Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan van mindenkinek ideje a munka mellett a családra és a háztart.-ra is rendesen?Vagy csak nekem nem megy? fórum

Hogyan van mindenkinek ideje a munka mellett a családra és a háztart.-ra is rendesen?Vagy csak nekem nem megy? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
48. Icus (válaszként erre: 47. - Moo-kuss)
2008. jan. 6. 01:53
Ha beszélni nem lehet vele akkor nem tudsz mit tenni. Azt a "valamit" kellene kideríteni. De szerintem nagy a baj. .
2008. jan. 6. 00:43

Tulajdonképpen az utobbi 1-2 hónapban lett ilyen... meg még sok szokása is változott velem szemben... Van valami, eltávolodott, de ez már nem ide tartozik.

Szerintetek mit tegyek, hogy ne őrjöngjön, ha nincs vigyázzba itthon?

Beszélni nem lehet vele...

46. Icus
2008. jan. 5. 18:07
hallod-e akart lenni:))
45. Icus (válaszként erre: 41. - Moo-kuss)
2008. jan. 5. 18:07
uhh... nem semmi egy urad van halod-e!:((
44. M_Marcsa (válaszként erre: 43. - M_Marcsa)
2008. jan. 5. 15:53
repülne
43. M_Marcsa (válaszként erre: 41. - Moo-kuss)
2008. jan. 5. 15:53
Repűlne utána. neki is JOGA van mosogatni.
42. rózsa45 (válaszként erre: 41. - Moo-kuss)
2008. jan. 5. 07:44
Na én az ilyen férjet úgy dobnám ki, de nem az udvarra, hanem az utcára, annak is a legmesszemenőbb pontjára!
2008. jan. 5. 00:46

Az én férjem sem segít, még a tányért se rakja be a mosogatóba... stb...

Ha már egy kis porcicát, vagy mosatlant talál, azonnal ordít, dühöng.

Pár napja pedig reggelre hagytam a mosogatást és mérgében mindent kidobált az udvarra...

40. Icus (válaszként erre: 39. - Jázminka)
2008. jan. 4. 18:25
Igen sajna "általában " igy van. Én nem panaszkodhatom, mert a férjemnek ritkán van ilyen "macsó-rohama". Nekem a nagyfiam is rengeteget segít. A picit is folyamatosan "fogom be" néhány dologba!:)) A kolléganőm azt mondta, ő nem cselédnek szülte a lányait. Én nem cselédségnek fogom fel. Szerintem, ha négyen lakunk a lakásban, mindenki vegye ki a részét mindenből. Nállunk a fiúk takarítanak én mosok főzők. A nagyfiam ügyesen tereget és szedi le a száraz ruhákat. A mosogatást inkább megtartom magamnak! Van, hogy elmosogatnak, megköszönöm, megdicsérem őket és elmosom a tányér alját is:))
39. Jázminka (válaszként erre: 34. - Supin)
2008. jan. 4. 17:47

Szerencsés az,akinek a férjét be lehet fogni bármire!

Az enyém nem hajlandó,mertotthon is azt látta,hogy a férj csak akkor férfi,ha női munkához nem nyúl...

Szóval itthon tv-nézés és internet... : (((

38. rózsa45 (válaszként erre: 37. - Macoka3)
2008. jan. 4. 17:18
Összefoglalva, először is mindenkitől elnézést kérek ha a véleményemmel megbántottam volna. A te hozzászólásodban találtam meg a megoldás kulcsát, csak egy nagy problámát vélek felfedezni, mégpedig ez a kúlcs (szó)a MEGFELELŐ IDŐBEOSZTÁS!, ami szerintem másnak is problémát jelent abban, hogy ez a kúlcs az időbeosztás ajtaját sokszor nem a megfelelő időben nyitja, vagy zárja. Ugyanis pontosan ezekről a dolgokról irunk mi itt, hogy ha valami nem akkor történik amikorra eltervezzük, minden tervünk felborul és KEZDHETÜNK ÚJRA ELÖLRŐL MINDENT. Mi ebből a tanúlság? Szerintem az, hogy mindenki próbáljon a lehetőségeihez képest másokat segíteni azzal, hogy nem hátrálja mások elképzeléseit.
2008. jan. 4. 12:13

Sziasztok!B.U.É.K mindenkinek!

Ebben a mértékletességben és a megfelelő időbeosztásban van a titok szerintem is.Én előző nap ,de néha előbb is felírom a fontos dolgokat egy asztali nagy naptárba,így nem felejtem el.Általában fontossági sorrend szerint működöm.Ha gajdultak a családtagjaim,akkor nem mindíg jön össze minden.Viszont az szerintem is igaz,hogy ha picit is kiengeded a dolgokat az ellenőrzésed alól,szinte lehet újra kezdeni minden szervezést.

A cipő levetetéséről nekem az a tapasztalatom,hogy az alkalom és az illető határozza meg a szigorúságot.Van pár olyan ismerősöm akinek szólok,de olyan is van akit beengedek cipővel.Az illemszabály eredetileg úgy írja,hogy csak akkor kívánd meg a cipőlevételt,ha adsz cserepapucsot.Legalábbis ezt olvastam.

2008. jan. 3. 22:52
Csak szépen egymás után, ami belefér. A többit holnap.
2008. jan. 3. 21:05
Talán a megfelelő időbeosztás a lényeg és az hogy semmit nem szabad "tornyosulni" hagyni.Mindenben az az elvem : legyek naprakész .Vonatkozik ez az irodámra és az otthonomra egyaránt.
34. supin
2008. jan. 3. 13:13
Fogd be a férjedet is
33. Icus (válaszként erre: 29. - Rózsa45)
2008. jan. 3. 10:37
Hát kellemetlen az biztos, de nem tudok mást csinálni, vagy "bunkó vagyok" és szólok, vagy mérgelődöm, hogy miért nem veszi le a cipőjét!:(
32. M_Marcsa (válaszként erre: 30. - M_Marcsa)
2008. jan. 1. 22:24
Gyerekszobába nem megyünk ált. be cipővel.
31. M_Marcsa (válaszként erre: 26. - Rózsa45)
2008. jan. 1. 22:23

Én azt mondtam, nálam hogy van. Miért olyan ciki?


Másnál lehúzom, ha elvárják.

30. M_Marcsa (válaszként erre: 24. - 7130b15964)
2008. jan. 1. 22:22
Ha sáros a laminált padló, felmosom, kb. 5 perc.
29. rózsa45 (válaszként erre: 28. - Ppiiccii)
2008. jan. 1. 14:36
Nagyon jónak tartom ezt a módszert, de sajnos én nem vagyok parancsoló tipus, ha pedig kérek a családtagjaimtól süket fülekre találnak a mondanivalóim. De, hogy ez ne legyen mindig így én is azaz alkalmi süket szoktam lenni. Ezek után egy darabik nem a falnak beszélek. Ezt a módszert a házasság kötés után mindjárt be kellene vezetni minden olyan családnál ahol ez nem természetes, hogy egymást segítsük és így egymásra is több idő jut.
2008. jan. 1. 10:41
Hát igen. A háztartás egész embert kíván. Én 12 órás műszakban dolgozom, és nem mindig ragyog a lakás. Mivel két kamasz fiam van, így a legtöbb ráfordítás a konyhára kell. Ott nem állhat meg az élet. A fiúkat bevonom a munkába, mert másképp nem menne. Mosogatnak, sokszor ők hajtogatják be a megszáradt ruhákat, a férjem jár a boltba. A takarításban is részt vállalnak. A baj csak az, hogy "maguktól nem érik fel ésszel" , irányítani kell őket.
2008. jan. 1. 00:01
B. U. É. K. MINDENKINEK !!!!
26. rózsa45 (válaszként erre: 20. - M_Marcsa)
2007. dec. 31. 23:55

Szia!

Arra lennék kíváncsi, hogy másnál sem teszed le a cipődet, ahol éppen rend és tisztaság uralkodik és még a ház asszonya esetleg jó példát mutat?

25. rózsa45 (válaszként erre: 19. - Icus)
2007. dec. 31. 23:45
Köszönöm a tanácsot, megpróbálom én is ezeket a szavakat használni. Bizonyára nekem ez nem fog ilyen könnyen menni, mert én úgy gondolom, hogy ha valaki nem éri fel ésszel azt amit tőlem és a családomtól lát (mit kellene tenni a cipőlevétel vagy lábtörlő használat)úgy jön be a lákasba, arról csak azt tudom mondani, hogy a butaságát fejezi ki. Egyébként az én édesapám mozgássérült, és az ilyen betegeknél , legyen bármilyen csunya idő is , sohasem várnám el azt, hogy letegye cipőjét, persze a hálószobával más a helyzet. Oda vendéget nem szoktam hívni az a mi családi szféránk. Egyébként jól elkanyarodtam az eredeti témától, de azt gondolom a munkák elvégzéséhez igenis hozzátartozik a rend megőrzése, ami egyébként plusz időt vesz igénybe, ha nincs megbecsülve a tisztaság.
24. 7130b15964 (válaszként erre: 22. - M_Marcsa)
2007. dec. 31. 20:44

Most ezzel azt akarod mondani, hogy neki állsz takarítani minden vendéged távozása után?


Csak azért kérdezem, mert ha cipőben körbemászkál wc, fürdőszoba, nappali, esetleg konyha útvonalon, akkor gyakorlatilag az egész lakásban fel kell törölni utána, a szőnyegről nem is beszélve. Az utcáról azért elég csúnya dolgokat be lehet hurcolni a lakásba. Ahol még kúszó-mászó gyerekek is vannak ott egyáltalán nem tudom elképzelni, hogy megengedhető lenne, hogy az utcai koszt bárki körbehordja a lakásban, hacsak nincs ott valaki, aki azonnal körbetakarít. Persze, ez az én véleményem.

2007. dec. 31. 20:12
Nyugi,másnak se megy(szerintem).Esetleg úgy,hogy a család minden tagja segít.Azt hiszem ez csak nagyon kevés helyen működik így.Nálam nem,az biztos!
22. M_Marcsa (válaszként erre: 21. - Icus)
2007. dec. 28. 16:10

Nem kaptam jobb szót , mint kispolgári. De, ha eszembe jut, megírom.

Nekünk sem nagy a lakás, 66 m2, viszont a lamináltat gyorsan lehet takarítani. Nekem fontosabb a vendég, mint a cipőlehúzás. PERSZE, a gyerekszobába nem megyek be cipővel,ált. más sem jár be.

Én így szoktam meg, így volt gyerekkoromban.

Értelek téged is. Neked úgy a jó. Nincs ebben semmi baj.


Máshol lehúzom a cipőm, ha elvárják.

21. Icus (válaszként erre: 20. - M_Marcsa)
2007. dec. 28. 07:08
Kispolgári? Nem tudom. 52m2-es panelben, mi más lehetnék?:)) A gyerekeknél laminátpadló van és 1-2 kis szönyeg, ha leülnek játszani, ne fázzanak. (Astmások, ezeket a szönyegeket könnyen tudom mosni vagy ilyenkor télen lefagyasztani.) A lényeg, bejön valaki a szobába cípővel és ott járkál, ahol a gyerekeim kusznak másznak vagy éppen ott olvad le a lucsok a lábáról... Hát nem tudom, én nem szégyenlem, hogy kispolgár vagyok... Vagy szégyelni kellene? Valahogy olyan lekicsinylően mondtad:) (Nem sértődtem meg, csak megmosolyogtat)
2007. dec. 27. 17:00

Én sosem húzatom le a cipőt senkivel, én is bejárok a lakásba cipővel.

Olyan kispolgárinak tartom. Nem akarok senkit megsérteni, így gondolom.

19. Icus (válaszként erre: 17. - Rózsa45)
2007. dec. 27. 16:55

Az Anyosomnak is az Apukámnak is nehézkes a mozgása. Amikor megjönnek, kiviszek nekik egy széket, hogy arra üljenek le, vettem nekik egy hosszú cipőkanalt, amivel nem kell lehajolniuk.

Idegen, pedig ha bejön és megindul befelé "automatikusan" cípővel, "mellékesen" közlöm vele, a cípőt oda leteheti az ajtó melletti szőnyegre. Ez használ, elvörösödik és leteszi, én pedig mintha mi sem történt volna, beinvitálom a lakásba...:))

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook