Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan változik a kapcsolat a terhesség alatt/után? fórum

Hogyan változik a kapcsolat a terhesség alatt/után? (beszélgetős fórum)


2011. márc. 22. 10:30

Mi most várjuk az első babánkat. Az elején vagyok még nagyon, de a párom már most figyelmesebb velem mint eddig. Bár eddig sem panaszkodhattam nagyon rendes és aranyos volt és szeretett is de úgy veszem észre hogy ez a baba még jobban összehoz minket szép lassan. Nagyon lelkes kispapa.

A ruhákkal egyetértek én is. De a nevekkel nem. Nagyon sok olyant hallottam már hogy nem anyunak és apunak hívták egymást a párok és a gyerek is anya apa helyett elkezdte őket a keresztnevükön hívni. Ez egy kicsit gáz és a szülők ha akarták ha nem átszoktak anyura és apura. Mert ugye amit hall a gyerek azt mondja. De lehet hogy ez nem mindenkinél van így.

2008. máj. 27. 16:01

Szia!

Egyetértek veled abban, hogy egy kismamának nem kell órmótlan ruhákat hordania. Én sem tettem egyik terhességem alatt sem (3 gyermekem van 2 terhességből). Nálunk nincs "anya-apa" egyikünk részéről sem, ugyanúgy szólítjuk egymást, mint előtte. Természetesen a nő alakja megváltozik a szülés után, de ettől még lehet csinos. Ma már korlátlan a lehetőség minden testalakt számára.

Minket egyre jobban összekovácsolnak a gyerekek. A nagylányom az első házasságomból van, de a párom őt is úgy kezeli, mintha a sajátja lenne.

Szerencsésen alakult a helyzet az ikrek érkezése után (most 11 hónaposak), mert ugyanúgy megmaradt a rendszeres szex, udvarlás, kedveskedés, játék és kacsintás. Igaz, az első időkben kevesebb időt tudtunk egymásra fordítani, de mindig meg tudtuk/tudjuk oldani, hogy párként is együtt tudjunk lenni, nem csak szülőként.

Sok sikert kívánok nektek a gyermekvállaláshoz és a párkapcsolathoz.

2008. márc. 31. 12:54

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, kinek miben változott meg a kapcsolata a párjával a gyerek után?Ki mennyire törekszik arra a terhesség alatt,hogy tetszen a párjának? Egyáltalán kinek mennyire fontos ez? Mennyire befolyásolja ez a 9 hónap a további kapcsolatot?

Én nem szeretném, ha majd a gyerekem apja másként nézne rám.(itt most nem azt értem, hogy ne a gyereke anyjaként nézzen rám)Persze ha én leszek a gyereke anyja, erősödik a kapcsolat,igazi kis család leszünk, de szeretném, ha ugyanúgy tetszenék neki, mint elötte.Én eldöntöttem, hogy ha terhes leszek, nem fogok órmótlan kismama ruhákba bújni(elnézést minden kismamától)hanem megpróbálok csak annyit változni, amennyit "muszáj". Sok embernél hallom, hogy a baba születése után a szülők elkezdik egymást anyának és apának szólítani.Én szeretném, hogy továbbra is a keresztnevünkön szólítsuk egymást, mert csak a gyerekemnek leszek anya(de neki maximálisan), az apja meg csak szólítson úgy, ahogy eddig, nálunk nem lesz "anyázás". Szóval kinél hogy alakult? Köszönöm a válaszokat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook