Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan ültessem el canna nevű virághagymámat? fórum

Hogyan ültessem el canna nevű virághagymámat? (tudásbázis kérdés)


9. ae0bfddd7a (válaszként erre: 7. - Jasminie)
2009. nov. 5. 19:47
Nekem is volt már erkélyen,cserépben,és csodálatos,szép virágot hozott!Persze nem tud úgy szaporodni mint a kertben,de szép disze volt az erkélynek.Gyakran kell öntözni,főleg ha sok napot kap,amit nagyon szeret!
8. 9c8432d068 (válaszként erre: 7. - Jasminie)
2009. jan. 21. 11:22
BÁLINT GAZDA HONLAPJA!!! Itt nagyon sok mindent meg lehet tudni. Nekem az amarillisz kezelésénél nyújtott nagy segítséget.
2009. jan. 21. 09:42

Köszönöm a válaszokat!

Azért szeretném cserépbe ültetni mert nagyon kicsi a kertem és a taraszra gondoltam a sarkokra, hogy milyen jól nézne ki.

Nagy cserépbe ültetném. Szerintetek úgy sem jó?

1 gumót.

Ja és áztatni kell 1-2 napot?

2009. jan. 17. 21:44

Csatlakozom az előttem szólókhoz,csakis szabad földbe való,mert nagy a hely igénye föld felett és alatt egyaránt.Úgy nevezett "nagyfogyasztó" mindenféle tekintetben,így sztem cserépbe,dézsába nem való.Ha mégis nem tud megfelelően fejlődni.

Pár évvel ezelőtt kaptam pár kicsike gumót,tavasszal elültettem-szföldbe-,azon túl,hogy majd 2m magasra nőtt,gyönyörű levélzettel,ősszel az anno kicsi gumókat alig tudtam kiásni,mert akkora lett.Tehát nem szabad korlátozott helyre ültetni,mert csak vegetálni fog ez a sztem fenséges növény!

5. Napsugi60 (válaszként erre: 4. - 9a39a2a436)
2009. jan. 17. 16:16

Nagyon-nagyon sok vizet...

Nekünk is van, de ha nem öntözzük naponta bőségesen, akkor bizony nem megy semmire....

4. 9a39a2a436 (válaszként erre: 2. - Jasminie)
2009. jan. 17. 16:12
Tedd hüvös helyre és tavasszal kell elültetni.Nekünk a kertben szokott lenni,a hagymákat összel kell kiszedni a földből.Szereti a napos helyet és a vizet.
2009. jan. 17. 16:10
Dehogy kell vagdosni.Miért cserépbe ültetnéd?Nagy hely kell neki.Esetleg dézsa.Ő szabadföldi növény.Fagymentes, sötét helyen legyen, amíg kiültetheted.Nálam egy dobozban a pincébe telelnek.
2009. jan. 17. 15:38

Sziasztok!


Ma vettem a tescoba egy canna rizómát.

Tegyem hűvös helyre és tavasszal ültessem el?

Vagy elültethetem most is cserépbe és a szobába kihajt?

Nyáron a teraszra szeretném tenni nagy cserépbe.

Olvastam olyat is hogy áztatni kell és bevágni.

De melyik részét?

Valaki tud segíteni?

Köszi!

2009. jan. 17. 15:36
Hogyan ültessem el canna nevű virághagymámat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook