Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan változtathatnám meg 3 éves fiam viselkedését? fórum

Hogyan változtathatnám meg 3 éves fiam viselkedését? (tudásbázis kérdés)


21. Vera31 (válaszként erre: 19. - Micimacko72)
2008. dec. 29. 10:10
Az én kisfiam is most kezdte az ovit.Ő a kezdetektöl nem beszél senkivel csak a nővérével amikor az ovis udvaron kint vannak.Néha mond egy-két szót de csak az ovis társaknak.Az óvonéniknek semmit.Minket nem küldtek nevelési tanácsadóba meg sem emlitették a dolgot.Azt mondták ha akar majd fog beszélni.Egyébként a mondókákat,énekeket amit tanulnak mindet mondja szépen.Nektek mit mondtak a nevelésibe?
2008. dec. 28. 21:09

Egyéb ötlet vagy tanács????

Mindent szívesen fogadok,csak SEGÍTSETEK LÉGYSZI,mert mostmár teljesen el vagyok fáradva,testileg,lelkileg,fizikailag,mindenhogy...

2008. dec. 19. 19:45
Az én kisfiammal is az a probléma, hogy most kezdte az óvit. Volt egy kisfiú akivel együtt indultak neki. A kisfiut most kivették ő pedig egyedül maradt. Igaz, hogy vannak l7-en a csoportban de nem hajlandó azóta beszélni senkivel még az óvónénivel sem. Ezért minket is elküldtek nevelési tanácsadóba, mivel nem hajlandó kommunikálni az óviban. :-((
2008. dec. 19. 16:36
Azt nem tudom mi a megoldás, de azt igen, hogy mi a probléma. Legalábbis szerintem. Nem az új tesó, hanem az hogy egyedül hagytad pár napra, ennyi elég ehhez. Édesanyám mesélte, hogy én is ugyanezt csináltam amikor szülni ment, semmi bajom nem volt az öcsémmel, de nagyon haragudtam rá mert nem volt velem pár napig. Mert ilyen előtte sosem volt, kb. azt hittem otthagyott. Szerintem ennyi, és apróságnak tűnhet, de mondom én is azért a pár napért haragudtam édesanyámra több hétig. A pszihológusról meg annyit, hogy ember már létezik nem kevés ezer éve, pszihológus meg mennyi 200-300 éve? Előtte is valahogy felneveltek az anyák normális gyerekeket.
17. 0260f21e84 (válaszként erre: 16. - 03755e6896)
2008. dec. 19. 16:21
en elhiszem :) Nem akartam buntudatot kelteni benned, te meg ezt hidd el :)
16. 03755e6896 (válaszként erre: 15. - 0260f21e84)
2008. dec. 19. 12:27
Azóta is furdal a lelkiismeret,hogy rácsaptam a fenekére.De hidd el ez már türhetetlen volt hogy leköp. Azért nem szeretném hogy elszaladjon vele a ló.
2008. dec. 18. 22:29
Felkeszitettetek a testver erkezesere? Lehet, hogy a feltekenyseget te mashogy erted. Biztos, hogy megzavarta az uj gyerek, fel, hogy elvesziti a szulok figyelmet, szeretet, ezert beproalkozik. En normalisnak is tartom, szerintem a szulok is meg tudjak ezt oldani, nem kell pszichologus. A 10es HSZasban mar kuckuli tok jol osszeszedte, hogy lehet megerositeni abban, hogy szeretitek ot is, szukseg van a segitsegere, o nem szorul hatrebb, vagy a nagyszulokhoz. Nagyon okosak es fogekonyak mindenre, en mindent elmagyaraznek neki. Es nagyon vigyaznek, hogy meg veletlenul se ussem meg, mert neki nehezebb.
2008. dec. 18. 19:51

Köszönöm a tanácsokat,de amíg nem volt kistestvér akkor is ezt csinálta,csak tudtam rá hatni,szóval elég volt egy kis ejnye-bejnye és abbahagyta ezeket a dolgokat.

Persze bevonom mindenbe,pelusozás,fürdetés stb...és teljesen biztos vagyok benne,hogy nem féltékeny,semmi nem mutatja,hogy az lenne.

2008. dec. 18. 19:35
Szerintem szabj határokat, ne engedd csúnyán beszélni, köpködni, tombolni. Ha valamit leborít, takaríttasd össze vele. Ugyanakkor szeretgesd, mondd el neki, hogy nagyon szereted, foglalkozz vele sokat. Mondd neki, hogy ő már nagy fiú, szükséged van a segítségére, vond be a kicsi kürüli dolgokba. Az én fiam is próbálgatta a határokat, hogy meddig mehet el... Egyszer nagyon felhúzott és megkérdeztem tőle, arra kíváncsi e, hogy meddig mehet el, mikor verem el, és legnagyobb döbbenetemre azt válaszolta igen....pedig kicsi volt, talán 4 éves. Nálunk volt egy vessző, de jó egy fakanál is. Soha nem kapott ki, egy kis pattyingatásig jutottunk el, de az nagyon rosszul esett neki. Elég volt elmondani neki, hogy nagyon szeretem, de ha ezt csinálja el kell vernem és én nem szeretném ezt tenni. Már 9 éves, de nagyobb gondok nem voltak vele. Persze egyik gyerek sem anhyal, de jól kezelhető, sokszor elég a kiselőadás :)
12. b9662b68b3 (válaszként erre: 9. - 03755e6896)
2008. dec. 18. 19:34
Lázad, ez egyértelmű, a gyerek viselekedéséből.Lehet hogy úgy érzed hogy nem féltékeny konkrétan, de akkor is belül tele van feszkóval:)Én a helyedben követném emagdi tanácsát, elvinném szakemberhez, de az is lehet hogy egyszerűen mellőzöttnek érzi magát.Fogd be a tesó körüli teendőkbe.segítsen , legyen a jobbkezed, és akkor talán megváltozik ha fontosnak és nagynak érzi magát.Sok sikert:)
2008. dec. 18. 19:32

Kedves Doryka!

Képzeld magad az ő helyébe. Eddig csak ő volt egyedül, akit az egész család szeretgetett, ő volt a középpontban, s egyszer csak "odavisztek egy másik gyereket is", akivel természetesen sokat kell foglalkoznod, kevesebb idő jút a fiadra. Ez kb olyan az ő számára, mintha a férjed hazahozna egy másik feleséget is, és azt mondaná, hogy szeresd.

Hát nem könnyű! Probálj minden időt kihasználni, amikor csak lehet és foglalkozz vele, amikor a picivel foglalkozol, akkor hívd oda és kérd meg, hogy segítsen neked, pl " hozd a pelust, krémet,", szoptatásnál kérd hogy közben meséljen neked és a kicsinek, fürdetésnél ő mossa a pici lábát, stb, tehát tudasd vele , hogy milyen jó neked, hogy ő már ilyen nagy és tud neked segíteni.

Nagyon figyelj a látogatókra, mert ilyenkor mindenki elsőnek menne a picihez, és ő meg csak ott marad a háttérben. Mindenkivel tudasd, hogy a fiad az első és ő vezesse be a vendéget a pici babához. Ez csak néhány példa, hogy mit tehetsz.Erőltetni nem szabad, hogy szeresse, mert annál jobban ellenkezik. Az ő fontosságát és nagyfiúságát kell kiemelned!


Nem megoldás, hogy ilyenkor elviszik a nagyszülők, mert akkor az a gond, hogy a "bezzeg a pici otthon lehet veled, ő meg nem", jöjjenek oda hozzátok segíteni, mert a fiad legyen veletek. Semmi képpen azért ne büntesd, ha most valami rosszat csinál, ez azért van, hogy felhívja magára a figyelmet, hogy "helló, én is itt vagyok!"

Inkább feladatok, és sok-sok dicséret, amivel most célt érhetsz. Na és sok-sok szeretet!!!!És türelem a két gyerekhez!!!és sok-sok erő!

Nem könnyű!!! de ha most az elején nem szúrod el, akkor jó testvérek lesznek ,, csak most nagyon oda kell figyelni.

Üdv. egy idős védőnő

2008. dec. 18. 19:28
Senkinek semmi ötlete?
2008. dec. 18. 19:13

Az a szerencse hogy NEM féltékeny,az oviba is ezt csinálja,mondom sosem volt egy angyal.

A kistesó szerencsére eszik alszik így a köztes időt Imikémmel töltöm,de egyszerűen nem megy...

8. emagdi (válaszként erre: 7. - 03755e6896)
2008. dec. 18. 19:13
talán azért jó a szakember, mert biztosan sok ilyen esetet látott már, és talán tud abban segíteni, hogy konkrétan hogyan tudnád meggyőzni a gyereked, hogy a kistestvért és az új helyzetet elfogadja.
7. 03755e6896 (válaszként erre: 3. - Emagdi)
2008. dec. 18. 19:12
Igen gondolkodtam rajta
2008. dec. 18. 19:11
nyilván féltékeny a kistesóra..
2008. dec. 18. 19:11

fúúúú, nehéz a szitu....


biztos, hogy rengeteg türelem és sok együtt töltött idő kell neki, és sokat beszélgetni, mert később lehet, hogy a kis tesójára is fog haragudni...

4. micimacko72 (válaszként erre: 2. - 03755e6896)
2008. dec. 18. 19:11
Szia! Együttérzek veled. Kitartás, kitartás, kitartás. Sokkal jobban éreztesd vele, hogy szereted, mert ezt a féltékenységtől csinálja. Már nem ő lesz a középpontban. Tudom, nálunk is igy volt, nemrégiben. Nagyon sok türelem és szeretet. Mi most ott tartunk, hogy egyáltalán nem beszél az óviban, de már néha egy-egy szó kicsúszik a száján. Szeretgesd őt, mert most fél, hogy őt már nem szeretitek mert mindenki a kisbaba körül forog.
2008. dec. 18. 19:11
gyerekpszichológus?
2008. dec. 18. 19:08

Olyan problémám van,hogy a 3 éves kisfiam egyszerűen kifordult önmagából.Soha sem volt egy egyszerű gyerek de 3 hete kórházba mentem mert megszületett a második gyermekem és addig a mamánál volt. 4 nap alatt teljesen meváltozott,rossz irányba. Csapkod ,köpköd,kiabál,őrjöng,mindent széttép,dobál. Persze anyósom mindent ráhagyott.Nem tudom mit kezdjek a helyzettel,már próbáltam mindent,szépen csúnyán,kedvesen,határozottan,de semmi nem vált be.

Ma amikor lehúzta a terítőt tányérostól,poharastól,akkor megpróbáltam megmagyarázni neki,hogy nem szabad,erre jól leköpött. Na az én cérnám is elszakadt,rávertem egyet a seggére,erre azt mondta csúnya anya,és a mamához akar menni.

Várom az ötleteket tanácsokat,mit is tehetnék

2008. dec. 18. 19:08
Hogyan változtathatnám meg 3 éves fiam viselkedését?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook