Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan változtatta meg a covid időszaka az életeteket, gondolkodásotokat? fórum

Hogyan változtatta meg a covid időszaka az életeteket, gondolkodásotokat? (beszélgetős fórum)


1 2
41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - Ildi992)
2021. júl. 2. 08:19
Én egy ilyet találtam, de nem olvastam el: [link]
2021. júl. 2. 06:31
Sziasztok, egy kérdésért nem szeretnék újabb fórumot kiírni. 5,5 M oltás után enyhítések jönnek. De mi van az állatkertekkel? Oltási kártya nélkül lehet látogatni?
2021. máj. 18. 23:52

Hétvégén családi összejövetelünk volt végre (unokatesók, nagymama, nagynéni, kb. 15-en. Érdekes tapasztalás votl, hogy az egyik 50-es rokon nem engedte a puszit.

Egyben volt számomra szomorú és döbbenetes, hogy egy régi természetes cselekedet milyen szinten változott meg a mindennapokban a gyakoriságát tekintve.

Oké, én sem adtam szinte senkinek eddig, és lehet felelőtlennek mondani, de az oltások óta a közelebbi családtagoknak adok, főleg, ha tudom, hogy nem minden helyet jártak be és be vannak oltva.

Pusztán az egész vírus hatása érdekes számomra ilyen téren.

A tömegközlekedésről nem is beszélve, milyen szinten nehézséget okoz az emberek közeledése, míg ezelőtt a reggel nyolcas induláskor a 3-as metró és a 4/6 heringpartijai sem zavartak kifejezetten.

2021. máj. 18. 23:24
Azt vettem észre az embereken, hogy az ingerküszöbük egyre alacsonyabb lett. Mosolyognak, mosolyognak. De olyanok hogy egy nem megfelelő hangsúly, egy konkrét vélemény ami nekik nem tetszik, rögtön nagyon kiborulnak, ezáltal üvöltenek, mint akinek elgurult a gyógyszere, vagy nagyon megmondják, hogy a másiknak hol van a helye. ( Esélyt se adnak a másiknak hogy a sorsáról ő döntsön) Mosolygás, egy állarcá vállt. Inkább vicsorognak. Ma is boltba menet egy mondatott hallottam a telefonbeszélgetésből. Én nem vagyok pszichopata, csak inspirálni akarlak. Egyre többen megszabják, hogy a másiknak hol van a helye. Ha nem engedelmeskedik a másik, jön a felsőfokú kiborulásuk. Másik is egy önálló lény, legyen az munkatárs, családtak, vagy bárki más. Ez a két erő csap most össze. Legalábbis a környezetembe.
37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Nikice)
2021. máj. 18. 22:25
Nagyon jó meglátásaid vannak. De nem csodálkozom. Köszönöm! 🙏
36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Epresturmix)
2021. máj. 18. 22:23
Ez talán a kisugárzás, ami tényleg belülről jön. 😊
35. Nikice
2021. máj. 18. 21:53

Úgy ugrottam neki bő egy éve, hogy na mit mind észhez térünk! Sorsközösség, karma ... miegymás. Kicsit elengedjük a materiálus dolgokat, észrevesszük a valódi értéket..


Szerintem, aki tudatos, a vírus miatt nem változott, mert amúgy is úton van époen, aki ostoba.. nos, hát azon nem segít semmi... Hadházy szerint van gyorsabb a fénynél, a f..szság. (bocsi)

Semmi spirituálus fejlődést nem tapasztalok, rengeteg a frusztrált ember, a fegyelmezetlen (nem a szabályokra gondolok első sorban, hanem az érzelmek kezelésére), mentálisan gyenge a lakosság.

Ilyen formán inkább elkeseredtem, nincs min ömlengeni.

Én is szerencsésnek érzem magam, de a hálaadás jó ideje az életem része.


Kontrasztanyagnak hívom a covidot. Rávilágít, életed melyik területén van dolgod. Ha rettegsz az egészséged miatt, akkor azzal kell foglalkozni. Ha magányos lettél, az emberi kapcsolataidon kell javítani, ha a megélhetés rezgett, akkor ott érdemes valamin változtatni, hogy ne legyél kiszolgáltatott... stbstbstb..


Az emberi kapcsolataimban ment végbe tisztulás, ami nem kellemes, de szükségszerű volt.

34. Epresturmix (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 18. 21:34
Az, hogy valaki ezerszer leírja egy fórumon, hogy milyen jó nő és ilyen meg olyan, az közel sem biztos, hogy fedi a valóságot! Jobban hiszek annak amit látok. Vannak nem kimondottan szép nők, de mondjuk a hangjában, a nyugodtságában, rendezettségében, a mozdulatain, a menésén, megjelenik az önbizalom! Nem erőszakos, nem akar senkit meggyőzni, egyszerűen csak lehengerlő! Tudod hány ilyet ismerek? Sokaaat! 🙂
33. Bless the child (válaszként erre: 31. - Epresturmix)
2021. máj. 18. 21:33
Igen csak megöregedtem, érzem rendesen az idő vasfogát magamon.
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Channa*)
2021. máj. 18. 21:26
Tized ennyi önbizalomnak is örülnék. 😃
31. Epresturmix (válaszként erre: 17. - Bless the child)
2021. máj. 18. 21:26
Jajj....
2021. máj. 18. 21:25
Én szerintem ritka ronda vagyok maszkban. Nem mintha amúgy tetszenék magamnak. 😃 Többen köszöntek jó napottal, mint előtte. De hála az oltáson kompenzáltak a katonák, mert 18-nak hittek. 🤣
29. Channa* (válaszként erre: 22. - Timycat)
2021. máj. 18. 21:25

A férjednek igaza van!


Valami hasonlót látok én is.


Mint tudod, én tökéletes vagyok:DDDDD


Tehát, ahogy szoktam mondani. Sokan mondják, hogy szép a szemem, van aki azt mondta szép a szám, szépnek mondják a hajamat, stb., de valahogy így együtt ez a sok szépség:DDD nem igazán szép, max nem ronda.


A maszkból, csak a szemem látszik ki és ha az szép, ahogy mondják (én egyébként nem látom szépnek), akkor jobban nézek ki már arcra. Az alkatom pedig sosem volt rossz;)

28. Epresturmix (válaszként erre: 21. - L.luiselotte)
2021. máj. 18. 21:24
Kikérem magamnak! 😀
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - 71ddaa07fa)
2021. máj. 18. 21:23
Igen, olvastam, hogy Téged lelkileg is mélyen érintett. :( Esetleg pozitív hozadéka is lett számodra? Kezdesz azért jobban lenni?
2021. máj. 18. 21:15
Sok dologban megváltoztatta és megváltoztatott.
2021. máj. 18. 21:11
Még a végén sírunk, ha nem kell hordani?🤔
24. 5da46c99ae (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 18. 21:11

Több időm maradt a nyelvtanulásra. Az utazás mindig fontos szerepet játszott az életemben, okozott/okoz bosszúságot, hogy nehezebb megoldani, de megoldom, ahogy a barátokkal való találkozás sem ritkult meg soha. Azt, hogy sokáig nem tudtunk beülni étterembe, most pedig csak teraszra... nem érzem negatívnak, ennyi baj legyen.

A családomra is több időm maradt, nagyon sokat voltunk együtt. Ez különösen jól jött, mert hamarosan egy másik országba költözöm és meg fognak ritkulni a találkozások.

23. Channa* (válaszként erre: 21. - L.luiselotte)
2021. máj. 18. 21:11
:DDDD
22. timycat (válaszként erre: 21. - L.luiselotte)
2021. máj. 18. 21:11

De szerinted miért?


Én nem jövök rá. Nem mondanám csúnyának a képem, de maszkban még a 20 éves fiúkák is rám vannak gerjedve, pedig amúgy nem és simán a fiaim lehetnének.


Férjem szerint a maszk kihangsúlyozza a szemem az alkatom meg bakfis alkat és szerinte azért.

2021. máj. 18. 21:03
Kevés olyan ember van, aki maszkban rosszabbul néz ki, a maszk mindenkit öltöztet. MOSt hogy kezd egyesekről lekerülni, nézem milyen rondák, mennyire jobban néztek ki maszkban.ÉN már az első maszkos napomon 2020 iii. 20-án hűséget fogadtam a maszknak, az utolsó leszek a városban, aki leteszi
2021. máj. 18. 20:58

Sokkal de sokkal közelebb kerültem a családtagjaimhoz és a barátainkhoz. Közvetlenebb lettem. Valahogy optimistább is, pl rájöttem - ismét - hogy mekkora egy mázlista vagyok (jó azért tenni se felejtek).


És igen, mint ahogy Channa írta, nekem is azt kell leszűrnöm, hogy sokkal jobban nézek ki maszkban, legalábbis a külvilág visszajelzése szerint.

19. Channa* (válaszként erre: 17. - Bless the child)
2021. máj. 18. 20:44
Ugye!?😏
18. Channa* (válaszként erre: 16. - Gyöngy:))
2021. máj. 18. 20:44

Hát pedig igaz.


Én nem is igazán veszem észre, de a fiúk kérdései miatt gondolom, hogy így van.

Sokszor megkérdezik, hogy van e valami bajom, mert nem szólaltam meg órák óta?

17. Bless the child (válaszként erre: 14. - Channa*)
2021. máj. 18. 20:41

Én is kimondottan jól nézek ki benne😂

Vettem mindenféle menő maszkot, nagyon tutin öltöztet

16. gyöngy:) (válaszként erre: 14. - Channa*)
2021. máj. 18. 20:39

De jót nevettem, köszi!:D


"És ugyan ez miatt, képes vagyok akár órákig is szótlan lenni;)"


Bár ez kissé hihetetlen, de hiszek neked:)

2021. máj. 18. 20:31
Sokat nem változtatott.
2021. máj. 18. 20:08

Nekem néhány dologban megváltoztatta a gondolkodásomat, de nem annyira gyökeres változások ezek, ahogy az ezovalamik, akarják belediktálni az emberbe.


Tehát, rájöttem, hogy jobban nézek ki maszkban, mint anélkül;)

A büdös emberektől is csak 1,5 méter távolságot tartok, mert nem érzem a szagukat;)

A ho miatt, megtanultam egy helyben ülni, így már akár 1 órán keresztül is képes vagyok erre;)

A súlyom is változott az előző pontban írtak miatt, +5 kg;)

És ugyan ez miatt, képes vagyok akár órákig is szótlan lenni;)


És a komoly rész: azt hittem, hogy csak én gondolom, hogy sok önző ember van, de rájöttem, hogy sajnos ez a valóság...

13. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 18. 18:20

Nagyon sok mindenre megtanított a vírus, vagyis inkább felnyitotta a szememet/szemünket.

Megmutatta, hogy az ovónénik mennyire embertelenül tudnak viselkedni, rámutatott, hogy a tanár már nem tanít csak leadja az órát, megmutatatta emberek igazi viselkedését/arcát, le kellett mondani sok mindenről, aminek 1-2 év múlva nagyobb hátrányai lesznek, mint most azt gondolnánk.

Nem a civid tanított meg sokakat, hanem egy külső helyzet, amit már nem az ember irányít, így kiderült sokaknál, hogy a covid előtt nagyon magas volt az a bizonyos ló.

12. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 18. 17:06

Nekem csak jól jött, hogy nem volt ajánlott összejönni, van néhány rokon, ahová csak muszájból mentünk.

Gyerekek ugyanúgy jöttek, és ha néha kellett menni a kicsire vigyázni, mentem.


Szóval nálunk bejött amit mondasz, hogy a távolság még nagyobb lett.:))

Nem tanultam meg kenyeret sütni, viszont felerősödött, amit tudtunk, hogy nehezen tudok meglenni a férjem nélkül. 12 nap kórház, rettenetes volt.:((

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook