Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan vágjam le, "házilag" a tesóm haját? (3 éves, és retteg a fodrásztól) fórum

Hogyan vágjam le, "házilag" a tesóm haját? (3 éves, és retteg a fodrásztól) (tudásbázis kérdés)


17. fructis (válaszként erre: 13. - Mandulaszem)
2011. febr. 3. 19:24
Sajnos nem lehet elérni ezt a pdf fájlt, pedig nagyon érdekelne, mert én is szeretném levágni a kislányom haját.
16. dbc526ea53 (válaszként erre: 9. - 74740b7c7c)
2010. márc. 2. 08:55

Remélem azóta elvitted máshová,és "a módszerrel ahogy mondtam" lehet erdményeket elérni,azt mondanám csak úgy lehet és csak úgy érdemes.


Én síró gyerek haját nem vagyok hajlandó levágni! Nem is volt olyan aki ordított volna,kivéve eggyet ott nagy családi zűrök voltak,egy ideig nem akart hozzám jönni,ma már pedig,csak hozzám akar jönni.?


Nem tudhatjuk,hogy a gyerekek mit éreznek,érzékelnek a "fodrász néni lelkéből", a gyerekek pillantása olyan őszinte tükör önmagunk előtt,csak az "áll meg előttük nyugodt lelkiismerettel,aki jó ember",a gyerekek belénklátnak.



/Annó engem ketten-hárman fogtak le,úgy mesélik,pedig fodrász (volt)a keresztanyám. Sohasem volt egyenes a frufrum. Hasonlóan viszonyultam az injekció beadásához is,a szombszédot is át kellett hívni,igaz a szombszéd egyben a Mikulás is volt,úgyhogy számomra lerótta bűneit.":-)))) /

2010. febr. 15. 12:15

Vigyétek másik fodrászhoz! Ha tőle is félni fog,akkor ahogy elöttem is írták szépen lassan szoktatni. Vagy ha te mész hajat vágatni,akkor vidd el magaddal,hogy nézze végig. Közben mondod neki,hogy nem fáj,és milyen szép lesz az új frizura,ha kész lesz.


Amúgy én kiskoromban végig visítottam a fodrászig az utat (anyum szerencséjére 3 lépcsőház távolság) azt is amíg vágták és még haza úton is és még szerintem otthon is durciztam. Azóta sem szeretem a fodrászokat. Vágni is csak 2 ember vághatja a hajamat (ez is évente max.2-szer).

14. minerva65 (válaszként erre: 2. - 74740b7c7c)
2010. febr. 15. 12:01

Ha pesti vagy ajánlom a férjemet..... ő nagyon tud a gyerekekkel bánni!


Nem bánnád meg....


Ezután nem fog rettegni a fodrászattól és még delfin könnycsepp –e is van, amit imádnak a gyerekek!!!

2010. febr. 14. 19:31

Feltöltöttem a pdf-et. Linken megtaláljátok:


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
12. era06 (válaszként erre: 9. - 74740b7c7c)
2010. febr. 14. 14:27

Ha a nénitől fél, akkor máshoz kell vinni:)

Ez nem ciki. De ha a fodrász ezért megsértődik, akkor baj van a fejével. Kislánynak, egyszerűen nem szimpatikus, nem szabad erőltetni.

2010. febr. 14. 14:27
Egy próbát megér elvinni máshoz. Meglátjátok mit szól hozzá a kisasszony. Nálunk az öcsém volt hisztérika a fodrásznál és a párom, pedig őt először egy bácsihoz vitték, ahová a nagypapája is járt. Egy aranyos öregúrhoz. Minden gyereknek van valami raplija amit nem szeret csinálni.
2010. febr. 14. 14:27
Múltkor letöltöttem egy hajvágós pdf-et, de csak gyerek frizurák vannak benne, így nem tudtam hasznosítani. Írj priviben egy mail címet és átküldöm. Külön vannak benne kisfiú és kislány hajak, le van írva, hogy mit hogy csinálj benne.
2010. febr. 14. 14:07

Fodrásznénivel van baja..

Az utcán is menekül, ha meglátja. Okát nem értjük, mert egy tündéri nő.


Vigyük másik fodrászhoz?

Nem veszi ki bénán magát?

8. dbc526ea53 (válaszként erre: 2. - 74740b7c7c)
2010. febr. 14. 13:59
Nem pont ez a módja! Egy igazi fodrásznak tudnia kell,hogy egy ilyen gyereket szoktatni kell a fodrászüzlethez,a fodrászhoz magához is! Elősszöris ,otthol beszélni kell rólla! Nem fenyegetni,a fodrásszal,hanem megbarátkoztatni a gondolattal,hogy egy uj frizura az egy jó dolog és hogy milyen szép lessz,még jobban fog tetszeni az Papának mondjuk. Sokszor el kell látogatni a fodrászhoz,olyakor egyszerűen le kell csak ülni,még csak hozzá sem kell szólni a gyerekhez,elég egy ürügy hogy te szeretnél valamit kérdezni és ő addíg mondjuk leül,szokja a környezetet,ilyenkor ne piszkáljátok. Figyeld meg egy alkalommal meg fogja engdni mert láthatja hogy ott megszépülnek az emberek,senkit sem bántanak,ez nem fáj stb.egy kislánynak ez egyébként is fontos lehet,lessz is! Ami a legfontosabb, NE FÉLSD!!! Fel se merüljön a gondolat,hogy sírni fog,nem engedi,csak arra gondolj amit szeretnél,hogy beköverkezzen! Ne sajnáld,az antennájuk rád van ( az Anyukára vagy aki elviszi)álva és rögtön megérzi és hisztizni fog! Csak szeretettel,türelemmel és határozottan! SOK SIKERT KÍVÁN,EGY FODRÁSZ!
7. Vigyorex6 (válaszként erre: 2. - 74740b7c7c)
2010. febr. 14. 13:56
Én fodrász vagyok, de amúgy nem állnék neki, mert nagyon el lehet rontani, főleg ha nehezen kezelhető a haja vagy forgós. Előfordul, hogy valakinek nagyon jó a kézügyessége és klassz frizukat csinál anélkül, hogy fodrász lenne a szakmája.
2010. febr. 14. 13:54
én csak bátor vagyok:)
2010. febr. 14. 13:53
ja olyat nem tudok én azt tanultam valamikor azt hittem te is szoktál hajat vágni
2010. febr. 14. 13:50

Igazából valami olyan "lapra" gondoltam, ahol le van írva, hogyan is fogjunk hozzá.

Nem akarom elcsúfítani a kis Nokedlit:D

2010. febr. 14. 13:48
vágjál egyszer egy francia frizurát és ha nem áll jól utána még valami rövidet
2010. febr. 14. 13:45

Kislány, és nem túl hosszú a haja, de össze-vissza áll Neki.. (szeretnénk anyával, ha rendezett lenne a frizuja)

Először gombafrizurára gondoltam, talán azt annyira nem nehéz levágni, és olyan ki vagesz is:)

2010. febr. 14. 13:44
Hogyan vágjam le, "házilag" a tesóm haját? (3 éves, és retteg a fodrásztól)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook