljak gyerekszobàt egy üres szobàbol? (tudásbázis kérdés)


14. Alexa77 (válaszként erre: 13. - 772ee22bef)
2008. nov. 21. 05:59
Jó munkát a gyerekszobához, majd meglátod, mennyire fogod élvezni! A világ legjobb munkája a kicsi kincsünk számára kialakítani egy csodás kis birodalmat. Sok sikert!
2008. nov. 19. 13:18

A diavetitö egy tökéletes tipp!

A csillagokkal kapcsolatban köszi a tapasztalt vàlaszt.

Akkor én sem félek felragasztani.

2008. nov. 19. 13:12
Esetleg diavetítővel vetíts a falra mesejelenetet, úgy könnyebb megfesteni, mint szabad kézzel, ha nem vagy biztos a kézügyeségedben.
11. Ilicica (válaszként erre: 8. - 772ee22bef)
2008. nov. 19. 13:11
A csillagokat én akkor raktam fel amikor berendeztem a szobát kb. 1 éve azóta a falról egy sem esett le. Szerintem a falon elég stabil. Műanyagról viszont leesik elég hamar, mert raktam a kapcsolókra is onnan pár nap alatt leesett. Kislánynak láttam ilyen filcből és habszivacsból készített mintákat a falra ragasztva szerintem jól mutat és a függönyre hozzá hasonló kisebbet lehet feltűzni.
2008. nov. 19. 13:11

A sajàt készitésü dolgok jo ötletek,csak az a baj,hogy varrni,nem igazàn tudok....

Viszont ez az egy fajta sötétitö ,meg ajto függöny,stb.Az jol hangzik.

Harmonizàl együtt,nem üt ugy el.

2008. nov. 19. 13:05

Szia! Nekünk halvány napsárgára lett festve a fal, körben a tapétacsík (sose tudom, mi az igazi neve, bocsi) macikás. Színben és mintában harmonizáló anyagot vettem, ebből készült a sötételőfüggöny és az ajtó függönye is. Nagy masnival kettékötöttem. Ugyanebből az anyagból varrtam huzatot az ágyneműre, a rácsvédőre, a szoptatós párnára. A kiságy fölött saját készítésű falvédő, báránykákkal (akik őrzik az álmát), a pelenkázó fölött sokzsebes, szintén általam varrt falvédő, a zsebekben van bőven hely a tiszta pelusoknak, körömvágó ollónak, hajkefének, stb. A fali lámpa hold alakú, csupán 5Wattos égővel, így csak halovány, kellemes fényt ad. Körülötte foszforeszkáló csillagok.

Ha jön valami ünnep, akkor arra jellemző dolgokkal egészítem ki a szoba díszítését. Épp a napokban festettem Mikulást az ablaküvegre (mintha épp tenné be az ajándékot), de amint lesz rá időm, a másik ablakon Rudolf, a rénszarvas néz majd be. Szeretnék feltenni karácsony előtt égősort is, akkor valószínűleg a Mikulást felváltja egy karácsonyfa, esetleg angyalkák, a játékospolcra szintén saját készítésű Betlehem kerül...

Nem tudom, van-e az ötleteim között számodra is érdekes és használható, eddig mindenki, aki látta Réka szobáját, nagyon megdicsérte.:-)

2008. nov. 19. 13:03

Teljesen üres szoba,de butor az lesz(babaàgy,plussz pelenkàzo..

Függöny sima fehér van,sötétitöt szeretnék majd még.

Vilàgitos csillagaim vannak ,de a kérdés hogy egy ujszülöttre ez nem jelent veszélyt?

Nem fog leesni a falrol?

Igazi kiscsajos szobàt akarok,olyat amit màr késöbb nem kell rendezgetnem sokat.

7. m.gery (válaszként erre: 6. - M.gery)
2008. nov. 19. 12:58
Jól mutat a faliújság is, amire rajzfilmképeket, a gyerek által rajzolt vagy ragasztott képeket lehet kitűzni. Persze ha már akkra, hogy nem veszélyes a rajzszög.
6. m.gery (válaszként erre: 2. - 772ee22bef)
2008. nov. 19. 12:56
A függönyre lehet kis színes alakzatokat ragasztani (kreatív boltban kapható kis öntapadós valami) vagy esetleg a karnisról damilon lelógatva. A virágcserepekbe hurkapálcára ragasztott kis figurák, a falra éjjszaka foszforesztáló csillagok. Ha van játszószőnyeg, sokat dob a szoba hangulatán.
2008. nov. 19. 12:49

Én idén tavasszal költöztem a gyerkőcökkel (2 és 5 éves). A szoba falát napsárgára festettem, ami máris jó hangulatot csinált. A szőnyeg az a minden üzletben kapható autózós, ami játéknak is kitűnő!

Aztán vettem öntapadós matricákat (verdás) és azzal kb méteres magasságban egy vízszintes sávban körberagasztgattam a szobát. a 3 falra egy-egy nagy mesekép került. A szekrényt (kis vitrin-szerű) telepakoltam plüssökkel, könyvekkel, meg játékokkal.

Ez nem túl nagy kreativság, de ez is rámtört a nyáron, és két hatalmas kartondobozból, némi ragasztó meg olló segitségével kézműveskedtem nekik egy házikót, ahová mindketten bebújhatnak, a külön kis zug lett nekik, imádják. az oldalát régi, téglamintás tapétával ragasztottam be, a tetejét meg barnás csomagolópapirral.

Központi helyen áll a szobában és nagyon feldobja az egészet!

2008. nov. 19. 12:43
Szia! Én kék sárgára festettem és a kék falra ragasztottam világítós csillagokat. Meg persze raktam fel képeket főleg kutyusosat. Ahhoz, hogy ötleteket kaphass tudni kell, milyen színek dominálnak és, hogy van-e már függöny, mert az sokat dob a szobán. És az sem mindegy fiú vagy kislány szoba?
2008. nov. 19. 12:38
Mennyire üres a szoba? Bútorok esetleg vannak?
2008. nov. 19. 12:38

Igazi kreativ dolgok érdekelnének,ki hogy oldotta meg?

Mikkel dobtàtok fel a szobàt?

Sok-sok plüss,vagy inkàbb kézmüvesség?

Ha kézmüvesség azt hogyan?

2008. nov. 19. 12:37
Hogyan varàzsoljak gyerekszobàt egy üres szobàbol?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook